Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Inwestycja TMR w Pilsko


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzi mi o to, żeby pisać tu o sensie kupowania polskich ośrodków przez zagraniczne spółki.

Teraz, to już nie ma co dyskutować, bo już jest "po ptokach".

Huty sprzedane, cementownie sprzedane, cukrownie sprzedane, stocznie zlikwidowane, ośrodki narciarskie właśnie sprzedajemy i z wolna budzimy się z ręką w nocniku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stockwatch.pl/gpw/tatry,akcjonariat,wskazniki.aspx

Akcjonariat spółki - proszę powiedzieć jaka jest jej narodowość.

Mówienie o tym, że jakaś SA jest zagraniczna jest kompletnym nieporozumieniem.

coś to nieaktualne ponad 108%?

głównie słowaccy cypryjczycy, drobni i tak nic tu nie mają dopowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś to nieaktualne ponad 108%?

głównie słowaccy cypryjczycy, drobni i tak nic tu nie mają dopowiedzenia

Pewnie zaokrąglenia. Natomiast istotne jest to, że akcjonariuszami są przede wszystkim spółki. Można analizować ich akcjonariat i tak w nieskończoność, a czasami krąg się zamknie.

Np http://deutsche-boerse.com/dbg/dispatch/en/kir/dbg_nav/investor_relations/20_The_Share/40_Shareholder_Structure

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to już nie ma co dyskutować, bo już jest "po ptokach".

Huty sprzedane, cementownie sprzedane, cukrownie sprzedane, stocznie zlikwidowane, ośrodki narciarskie właśnie sprzedajemy i z wolna budzimy się z ręką w nocniku.

Najważniejsze jest dobro konsumenta, a nie producenta/usługodawcy. Na tym polega główna różnica między kapitalizmem a socjalizmem. Jeśli oznacza to poprawę usług, przyciągnięcie tysięcy turystów do polskich pensjonatów w Korbielowie/Szczyrku, polscy narciarze przestaną wywozić miliony euro za granicę, to chyba dobrze? Jaka różnica czy zarobi na tym Polak czy Słowak, skoro to nie ja, ani nie Ty, tylko inny Polak? To że zapłaci podatki w Polsce? Jakoś średnio mnie interesuje troska o dobro polityków, czyli o budżet państwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest dobro konsumenta, a nie producenta/usługodawcy.

Nie chce mi się i szkoda mi czasu by prowadzić dyskusję na ten temat, ale dla przykładu radziłbym wziąć pod uwagę choćby to, jak wyglądała polityka koncernu FIAT wobec zakładu w Tychach, w porównaniu do polityki koncernu wobec jego włoskich zakładów.

A ponoć kapitał nie ma narodowości :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam był bym zadowolony jak by TMR wszedł na Pilsko! pewnie by dwa ośrodki miały jakąś przyszłość! a oba kocham a więc może nie musiał bym wyjeżdżać za granicę żeby pojeździć.

Szkoda że TMRowi nie udało się kupić Kasprowego! to by się działo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest dobro konsumenta, a nie producenta/usługodawcy. Na tym polega główna różnica między kapitalizmem a socjalizmem. Jeśli oznacza to poprawę usług, przyciągnięcie tysięcy turystów do polskich pensjonatów w Korbielowie/Szczyrku, polscy narciarze przestaną wywozić miliony euro za granicę, to chyba dobrze? Jaka różnica czy zarobi na tym Polak czy Słowak, skoro to nie ja, ani nie Ty, tylko inny Polak? To że zapłaci podatki w Polsce? Jakoś średnio mnie interesuje troska o dobro polityków, czyli o budżet państwa.

Przeczytaj swoją wypowiedż jeszcze raz. Wierzysz w to co napisałeś?

Poza tym to w prowadzeniu spółki najważniejszym jest dobro spółki, nie konsumenta. Konsumentem to się tylko wyciera gębę. Nie czas i miejsce aby rozwijać temat (pozdrawiam Chris-M), ale miedzy innymi dlatego niektórzy pozwalają sobie na żarty z Polski i Polaków, bo jesteśmy gołodupcami. Skoro wszystko Ci jedno komu płacisz, to z pewnoscia wszystko Ci jedno komu służysz! Najwazniesze aby była ciepła woda, nie? No i żeby telewizja podawała przykłady wielkich karier w korporacjach, aby lud marzył, że i jemu to się kiedyś uda i także zrobi taką karierę. Porównaj Polskę ze Szwajcarią. Wierz mi, tam nawet Jugol po kilku latach zamieszkiwania tak jak Ty nie myśli, nie mówiac o rdzennych Szwajcarach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to już nie ma co dyskutować, bo już jest "po ptokach".

