Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty na bardzo wąska stopę


Redster

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić jakieś buty dla kobiet o wąskich stopach? Mam szerokość 92mm, długość 260mm.

Na początku drogi przechodziłam przez grzechy początkujących, czyli za długie i za szerokie miękkie kapcie. Teraz mam Fischery RC4 The Curv 95 o szerokości 96mm i przy "ostrzejszej" jeździe czuję lekką ruchomość stopy. Oczywiście mocne dopięcie klamer pomaga, ale konsekwencją jest śmierć stopy 🥲 Wkładka trochę pomogła, ale nie na tyle, żebym mogła jeździć kilka godzin bez odpinania klamer, a przy tym mając nieruchomą stopę.

Widziałam, że jest Atomic Redster STI o szerokości 93mm, ale twardość 110 i w górę, nie wiem czy to już nie półka zawodnicza...

Ktoś może pomóc i podpowiedzieć jakieś modele?

Edytowane przez Redster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujałem się z teoretycznym rozkminianiem tematu i bez przymiarki i pogadania z dobrym sprzedawcą nie dało się ogarnąć, bo problem wtedy dotyka nie tylko stopy, ale i kostki i łydki. W przyzwoitym sklepie zawsze jest konkretny wybór także i wąskich butów, a jak trzeba to juniorskie "zawodnicze" mogą załatwić temat. Ja wreszcie jestem w trakcie fittingu butów, które wręcz trzeba było poszerzać w stopie, ale trzymanie kostki, podudzia, podbicia jest super, przy minimalnym zapięciu, a nawet i bez (jak zapomnę to nie ma wielkiej różnicy), akurat Nordica Dobermann 110. Ino to męskie. Sądzę, że damskie też ogarną. W Krakowie proponuję Anetę zahaczyć w Windsport, w innych to raczej koledzy doradzą. Kupowanie wysyłkowe to loteria, a i tak potem na stoku wszystko wychodzi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 22:28, Redster napisał:

Czy możecie polecić jakieś buty dla kobiet o wąskich stopach? Mam szerokość 92mm, długość 260mm.

Na początku drogi przechodziłam przez grzechy początkujących, czyli za długie i za szerokie miękkie kapcie. Teraz mam Fischery RC4 The Curv 95 o szerokości 96mm i przy "ostrzejszej" jeździe czuję lekką ruchomość stopy. Oczywiście mocne dopięcie klamer pomaga, ale konsekwencją jest śmierć stopy 🥲 Wkładka trochę pomogła, ale nie na tyle, żebym mogła jeździć kilka godzin bez odpinania klamer, a przy tym mając nieruchomą stopę.

Widziałam, że jest Atomic Redster STI o szerokości 93mm, ale twardość 110 i w górę, nie wiem czy to już nie półka zawodnicza...

Ktoś może pomóc i podpowiedzieć jakieś modele?

Mój syn ma wąskie stopy. Rozwiązaniem dla niego okazały się buty japońskiej firmy Rexxam model Data 110.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, moruniek napisał:

Mój syn ma wąskie stopy. Rozwiązaniem dla niego okazały się buty japońskiej firmy Rexxam model Data 110.

Jakieś 15 lat temu rozglądałem się za butami Rexxam Data. Znalazłem przedstawiciela marki na nasz region w Harrachovie. Umówiłem się na wizytę (to była hurtownia). Pomieszczenie nie było zbyt mocno ogrzewane. Buty w moim rozmiarze próbowałem założyć przez jakąś godzinę i się niestety nie udało. Rexxamy miały jedno rozwiązanie na którym mi zależało Soma tec. Na szczęście jest jeszcze jedna firma stosująca ten patent, to Fischer. Kupiłem Fischery Vacuum RC Pro i do dzisiaj przeważnie jeżdżę w Fischerach (no czasami w starych kapciach Salomona).

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... ale nie na tyle, żebym mogła jeździć kilka godzin bez odpinania klamer,

Odrobina gimnastyki nie zaszkodzi ;) .. a tak poważniej -> odpinanie, zapinanie to sprawa w dobrze dopasowanych DO JAZDY normalna. Uważam, że obecne trzewiki leżą mi na nodze rewelacyjnie ale i tak mając dłuższy postój/przestój/wjazd krzesełkiem czy gondolką rozpinam. Gorzej, że zapominam zapiąć :)

M.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redster napisał:

Dzięki za pomoc Panowie 🍻 W takim razie spróbuję pomierzyć te Atomici Redster STI. Tylko nie wiem, czy przeskoczyć na twardość 110 (z 95), czy wziąć 90 LC (juniorskie z krótszą cholewką...)

Trzeba mierzyć, być może juniorski będzie dobry, czy nawet lepszy niż seniorski dla Ciebie.

pozdro

Edytowane przez marekbtl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dalej masz trochę za duży rozmiar, ja na co dzień chodzę w butach 43 i mam stopy długości około 27.5cm  a jeżdżę w butach 260mm do tego mam bardzo wąskie łydki. Dlatego na ten sezon kupiłem buty Lange lv 110sc rozmiar 26cm dla juniorów i są naprawdę dobrze dopasowane.

Polecam zrobić test pustej skorupy, jeżeli w pustej zapiętej skorupie masz za pięta więcej jak 1cm to na pewno są za duże. 

