Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęła się dostawa naturalnego śniegu w Szklarskiej, ma sypać non stop do końca dnia.

Dzis ze względu na silny wiatr wszystko w Szklarskiej stoi- wczoraj Karkonosz i Puchatek śmigały cały czas. Żeby tylko silny wiatr nie wywiał białego, bo w takim przypadku otwarcie Loli odwlecze się w czasie (jestem przekonany ze jak będzie Ok, to odpala w tym tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grimson napisał:

Zaczęła się dostawa naturalnego śniegu w Szklarskiej, ma sypać non stop do końca dnia.

Dzis ze względu na silny wiatr wszystko w Szklarskiej stoi- wczoraj Karkonosz i Puchatek śmigały cały czas. Żeby tylko silny wiatr nie wywiał białego, bo w takim przypadku otwarcie Loli odwlecze się w czasie (jestem przekonany ze jak będzie Ok, to odpala w tym tygodniu).

Nie krzycz tak głośno bo jak się ludziska dowiedzą to armagedon będzie :)

Wczoraj z obawy o wiatr ominąłem i wylądowałem w Harrachovie. W końcu czas odwiedzić i Szrenicę.

Trzymam kciuki - dzis-jutro 30cm powinno spaść. Trzeba szukać noclegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izydar napisał:

Nie krzycz tak głośno bo jak się ludziska dowiedzą to armagedon będzie :)

Wczoraj z obawy o wiatr ominąłem i wylądowałem w Harrachovie. W końcu czas odwiedzić i Szrenicę.

Trzymam kciuki - dzis-jutro 30cm powinno spaść. Trzeba szukać noclegu.

Hehe.

Wstępnie planuje w czwartek nocne na Dzikowcu/ Rymarzu, a od rana w piątek Szklarska. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźniony raport- piątek ski toury w beznadziejnych warunkach mgła , silny wiatr : Szklarska, Schr. pod Łabskim, na Grzbiet ( zielonego tj. Mokrej Drogi nie lubie)Szrenica i zjazd Lolobrygida.....na niej warunki dla pojedynczego narciarza fajne, ratrak jeździł z lewej strony. Ale też trochę chwastów wystaje , musi być więcej śniegu. 

troche foto https://ibb.co/album/p2bLFf

trasa https://ibb.co/album/rxrhct

Edytowane przez agnel2748
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, agnel2748 napisał:

Opóźniony raport- piątek ski toury w beznadziejnych warunkach mgła , silny wiatr : Szklarska, Schr. pod Łabskim, na Grzbiet ( zielonego tj. Mokrej Drogi nie lubie)Szrenica i zjazd Lolobrygida.....na niej warunki dla pojedynczego narciarza fajne, ratrak jeździł z lewej strony. Ale też trochę chwastów wystaje , musi być więcej śniegu. 

troche foto https://ibb.co/album/p2bLFf

trasa https://ibb.co/album/rxrhct

Rok temu jak odpalili Lole to tez po prawej strony flora wystawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, agnel2748 napisał:

Opóźniony raport- piątek ski toury w beznadziejnych warunkach mgła , silny wiatr : Szklarska, Schr. pod Łabskim, na Grzbiet ( zielonego tj. Mokrej Drogi nie lubie)Szrenica i zjazd Lolobrygida.....na niej warunki dla pojedynczego narciarza fajne, ratrak jeździł z lewej strony. Ale też trochę chwastów wystaje , musi być więcej śniegu. 

troche foto https://ibb.co/album/p2bLFf

trasa https://ibb.co/album/rxrhct

 Czemu nie lubisz zielonego tj Mokrej Drogi? Skrótu? Szrenickiego Mokradła?

IMG_1895.jpg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, izydar napisał:

Not to ostrzenie, smarowanie i już wiem gdzie w ten weekend pojeździmy :)

Prognoza - mróz i słońce sobota-poniedziałek. Cóż więcej potrzeba?

Będzie pięknie, bo pogoda na mocnym minusie, do tego bajkowa śnieżna sceneria. Rok temu Lola też była odpalona jakoś w środku lutego.

szk.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lika napisał:

Wiem że niektórzy z was są w posiadaniu magicznej wróżki kuli, a może kuli szpieguli. Miała być Lola w ten weekend, raczej przeniosę ją na przyszły. Jak oceniacie szanse na utrzymanie się stanu obecnego do przyszłego piątku?

