Narty - skionline.pl
Jump to content
Ula S.

Lublin lub okolice dobrzy fachowcy

Recommended Posts

Nawet fachowiec nie spędzi za Ciebie wielu (i to wcale nie przesada) godzin w butach jeśli chcesz wybrać naprawdę świadomie. Zacznij może od tego poradnika z linku poniżej:

Dziękuję za odpowiedź 😀. Przeczytalam już cała teorie w necie włącznie z artykułem Pana Szafrańskiego 😀.  A mam trudno identyfikowalny problem z butem dlatego szukałam fachowca. Ale chyba w Lublinie nie ma serwisu z aż tak profesjonalnym sprzętem. Dopasowalam na tą chwilę gotowe wkładki i jutro jadę testować czy pomogło. Buta odbarczać na razie nie pozwoliłam chociaż z pomiaru stopy wynika że jest za wąski. A moje odczucie jest takie, że mam w nim za dużo miejsca. I pojawia się tzw jałowy ruch stopy. Dostałam też poradę co mogę zrobić sama, tzn gdzie nakleić piankę jeśli wkładki nie rozwiązały problemu a także dodatkowy reduktor objętości. Przesunęłam też dwie górne klamry dalej bo mam bardzo szczupłe łydki. No i jadę jutro jakby z nowymi butami, z lekkim stresem czy będzie bolało czy nie😀😀😀. Biorę plastry i wzorem profesjonalnych narciarzy z tego i innych for-podpaski😂😂😂😂. Zobaczymy. Po kolejne buty wybiorę się w Polskę 😉

• Like 1

Witam,

Jestem również jestem z okolic Lublina i z przykrością muszę przyznać, że w naszych okolicach nie znajdziesz takiego serwisu.

Ja walczyłem z moimi nowymi butami w Warszawie w Sklepie Ski Fanatic na Ursynowie, al.KEN.

Pozdrawiam

1 hour ago, Sławek Nikt said:

Nawet fachowiec nie spędzi za Ciebie wielu (i to wcale nie przesada) godzin w butach jeśli chcesz wybrać naprawdę świadomie. Zacznij może od tego poradnika z linku poniżej:

z tymi godzinami to trochę przesadzasz... w tym sezonie kupiłem buty i po 2/3 sesjach po 10 minut  miejsca ucisku zlokalizowane. Potem to już z górki do serwisu i personalizacja ...

Buty szyte na miarę ... Warto słuchać fachowca w dobrym  sklepie, taki  jest w Częstochowie

Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę...

3 minutes ago, Kubis said:

Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę...

W sumie to fakt... Może zrobić taki zestaw pytań do testu na odległość 😀

• Haha 1

9 hours ago, Ula S. said:

W sumie to fakt... Może zrobić taki zestaw pytań do testu na odległość 😀

Zrób pytania otwarte żeby nie sugerować odpowiedzi ;)

• Like 1

19 hours ago, miraz said:

z tymi godzinami to trochę przesadzasz... w tym sezonie kupiłem buty i po 2/3 sesjach po 10 minut  miejsca ucisku zlokalizowane. Potem to już z górki do serwisu i personalizacja ...

Buty szyte na miarę ... Warto słuchać fachowca w dobrym  sklepie, taki  jest w Częstochowie

Ależ ja nie napisałem aby nie słuchać fachowca ! Napisałem, że spędziłem "kilka" godzin w sklepach bo chciałem wybrać buty najlepiej mi pasujące bez personalizacji. Po wyborze tych najlepiej pasujących dopiero ewentualne poprawki. Tylko albo aż tyle. No, ale ja jestem początkujący to pewnie mi to zabiera duuużo więcej czasu aniżeli zaawansowanemu.

• Like 1
  • Thanks 1

9 hours ago, Kubis said:

Możesz też zrobić odpowiedzi otwarte ...

2 hours ago, Kubis said:

Ale szukamy fachowca a nie polityka :)

Ano właśnie ... Politycy duuużo gadają i obiecują niewiele mówiąc o konkretach ...

I parafrazując ... :" Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę..."

Zatem napisz po prostu czego oczekiwać od dobrego fachowca i wyjaśnij jak ma to zrobić, w jakiej kolejności, a nie tylko piszesz co zrobić ma, a czego nie nic nie pisząc o konkretach.

