Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pora na nowe buty.


Artur M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jeżdżę już od kilku sezonów i moje buty mimo już dorabianych wkładek "latają" mi na stopach więc mam problemy z panowaniem nad nartami, pora zmienić na coś innego, bardziej zaawansowanego.

Jeżdżę dosyć dobrze, latałem trochę u nas, w Czechach i w alpach na trzech dolinach i następnego roku na 2 dolinach. Preferuje czerwone trasy gdzie można szybko polatać, czarną też zjadę, ale nie odczuwam wielkiej satysfakcji na ostrych stromiznach. Zasadniczym problemem z doborem butów jest szerokość mojej stopy (95mm) wzrostu mam 176cm i 78kg wagi. Większość butów ma skorupę w granicach 102-106mm (mimo dopięcia klamr na maksa stopa nie jest sztywno trzymana) Celuje z buty z flexem około 110 i wąską skorupą (może ktoś polecić jakiś model?) W sobotę chciałbym trochę poprzymierzać, polecacie jakieś sklepy w Poznaniu posiadające dość szeroką paletę butów? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze parę propozycji wąskich butów

last 92
Salomon S/Race 110
Atomic Redster World Cup 110
last 95
Salomon S/Race 90
Salomon X LAB+ 110
last 96
Atomic Redster Club Sport 110

 

wieczorem jak znajdę to wrzucę większe zestawienie które popełniłem pod koniec zeszłego roku jak zmieniałem na węższe i mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej obiecana lista wąskich butów

Last 92

LANGE WORLD CUP RS ZA+

LANGE WORLD CUP RS ZJ+

Rossignol HERO WORLD CUP ZA+

Rossignol HERO WORLD CUP ZJ+

Salomon S/Race 110

Atomic Redster World Cup 110

Fischer RC4 Podium 110

Last 93

Head Raptor B4 RD

Nordica DOBERMANN WC 110

Tecnica Firebird WC 110

Dalbello DRS WC SS (110)

Last 95

ATOMIC REDSTER FIS

Salomon S/Race 90

Salomon X LAB+ 110

Last 96

Head Raptor RS

Salomon X-Max Race

Salomon S/MAX 130 Race

Atomic Redster Club Sport 110

Last 97

Rossignol HERO WORLD CUP 110

Lange RS

Lange RX LOW VOLUME

Fischer RC4 The Curv Vacuum Full Fit 110/120 – różnice pomiędzy nimi - +/- 3 mm

Fischer RC4 The CURV 120 pbV tylko + 3 mm

Fischer My CURV 110/90 Vacuum Full Fit +/-3mm

Lange RX 80W LV

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Micheł napisał:

Od siebie mogę polecić Lange rs110. Akurat w Zawojski mają promocję, a sklep stacjonarny akurat mieści się w Suchej Beskidzkiej, także troszkę daleko. Lecz mimo wszystko porządny sklep powinien ci dobrać odpowiedniego buta, po wcześniejszym zmierzeniu twojej stopy. Pozdro :)

To chyba to samo co Rossi WC 110. Są dwie szerokości, do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc "najbliżej mi" do Fischerów, mam narty rc4, są super, więc buty tej firmy byłyby świetne do kompletu, jednak widzę że sklep polecany przez kolegę nie prowadzi chyba tej firmy https://www.muszakski.com.pl/ Wie ktoś gdzie w Poznaniu znajdę duży wybór obuwia Fischer ? Wiadomo że przymiarka prawdę powie i że nic na siłę, jeśli but konkurencji będzie lepiej mi pasował to nie będę sprawiał sobie bólu tylko dlatego że napis na bucie mi nie odpowiada😃

Edytowane przez Artur M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzymierzałem sporo wąskich butów, uczucia mieszane, w jednych przód ok, a pięta sobie lata, w innych pięta ok, za to przód mimo pełnego dopięcia klamer lata, ogólnie kupiłem papcie u  https://www.muszakski.com.pl/  , zajęliśmy facetowi sporo czasu, cierpliwy gość 😆 (żona też dobierała sobie buty) trzymają jak imadło jednak raczej wszystko jest ok. Teraz testuje je w domu, jak coś to mi je gratisowo uformują cieplnie lub mogę zwrócić gdyby nie banglało... Ile czasu stać, lub chodzić po domu by w miarę oszacować czy pasują?

