Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

mazan1

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale nie widze opcji edycja postu a teraz zobaczylem przypiety post jakie dane powinienem dac :)

Szukasz porady jak dobrać odpowiednie narty dla Ciebie?

Odpowiedz na poniższe pytania. Będzie nam łatwiej Ci pomóc.

1. Płeć - M

2. Wiek - 33

3. Waga -82

4. Wzrost -173

5. Na nartach jeżdżę od zeszlego sezonu

6. Moje umiejętności określam na poczatkujacy, spokojnie zjezdzam bez przewracania na srednich stokach :D

 

7. Moje buty to - brak

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - brak

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem (bez preferencji jeszcze), rekreacyjną, po przygotowanych stokach, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty -  http://www.ekosport.co.uk/head-primal-instinct-bk-wh-16-salomon-l10-easytrak-blk-13-p-M00022227.html

11. Mój budżet na narty to około - 200-250 funtow brytyjskich

Edytowane przez mazan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mazan1 napisał:

10. Upatrzyłem sobie narty -  http://www.ekosport.co.uk/head-primal-instinct-bk-wh-16-salomon-l10-easytrak-blk-13-p-M00022227.html

11. Mój budżet na narty to około - 200-250 funtow brytyjskich

bierz 170, i koniecznie razem z butami, w tym sklepie widzę że mają całkim niezłe buty po 150 f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jeeb napisał:

bierz 170, i koniecznie razem z butami, w tym sklepie widzę że mają całkim niezłe buty po 150 f.

spoko, a co niby z ta zasada 10-15 cm mniejsze niz wzrost? porownujac do mojego wzrostu byly by to 160cm :)

niestety to jest sklep online wiec po buty musze sie wybrac gdzies zeby przymierzyc, jakies konkretne modele mozesz polecic?

Edytowane przez mazan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naprawdę prosiłbym admina o przypięcie postu Wujota

http://www.skionline.pl/forum/topic/17474-jak-dobrać-deski-weź-sprawy-w-swoje-ręce/

 Jest tam wszystko opisane. M.in. kwestia doboru długości.

Coraz więcej użytkowników rejestruje się na forum prosząc o dobór nart, po czym kwestionują zdobyte tutaj informacje - bo sprzedawca powiedział inaczej.

Nikt nie pomyśli, że sprzedawca pewnie nigdy na nartach nie stał...nie licząc wyjątków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem na mysli kwestionowac niczyja rade :) poprostu jestem laikiem i z ciekawosci pisze o tym co mi w googlach wyskakuje jak szukalem jak dobrac dlugosc nart :) zapytalem z ciekawosci dlaczego 170 beda bardziej odpowiednie do mnie :)

Jak najbardziej liczy sie dla mnie zdanie ludzi co jezdza na nartach niz pierwszy lepszy sprzedawca tak jak wspomniales. 

DZieki za link, napewno przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mazan1 napisał:

Nie mialem na mysli kwestionowac niczyja rade :) poprostu jestem laikiem i z ciekawosci pisze o tym co mi w googlach wyskakuje jak szukalem jak dobrac dlugosc nart :) zapytalem z ciekawosci dlaczego 170 beda bardziej odpowiednie do mnie :)

Jak najbardziej liczy sie dla mnie zdanie ludzi co jezdza na nartach niz pierwszy lepszy sprzedawca tak jak wspomniales. 

DZieki za link, napewno przeczytam.

Luzik arbuzik :D (slang gimbazy). A tak poważnie to nie bierz tego do siebie. Pytania o długość nart pojawiają się co chwilę. Sam ostatnio miałem wątpliwości odnośnie długości nart SL (sportowych).

Przeczytaj to co napisał Wujot, później zajrzyj tutaj:

http://www.skionline.pl/forum/topic/20918-jaka-długość-nart/

Zwróć uwagę na posty @juice i @lokiec3 Później wyciąg sobie wnioski. 

Co do sprzedawców...Na studiach dorabiałem sobie w jednej z dużych sieci na E...sprzedających filmy, muzykę, książki, gry...stary czego ja ludziom nie doradzałem. Od muzyki klasycznej (której słuchałem może 1-2 w życiu) przez filmy, których w życiu na oczy nie widziałem, po książki których nie czytałem i których nie przeczytam. W większości przypadków to samo tyczy się sprzedawców. Myślisz, że to pasjonaci ? Ludzie chcą pracować, idą do roboty bo muszą za coś utrzymać rodzinę, dzieci czy dorobić na studiach. Może wśród nich trafi się 1-2 dla których narty i góry to pasja. Resztę to wali i ich głównym celem jest wyrobienie targetu i zadowolenie tajemniczego klienta. W nieskończoność będą powtarzać jak mantrę...weź pan -15 od wzrostu...bo ktoś jeszcze mniej kumaty tak im powiedział na szkoleniu. Przemyśl to!