Ale Ula jest już po lekturze teoretycznej, więc wie co można robić i jak. Kwestia czy trafi na kogoś kto przynajmniej odrobi zadanie domowe tak jak ona i na dodatek ma praktykę. Ja nie będę ani za nikogo szukać, ani robić szkolenia (zresztą musiałbym mieć dużo większą wiedzę i praktykę, żeby się tego podjąć).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By szymon189
      Posiadam w domu narty HEAD C200 X-FRAME (Link do zdjęcia tutaj), na których już nie jeździłem z 4 lata (uszkodziły mi się buty z przodu - nie pamiętam modelu). Od tego czasu mało jeździłem, a gdy wyjeżdżałem to zawsze wypożyczałem narty. Będąc teraz na feriach moje dziecko nauczyło się jeździć na nartach i dziennie musiałem wypożyczać narty. Niestety nie zabrałem swoich nart. Gdy wróciłem to postanowiłem do nich dokupić same buty (przyszłościowo), a może na następną zimę zmienić narty bo obecnie sytuacja finansowa nie bardzo mi na to pozwala, a chciałbym go jeszcze kilka razy w tym roku zabrać na narty.
      Jakie buty najlepiej szukać?
      Poniżej pozostałe dane wg listy:
      1. Płeć - mężczyzna
      2. Wiek - 30
      3. Waga - 80
      4. Wzrost - 184
      5. Na nartach jeżdżę od 18 lat ( max. 7 dni w sezonie, ale od tego roku pewnie się to zwiększy)
      6. Moje umiejętności raczej 7
      7. Właśnie tutaj poszukuje butów. W wypożyczalniach nigdy nie miałem żadnego problemu z butami. Rozmiar 44.
      8. Moje HEAD C200 X-FRAME 6/163 Q35. Teraz jeździłem na feriach np. BLIZZARD X07 IQ 158 R13
      9. Preferuję styl jazdy: szybki i krótkie skręty, czasem wolniejsza jazda po całym stoku z dzieckiem. Nie jeżdżę poza trasami.
      11. Mój budżet na buty ok 200 zł. Ewentualnie gdyby ktoś zaproponował coś na przyszłość z nart to ok 600 zł.
    • By arturzx
      Witam,
      proszę o pomoc w zakupie pierwszych wlasnych butów. Po ostatnim wyjeździe stwierdziłem, że dalsze korzystanie z wypożyczalni w tym zakresie nie ma sensu, bo być może ogranicza to rozwój i przynosi sporo bólu, trochę łudzę się, że to wina butów z wypożyczalni skoro wszędzie wszyscy mówią, że buty są najważniejsze. Od czytania o doborze butów aktualnie puchnie mi już głowa i w sumie niewiele więcej wiem niż wiedziałem.
      Wzrost 188 cm, waga 80-88 kg ale w zimie bliżej górnej granicy, jazda na poziomie 4 z forumowej skali ale do tej pory to były 1-3 dni w ciągu roku albo w ogóle, teraz planuję wejść trochę bardziej w ten sport i spędzać na nartach kilkanaście dni w ciągu sezonu, w tym już zaliczylem 8 :-)
      Problem z 90% butów jakie miałem na nogach to punktowe uciskanie wewnętrznych stron stóp, mniej więcej po środku, pod koniec dnia z tego bólu to już mrużę oczy a ich zdjęcie jest najpiękniejszym momentem tego dnia. Domyślam się, że jest to problem płaskostopia i wyprofilowania buta tak by normalna stopa miała jak najlepsze podparcie.
      Pomierzyłem sobie kiedyś buty w Decathlonie - praktycznie co bym nie zakładał niezależnie od podawanych danych 100/102/104 problem z uciskiem w tym miejscu występował. Dzisiaj byłem w SkiTeamie, z pomocą pracownika przymierzyłem sporo butów których modeli nie pamiętam, udało nam się dojść do komfortu przy Fischerach i Headach ale to z użyciem wkładki która była wyższa pod pietą ale tutaj zniechęciła mnie już cena bo buty były z zakresu 1600-1700 + 180 wkładka więc jeszcze założyłem Nordici SpeedMachine 110 w których bez wkładki czułem się najwygodniej z wszystkiego co miałem na nogach, wg. tego pracownika to klasa wyżej niż te Head i Fischer (niestety modeli teraz nie pamiętam), do tego dochodzi niby w cenie możliwość ich formowania w razie problemów.