Trudne pytanie,

Z tego co widzę na kamerkach, to przy temp na plusie pojawiają się przecierki na samej końcówce Loli. W kolejnym tygodniu dla poziomu dolnych wyciągów ok 770m npm, pogoda będzie wyglądać tak:

Yr - Szklarska Poręba - Detaljert værvarsel

- ma przyjść ocieplenie 17.02 z opadami deszczu, co może zaszkodzić dolnemu odcinkowi Loli

Na wysokości prawie 1 000m npm jest już lepiej, mimo to dalej 17.02 wydaje się ryzykowny:

Yr - Szklarska Poręba - Detaljert værvarsel

Ważne jest organoleptyczne sprawdzenie warunu na Loli w ten weekend i w tygodniu. Paru forumowiczów będzie na miejscu, więc pojawią się pewnie relacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grimson napisał:

Trudne pytanie,

Z tego co widzę na kamerkach, to przy temp na plusie pojawiają się przecierki na samej końcówce Loli. W kolejnym tygodniu dla poziomu dolnych wyciągów ok 770m npm, pogoda będzie wyglądać tak:

Yr - Szklarska Poręba - Detaljert værvarsel

- ma przyjść ocieplenie 17.02 z opadami deszczu, co może zaszkodzić dolnemu odcinkowi Loli

Na wysokości prawie 1 000m npm jest już lepiej, mimo to dalej 17.02 wydaje się ryzykowny:

Yr - Szklarska Poręba - Detaljert værvarsel

Ważne jest organoleptyczne sprawdzenie warunu na Loli w ten weekend i w tygodniu. Paru forumowiczów będzie na miejscu, więc pojawią się pewnie relacje.

Liczę na ich opinie. Ale może jeszcze sytuacja odbuduje się po następnym weekendzie - tak z prognoz wróżę...

 

Edytowane przez lika
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start zgodnie z planem. O 8:00 kolejka do kasy ok.15 osób - o 8:20 już z 50.

Pierwszy wjazd 8:40. Pierwsza godzina na bieżąco - 4 zjazdy, 2-godzina do 4 zjazdów zabrakło kilku minut. Potem już tylko gorzej 10, 15, w szycie lekko ponad 20 minut czekania w kolejce.

Warunki na Loli 4+. Dlaczego nie 5? Drobne garby, które skutecznie potrafiły wybic z rytmu. To nie był stół. Niemniej śniegu na tyle dużo, że cała szerokość przygotowana. W południe pojawiły się przecierki po prawej stronie, pojedyńcze gałązki kosówki wychylały się spod śniegu. Końcówka Loli - malutka ścianeczka z mocnymi przetarciami od rana.

Dobry stan trasy w zasadzie do końca dnia, chociaż im później tym więcej odcinków z twardymi garbami powodujących nieprzyjemne podskakiwanie. Odsypy w normie, muld nie było.

Śnieżynka dzisiaj całkiem dobrze, ale warunki bardzo dobre na stronie ośrodka to przesada. Również garbiki, a w 2-giej części dnia pojawiał się lód na "ściance". Puchatek jako zwienczenie zjazdu śnieżynką bardzo dobrze cały dzień - twardo, mało odsypów.

Po przerwie na uzupełnienie płynów i kalorii udałem się na Halę Szrenicką. Pierwszy zonk to 1 czynny orczyk i kilkunastominutowa kolejka do trasy 600m długości. Na 2 orczyku odbywała się instalacja kotwic. Po 1-tej puścili 2-gi orczyk i sytuacja się poprawiła - jazda prawie na bieżąco (kolega został i od niego to info, ja zjechałem 2 razy i uciekłem)

Warunki na hali bardzo dobre - równo, bez odsypów. Przy słonecznej pogodzie widokowo przepysznie.

Swiąteczny kamień nieczynny. Z perspektywy górnej stacji Karkonosza Lola powyżej warun bardzo dobry - być może wyżej brakuje śniegu.

2-ga sekcja krzesełka na Szrenicę tylko bez nart, więc stanu FIS nie sprawdziłem

Kilka fotek z dzisiaj

Śnieżynka

20220212_091509.thumb.jpg.a2b3e1bad7df33f8fac5cb8c560a856b.jpg

20220212_091513.thumb.jpg.0413014f5bdbb200adc729c5b4465475.jpg

Widok na Lolę w górę od Karkonosza i w dół

20220212_093542.thumb.jpg.168c62989aa7f95f384adb8fcf997eff.jpg

20220212_093550.thumb.jpg.e2649947962781843a1d467168d51349.jpg

Hala Szrenicka

 

20220212_131302.thumb.jpg.ecdd223a5308fb1d3653962393701a2a.jpg

 

20220212_131320.thumb.jpg.43c9b8b2214026df53d5a2f9624a409f.jpg

I off-piste na nielegalu - zjazd z Hali do Loli

20220212_133054.thumb.jpg.c7b61c342688c053e2e1345cd220fbb7.jpg20220212_133113.thumb.jpg.6cd2810c636657edb2707b874845736e.jpg

Reasumując - ludzi dużo, a nawet bardzo dużo. Warunki dobre i pomimo dużych kolejek do wyciągów wynik na koniec dnia całkiem dobry: 90km w totalu, 51,5km w dół w 7h jazdy z czego ok. 45min na Hali i 30min w restauracji.

Jakość do ceny oceniam dzisiaj na 4.0 ( ze względu na kolejki, 1 orczyk na Hali od rana, brak Świątecznego Kamienia oraz nie do końca wygłaskane trasy) Za pogodę plusów nie daję - na to ośrodek wpływu nie miał :)

Dla tych co mogą sobie pozwolić polecam wizytę w tygodniu - warto. Ci co wybierają się w weekend - można się najeździć tylko trzeba ćwiczyć cierpliwośc w kolejce.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...