Pozdr

M.

Ps. Ale zaspamowałem forum :D

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się czy wszyscy na tym forum umieją czytać ze zrozumieniem! i czy wiedzą do końca co piszą! 

Gość jeździ 1 sezon a wy mu wyjeżdżacie z długościami prawie jak jego wzrost! 

i jeszcze hasła bierz bo tanie! (i buty kup najlepiej 130 bo są SUPERRR! i będziesz miał jak się nauczysz!!!) czy to forum na pewno jest narciarskie???

Ja jeżdżę od 40 sezonów i myślę że jakoś mi to wychodzi. Nie myląc z naszymi specjalistami z forum ale nigdy bym początkującemu narciarzowi nie doradził takich bzdur!

Ja mam 182 i wszystkie moje narty w kolekcji mają 170cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (jedynie frrerider'ówki mają 185) i tak mi z tym dobrze! na tych króciutkich nartach czuje się stabilnie nawet przy dużych szybkościach!

A wasze zdanie jak zwykle: BIERZ NAJDŁUŻSZE! większej głupoty nie słyszałem! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek napisał:

Ja mam 182 i wszystkie moje narty w kolekcji mają 170cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (jedynie frrerider'ówki mają 185) i tak mi z tym dobrze! na tych króciutkich nartach czuje się stabilnie nawet przy dużych szybkościach!

 

Co nie znaczy, że masz rację :D

Jeden argument czemu nie powinien wziąć równych wzrostowi, albo wzrost -5 w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferra nie być żenujący! chcesz się spotkać na stoku to zapraszam. Ale błagam nie pisz bzdur!!!!!!!!!!!

Ludzie z tego marketu maja więcej sensu w swoich wypowiedziach jak ty. Powtórzę jeszcze raz: gość jeździ pierwszy sezon!!!!!!!!!!!!!!!!! 

przy jego wzroście i przypuszczalnych umiejętnościach: lekkie, łatwe dla początkujących i myślę że 160-165 max

PS. BŁAGAM nie doradzajcie bzdur ludziom którzy są laikami!!! bo oni naprawdę Was uważają za "autorytet" (w końcu to forum narciarskie)

PS2. a ja już nie będę więcej pisał bo to nie ma sensu. Tak jak napisałem jest tu tylu specjalistów "od bzdurnych porad" że chyba pójdę ostrzyć narty bo sezon dla mnie zbliża się wielkimi krokami!!! 

Do zobaczenia na stoku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jasiek napisał:

czuje się stabilnie nawet przy dużych szybkościach!

Co rozumiesz pod pojęciem duże szybkości ?

Od ilu kmh zaczynają się duże szybkości? 

Jeziesz dużą szybkością na wprost czy na krawędzi ?

 

4 minuty temu, Jasiek napisał:

165 max

i myślisz że jak nawet początkujący facet o wadze 83 kg zapnie te 5cm więcej czyli 170 (z 15 cm rockerem) to się zabije albo gorzej pojedzie ?

Mając lat 13 dostałem narty 190 nietaliowane, bez rockera i bardzo fajnie mi się na nich jeździło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzywasz mnie na solo ? :D Kto tu jest żenujący.

Poprosiłem o jeden argument czemu nie dłuższe niż zalecają spece z sieciówek narty? Nie udzieliłeś odpowiedzi tylko wylałeś na mnie wiadro pomyj. Spoko!

To ja Ci coś powiem.

Autor wątku ma 173 cm i 80 kg wagi! Uczy się jeździć. Cały czas będzie jeździł prostopadle do linii spadku stoku, nawet jak postawi nartę na krawędzi to na chwilę. Dodatkowo mierzy w narty z rockerem. A goście w sklepie polecają mu narty o długości 160 cm. Daj spokój. Na dłuższej narcie, równej wzrostowi albo delikatnie krótszej, będzie mu łatwiej zachować balans, nauczyć się równowagi. A jak ogarnie to ją zacznie powoli dociskać.

Jak zaczynałem przygodę z nartami to na szeroką skalę wchodził carving i fun-carving. Sprzedawcy polecali narty do splotu słonecznego. Dla autora byłaby to narta o długości ze 145 cm ? O.o

Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Niemniej czasami warto wyjrzeć za róg i spróbować zweryfikować swój pogląd na pewne sprawy.