Przy twojej stopie polecał bym spróbować rozmiar 24cm i ewentualnie trochę rozciągnąć jak by były na długość troszkę za małe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marionen napisał:

Jakieś 15 lat temu rozglądałem się za butami Rexxam Data. Znalazłem przedstawiciela marki na nasz region w Harrachovie. Umówiłem się na wizytę (to była hurtownia). Pomieszczenie nie było zbyt mocno ogrzewane. Buty w moim rozmiarze próbowałem założyć przez jakąś godzinę i się niestety nie udało. Rexxamy miały jedno rozwiązanie na którym mi zależało Soma tec. Na szczęście jest jeszcze jedna firma stosująca ten patent, to Fischer. Kupiłem Fischery Vacuum RC Pro i do dzisiaj przeważnie jeżdżę w Fischerach (no czasami w starych kapciach Salomona).

Ja też próbowałem założyć je na swoją stopę. Jeżdżę w w rozmiarze 28.5, syn aktualnie w 28.0. Nie dałem rady. To są buty na prawdziwie wąskie stopy. 

p.s.

To chyba jednak nie jest kwesta ogrzewania pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Proponuje nie kombinować.. u dać sie do fachowca który obejrzy nogę i powie co robić.. napisz skąd jesteś ?

Po nowym roku kierunek Windsport 👈

 

4 godziny temu, Mercedes420 napisał:

Myślę że dalej masz trochę za duży rozmiar, ja na co dzień chodzę w butach 43 i mam stopy długości około 27.5cm  a jeżdżę w butach 260mm do tego mam bardzo wąskie łydki.

Już była próba mojego buta w mniejszym rozmiarze i nie było szans.

Masz bardzo dużą różnicę między długością stopy i butów. Jesteś w stanie jeździć parę godzin bez rozpinanie klamer/bólu w stopach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redster napisał:

Po nowym roku kierunek Windsport 👈

 

Już była próba mojego buta w mniejszym rozmiarze i nie było szans.

Masz bardzo dużą różnicę między długością stopy i butów. Jesteś w stanie jeździć parę godzin bez rozpinanie klamer/bólu w stopach?

@Redster nie drąż tematu w tą stronę. To, że ktoś napisał, że ma but numer czy dwa mniejszy/większy nie ma znaczenia. Dobre dopasowanie buta narciarskiego, to wypadkowa sporej ilości zagadnień (stylu jazdy, poziomu techniki, terenu, biomechaniki, indywidualnej budowy stóp i nóg). Sama długość i szerokość to raptem tylko dwie zmienne, najpopularniejsze i najłatwiejsze do oceny. Sama tylko ruchomość w stawie skokowym, ma duży wpływ na wybór chociażby twardości buta, a gdzie jeszcze cała reszta? Temat zamyka porada @Lexi tylko dobrze poszukaj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moruniek napisał:

Ja też próbowałem założyć je na swoją stopę. Jeżdżę w w rozmiarze 28.5, syn aktualnie w 28.0. Nie dałem rady. To są buty na prawdziwie wąskie stopy. 

p.s.

To chyba jednak nie jest kwesta ogrzewania pomieszczenia. 

Odpowiem Ci na przykładzie Fischerów. Przetestowane kilkaset razy. Na mrozie nie jestem w stanie samodzielnie nie tylko założyć ale i zdjąć buty. W aucie jak jadę na narty przy dojeździe do parkingu zawsze podkręcam ogrzewanie i buty zawsze leżą gdzieś blisko nadmuchu, ściągam w knajpie, najlepiej przy kominku. Tylko wtedy nie mam problemu.

PS co nie znaczy, że Rexxamy nie są dla Ciebie za wąskie.

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

Odpowiem Ci na przykładzie Fischerów. Przetestowane kilkaset razy. Na mrozie nie jestem w stanie samodzielnie nie tylko założyć ale i zdjąć buty. W aucie jak jadę na narty przy dojeździe do parkingu zawsze podkręcam ogrzewanie i buty zawsze leżą gdzieś blisko nadmuchu, ściągam w knajpie, najlepiej przy kominku. Tylko wtedy nie mam problemu.

PS co nie znaczy, że Rexxamy nie są dla Ciebie za wąskie.

Mam ten sam patent, co więcej u pasażera, ustawiam większa temperaturę buty miękkie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gabrik napisał:

Tylko tego "starszego", bo nie wiem czy jest nadal, ale był drugi Grzegorz z mniejszym doświadczeniem.

Główny to Grzegorz Gajewski, łatwo poznać po nerce na pasku 😁. Z tym że on doborem butów się nie zajmuje, a dopiero fittingiem wstępnie dobranych butów. Ja pracuję ostatnio z Anetą, córką szefa, ma pasję i ochotę. Chłopaki inni są różni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chertan napisał:

Główny to Grzegorz Gajewski, łatwo poznać po nerce na pasku 😁. Z tym że on doborem butów się nie zajmuje, a dopiero fittingiem wstępnie dobranych butów. Ja pracuję ostatnio z Anetą, córką szefa, ma pasję i ochotę. Chłopaki inni są różni.

Pasja, to podstawa. Najgorszymi ludźmi z jakimi można współpracować, to Ci wypaleni, co to niby wiedzą, ale już im się nie chce. Takim wydaje się, że ich wiedza jest kompletna i się już nie rozwijają. Jeśli do tego są megalomanami, to pozamiatane.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...