Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wymiana nart


Marqs

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie na etapie wymiany nart. Może zacznę od magicznego dekalogu plus :

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga - ok. 70kg

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, (różnie, ciężko wyciągnąć jakąś średnią ale staram się zaliczyć tygodniowy wypad plus weekendowe/jednodniowe wypady, ogólnie ile się da)

6. Moje umiejętności określam na - według rankingu Forum to 6

7. Moje buty to - Nordica Speedmachine 10

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan Speedwave 14

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - po stoku ze sporadycznymi wyskokami poza trasę, w większości rekreacyjnie aczkolwiek lubię czasem "odkręcić manetkę", uwielbiam wycinać łuki o różnej długości ale od czasu do czasu kusi mnie pojechać śmigiem (niestety mocno kulejącym)

10. Upatrzyłem sobie narty - kilka typów: Elan Amphibio Waveflex 14 Fusion, Atomic Redster XTi, Salomon X-Max XT 12 - ale zaznaczam, że żadna z powyższych nie jest faworyzowana.

11. Mój budżet na narty to około - liczę się z wydatkiem 2-2,5 tyś.

Uzupełniając powyższe. Jeżdżę na Speedwave'ach i jeździ mi się na nich świetnie. Narta jak dla mnie na cały dzień. Od porannego sztruksu po popołudniowe muldy. Mogę na nich się poślizgać z dzieckiem jak i pozaiwaniać na zakłądowych mistrzostwach o puchar szefa. I takiej narty szukam. Żebym mógł spędzić na nich cały dzień. To ma być ta główna para nart. W dalszej perspektywie planuję zakup jakiś slalomek ale to na razie odkładam na półkę.

Dane mi było pojeździć na Waveflexach 14. Zakładałem te narty z wielką nadzieją, że będą następcami Speewave'ów... ale się zawiodłem.

I tak od jakiegoś czasu śledzę internety, czytam, oglądam i jak byłem głupi, tak jestem. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się pojeździć na kilku modelach, bo wiem, że nie ma to jak badanie organoleptyczne. Ale chętnie wysłucham narciarzy ode mnie bardziej doświadczonych, co to na nogach nie jedne deski mieli i takich co mają podobne wymagania do moich.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam na nartach nie znam, ale jak mają być na cały dzień, kup sobie Head magnum lub to samo, ino trońkę szersze, Head rally. Wiesz jak się na nich zap....

Jeździłem kiedyś na Amphibio ( testy w Wierchomli i Bałtowie), na mnie specjalnego wrażenia nie zrobiły. W Wierchomli dało się poczuć specyfikę tej narty, bo stok dłuższy i szybszy. Po rozjeżdżonym stoku szły jak czołg, ale też jak czołg były skrętne. Najlepiej wypożycz i spróbuj. Wiem, że to żadna rada, ale nie ma lepszego wyjścia. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze strony Head'a Magnum mnie przeraził. Wg nich to zaj...ście szybka narta dla doskonałych narciarzy :eek: To chyba by mnie przerosło. Ale dzięki za opinie. Jak się nadarzy okazja to się na nich poślizgam.

Czytaj więcej opisów! Nie bój się, to są tylko fajne narty i wcale nie ma kosmicznych wyjść ze skrętu ani żaden prąd nią nie targa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam test nart magazynu NTN - na ich stronie cały magazyn dostępny online, lub jak ktoś woli wersję papierową, to na pewno jest do dostania w Empiku. Ogólnie testują tylko najwyższe modele z każdej z grup, czyli jeśli ktoś szuka "kapciowatych" nart, to ich tam nie znajdzie.

Rossi hero lub jak Andrzej polecił najlepsze narty na świecie Head Rally :wink:

Z tymi Rossignol-ami HERO to rzuciłeś jak armatka śniegiem przez całą noc :biggrin: :biggrin: Chodzi o to, że modeli HERO Rossignol ma chyba 11 - w ten sposób oznacząją wszystkie narty z grupy "Race" :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak miał ochotę na te Mangumki, to jeden z moich ulubionych (i sprawdzonych kilkukrotnie) sklepów, czyli skitreff.de ma obecnie sporą przecenę na najnowszy model tej nartki:

https://www.skitreff.de/de/ski-sport/ski/performance-ski/head-i-supershape-magnum-1516.html

Patrząc na szybko na allegro, to cena wydaje się atrakcyjna.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam test nart magazynu NTN - na ich stronie cały magazyn dostępny online, lub jak ktoś woli wersję papierową, to na pewno jest do dostania w Empiku. Ogólnie testują tylko najwyższe modele z każdej z grup, czyli jeśli ktoś szuka "kapciowatych" nart, to ich tam nie znajdzie.

