Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

K2 Super charger - jak naostrzyć nowe narty


kolmar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
jestem byłym zawodnikiem (amatorem) narciarstwa alpejskiego. Dopiero zaczynam jazdę rekreacyjną po stokach. Kupiłem sobie narty K2 Super charger i mam kilka pytań:
-czy te narty są już splanowane i mają nadane jakieś kąty? - nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji
-jakie kąty radzicie do takich nart? Interesuje mnie jazda całodniowa, płynna ale też lubię szybkie przechodzenie ze skrętu w skręt. Myślę o ostrzeniu 0.75° i 88°. 1° wydaje mi się zbyt wysoki jak na doświadczenie, a 0,5° na cały dzień wydaje się zbyt wymagający. 88° - bo to standard.

Chętnie posłucham Waszych opinii. Zwykle gigantki ostrzyłem na 0.5° i 88/87 - ale niewiele eksperymentowałem i nawet nie wiem jak się jeździ na kącie 1° bo nigdy na takim nie jeździłem stąd taka ostrożna próba na 0.75°. 

Edytowane przez kolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem, całe życie. Miałem narty slalomowe(nowszego typu) 10 lat. Nieco wcześniej i równolegle ze  slalomowymi miałem o 10 cm dłuższe. Zacząłem je ostrzyć i co roku ujmowałem pół stopnia. Z żony nartami też tak robiłem, z lenistwa, ponieważ nie musiałem pamiętać kątów dla niej i przestawiać kątownika. Doszedłem po latach do 86,5 stopnia. Byłem bardzo przejęty jazdą po twardym. Ani żona, ani ja nie zauważyliśmy różnicy. Nigdzie. Na lodzie, czy w "łapaniu" za krawędzie. 

Te narty slalomowe(top sklepowy) dałem osobie w rodzinie, która nie jest absolutnie gwiazdą stoków.  Kąta nie zmieniłem. To straszna robota. Powiedzieć, że są piekielnie ostre? Nie ma pojęcia o ostrzeniu. Przyjąłem ryzyko na klatę. Jeździła i nie wiedziała, że ma taką topową nartę, dla amatorskich mistrzów slalomu. Tylko ktoś jest raz na wyciągu jej  powiedział - pani ma świetne narty.

Kolejne narty żony i moje mają kąty 89,5 stopnia. Nie chciałem kąta prostego. Coś mi ten kąt nie leży. Na tym twardym lepiej mi trzymają, niż poprzednie slalomki. Nowszy model i podobno robiony dla  przyszłych zawodników.   Chciałem kiedyś być "amatorskim profesjonalistą". Nie wyszło! Mam teraz przynajmniej narty dla takiego mistrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...