Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno 10-15.12.2023r.


Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy wyjazd do Włoch na narty. Wybraliśmy Livigno ze względu na freeski tak jak ogromną część Polaków. Odnoszę wrażenie, że jakieś 70% narciarzy to Polacy. Dziś na początek wybraliśmy stronę Mottolino. Wczoraj w nocy dużo śniegu spadło przez to warunki były utrudnione. Rano działa tylko część wyciągów, pod koniec dnia uruchomili większość/wszystkie. Dziś było całkiem słonecznie, prognozy na następne dni nie są najlepsze.

IMAG2762.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michas222k napisał:

Mój pierwszy wyjazd do Włoch na narty. Wybraliśmy Livigno ze względu na freeski tak jak ogromną część Polaków. Odnoszę wrażenie, że jakieś 70% narciarzy to Polacy. Dziś na początek wybraliśmy stronę Mottolino. Wczoraj w nocy dużo śniegu spadło przez to warunki były utrudnione. Rano działa tylko część wyciągów, pod koniec dnia uruchomili większość/wszystkie. Dziś było całkiem słonecznie, prognozy na następne dni nie są najlepsze.

IMAG2762.jpg

ale już nam trasy na jutro szykują

Wieczorem na deptaku i w sklepie z paliwami to 95% klientów mówi po polsku

 

IMG_20231210_180217.thumb.jpg.2b36b743c506c729d4db22bd5b55ec44.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 Mottolino. Prognozy pogody nie sprawdziły się:-D. Było całkiem słonecznie a temperatura w południe 4 na plusie. Warunki rano całkiem ok. Fajna niebieska trasa z samej góry o długości ok 5.6 km. Niestety dla początkujących lub niecierpliwych aby całość przejechać trzeba zjechać 2 lub 1 czerwoną trasą aby dostać się na sam początek tej trasy. Czerwone trasy też fajne 😉

IMAG2792.jpg

IMAG2804.jpg

image000000_14.jpg

image000000_15.jpg

image000000_16.jpg

image000000_17.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny dzień ale jednak sporo ludzi tak z 70% Polska, 20% Czechy/Slowacja, 10% reszta świata,

Trasy rano doskonale zrobione, tak od 13 w wielu miejscach spore odsypy zwane przez niektórych muldami.

Trochę przeraża ogólny poziom narciarzy,

tylko dzisiaj w moim pobliżu 3 zderzenia (Polak z Polakiem) nic groźnego jedynie parę kurew w powietrze poleciało

Edytowane przez Jeeb
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabrik napisał:

Swoją drogą, to jak z tym Livignio narciarsko jest? Bo naczytałem się raczej, że dziwnie przereklamowane przez naszą nację.

Nie mam porównania do innych ośrodków alpejskich oprócz Hintertux w listopadzie. Tu jest duży wybór tras, jest gdzie jeździć po dwóch stronach miejscowości. Własnego rekordu przejachanych kilometrów nie pobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michas222k napisał:

Nie mam porównania do innych ośrodków alpejskich oprócz Hintertux w listopadzie. Tu jest duży wybór tras, jest gdzie jeździć po dwóch stronach miejscowości. Własnego rekordu przejachanych kilometrów nie pobiłem.

Ale nie masz porównania, gdyż od niedawna jeździsz w "Alpy", czy już 70 raz Jesteś w Livignio?

Edit

Nie było pytania, przeczytałem pierwszy wpis wątku

Edytowane przez gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gabrik napisał:

Swoją drogą, to jak z tym Livignio narciarsko jest? Bo naczytałem się raczej, że dziwnie przereklamowane przez 

Dla mnie zbyt tłoczno, trasy szybko się degradują(A to niski sezon),czerwone wszystkie podobne ja miałem wrażenie jakbym jeździł ciągle tą samą trasą ,zjazd s samej góry to jakieś 5 km , napewno fajne dla osób które bardziej lubią Apres niż Ski.To są oczywiście moje odczucia względem tego miejsca w sumie to byłem narazie w 8 ośrodkach narciarskich we Włoszech i bardziej odpowiadają mi mniejsze gdzie nie ma tłoku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adimaka11 napisał:

Dla mnie zbyt tłoczno, trasy szybko się degradują(A to niski sezon),czerwone wszystkie podobne ja miałem wrażenie jakbym jeździł ciągle tą samą trasą ,zjazd s samej góry to jakieś 5 km , napewno fajne dla osób które bardziej lubią Apres niż Ski.To są oczywiście moje odczucia względem tego miejsca w sumie to byłem narazie w 8 ośrodkach narciarskich we Włoszech i bardziej odpowiadają mi mniejsze gdzie nie ma tłoku. 

A jaki kameralny pozytywnie wspominasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adimaka11 napisał:

Dla mnie zbyt tłoczno, trasy szybko się degradują(A to niski sezon),czerwone wszystkie podobne ja miałem wrażenie jakbym jeździł ciągle tą samą trasą ,zjazd s samej góry to jakieś 5 km , napewno fajne dla osób które bardziej lubią Apres niż Ski.To są oczywiście moje odczucia względem tego miejsca w sumie to byłem narazie w 8 ośrodkach narciarskich we Włoszech i bardziej odpowiadają mi mniejsze gdzie nie ma tłoku. 

Nie zgodzę się co do podobieństwa wszystkich czerwonych tras a biorę pod uwagę tylko trasy na Mottolino, tłok owszem był ale głównie na niebieskiej trasie do kanapy. Jak nie lubisz tłoku to alternatywą są 3 fajne trasy czarne obok siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, adimaka11 napisał:

Civetta, Pejo 3000,Jochtal Gitschberg.,i super trasy na Kronplatz 

Civetta i Kronplatz to raczej nie są kameralne ośrodki😀. Civetta ma duży plus w postaci oddalenia od głównych obszarów dolomickich. Kronplatz to przemysł, oczywiście z ekstra trasami i wie o tym bardzo wielu narciarzy. Gitschberg nie jest wcale taki  mikry.

Faktycznie kameralne są Passo Rolle, od biedy San Martino di Castrozza, dolina Ahrntal, passo Occlini, Dobbiaco, jakieś małe ośrodki koło Cortiny (Auronzo, Misurina, San Vito di Cadore). Plose nie jest takie małe, ale jest na uboczu. Trzy ośrodki koło Sterzing. A dalej na zachód Rheinswald, nie wiem czy Merano wchodzi też w tę definicję, być może.

I oczywiście wiele innych, o których nie napisałem lub o których nie mam pojęcia, że są😀.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mifilim napisał:

ie potrzebne jest "free ski" żeby mieć 7 dni ze skipassami i spoko noclegiem dla 4 osób. 

gdzie konkretnie zakładając że chcę mieszkać wysoko w atrakcyjnej miejscowości, mieć pewny śnieg, max. 200m z buta do wyciągu i nie jechać do Francji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...