 

https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,18-19,tecnica,mach1-lv-110,7485.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur M napisał:

😆Ile czasu stać, lub chodzić po domu by w miarę oszacować czy pasują?

 

https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,18-19,tecnica,mach1-lv-110,7485.html

Tak na dobrą sprawę, to kilka dni na stoku. :)

Kupiłam damski model z tej linii: https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,18-19,tecnica,mach1-mv-95-w-heat,7500.html

Za mną 4 dni na nartach - 3 dni idealnie na twardym i zmrożonym stoku, 4 dzień w cięższym śniegu i muldach i mocno obity duży palec, choć po prawdzie to przyczyną pewnie nie jest sam but, ale też pewne niedostatki techniki jazdy. 

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu mierzenia butów... jestem szczęśliwym posiadaczem Atomic Hawx Ultra 120 (98 szerokość ) i po 10 minutach nogi drętwiały... zdiagnozowane miejsca ucisku , do serwisu, miejsca ucisku oklejone , buty do pieca i na nogi...

Aktualnie but jest mega dopasowany i nie ma problemu z drętwieniem. Więc jedyna rada to dobry sklep i personalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Artur M napisał:

Po dłuższych testach przy chodzeniu po domu okazuje się że jest lepiej, w środę będą testy zjazdowe, musi być dobrze...

Zobaczysz że po paru dniach na nartach będzie lepiej, miałem tak samo. Podczas jazdy na buty działają inne siły i wtedy dopiero się ułożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień na nartach w Szklarskiej, szybka jazda, sporo ostrych skrętów, prowadzenie bez zarzutu, dopasowanie również, mega buty, są świetne. Jednak tylko stok jest w stanie w 100% wykazać czy but jest odpowiedni, domowe testy mogą jedynie naświetlić wstępnie jak buty pasują. Dobrze że ich nie oddałem :-) 

Dziękuje wszystkim za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich serdecznie,

Mam drobny problem. Od kilku dni nic nie robię tylko szukam informacji i wybieram strzępki żeby zlepić jakiś sensowny wniosek ale póki co mam tylko jeden...

Kupiłem buty Tecnica Mach 1 MV 120 sezon 2018/2019 (obecny) Rozmiar 25.5. Moja stopa ma długość 25.7/ 25.8. Leżą idealnie, opinają stopę równomiernie i na sztywno, zero ucisków puntowych. Trzymanie pięty fenomenalne. Zdecydowałem się na ten rozmiar z tego względu, choć powinienem wziąć 26. Niestety w domu przymierzając buty czy z podpiętkami czy bez po ok. 20 minutach zaczyna się mrowienie na spodzie stopy tuż przy palcach ( powierzchnia na której opiera się stopa gdy stoimy na palcach) mam wrażenie, że spowodowane jest to albo za wąskim butem ( but 100 mm , stopa 101mm), albo wkładką słabo wypęłniającą podbicie stopy przez co stopa się nienaturalnie rozciąga. Po ściągnięciu butów natychmiast pojawiają się kłujące bule w stopie przez pare minut.

Czy zmiana rozmiaru na 26 bedzie wiązała się z powiększoną obszernością buta wewnątrz? Czy nie obejdzie się bez wymiany na 26?  i Czy obowiązkowe bedzie dokupienie wkładki podpierającej podbicie. Dodam że nie mam bardzo wysokiego podbicia jest naturalne może nieco w kierunku wysokiego:).

Z góry wielkie dzięki wszystkim za rady

Pozdrawiam

Tomek

 

Edytowane przez Kurzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...