Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Chrumcia

24 EDYCJA DZIECIĘCEGO PUCHARU ORLICY

Recommended Posts

Wczoraj znalazłam na fb taki post :)

24 EDYCJA DZIECIĘCEGO PUCHARU ORLICY

JEDNA Z NAJSTARSZYCH DLA DZIECI IMPREZ NARCIARSKICH W REGIONIE

DLA KOGO?
Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich. Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie odpowiednich umiejętności jeśli chodzi o jazdę na nartach. Od wielu lat zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych, które umożliwiają start zawodniczkom i zawodnikom praktycznie w każdym wieku:

Smerfy: rocznik 2013 roku i młodsze;
Skrzaty: rocznik 2011-2012;
Krasnale: rocznik 2009-2010;
Starsze Krasnale: rocznik 2006-2008;
Elfy: rocznik 2003-2005;
Open: rocznik 2002 i starsze.

KIEDY?
Poszczególne rundy odbywać się będą w trakcie całego sezonu 2018/2019. Pierwsza, Bożonarodzeniowa jeszcze w tym roku, kolejne już w 2019. Terminy zawodów przedstawiają się następująco:

- 27 grudnia 2018 – edycja bożonarodzeniowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
- 19 stycznia 2019 – I edycja Wielkopolska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
- 2 lutego 2019 – II edycja Dolnośląska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
- 16 lutego 2019 – III edycja Śląska, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
- 09 marca 2019 – edycja finałowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Zapisy do udziału zawodach przyjmowane są w następującej formie:

- mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami;
- w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku
- w budynku „Szarotki” pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój
- online (link do rejestracji zostanie udostępniony po starcie sezonu)

Więcej informacji: https://www.zieleniec.pl/ski-arena/dzieciecy-puchar-orlicy/

Chętnie bym pojechała na którąś edycję, ale spod Krakowa jest kawałek, zobaczymy :P

• Like 2

49 minut temu, Chrumcia napisał:

Chętnie bym pojechała na którąś edycję, ale spod Krakowa jest kawałek, zobaczymy :P

w grupie Elfy czy Krasnale ?

Pamiętam swój pierwszy start w Pucharze Orlicy, na początku lat siedemdziesiątych. Zawody na stoku obecnej Gryglówki, kiedyś to był AZS Wrocław.  Niestety było dla mnie dramatycznie, wyleciałem w drugim przejeździe i marzenia o podium zakończyły się płaczem, ale w miejscu niewidocznym dla ogółu. Ciekaw  jestem czy to ten sam organizator co przed laty? 

4 godziny temu, Chrumcia napisał:

mój 91 rocznik juz na Koziołka Matołka czy Stramusia się nie łapie

szkoda bo lubię kibicować zawodom gdzie  12 letnie łebki dowalają dziadkom 2-3 sekundy na 20 bramkach

46 minut temu, Jeeb napisał:

szkoda bo lubię kibicować zawodom gdzie  12 letnie łebki dowalają dziadkom 2-3 sekundy na 20 bramkach

Te dzieci, nawet młodsze to i mi dowalają.... Szczególnie jak jeżdżą i trenują w klubach, mieszkają od małego w górach i jadą na początku po nie zniszczonej trasie 😛

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By San28
      Chciałem zapytać bywalców, czy warto pojechać na trzy-cztery dni do Czarnej Góry? Wyjazd byłby na początku lutego, przed feriami w woj. dolnośląskim, żeby ograniczyć ryzyko stania w długich kolejkach. Z Radomia jest wprawdzie dość daleko i nie po drodze (zdecydowanie bliżej do Krynicy i Szczyrku) , ale po pierwsze - nigdy tam nie byłem, po drugie - jest kilka zróżnicowanych tras i nowa, szybka kanapa, po trzecie - przy okazji wybrałbym się także do Zieleńca, w którym również nigdy nie byłem.  
      Interesuje mnie, jak jest tam w lutym ze śniegiem, z przygotowaniem tras, frekwencją na stokach, gastronomią, czy można testować nowe modele nart? Chętnie skorzystam także z namiaru na fajną kwaterę (ze śniadaniem).
      A może nie warto tam jechać? Może warto dołożyć drogi i pojechać np. do Szprinderowego Młyna? Co o tym sądzicie?               
    • By lski@interia.pl
      Ruszyły zapisy na World Winter Master Games 2020,Innsbruck 11-16.01.2020 i Der Weisse Ring,Lech 18-19.01.2020.Obie imprezy ze względu na bliskość czasową można objechać jednym cięgiem,może ktoś,coś?
    • By AndKur
      Hej 
      W ten weekend (sporo zależy od pogody, na ten moment - sobota), trzecie w tym sezonie zawody z cyklu Freeride World Tour, tym razem w Fieberbrunn. W związku z tym, że blisko można obejrzeć na żywo o normalnej porze, zachęcam bo emocje są spore. 4 kategorie : narty K i M oraz snowboard K i M. Proste zasady w filmiku poniżej i drugi krótki film na zachętę  z ostatnich zawodów w Kanadzie. Na żywo do obejrzenia na ich kanale YT lub Facebook.