Ps. To jeszcze krawędzi nie naostrzyłeś ? Które ostrzysz na początek sezonu ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już napisałem swoje w tym temacie i mnie nie sprowokujecie do dalszej dyskusji... o szybkościach, umiejętnościach... itd. wypowiedziałem swoje zdanie w temacie a autor wątku niech wyciągnie wnioski!

Pozdrawiam :x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek teraz to mnie zaimponowałeś! Jak Cię szanuje za Twój wkład w to forum i ciekawe relacje tak teraz poleciałeś.

Nabluzgałeś a z braku jakichkolwiek argumentów ucinasz dyskusję...Tak się nie robi.

Na podstawie czego autor ma wyciągnąć wnioski ? Nie podałeś żadnych kontrargumentów...nic. Dowiedziałem się tylko, że jestem żenujący. Dawno nie słyszałem tak ciekawego epitetu pod swoim adresem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mazan1 said:

Panowie bo mi sie tu pozabijacie :)

No to teraz mam namieszane w glowie :D

Ważę tyle co Ty, jestem 5 cm krótszy, ostatnio biorę narty 170, czasami 172 - też uważam się za początkującego (ale bardzo dużo jeżdżę na okolicznym sztucznym stoku; zimą narazie dwa ok. dwutygodniowe wypady na narty do Polski). Czuję, że lepiej trzymją tą moją wagę, bo odchudzać się nie zamierzam ;) Długość zazwyczaj zwiększała mi się przypadkiem, wbrew "rozumowi".

Te narty, Primal Instinct, to portale opisują jako dla początkujących i są najniżej usytuowane w serii Instinct. Kompozytowy rdzeń - drewniany chyba dopiero od modelu Raw, ale może Head stosuje coś porównywalnego do drewna? Jestem ciekawy, bo też myślałem nad nowymi nartami z serii Instinct, ale nie wiem jak będą pod butem (mam Fischer Progressor 800, 165cm, które jeszcze pewnie z powodzeniem mi w tym sezonie na śniegu posłużą, ale myślę i nad dłuższymi i nad ciut szerszymi pod butem AM, bo jak ktoś fajnie napisał bywa, że stoki gładki jak stół to są tylko przez pierwsze dwie godziny).

Tanie narty też na http://www.glisshop.co.uk/, chociaż ja swoje brałem w Polsce (były jednak taniej niż w UK, wtedy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FerraEnzo napisał:

... Dowiedziałem się tylko, że jestem żenujący. Dawno nie słyszałem tak ciekawego epitetu pod swoim adresem.

Przepraszam może faktycznie poszedłem po bandzie! sorry stawiam browara...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, paolomario napisał:

Ważę tyle co Ty, jestem 5 cm krótszy, ostatnio biorę narty 170, czasami 172 - też uważam się za początkującego (ale bardzo dużo jeżdżę na okolicznym sztucznym stoku; zimą narazie dwa ok. dwutygodniowe wypady na narty do Polski). Czuję, że lepiej trzymją tą moją wagę, bo odchudzać się nie zamierzam ;) Długość zazwyczaj zwiększała mi się przypadkiem, wbrew "rozumowi".

Te narty, Primal Instinct, to portale opisują jako dla początkujących i są najniżej usytuowane w serii Instinct. Kompozytowy rdzeń - drewniany chyba dopiero od modelu Raw, ale może Head stosuje coś porównywalnego do drewna? Jestem ciekawy, bo też myślałem nad nowymi nartami z serii Instinct, ale nie wiem jak będą pod butem (mam Fischer Progressor 800, 165cm, które jeszcze pewnie z powodzeniem mi w tym sezonie na śniegu posłużą, ale myślę i nad dłuższymi i nad ciut szerszymi pod butem AM, bo jak ktoś fajnie napisał bywa, że stoki gładki jak stół to są tylko przez pierwsze dwie godziny).

Tanie narty też na http://www.glisshop.co.uk/, chociaż ja swoje brałem w Polsce (były jednak taniej niż w UK, wtedy).

dzieki sprawdze na tej stronce tez,

co do dlugosci nart to zastanawiam sie nad 163 lub 170 cm ale to jeszcze musze poczytac bo mi zrobiliscie sieczke z mozgu :D, pomijajac narazie dlugos to sadzicie ze ten zestaw bedzie dobry dla mnie? czy polecalibyscie cos innego?

