Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsza TRASA narciarska w POLSCE!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szóstka z Kopca jest piękna - do Miziowej i jeszcze z 300m niżej. Gdyby trochę poszerzyli ją do samego płaju... choć z drugiej strony ta część jest tak wąska, że gałęzie drzew łączą się nad głowami narciarzy w jeden piękny tunel ze śniegu:)

A nie można dorzucić do tego rankingu Czech i Słowacji? To te same góry, a granice państwa nie powinny być tu barierą - niedługo nawet właściciel wielu ośrodków będzie jeden:) Ciekaw jestem jak by wypadły w takim zestawieniu np. trasy w Rohaczach, Jasnej, Donovalach... w porównaniu do naszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że większość ludzi nie zna niczego poza Beskidem Śląskim i Żywieckim. Na Jaworzynie cały komplet tras jest super.

1) Szczególnie polecam 5 i 2A.

2) FIS na Skrzycznem jest fajny, ale nie daje w kość nachyleniem (poza kilkom miejscami).

3) Golgota i Bieńkula - bardzo OK.

4) Trasy na Czarnej Gorze C-FIS i B-FIS. Poza tym Ściana (FIS) na Skrzycznem - szkoda że tak rzadko działa.

5) Goryczkowa.

6) Czantoria Czerwona - kawał fajnej trasy

7) Palenica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że większość ludzi nie zna niczego poza Beskidem Śląskim i Żywieckim. Na Jaworzynie cały komplet tras jest super.

....

2) FIS na Skrzycznem jest fajny, ale nie daje w kość nachyleniem (poza kilkom miejscami)......

Panowie nie obraźcie się , ale w niektórych przypadkach ten ranking przypomina mi trochę przekomarzanie się , który ma dłuższego.......:rolleyes::

Chętnie też zobaczyłbym co poniektórych jak idą pełnym piecem na krawędzi na tych swoich ulubionych trasach , najlepiej na GS-ach ( tylko nie takich co sięgają do brody ) :wink:

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie wszystkie są super! Byle śniegu było pod dostatkiem, by głód nartoholika zaspokoić.

Ja mam trochę zmodyfikowaną definicję najlepszej trasy:

"Każda na której właśnie jestem, pod warunkiem że jest na niej śnieg":smile:

Nie ważne czy niebieska czy czarna byle z górki.

Na czarnej trzeba powalczyć i się pomęczyć (lubię to) a na niebieskiej można się powygłupiać i potrenować nowe rzeczy (to też lubię).

A tak bardziej serio to lubię "Golgotę", "Bieńkulę", "Goryczkową", "Mosorny", ..........i tak by można długo wymieniać.

Kiedyś (jako nastolatek) uwielbiałem jeździć na 'Butorowym" i na "Nosalu".

Pasjami jeździłem również przy chałupie wujostwa (nie daleko Babiej) z "Pasternika" (tak się ta górka nazywała). Samemu człowiek se musiał "wyratrakować" i śmiganie było od rana do wieczora a czasami nawet po zmroku (bez oświetlenia), jak był Księżyc dało radę. Górka miała ze 300m i dobry kąt nachylenia. Katowaliśmy ją z bratem i kuzynostwem do upadłego (dodam, że wyciągu nie było).

To były takie dzisiejsze tury.

A jak się znudziło to skocznie se człek zrobił i jak Fortuna:biggrin:

Pozdrawiam

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie nie obraźcie się , ale w niektórych przypadkach ten ranking przypomina mi trochę przekomarzanie się , który ma dłuższego.......:rolleyes::

Chętnie też zobaczyłbym co poniektórych jak idą pełnym piecem na krawędzi na tych swoich ulubionych trasach , najlepiej na GS-ach ( tylko nie takich co sięgają do brody ) :wink:

Ja tez bym chciał zobaczyć - chociażby na Polankach. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też zobaczyłbym co poniektórych jak idą pełnym piecem na krawędzi na tych swoich ulubionych trasach , najlepiej na GS-ach ( tylko nie takich co sięgają do brody ) :wink:

A ja chyba jednak nie chciałbym widzieć... :wink:

Lubie strome ścianki,ale to nie oznacza,ze mam tam cisnąć 100 km/h... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc świeżo po odwiedzinach Szczyrkowskich tras muszę je zdecydowanie docenić bo na dzień dzisiejszy uważam że są najlepsze w Polsce chociaż moją listę najlepszych tras otwiera Pilsko:

1)Korbielów -Trasa nr 5 (Pilsko - Szczawiny lub nawet do Polany Strugi)

2)Szczyrk - Trasa nr 7 (Hala - Solisko)

3)Szczyrk - Trasa nr 1 oraz 5 (Hala - Czyrna)

4)Szczyrk - Trasa FIS (Skrzyczne - przynajmniej do dolnego orczyka - Doliny II lub nawet do samego Szczyrku)

Zastanawiałem się też co łączy trasy które mi się podobają... i stwierdziłem 4 punkty wspólne:

-przewyższenie w okolicach 400m lub większe

-ciekawy urozmaicony profil.

-doskonałe warunki które tam zwykle zastałem (śnieg w miejsce lodu, ewentualne pojawiające się miejscowe kamyczki czy przetarcia mi nie przeszkadzają)

-niewielki ruch narciarski.

Pozostałe takie jak np. trasa na Jaworzynie Krynickiej która co prawda ma ponad 400 m przewyższenia to w mojej ocenie nie dorasta do w/w zarówno warunkami, zatłoczeniem jak i denerwującym wypłaszczeniem w okolicy dolnej stacji orczyka przy trasie nr 3.

Trasy typu golgota w szczyrku czy trasa nr 5 w krynicy stanowić mogą urozmaicenie ale ich długość, przewyższenie i profil nie powala...

Trasy z palenicy w szczawnicy choć może i ciekawe to jednak fakt trawersu dojazdowego i przejazdu przez most w mojej ocenie przekreśla ich szanse.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie jak ktoś nie wie co to są Polanki to nie powinien pisać o trasach w Polsce w ogóle. To szczyrkowy kanon i oczywistość ale nie dla mapkowych narciarzy.

Pozdrowienia

Proszę mnie oświecić w 2 kwestiach:

1. Dlaczego nie powinienem pisać o trasach w Polsce w ogóle?

2. Która trasa określana jest przez Ciebie nazwą Polanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHUGER ja przypuszczam że Mitkowi chodzi o trasę w SZCZAWIE (taka mała stacja jak lecisz na Szczawnicę...) ale poczekajmy na samego autora tego postu

PS. też jestem ciekaw czy dobrze kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...