Huty sprzedane, cementownie sprzedane, cukrownie sprzedane, stocznie zlikwidowane, ośrodki narciarskie właśnie sprzedajemy i z wolna budzimy się z ręką w nocniku.

Tak tak - na jakim świecie Wy żyjecie?

Polska jest dziś potęgą w produkcji gier komputerowych - pewnie zaraz podniosą się głos,że co z tego itp... Rynek gier jest na tyle duży,a nasza produkcja na tyle prężna,że te firmy wyrabiają większy zysk niż wszystkie huty,stocznie,cementownie itp. razem wzięte!

Czemu u nas wszyscy ciągle o tych hutach,kopalniach,cukrowniach,cementowniach i nie wiem czym jeszcze?

Upadł Autosan.Jakby na jego gruzach powstał Solaris.Autosan był "potęgą" rozpoznawalną jedynie na polskim rynku,Solaris jest rozpoznawalny na całym świecie!Bydgoska PESA - to Wam nic nie mówi?

Stocznie... Te największe może upadły (chyba głównie dzięki związkom zawodowym),ale istnieje ok. 100 firm w Polsce,produkujących luksusowe jachty,rozpoznawalne na całym świecie!Czy ktoś oszacował ile kasy robią? Podobnie z przemysłem lotniczym.

Wczoraj byłem na dniach otwartych firmy "Mazak" - jeden z wiodących producentów maszyn CNC (tokarki,frezarki programowane,a tak naprawdę centra obróbkowe).Cholernie drogie!Przy okazji różnych prezentacji zapytaliśmy jak są przygotowani na drukarki 3D? Panowie lekceważąco uznali,że to tylko ciekawostka.Tymczasem w USA 2 lata temu miało miejsce wydarzenie,które może być przełomowe.Otóż część z metalu (łopatka silnika odrzutowego),wykonana na drukarce 3D otrzymała wyśrubowany certyfikat dopuszczający do produkcji dla przemysłu lotniczego.Po co o tym mówię? Bo niektórzy nie rozumieją,że postęp jest tak szybki,że kilka lat to wręcz epoka! Niegdyś Kodak zlekceważył fotografię cyfrową,jak skończył? Jak nasze huty? :tongue: I znów chciałoby się rzec:"cudze chwalicie,swego nie znacie"... :cool::

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę wnikał w szczegóły i sens sprzedaży ON Pilsko.

Nie chcę się z nikim kłócić. Bo pewnie zdań w tym temacie jest wiele.

Mam pytanie z zupełnie z innej beczki.

Co qrva na to "pracownia". Jak oni przeżyją straty w tej zwierzynie płowej i drapieżnikach?????:wink:

Toż to "koniec Świata":smile:

Pozdrawiam

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoją wypowiedż jeszcze raz. Wierzysz w to co napisałeś?

Poza tym to w prowadzeniu spółki najważniejszym jest dobro spółki, nie konsumenta. Konsumentem to się tylko wyciera gębę. Nie czas i miejsce aby rozwijać temat (pozdrawiam Chris-M), ale miedzy innymi dlatego niektórzy pozwalają sobie na żarty z Polski i Polaków, bo jesteśmy gołodupcami.

Dobro spółki zależy od zadowolonego klienta, bo to on jest panem na rynku. Jak ktoś woli, może czekać kolejne 50 lat aż pojawi się chętny Polak do zainwestowania np. w Szczyrk. Ja z obecnego przejęcia naszych ośrodków przez TMR jestem zadowolony jako narciarz (a więc klient) i wiem, że prawie wszyscy wkrótce będą zadowoleni - także narzekacze. A naśmiewają się wszędzie z naszego zaściankowego pseudo-patriotyzmu i zamykania się na innych, myśląc że to w naszym interesie jest np. ochrona kawałka żelastwa w postaci wagonika na Kasprowy jako "dobra narodowego" z limitem przepustowości 360 os/h. Dlaczego kraje zachodu są dziś o kilkadziesiąt lat przed nami? Czy nie dlatego, że przez kilkadziesiąt lat, gdy my byliśmy pogrążeniu w budowaniu "socjalistycznego raju", tamci tworzyli jeden wspólny rynek? Swoboda przepływu kapitału, towarów i ludzi służy zawsze obydwu stronom - na tym polegają wszelkie dobrowolne transakcje. I tak jest w przypadku zakupu Pilska przez TMR - zyskuje kupujący, sprzedający, a przede wszystkim klienci. A kto niby tym traci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to już nie ma co dyskutować, bo już jest "po ptokach".

