Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spóźnione narty


tza

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mops napisał:

Ja jeśli to wchodzi w grę to proponuje Karpacz Biały Jar. Stok tam jest od 700m do 1100m i stoki łagodne, 6os kanapa, taśma dla początkujących, oczekiwanie w ten weekend max 5 minut. Mimo oznaczenia czerwonego ich stoki są bardzo łagodne i chociaż nie ma przerwy w ciągu dnia na ratrakowanie to wieczorna jazda jest świetna. Stok nawet po 18 jest równiutki. Stok wmiarę osłonięty od wiatru. Śniegu jest tam sporo chociaż dół po 13 przy 10 stopniach ciapowaty i wolno się jedzie.

Jest tam Willa Winterpol gdzie jest oferta free ski czyli jeśli się u nich śpi to karnety są gratis.

Polecam!

Miałem okazję tam pozjeżdżać. Taśma rozbiegowa do kanapy chyba nie jest dla początkujących, tylko "ten typ wyciągów tak ma". Zejście z krzesła jest bardzo źle sprofilowane, generujące mnóstwo upadków. Trasy są tak płaskie, łącznie z tą "czerwoną", że trudno mi było znaleźć w tej jeździe jakąkolwiek przyjemność. Ale rogal na buzi mojej małżonki, jeszcze jakiego nigdy u niej na nartach nie widziałem, rekompensuje z nawiązką wszystkie inne niedogodności.

Stok jest osłonięty od wiatru, ale jest bardzo nisko położony, teraz jest tam 9 stopni, ale jak sporo nasypali to pewnie śniegu nie zabraknie. Stok pewnie jest równiutki bo jest tak płasko że nie ma jak go "skrawać". Po stronie czeskiej z pewnością jest dużo lepiej. ale wiatr może unieruchomić sporo wyciągów. Na Białce to zagrożenie jest bez porównania mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Panowie i Panie? Jak na dzisiaj polecacie? w końcu udało mi się wygospodarować 6 dni od wtorku do niedzieli (12-17.03) i patrząc na warunki ograniczam się do Szpindlerowego Młyna lub Białki..... jakie są Wasze sugestie... Wiadomo, Szpindl dalej i drożej, ale większość twierdzi (i kamerki też widzę) że tam warunki jeszcze są ok.... Białka z Łodzi troszkę bliżej i pewnie tańsza..... sam nie wiem!!

pzdr...

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za wszystkie porady!!

Wróciliśmy z Białki i na szybko kilka przemyśleń.

Trasy fajne, po sezonie ludzi nie za wiele, chociaż na weekend od piątku zjechało troszkę osób i zdarzało się oczekiwanie przy stacji....

Warunki na trasach w środę 13 marca jeszcze całkiem fajne, temp w dzień ok 0 w nocy przymrozek... do godz 14 dało się jeździć. Każdy następny dzień coraz gorzej (niestety). Piątek i sobota to walka z terenem (dla mnie), muldy, lód i kasza ..... rozjeżdżone na całej trasie. Początek na "pasiekach" wydawał się fajny ale im później tym gorzej... w sumie okazało się że na Kotelnicy najlepiej się jeździło...

Nie wyobrażam sobie co dzieje się w sezonie... tak jak ktoś napisał, Białka chyba osiągnęła masę krytyczną i nie powinno się więcej wydawać zezwoleń na budowę...... a tych...... odniosłem wrażenie że cała Białka to jeden wielki plac budowy... począwszy od centrum (rozbudowa hotelu Bania) aż po Kaniówkę.... budowa, budowa... dla mnie tragedia... brak jekiegokolwiek klimatu!

Jeżdżący skibus pewnie pomaga w przemieszczaniu się ale żeby w sezonie miał sens powinien mieć chyba swój buspas ....

Podsumowując to z 5 dni 2 dni nadawały się na moje i mojej małej umiejętności do jeżdżenia.... później raczej nie odczułem przyjemności...

Obserwując to co działo się na kamerkach i w pogodzie stwierdzam, że kolega "Micheł" miał rację i jednak Szpindlerowy Młyn miał dużo lepsze warunki... tam ciągle dosypywało naturalnego śniegu a i temperatura była niższa..... no ale tak wybrałem i nie ma co narzekać....

Dziękuję za wszystkie sugestie. Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...