• By krsOne
      Cześć!
      Jak w temacie - jestem z Gdańska i po zaliczonych Alpach w tym sezonie zastanawiam się do którego polskiego ośrodka lepiej się wybrać na narciarsko udany wyjazd. Nigdy nie byłem w żadnym ośrodku narciarskim w Polsce (poza Wieżycą ), toteż nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Do obu ośrodków trasa samochodem z Gdańska to 6.5-7h, oba zajmują wysokie miejsca w rankingach najlepszych ośrodków, cenowo za ski pass wychodzi podobnie. W internetach wydaje się, że jest większy hype na Szczyrk po inwestycji Słowaków z TMR. Termin wyjazdu to 1sz lub 2gi tydzień Marca, także dosyć późno. Poniżej kilka pytań, które powinny mi pomóc w wyborze. Proszę o sensowne posty 🙂
      W którym miejscu jest większa szansa na lepsze warunki śniegowe w 1szym lub 2gim tygodniu Marca? Gdzie są lepsze/ciekawsze trasy? (aspiruję do zaawansowanego narciarza, dziewczynę mam początkującą :D) Gdzie mogą być mniejsze tłumy? Czy są znaczące różnice w cenach noclegu/wyżywieniu? Która trasa samochodowa z Gdańska jest wygodniejsza/mniej zakorkowana? Czy parkingi przy wyciągach są bezpłatne? Zastanawiam się nad wypożyczeniem nart Volkl Mantra i Kendo (dla porównania przed zakupem), może ktoś polecić wypożyczalnie? Gdzie jest lepszy "klimat"?? (bardzo subiektywne :-)) Z góry dziękuję za rzeczowe posty!
      Pozdrawiam
    • By lski@interia.pl
      Wybrałem się do Szczyrku na reklamowaną imprezę Wintegame,z 2 gigantami,jeden reklamowany jako najtrudniejszy w Polsce a drugi jako najdłuższy w Polsce.Wyprawa budziła lekkie obawy,ze względów logistycznych,bo wvej sławnej miejscowości byłem raz,na zawodach ok.40 lat temu,gdy motoryzacja nie była tak rozwinięta.Wbrew obawom udalo mi się zaparkować koło kolei,może dlatego,że było to o 7 15.Organizatorzy wzbudzali me obawybo już na etapie zapisów potrafili zamącić maksymalnie,zmieniając w ostatniej chwili miejsce biura zawodów,i część zawodników błąkała się po Szczyrku.Potem pomieszali jeszcze grupy,numery i wszystko,co się dało.Ale gwoli sprawiedliwości wszystko zrekompensowała trudna,długa i przyzwoicie przygotowana trasa,bo innych gigantów,gdzie najlepsi jadą półtorej minuty,nie spotkałem w PLNa mistrzostwach Polski seniorów w Szczawnicy 2 dni temu jechali znacznie krócej.Skionline reprezentowane było skromnie,bo tylko ja i Chrumcia,której gratuluję miejsca na podium,bo wytrzymać 2 minuty na gigancie,to jest coś.
      A ze Bieńkula była zamknięta na zawody i dojście zagrodzone pozostało,jeździliśmy nią sobie z kolegą jeszcze ze 2  godziny,mając ją tylko dla siebie.Na szczęście kłębiący się na innych trasach narciarze i snowboardziści byli legalistami i nie wpadli na ten pomysł co my.A więc człowiek o złym charakterze poradzi sobie z pojeżdżeniem nawet w Szczyrku.
      A jutro ten "najdłuższy gigant w Polsce",chyba że organizatorzy tak zamącą,że dzisiejszy to był ten najdłuższy a jutro będzie najtrudniejszy.Ale bądźmy dobrej myśli...

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...