Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bydliński poza kadrą...


Rekomendowane odpowiedzi

przypomina mi naszych kopaczy nożnych - przecież oni są tacy dobrzy i ciężko trenują ( w swoim mniemaniu ) a wszyscy , nie wiedzieć czemu , się ich czepiają :stupid:

To nie ten pułap aklim :redface: , chłopaki kopią nad wyraz dobrze są na pierwszym miejscu w el. mistrzostw Europy z dużymi szansami na awans a pan M.B to gość który znalazł dobry sposób na życie wozi się po świecie za naszą kasę nie dając nam przy tym żadnej radości nie wspomnę już o jakimś przyzwoitym wyniku :stupid: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz do sprawy:

(chodzi mi o pierwsze zaśpiewane zdanie)

i zadziwię niektórych z Was - nie kieruję tych słów do Macieja, a do PZNu. Jak zwykle dali dupy po całości... Najpierw ładowali przez lata pieniądze w jednego zawodnika, a teraz odcinają się od wszystkiego... To jest dopiero dramat. Zamiast obciąć mu budżet kosztem rozszerzenia kadry o kilku zawodników 2-3. Maciek od szybkościowych i kombinacji, Chrapek od GS, Jasiczek od SL. Zainwestować w nich, żeby porozpychali sie trochę łokciami torując drogę dla tych młodych, na których teraz PZN stawia. Przy tym chłopcy by sobie trochę pojeździli i mieli (oraz ich rodziny) jakąś rekompensatę za tyle lat upokorzeń. Młodzi mieliby od kogo się uczyć, z kim rywalizować, a przede wszystkim ułatwione wejście w poważne ściganie. To nie, teraz kiedy Tauron odwalił kawał dobrej roboty, chłopcy przejdą na finansowanie PZN-u, a w najważniejszym momencie ich kariery zostaną sami w najczarniejszej d*pie..Obym się mylił.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roch

masz rację .

Cała ta "afera" ze skreśleniem M.Bydlińskiego z kadry potwierdza tylko chaos panujący w PZN-ie . W normalnie zarządzanej federacji sportowej tzw."zawodnicza" ciągłość pokoleń to podstawa do budowania mocnej kadry . Młodzi uczą się od starych , nabierają doświadczenia , obycia w wielkim sportowym świecie , itd, itp . W PZN-ie jednak widocznie wiedzą lepiej jak to się robi :rolleyes:: .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang!

Mam taką myśl ( trochę podpatrzoną od Mitka), aby każdy kto ma coś do Maćka Bydlińskiego rozstrzygną to z nim na stoku np. jakimś FIS.

I przekonał się czy te "miliony" poszły na marne.:cool::

PZN ... szkoda mi klawiatury na tych ... działaczy???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca, no i co? Każdy kto dostaje publiczne pieniądze musi mieć świadomość, że będzie pod szczególnym nadzorem opinii publicznej. PZN widocznie uznał, że dalsza współpraca nie ma sensu,i tyle. Wolno mu. Widocznie wyniki były nie zadowalające.

Poza tym, to tylko tam chyba wiedzą:

-jaki jest stan zdrowia tego zawodnika,

-jakie ma parametry szybkościowe, wydolnościowe, no i inne, nazwijmy je fizyczne,- czy je poprawia czy nie,

-czy wywiązał się z dotychczasowych zobowiązań i czy osiągnął zakładane planem efekty.

My tego nie wiemy, to i nasze strzępienie języków nie ma sensu. No ale my oczywiście lepiej się znamy na narciarstwie wyczynowym od trenerów PZN.

Poza tym nie podoba mi się propozycja Dan-D, rywalizacji z tym zawodnikiem na stoku. Taka propozycja to... dziecinada, powrót do przedszkola. Zastanów się, np. co Bydliński by udowodnił pokonując na stoku 55 letniego nauczyciela z Łodzi?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, np. co Bydliński by udowodnił pokonując na stoku 55 letniego nauczyciela z Łodzi?

no jak co, że polska myśl szkoleniowa jest słuszna, a pieniądze były dobrze zainwestowane.

