Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Snowboard czy narty? Czy warto kupować w tym roku?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem początkującym entuzjastom sportów zimowych. Zaczynam dość późno bo mam 29 lat ale uczę się szybko! :) 
Wyjeżdżam na kilkudniowy wyjazd na stok do Świeradowa (liczę na dobre warunki od czwartku!) i w związku z tym mam kilka pytań, na które liczę, że pomożecie mi odpowiedzieć.
1. Uczyłem się jeździć na nartach w zeszłym roku. W tym spróbowałem snowboardu. W obu dyscyplinach jestem początkujący i chciałbym pójść w którąś z nich ale nie mogę się zdecydować. Czy ktoś z Was jest w stanie pomóc rozwiązać ten dylemat? Ostatnio przechylam się bardziej w stronę nart jednak nadal nie jestem w 100% przekonany.
2. Druga rzecz to sprzęt. Jeśli już zdecyduję się na któryś z tych sportów to na pewno będę chciał kontynuować tę przygodę w przyszłości. Zastanawiam się jednak czy jest sens kupować sprzęt w tym roku. Myślałem tylko o butach, kasku i goglach (nie licząc ciuchów, które mam). Z kolei zakup cięższego sprzętu (narty lub snowboard) poczekałby na kolejny sezon. Czy ma to sens? Z jednej strony sezon prawie skończony. Z drugiej jednak pewnie trafię na spore przeceny.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie rady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

1. Zależy jaki styl jazdy docelowo Cię kręci. To oczywiście moje prywatne zdanie, ale snowboard ma sens w dwóch przypadkach - albo freeride i jazda w puchu, albo freestyle i hopy w snowparku. Takie zwykłe szuranie po wyratrakowanym stoku wygląda średnio emocjonująco, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji (których oczywiście dokonuję na stoku 😉 Można oczywiście robić jakieś buttery, ale przygniatająca większość snowboardzistów których widuję po prostu sobie szura z góry na dół. Zakładam więc, że ci którzy naprawdę dobrze jeżdżą spędzają czas w bardziej naturalnym dla siebie środowisku (czyli w snowparku albo w puchu) 🙂 Jak Cię nie ciągnie w te rejony, to wybierz narty.

2. Ma to sens i to bardzo dobra kolejność. Kask i gogle to rzeczy osobiste i warto mieć swoje choćby ze względów higienicznych, a gogle to w ogóle nie w każdej wypożyczalni mają. Buty to absolutna podstawa i tutaj wpakuj tyle funduszy, na ile Cię stać. I zrób to porządnie i kompleksowo - nie kupuj w necie, poszukaj dobrego bootfitingu, ludzi którzy się na tym znają, nie sprzedawców w markecie. Do tego zrób sobie customowe wkładki dopasowane anatomicznie do kształtu stopy. Jak coś zostanie to kup dobre, nie za grube skarpety z wełną merino. Maksymalnie dobre dopasowanie butów na maksa ułatwi Ci naukę i jest warte każdych pieniędzy. Resztę sprzętu skompletujesz później, jak już mniej więcej będziesz wiedział czego Ci potrzeba.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...