Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Baqueira - Beret, czyli narty w Hiszpanii


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę w samolocie w drodze do Hiszpanii. Lecę z Krakowa do Monachium, a następnie do Barcelony.

Moim celem jest stacja narciarska Baqueira -Beret w Pirenejach. Cieszę się na ten wyjazd ponieważ będzie to moja pierwsza wizyta w tej stacji.

Więcej informacji wkrótce

4eeb2b47998bd73d94640638d147ece8.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Dużym plusem jeżdżenia na nartach w Pirenejach jest to, że rano można się wyspać, a po południu dłużej pojeździć na nartach. Jest 7:30 a tutaj, w stacji Baqueira - Beret jeszcze można podziwiać gwiazdy.

Mimo kiepskiego początku zimy w Europie tutaj udało się przygotować 130 km tras.

79e980dc413799e9bfba047cae51fff7.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wysoko? Sprawdziłem, nie za wysoko. To jak to jest możliwe, że tyle śniegu :confused::

Pozdrawiam.

Kilka górek, na które się tutaj wyjeżdża ma po 2600 m. Co do śniegu, to jest to jedno z miejsc w Pirenejach z największymi opadami. Wynika to z wpływu klimatu atlantyckiego, a nie jak w innych stacjach położonych na wschód śródziemnomorskiego.

W ubiegłym sezonie spadło tutaj 6m śniegu, a jak zamykali stacje w kwietniu, to mieli jeszcze ponad 3m sniegu na trasach! Wczoraj przewodnik pokazywał nam miejsce, w którym "sprawdzają", czy w sezonie jest dużo śniegu. To miejsce to choinka na skale. Wczoraj staliśmy pod skałą, a jak powiedział nam Hiszpan, w zeszłym sezonie stojąc obok czubek drzewa sięgał do kolan!

Kolejna sprawa, to specyficzny mikroklimat. Ja miałem teraz być w innej stacji oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów i... trzeba było zmienić miejsce, bo w tamtym tak lało, że spłynął im cały śnieg. A tu... zima! To w tym regionie często zdarzają się dni bezwietrzne lub ze słabym wiatrem. Zatem śnieg nie jest wywiewany. Brak wiatru tez spowalnia topnienie. Dzisiaj jak jeździłem było +11C, a trasy były w bardzo, bardzo dobrym stanie, bez papki po kolana.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - w stacji Baqueira - Beret naśnieżanie jest tylko na kilku głównych trasach. Pomimo tego jeździmy. Naturalny śnieg! Można powiedzieć rarytas :D

31e39cd38694879f7a52f73494144d5b.jpg

Fota świetna!

Góry cudne...

...uśmiech? Bezcenny.

Jest jedno malutkie ale...

...w ośrodku Baqueira - Beret, chyba nie takie powinieneś Jacku nosić nakrycie głowy?

Beretkę jakąś moherową powinieneś mieć :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota świetna!

Góry cudne...

...uśmiech? Bezcenny.

Jest jedno malutkie ale...

...w ośrodku Baqueira - Beret, chyba nie takie powinieneś Jacku nosić nakrycie głowy?

Beretkę jakąś moherową powinieneś mieć :biggrin:

Racja! Następnym razem lepiej się przygotuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się Jacku ale na wcześniejszych zdjęciach jakoś mega lepiej to nie wygląda :sad:

A za co mam się gniewać. Warunki mam świetne, jak na pogodę, którą mamy. Ponad 130 km tras. Piękna pogoda. Super jedzenie. Mam marudzić? :D

Cóż,warun na Chopoku,delikatnie mówiąc, nieco lepszy... :)

Jeżeli na Chopoku jeździsz po naturalnym śniegu, to szacun.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Baqueira-Beret, położony w dolinie Val d'Aran, to jeden z najlepszych i największych ośrodków narciarskich w Hiszpanii. Czeka tutaj na Ciebie 167 km tras narciarskich, na terenach położonych od 1500 do 2610 m n.p.m. Val d'Aran odwiedziłem po raz drugi. Wróciłem tu po kilku latach, aby przygotować dla Was ofertę wyjazdu na narty w miejsce nietuzinkowe, inne od tych, które znamy z alpejskich krajów. Dzisiaj zapraszam Cię na LIVE, w którym odkryję przed Tobą sekrety nart w Pirenejach. Jeżeli spodoba Ci się to miejsce, jeżeli będziesz miał ochotę pojeździć tutaj na nartach, a przy okazji spotkać się ze mną, to wkrótce przygotuję ofertę dla Ciebie.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...