Po co Polacy mają mierzyć się z Bydlińskim, skoro w 38 mln nie pompuje się kasy, nie zatrudnia dla nich szkoleniowców itp. Dla Polaków wyznacznikiem jest Bydliński i jego występy na tle czołówki europejskiej.

To tak jakby kazać piekarzowi startować w konkursie z murarzem, kto lepiej ściane postawi.

Ja rozumiem, że jest to forum narciarskie i narciarze mają niejako większą pule tolerancji. Ale skoro można krytykować piłkarzy, lekkoatletów i pozostałych sportowców (bez konieczności stawania z nimi w szranki) to czemu nie można narciarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedź Bydlińskiego

http://eurosport.onet.pl/zimowe/narciarstwo-alpejskie/maciej-bydlinski-w-polskim-narciarstwie-brakuje-jednosci/whjz8

Faktem jest że Bydliński nie robi żadnego konkretnego progressu,

ostatnio stoi mniej więcej w miejscu, albo się lekko cofa

Superkombinacja

MŚ 2009- 23

MŚ 2011- DNF

MŚ 2013 - 16

SOCHI 2014 - DNF

MŚ 2015 - 27

tutaj są ładne wykresy na temat jego wyników

http://data.fis-ski.com/dynamic/athlete-biography.html?sector=AL&competitorid=95011&type=stats

faktem też jest że niektórzy zawodnicy w narciarstwie swój szczyt osiągają w wieku 28-30 lat,

a Bydliński ma obecnie 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rodzicom sponsorującym dzieci refundowano koszty po uzyskaniu jasno określonych wyników,bylibyśmy dużo dalej.Pieniądze wydawane przez PZN są marnowane

często bez sensu,nikt za nie nie odpowiada,jak zresztą w innych naszych krajowych rajach z bezpańskimi pieniędzmi.

Gdybyście widzieli wypełniony dzień ojca młodego Bębenka na lodowcu a potem porównali z zaangażowaniem niektórych trenerów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego-klasycznych olewaczy,jakich pełne są inne szkoły,tylko bez słowa "Mistrzostwa" w nazwie....

Przepis na sukces narciarstwie alpejskim jest prosty-wierzysz we własne dziecko-zrobiłeś mu badania motoryczne i psycho- inwestujesz na własne ryzyko-jak sukces to zwrot kasy...A jak masz biednych rodziców-to niech z ciebie zrobią kopacza piłki albo czegoś innego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]Poza tym nie podoba mi się propozycja Dan-D, rywalizacji z tym zawodnikiem na stoku. Taka propozycja to... dziecinada, powrót do przedszkola. Zastanów się, np. co Bydliński by udowodnił pokonując na stoku 55 letniego nauczyciela z Łodzi?[/i][/u]

Może chociaż tyle że jest od niego lepszy więc niech się nad nim nie pastwi za to że:

1. uzyskał dofinansowanie w NASZYM kraju chociaż nie skacze i nie biega na nartach ( a to widać oczko w głowie PZN które ma węża w kieszeni)

2. w miarę większego , mniejszego talentu dla tegoż kraju trenował i występował w Jego barwach .

Żołnierzy z Westerplatte też byś krytykował że nie obronili Polski przed II wojną ???

Dostał się do kadry czy nie dostał sprawa jego i PZN, ale wydaje mi się że jest to zawodnik doświadczony i to doświadczenie warto wykorzystać nawet dla szkolenia młodych sportowców.

W kadrze Austrii Benny Rich jeździł mimo słabszych wyników bo z punktu szkolenia i doświadczenia był bezcenny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan-D, gdyby PZN kierował się tylko emocjami, tak jak Ty, możliwe jest, że wydaliby wszystkie pieniadze np. na curling. Nie odbieraj fachowcom z PZN kompetencji i wiedzy, bo przekładając na mój poprzedni przykład, to Ty byłbyś w konfrontacji z nimi jak ten 55 letni nauczyciel z Łodzi w zawodach z omawianym zawodnikiem.