Huty sprzedane, cementownie sprzedane, cukrownie sprzedane, stocznie zlikwidowane, ośrodki narciarskie właśnie sprzedajemy i z wolna budzimy się z ręką w nocniku.

To trzeba robić wszystko, żeby dowiadywać się wcześniej, bo zaraz obudzimy się, pojedziemy na narty, a tu okaże się, że zarządza TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobro spółki zależy od zadowolonego klienta, bo to on jest panem na rynku. Jak ktoś woli, może czekać kolejne 50 lat aż pojawi się chętny Polak do zainwestowania np. w Szczyrk. Ja z obecnego przejęcia naszych ośrodków przez TMR jestem zadowolony jako narciarz (a więc klient) i wiem, że prawie wszyscy wkrótce będą zadowoleni - także narzekacze. A naśmiewają się wszędzie z naszego zaściankowego pseudo-patriotyzmu i zamykania się na innych, myśląc że to w naszym interesie jest np. ochrona kawałka żelastwa w postaci wagonika na Kasprowy jako "dobra narodowego" z limitem przepustowości 360 os/h. Dlaczego kraje zachodu są dziś o kilkadziesiąt lat przed nami? Czy nie dlatego, że przez kilkadziesiąt lat, gdy my byliśmy pogrążeniu w budowaniu "socjalistycznego raju", tamci tworzyli jeden wspólny rynek? Swoboda przepływu kapitału, towarów i ludzi służy zawsze obydwu stronom - na tym polegają wszelkie dobrowolne transakcje. I tak jest w przypadku zakupu Pilska przez TMR - zyskuje kupujący, sprzedający, a przede wszystkim klienci. A kto niby tym traci?

Nie wiem czy byłeś zimą na Kasprowym, ale kiedy ja byłem (2lata temu) to na szczycie było gęsto. Wg mnie te 360os/h wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byłeś zimą na Kasprowym, ale kiedy ja byłem (2lata temu) to na szczycie było gęsto. Wg mnie te 360os/h wystarczy

Na Pilsku też wprowadźmy taki limit:) Może po kilku godzinach robi się gęsto jak już wszyscy chętni wjadą, ale to ogromne marnowanie potencjału tej góry. To przepustowość mniejsza od przeciętnego talerzyka na oślej łączce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byłeś zimą na Kasprowym, ale kiedy ja byłem (2lata temu) to na szczycie było gęsto. Wg mnie te 360os/h wystarczy

No jak na taką infrastrukturę to tak... ale tak jak chciał TMR przekopać tunel połączyć trasy i 6 nartostrad z naśnieżaniem i kanapami! toż to drugi Chopok!

ale nie bo ŚWISTAKI i KOZICE...

na Strbskim jeździłem a 100m powyżej kanapy... stado kozic! i nikt nikomu nie przeszkadzał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na taką infrastrukturę to tak... ale tak jak chciał TMR przekopać tunel połączyć trasy i 6 nartostrad z naśnieżaniem i kanapami! toż to drugi Chopok!

ale nie bo ŚWISTAKI i KOZICE...

na Strbskim jeździłem a 100m powyżej kanapy... stado kozic! i nikt nikomu nie przeszkadzał!

W Strbskim kiedyś podobno niedźwiedź stał przy samej maszynowni kolei gdy jeździli narciarze, ostatnio nawet chodził po ulicach Tatrzańskiej Łomnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Strbskim kiedyś podobno niedźwiedź stał przy samej maszynowni kolei gdy jeździli narciarze, ostatnio nawet chodził po ulicach Tatrzańskiej Łomnicy.

Niedźwiedź? Koło ulicy? Wyciągu? Toż to skandal!

Jak tak można, że po górze łażą dzikie niedźwiedzie?! One pozabijać mogo! Poranić! Pozamykać je!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...