Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieco półrocznej przerwie powrót do nart , wczorajsza trasa Gondola M. Skrzyczne - Solisko M.Skrzyczne - Gondola w rewelacyjnych warunkach 10cm puchu na twardym podkładzie , bez trafienia w kamień , zaskoczony  byłem że trasy są tak dobrze naśnieżone !  Byłem też na dużym Skrzycznym i chciałem zjechać fisem ale warunki beznadziejnie , lepsze były w Niedziele na Buczynce pod Pilskiem. W każdym razie na trasach z M Skrzycznego nie trzeba brać szutrówek bo warunki bardzo dobre

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

Te krzaczory to na Puchatku? Coś za stromo na tę trasę.

Kawałek Śnieżynki, dobrze prawisz, dużo śniegu niezwiązanego, jest ryzyko, a narty po serwisie, nie wiem czy jutro nie powtórzę jeno... choć pewno zapędzę się kawałek dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sstar napisał:

Kawałek Śnieżynki, dobrze prawisz, dużo śniegu niezwiązanego, jest ryzyko, a narty po serwisie, nie wiem czy jutro nie powtórzę jeno... choć pewno zapędzę się kawałek dalej...

Mało tego śniegu tam. A na górze jest lepiej? nie zaryzykowałbym chyba jazdy po tym. Szkoda mi nart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2023 o 19:37, christof napisał:

Widze, ze buźke caly czas ktos poprawia :) 

Prawdę mówiąc było to najlepsze miejsce (w ciągu tych dwóch dni kiedy tam byłem) do nawrotki. Dalej wiało i mało co było widać. Byłem setki razy na szczycie, więc nie mam parcia iść dalej 🙂

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koliber napisał:

W Beskidach tak kiepsko? Wiem, że nie naśnieżają, ale jak na tą wysokość to naturalnego też prawie nie ma wcale:

FIS - kamera obrotowa — Skrzyczne - Ośrodek Narciarski COS

Nie jest tak źle jak to wygląda na kamerze, ale w Beskidach chyba najmniej dosypało.

7 godzin temu, Zimnik napisał:

 wczorajsza trasa Gondola M. Skrzyczne - Solisko M.Skrzyczne - Gondola w rewelacyjnych warunkach 10cm puchu na twardym podkładzie , bez trafienia w kamień , zaskoczony  byłem że trasy są tak dobrze naśnieżone !  Byłem też na dużym Skrzycznym i chciałem zjechać fisem ale warunki beznadziejnie , lepsze były w Niedziele na Buczynce pod Pilskiem. W każdym razie na trasach z M Skrzycznego nie trzeba brać szutrówek bo warunki bardzo dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gerald napisał:

Mało tego śniegu tam. A na górze jest lepiej? nie zaryzykowałbym chyba jazdy po tym. Szkoda mi nart.

Problem w tym, że Szklarska nie może skosić krzaczorów i trawy przed sezonem, tak jak to robią inne ON. Dlatego wymagany jest duży opad białego, żeby przykryć florę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grimson napisał:

Dokąd się wdrapałeś?

Gdzieś na strome za wypłaszczeniem. Mgła i torowanie tak do kolan plus niepewność co do bezrysowego zjazdu… jakbym za wysoko wszedł to by kusiło gdzie indziej zjechać a to mądre by nie było… wiec jak na miekiszona przystało playing safe i down the road… jak dopada po weekendzie to będzie już spoko… przez noc spadło trochę z 5cm... ps jak Gerald pisał... na gorze byłem nie raz wiec kiedyś znowu się uda... ważne by zjechać i sobie ani nartom nic nie zrobić... choć jak to mawiali... białe to miękkie co ci się może stać...

https://fb.watch/oD-uBw39sy/

IMG_4542.jpeg

IMG_4540.jpeg

IMG_4537.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Spróbuj czekanem rąbać stopnie.. :)

Czekan ma postać laski z głowicą i kolcem, jest narzędziem wielofunkcyjnym, które służy między innymi do rąbania stopni w śniegu i lodzie... Czekany wprowadzono na stałe do ekwipunku wspinacza / turysty zimowego nieco wcześniej niż raki. Stąd też na stromych stokach używano łopatki do wybijania stopni, które tworzyły swoistą drabinę, a ich jakość była wyróżnikiem klasy przewodnika, który je wybijał... https://www.ceneria.pl/informacje/krotki-przewodnik-po-czekanach-jaki-czekan-wybrac-5076

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...