Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Na fajny kanał trafiłem na YT oglądając relacje z ośrodków narciarskich. Oprócz tego, że bardzo fajnie przedstawione ośrodki to jazda gościa jest niesamowita. Tym bardziej, że nie jest to jakaś specjalnie kręcona demonstracja a normalna jazda w zadanych warunkach terenowych wśród innych narciarzy. Gość pociska niesamowicie. Przykładowy filmik z Ischgl. Chłopak ma tego niemało na swoim kanale.

Pozdrawiam.

• Like 3

Nie wiem czy oglądałeś tylko ten film. Popatrz sobie na jego relacje z Saalbach. Tam jest dużo jazdy po nierównym. Śmigi wali też fajnie. Tu po prostu ma lotnisko to śmiga po tramwajarsku. Te filmy z Saalbach pokazują dużo więcej technicznej jazdy. Pozdrawiam.

• Like 1
16 minut temu, lokiec3 napisał:

Nie wiem czy oglądałeś tylko ten film. Popatrz sobie na jego relacje z Saalbach. Tam jest dużo jazdy po nierównym. Śmigi wali też fajnie. Tu po prostu ma lotnisko to śmiga po tramwajarsku. Te filmy z Saalbach pokazują dużo więcej technicznej jazdy. Pozdrawiam.

Oglądałem właśnie (miedzy innymi) Saalbach i stąd moja opinia.

Pozdrowienia

7 godzin temu, Mitek napisał:

Gość objeżdżony i silny jak koń ale technikiem to On nie jest. Rzeczywiście fajne ujęcia i fajny gościu, Dzięki!

to w takim razie jaką liczbę w forumowej skali umiejętności mógł by sobie wpisać na tym forum ?

9 godzin temu, lokiec3 napisał:

Na fajny kanał trafiłem na YT oglądając relacje z ośrodków narciarskich. Oprócz tego, że bardzo fajnie przedstawione ośrodki to jazda gościa jest niesamowita. Tym bardziej, że nie jest to jakaś specjalnie kręcona demonstracja a normalna jazda w zadanych warunkach terenowych wśród innych narciarzy. Gość pociska niesamowicie. Przykładowy filmik z Ischgl. Chłopak ma tego niemało na swoim kanale.

Pozdrawiam.

Ja jestem niestety słaby z niemieckiego mimo, że w szkole język ten miałem, narazie zrozumiałem tylko tyle co pił (355 sekunda filmu), więc muszę się podszkolić:

20200901_215435.thumb.jpg.35aba089978925b853c1218ee95c10c4.jpg

Edited by Ziemowit
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By swmikolaj15
      Witam. Na wstępie zaznacze, iż tak, zamierzam wspomóc się instruktorem, lecz po 18. gdy sytuacja pozwoli. Poki co ucze sie jazdy na własną reke. Jestem na etapie nauki skrętów równoległych nw. Mam kilka pytań do doświadczonych narciarzy przy tymże skrecie. 
      Dzisiaj na stoku zaczynałem od jazdy skrętów w pozycji próżnej. Czas na nw. 
      1. Czy skręt mam zainicjować poprzez dociążenie narty zewnętrznej a co za tym idzie języka buta i "podniesienie" i doprowadzenie do narty zewnętrznej? Czy po prostu jadąc, chcąc wykonać skret, poprzez rotacje obu nart, bez dociążenia jednej i odciążenia drugiej? 
      Oraz czy skret ten wywołuje jazde jednej narty na krawędzi czy obie są cala plaszczyzna na śniegu? Biodra w momencie skretu idą w stronę skretu, tak?
      Przepraszam z góry za moje nieogarnięcie ale dopiero sie ucze.
    • By SPEEDTBI
      Witam, jak wygląda u was waszych dzieci braci sióstr nauka zdalna w czasie pandemii ? 
    • By RomanW
      Panie Jacku czy jest możliwości opisu pańskiej pracy odnośnie filmowania (jakim sprzętem się pan posługuje i jakich ustawień pan używa).
      Proszę również innych uczestników o podzielenie się własnymi doświadczeniami odnośnie 
      filmowania na nartach kamerami Gopro.
    • By Ziemowit
      No więc na razie mam za sobą 8 dni na nartach (z jazdą rano i wieczorem) w tym 2 dni z 2 różnymi instruktorami. Jestem na etapie skrętu z pługu, tzn. jadąc trawersem w poprzek stoku z nartami ustawionymi równolegle i jeśli widzę potrzebę to też zakrawędziowanymi w pewnym momencie robię pług, mocno dociskam przednią część stopy do przodu narty zewnętrznej ile sił w mięsniach i robię krótki skręt, po czym znów mając narty ustawione równolegle jadę w poprzek stoku w przeciwną stronę. Instruktorzy uczyli mnie, bym dostawiał nartę wewnętrzną do zewnętrznej odrywając tylną część narty od stoku tuż po skręcie ale teraz tego nie robię bo narta sama dojeżdża. Tułowiem nie obracam w ogóle.
      I wszystko fajnie puki stok jest dość płaski, mam tu na myśli łatwiejsze niebieskie odcinki z nachyleniem tak do 10°. Jednak na nieco trudniejszych niebieskich odcinkach czyli ponad 10° zdarza mi się nie zrobić skrętu dobrze i w tedy narty startują spode mnie jak wściekłe (125kg i 200cm robi swoje) i w tedy nagle mam duży problem z wychamowaniem, a dociskanie przodu narty zewnętrznej traci swoją skuteczność i czuję brak kontroli nad nartami i zaczynam trochę panikować. Dodam, że ani razu się jeszcze nie przewróciłem za radą Mitka: "dobry narciarz się nie przewraca" :D, zawsze ustałem, ale robię się w tedy pod czas desperackiej bardzo siłowej próby chamowania cały sztywny jak nieboszczyk. Jakieś rady?

• By lokiec3
      Zdjęcia może wrzucę jakieś. Jednak na razie mam tylko trzy. Szkoda czasu na robienie fotek. Ośrodek bardzo sympatyczny, "Kolorowe" tzn pokręcone fajne trasy. Szybkie wyciągi. Mało ludzi. Czego chcieć więcej. EKG ponad 60 km w dół. Podoba mi się tu. Pozdrawiam.
      Ps ta starsza część ośrodka ze starymi kanapami, ale jednak wyprzęganymi jest o wiele fajniejsza. Można pojeździć.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...