Z tymi Rossignol-ami HERO to rzuciłeś jak armatka śniegiem przez całą noc :biggrin: :biggrin: Chodzi o to, że modeli HERO Rossignol ma chyba 11 - w ten sposób oznacząją wszystkie narty z grupy "Race" :laughing:

Oczywiście miałem na myśli Hero St Ti :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W dalszej perspektywie planuję zakup jakiś slalomek ale to na razie odkładam na półkę.

...

Jeśli nie zmieniłeś planów, to kupowanie nart SS magnum, czy SS rally chyba nie jest dobrym pomysłem. W końcu są to narty o bardzo zbliżonym promieniu do slalomek, takie poszerzone "slalomki".

Może raczej coś takiego:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-fluid-x,7471.html

albo bardziej ambitnie:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-pro-r20-racing,7469.html

czy

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-78-pro-r20-racing,7465.html

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle widziałeś, jest dostępna cała linia Supershape:

http://shop.head.com/pl/ski/skis/on-piste.html?_ga=1.216282006.1097189920.1422556428

Zmylił mnie brak oczojebnego RALLYE na narcie :)

Tadeusz T - dzięki za opcję. Marka Dynastar jest mi kompletnie nie znana. Widzę że czeka mnie twardy orzech do zgryzienia. Jeździsz na takich nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli Hero St Ti :wink:

Tylko to jest topowa, sklepowa slalomka Rossignol-a :mellow: a Marqs napisał:

W dalszej perspektywie planuję zakup jakiś slalomek ale to na razie odkładam na półkę.

Ja się przymierzam do Hero ST TI, miałem je już na nogach przez godzinę i ogólnie myślę, że je wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze strony Head'a Magnum mnie przeraził. Wg nich to zaj...ście szybka narta dla doskonałych narciarzy :eek: To chyba by mnie przerosło. Ale dzięki za opinie. Jak się nadarzy okazja to się na nich poślizgam.

Na Rally nie miałem okazji ale na Magnum pojeździłem 2 sezony i z całym przekonaniem polecam! "Łatwiejsze" w prowadzeniu niż moje pierwsze Zenith dla pierwszaków:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tadeusz T - dzięki za opcję. Marka Dynastar jest mi kompletnie nie znana. Widzę że czeka mnie twardy orzech do zgryzienia. Jeździsz na takich nartach?

Tak, jeżdżę. Na CR 74 pro. 178 cm, przy wzroście 175 i aktualnej wadze 82 kg.

Narty z założenia miały być wymagające i takie są. Ale wszystko jest względne, kolega który także je ma, ocenił że są "łatwe, lekkie i przyjemne"... :smile: No cóż, różnica w umiejętnościach i w wieku - drobne 40 lat. :smile:

Podchodziłem do nich z pewną taką nieśmiałością, nawet podczas letniej przerwy zastanawiałem się, czy z lekka nie przeszarżowałem ale po ostatnich 2 dniach jazdy (tydzień temu) powoli zaczynam je lubić... :biggrin:

Niewątpliwie narty do których trzeba się przyłożyć, ale odpłacają po prostu genialnym trzymaniem na twardym. a nawet litym lodzie, świetną stabilnością przy średnim i długim skręcie, fantastyczną zdolnością do zacieśnienia skrętu.

Narty kupiłem z myślą, że będą mnie zmuszały do rozwoju i rzeczywiście to robią... :smile:

Pozdrawiam.

Tadek

PS. Zanim je kupiłem, jeździłem trochę na Coursach Dynastara. To praktycznie ta sama narta, różni się chyba tylko grafiką... :smile:

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Udało mi się pojeździć trochę i bardzo mi przypadły do gustu i.Rally. Tyle, że mam dylemat odnośnie długości. 163 vs. 170. Różnica we właściwościach jezdnych niewielka (mówię o promieniu skrętu) ale boję się że jak kupię 163 to za rok, dwa stwierdzę, że jednak trzeba było wziąć 170...

Decyzje... wszędzie decyzje... :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...