Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nordic Walking jako rehabilitacja po ZMS


Rekomendowane odpowiedzi

Na to czekałem, na kolejnym wypisie ze szpitala doczekałem się wpisu: "zaleca się systematyczny wysiłek fizyczny co najmniej 30 minut dziennie, dostosowany do wieku i współistniejących schorzeń".

Więc ruszam coraz dalej od domu, w linii prostej do Babiej Góry mam 60km, dziś tam nie dojdę ale w lipcu pewnie już tam wybiegnę z Krowiarek. Cała w bieli, pięknie wyglądaWP_20170303_005.thumb.jpg.9085c4363cfe7801816f48319b2fdb41.jpg:

Pilsko też całe zasypane, trzeba będzie jutro rodzinkę zawieźć do Korbielowa, chętnie popatrzę jakie postępy, zwłaszcza Góralka na swych Rebelsach Heada poczyniła:

WP_20170303_007.thumb.jpg.7a658131722bc6d4743f50033ea65cfb.jpg

Po kontrolnym badaniu rezonansem w przyszłym tygodniu dołożę jeszcze basen jeśli będzie postęp w leczeniu. W związku z tym mam pytanie do tych, którzy przez to przeszli. Interesuje mnie jak rozkładała się wydolność jeśli pamiętacie. U mnie po dramatycznym spadku w połowie stycznia do 20% pompowanej krwi z lewej komory, w klinice poprawili do 25%, a teraz mam zmierzone to samo choć to raczej nie były warunki laboratoryjne. Za tydzień Ochojec sprawdzi dokładnie. ZMS cofnęło się, stany zapalne również, sterydy trochę zrujnowały żołądek i przełyk ale to się naprawi. Jak by tak w ciągu miesiąca urosło do 30% a może 35, to czasem jakieś zdjęcie na stoczku bym zdążył albo choć z Gilgotki, choć z połowy się zsunął. @surfing, @paolomario może coś pamiętacie?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja nie miałem robionych badań wydolnościowych. Może nie chcieli mnie jakoś dodatkowo wysilać? Jak wypisali do domu to kazali się oszczędzać, a jak po dwóch, trzech tygodniach poszedłem po papiery i zwolnienia i powiedziałem lekarzom, że jadę do Anglii, sam, autem, to mnie zaklinali bym nie jechał, jak Rejtani szaty rwali i mnie od czci i wiary odsądzali, że się pewnie zabiję po drodze xDB|:D;) Może najmądrzejsze to nie było, ale ciągnęło do żony i córki :) A zaraz po powrocie to pamiętam, za wiertarkę złapałem i zacząłem montować płotek koło żony rabatek w ogrodzie - w nocy to się zastanawiałem, czy po pogotowie dzwonić bo ból z lewej części tułowia i ramienia był dosyć ostry.

Czasami wzywali na jakieś badania typu echo, czy monitor mi na 24h zakładali, ale potem słyszałem, że wszystko w normie i OK, to się nie martwiłem :)

A potem kondychę powoli budowałem. Na swoim okolicznym sztucznym stoku :) Po dwa, trzy, czasem cztery razy w tygodniu.

Ale zalecenia Twoich lekarzy wyglądają zachęcająco. :) Z pewnością zsuwanie się na nartach w relaksującym tempie to nie bieganie.  :) I częściej stopkę na zdjęcie ze stoku musiałbyś popełniać ;)

Zdróweczka! :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Stary wątek, ale mój Hammer nie wczytuje innych. Ale do rzeczy. Otóż po wielu perypetiach zdrowotnych i licznych staraniach udało się w końcu dostać do jedynej kliniki która może dać mi nadzieję na ścignięcie mojego brata na Bieńkuli. Jutro bieżnia że spirometrią a jeśli nie dam rady to powtórne

1563109647906-1650781208.thumb.jpg.28e0de200694fb5dcdb2f9b61ab4896a.jpg

cewnikowanie prawego serca aby określić czy warto zainwestować w moje nowe serce. Trzymajcie za mnie. Chciałbym jeszcze kiedyś pokazać wam moje plecy a nie tylko ślizgać się po 300m trasach. 

 

  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...