Edytowane przez mazan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mazan1 napisał:

 

dzieki sprawdze na tej stronce tez,

co do dlugosci nart to zastanawiam sie nad 163 lub 170 cm ale to jeszcze musze poczytac bo mi zrobiliscie sieczke z mozgu :D, pomijajac narazie dlugos to sadzicie ze ten zestaw bedzie dobry dla mnie? czy polecalibyscie cos innego?

Cześć

Spróbujmy więc uporządkować ten bałagan. Chętnie pomogę.

Zaznaczam - choć być może nie zabrzmi to zbyt ładnie ale chcę od razu na początku przeciąć pewne zapędy "dyskutantów" - że już ponad 25 lat uczę  jeździć na nartach z czego przynajmniej 15 lat intensywnie po dwa i więcej miesięcy w sezonie i nie będę pisał "co mi się wydaje" tylko jak powinno być.

Jaki jest Twój cel?

Czy chcesz się stać ogarniętym technicznie narciarzem czy po prostu sobie pozjeżdżać? Czy zamierzasz zainwestować czas a być może i środki (np instruktor) w szkolenie czy raczej jest Ci to obojętne? 

Pozdrowienia serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Spróbujmy więc uporządkować ten bałagan. Chętnie pomogę.

Zaznaczam - choć być może nie zabrzmi to zbyt ładnie ale chcę od razu na początku przeciąć pewne zapędy "dyskutantów" - że już ponad 25 lat uczę  jeździć na nartach z czego przynajmniej 15 lat intensywnie po dwa i więcej miesięcy w sezonie i nie będę pisał "co mi się wydaje" tylko jak powinno być.

Jaki jest Twój cel?

Czy chcesz się stać ogarniętym technicznie narciarzem czy po prostu sobie pozjeżdżać? Czy zamierzasz zainwestować czas a być może i środki (np instruktor) w szkolenie czy raczej jest Ci to obojętne? 

Pozdrowienia serdeczne

 

Witaj, i dzieki za chec pomocy :)

Wiec sytuacja wyglada tak, jak najbardziej chce sie uczyc poprawnej techniki jazdy bo o to w tym raczej chodzi aby calyczas sie doskonalic. Zeszly sezon byl moim pierwszym i poprostu zakochalem sie w tym sporcie :)

Co do inwestycji i czasu, mieszkam w Szkocji gdzie snieg jest tak czesto widziany jak nasi politycy troszczacy sie o narod :D, glownie bede jezdzil tutaj gdzie wsumie sa 3 stoki narciarskie, wporownaniu do chociazby Polski to obraz nedzy i rozpaczy :D tak jak mowilem ze sniegiem tu bywa roznie, raz jest raz niema a ze wzgledu na czeste opada deszczu i temperatury poprostu jezdzi sie tylko gdy spadnie snieg (brak nasniezania), wiec jazda w kratke w trakcie sezonu. W lutym lece do Polski na tydzien na narty gdzie planuje wziasc zakupiony sprzet, codziennie bede bral 1h godziny jazdy z instruktorem a reszte czasu spedzal sam na stoku. W przyszlym sezonie albo Wlochy a jak sie nie uda to znowu Polska na 7-10 dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, mazan1 said:

dzieki sprawdze na tej stronce tez,

co do dlugosci nart to zastanawiam sie nad 163 lub 170 cm ale to jeszcze musze poczytac bo mi zrobiliscie sieczke z mozgu :D, pomijajac narazie dlugos to sadzicie ze ten zestaw bedzie dobry dla mnie? czy polecalibyscie cos innego?

Zamiast czytać to może lepiej spróbować różnych długości nart.

Tutaj masz mapę "sztucznych" stoków w UK, sporo ich:

http://www.skiclub.co.uk/skiclub/infoandadvice/uksnowsports/ukslopesmap.aspx#.WCQ6AclPrgs

A ten w Edynburgu jest rewelacyjny (chyba najdłuższy w Europie). Byłem tam. :)

Bo chyba boisz się, że proponując Ci dłuższe narty wrzucamy Cię od razu na głęboką wodę. Ja to rozumiem bo mi przesiadanie się i docenianie zalet dłuższych nart też trochę zajęło (zaczynałem od 145cm). Dobrze by było "objeździć się" na (co raz)dłuższych nartach na takim stoku, i tutaj "marnować" czas i fundusze na "eksperymenty", bo wtedy wypad na śnieg rozpoczniesz już z innego punktu. I dalej myśląc rozwojowo zaczniesz się rozglądać za nartami z wyższego pułapu niż te Primal Instinct.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...