Co się zaś tyczy żołnierzy z Westerplatte w nawiązaniu do Bydlińskiego, no cóż ja mam powiedzieć? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i niepotrzebne wietrzenie teorii spiskowych ale co mi tam :)

Ja to widzę tak.

Opcja 1. Bydliński zaczął się coś stawiać, lub dostrzegł jakieś nieprawidłowości w działaniach związku i działacze postanowili go ukarać.

Opcja 2. Więcej zainteresowanych = więcej ludzi patrzy na ręce. Może PZN chciał przygasić nieco zapał rodziców młodych sportowców pokazując, że nawet oficjalnie najlepszy polski alpejczyk jest na ich łasce.

Opcja 3. Obydwa powyższe :)

Opcja 4. Żadne z powyższych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie mam szans z PZN jak "twój" 55 latek z reprezentantem Polski, ale mieć pretensje do organizacji której głównym celem jest rozwój to chyba co innego niż pastwienie się nad pojedynczym zawodnikiem. W mojej propozycji rywalizacja odbywała by się przynajmniej 1na 1.

Co do fachowości tegoż PZN to jakoś na przestrzeni 25 lat niewielkimi wykazał się wynikami w narciarstwie alpejskim, a w skokach i biegach sukcesy zawdzięcza jednostką ( Małysz, Kowalczyk, Stoch) . Rozwój skoków ( dyscypliny super specjalistycznej nie dla mas) jest widoczny, więc widać że można, ale ilość środków dla uzyskania wyników jest nieporównywalna z innymi .

Co się zaś tyczy żołnierzy z Westerplatte w nawiązaniu do Bydlińskiego, to cóż:

1. Żołnierze i Bydliński to Polacy

2. Rywalizowali z przeciwnikami o większym potencjale i środkach

3. Ulegli mimo usilnych starań.

Jeżeli drażni Cię to że oni walczyli o Polskę ( ceną niepowodzenia było życie) a MB dla Polski ( a ceną niepowodzenia jest szyderstwo i kpiny) to oczywiście różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "polskość" lepiej manifestować poprawnym używaniem języka ojczystego, niż w sprawach tak przyziemnych jak ślizganie się na nartach, przywoływać chwałę bohaterów. "Fachowość" zresztą też lepiej brzmi gdy jest poprawnie napisana. Wybacz, trudno traktować Twoje opinie serio skoro nie wiesz gdzie postawić przecinek, gdzie pisać "-om", "-ą".

Sam zapał nie wystarczy, przynajmniej dla mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i niepotrzebne wietrzenie teorii spiskowych ale co mi tam :)

Ja to widzę tak.

Opcja 1. Bydliński zaczął się coś stawiać, lub dostrzegł jakieś nieprawidłowości w działaniach związku i działacze postanowili go ukarać.

Opcja 2. Więcej zainteresowanych = więcej ludzi patrzy na ręce. Może PZN chciał przygasić nieco zapał rodziców młodych sportowców pokazując, że nawet oficjalnie najlepszy polski alpejczyk jest na ich łasce.

Opcja 3. Obydwa powyższe :)

Opcja 4. Żadne z powyższych :D

Opcja 4 - można ją rozciągnąć na większość napisanych powyżej spekulacji.

Zasady finansowania działalności PZN przez MSiT. Presja - można powiedzieć, że finansowa - na odmłodzenie kadry (przy jednoczesnym poszerzeniu składu). Pozostawienie (zaproponowanie) statusu zawodnik-demonstrator na wyraźną prośbę Trenera i jednocześnie jako obejście ograniczeń związanych z modelem działania kadry.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę BUMER , że przedkładasz "POLSKOŚĆ" nad "LUDZKOŚĆ" i jesteś "artystą" preferującym przerost formy nad treścią.

2. mig12345!

nabiłeś kolejnego posta:applause:

zauważyłem- licznik postów też to zrobił....

>>Jeżeli drażni Cię to że oni walczyli o Polskę ( ceną niepowodzenia było życie) a MB dla Polski ( a ceną niepowodzenia jest szyderstwo i kpiny) to oczywiście różnica.

potwierdzam- to żałosne porównanie...

PozdrawiamM

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...