Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wycenie nart


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

To mój pierwszy post na forum i mam do Was, użytkowników, prośbę o pomoc w wycenie sprzętu który chciałbym wystawić ale mam problem, gdyż jestem totalnie zielony w tematach narciarskich... 

Mam nadzieję że ten temat nie zostanie usunięty, ponieważ w regulaminie przeczytałem coś takiego:

Cytat

Ogłoszenia sprzedaży zamieszczone przez osoby nowo zalogowanie będą natychmiast usuwanie.

Ale nie jest to oferta sprzedaży a jedynie pytanie do Was, ludzi którzy się na tym znacie, czy w ogóle opłaca się to wystawiać na sprzedaż...

Chodzi mi o te narty:

Head GK 04 - 160 

Volkl Methodic - 185 

Oraz kijki:

KERMA 125cm

Bardzo proszę Was o pomoc (zdjęcia załączam w załącznikach). Opłaca się w ogóle wystawiać ten sprzęt na portale typu OLX czy Allegro? A jeśli tak to jaką cenę zaproponować?

Liczę na opinie ekspertów. 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

 

 

 

11.jpg

22.jpg

33.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

111.jpg

222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Wartość tego sprzętu jest symboliczna. Jeździł na takich nartach raczej nikt nie będzie. 

Czy jest sens wystawiać go w całości za np. 50 zł? i nie znaleźć kupca. 

Najlepiej oddać gratis jakiemuś pasionatowi. 

Jak poczeka minimum 50 lat, to o ile dalej będą w takim samym stanie, opchnie je za dużo lepszą kasę jako zabytki.

Ciekawe z którego roku te narty.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Völki Methodic z takim samym malowaniem znalazłem za 19€: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ski-schi-voelkl-methodic-175cm/1595980528-230-3691

Z drugiej strony jeszcze do niedawna ludzie pozbywali się fiatów 126p za byle flaszkę, a dziś "plują sobie w brodę". :D

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podobnie jak sugeruje Ziemowit ja bym się takich nart nie pozbywał. Nie znam tych modeli nart ale wiązania w obu to już zupełnie legendarne GEZE jeszcze chyba na rolkach.

Zestawy na oko mają około 40 lat i nabierają powoli wartości. To nie jest egzemplarz muzealny ale dla pasjonata już wartościowy. Jak masz gdzie trzymać (tylko, żeby było sucho) to bym zostawił.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziemowit napisał:

Z drugiej strony jeszcze do niedawna ludzie pozbywali się fiatów 126p za byle flaszkę, a dziś "plują sobie w brodę". :D

W latach '90 za flaszkę można było kupić syrenkę albo trabanta:). Jeśli chodzi o ww. narty to bym je zakonserwował i jeszcze poczekał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym podziękować za odpowiedzi, tak jak powiedziałem, jestem totalnie zielony w temacie narciarstwa, więc bardzo mi to pomogło.

23 godziny temu, Ziemowit napisał:

 

Ciekawe z którego roku te narty.

Na nartach Volkl jest napisane "Made in West Germany" :) Więc mają raczej ponad 30 lat. Albo i więcej...

20 godzin temu, Mitek napisał:

 

Zestawy na oko mają około 40 lat i nabierają powoli wartości. To nie jest egzemplarz muzealny ale dla pasjonata już wartościowy. Jak masz gdzie trzymać (tylko, żeby było sucho) to bym zostawił.

 

I tak też chyba zrobię. Narty wyczyściłem i nie będą już raczej leżeć na strychu tylko wygospodaruję im trochę miejsca w lepszych warunkach.

Chyba nie ma sensu ich teraz wystawiać za te 100 zł, tylko rzeczywiście poczekać, a nuż zaczną nabierać wartości jak dobre wino :) Dzięki za ten głos.

 

Na strychu znalazłem jeszcze jedną parę nart, tym razem marki Rossignol. Też chyba z podobnego rocznika. Z tego co znalazłem w sieci to też marka nart raczej z tej górnej półki.

 

Konkludując, na aukcję pójdą chyba jedynie te kijki a narty poczekają na swoje czasy w bezpiecznych warunkach.

Jeszcze raz dziękuję za Waszą pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...