Narty - skionline.pl
Jump to content

Wkładki ortopedyczne w butach narciarskich - używacie?


Ziemowit
 Share

Recommended Posts

Mierząc sporo butów zauważyłem, że mają one wkładki najzwyczajniejszej budowy, ot prosta 2-3 warstwowa płaska wkładka. Zamówiłem sobie więc wkładki ortopedyczne amortyzujące uniwersalne + korygujące płaskostopie (do każdych butów bo specjalnie do narciarskich nie ma).

Wiem natomiast, że są gabinety, które wykonują dla narciarzy za odpowiednią opłatą wkładki ortopedyczne indywidualnie. Pytam z ciekawości, korzystacie z czegoś takiego na nartach?

Edited by Ziemowit
Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie masz objawów bólowych,  jakiegoś dyskomfortu, to wystarcza chyba ta fabryczna. Najlepiej idź do specjalisty i zbadaj i pomierz  stopy. On coś dobierze. Ja miałem klujacy ból w stopie po paru godzinach jazdy. Specjalista nacisnąl stopę w jednym miejscu od razu lokalizując ból.  Stwierdził płaskosptopie poprzeczne, takie coś czego nie widać a co z wiekiem (i w związku z grawitacja) każdy posiada. Powoduje to ucisk na nerw i ból,  szczególnie  w wąskich butach i przy długotrwałym unieruchomieniu .  Wkładki personalne pomogły,  nie powiem. Jestem zadowolonym użytkownikiem.  

Edited by Bumer
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak u mnie, szewc ortopedyczny robił odcisk stopy na specjalnym urządzeniu i do tego wkładki,których zamówiłem więcej,do zwykłego obuwia i narciarskiego.Nawiasem mówiąc,te wkładki u szewca ortopedycznego są wielokrotnie tańsze od tych dorabianych w sklepach sportowych,technologia jest nieco inna,dokladanie wypełnień w odpowiednich miejscach zamiast termoplastycznego kształtowania materiału,ale efekt ten sam..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...