      Pytania w zasadzie są dwa:
      1. Czy faktycznie takie buty to jest to dla mnie dobry wybór, czy flex 110 to nie będzie za wiele, pracownik przekonywał, że tak - no ale wiadomo, on to sprzedaje, czy przy moim poziomie takie buty to jest przesadza i niepotrzebnie wydane pieniądze? Bardziej celowałem coś do powiedzmy 800-1000 PLN, ale jeżeli to mają być buty w których moim platfusom będzie wygodnie to jestem w stanie wydać więcej.
      2. Czy mogę zakładać, że modele z poprzednich lat to jest to praktycznie to samo? Bo jeśli to głównie rożnica w szacie graficznej to bardziej skupiałbym się na różnicy w cenie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • By austin
      Dzień dobry,
      szukam dla dziewczyny zestawu narty +buty. Dziewczyna to ok 158cm /56kg. Ani zawodniczka sportowa , ani księżniczka z tipsami - sprawnie chodzi na 30km wycieczki po górach z plecakiem. Jeździ sprawnie, ale zachowawczo stylem klasycznym. Używa miękkich markowych butów Rossignol flex ok 50(Buty narciarskie Rossignol XENA X8) i podobnej klasy nart . 
      Chciałbym ,żeby zaczęła jeździć skrętem ciętym i jedzie na obóz narciarski. 
      Rozważam buty flex ok 80-85. Będzie dużo mierzenia , ale może macie jakieś typy ew coś co zdecydowanie odradzacie. Co sądzicie o takim flexie jako drugie narty dla dziewczyny j.w.?
      Dla mnie obowiązkowo  4 klamry + rzep
      te moim zdaniem odpadają ze względu na w/w https://fitanu.com/pl/damskie-buty-narciarskie-qst-access-r70-w-l40877400-salomon-889645993560?gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFimpdmrc7FsawXvh2f66QoJ7kadHci1ys7AqbzgIyxpt7P9XXBDxIxoCzkYQAvD_BwE&fbclid=IwAR2McbKvMBtUrFckvUKefY7koU3dD4IXWXHce4OILwaBk8SsWKs_HA38isI
      ---
      Narty - tu już łatwiej. Rozważam z rdzeniem drewnianym o małym promieniu skrętu, ale zastanawiam się,żeby dziewczyny nie zamęczyć. Żeby była w stanie  docisnąć. Głównie przygotowane trasy+ polskie różne warunki.
      Typy nart:
      Rossignol Elite All  Turn - ok 156cm 
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,hero-elite-all-turn,10047.html
      Narty FISCHER My Trinity 
      HEAD SUPER JOY-JOY 11
       ATOMIC CLOUD 9 NINE
      któreś roczniki są słabe/polecacie. Coś innego ? (mały promień skrętu)
      Moim zdaniem używane w dobrym stanie kupiłbym, ale z paniami to jest tak - lubie sklep xx, wolę nowe
      Pozdrawiam i dziękuję
      P.S. Mam szczególnie pozytywny  stosunek do użytkownika @Mitek  i gorąco polecam czytać, bo doradza trafnie, mądrze i pożytecznie. Pozdrawiam z tego samego miasta @Mitek.
      L

• By pasazer85
      Czy ktoś ze starszyzny lub administracja mogła by mi wyjaśnić na czym polega przyznawanie rangi na forum ? Kto to początkujący,średnio zaawansowany, stary wyjadacz, weteran... ? Jakieś specjalne warunki trzeba spełnić ? 
    • By sleddogs
      W ubiegłym sezonie kupiłem buty TECNICA  MACH1 MV 120. 
      Na początku były dopasowane. Jeździłem w nich w cienkiej skarpecie. 
      Po roku dopinam wszystkie klamry na maksa a i tak wyczuwam luz podczas jazdy. 
      Czy wystarczy kupić grubsze skarpety? 
      Czy zakup wkładki coś pomoże na mój problem. 
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...