Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jutra jestem na Czarnym Groniu. Mam nadzieję, że będę asystował przy pierwszych jazdach.

Pozdro serdeczne

Uuuu, no to fatalnie - deklarowałeś jakoś, że będziesz tam dopiero za tydzień - nawet się nastawiłem, że będę, że przenocuję itd. ;)

Kolega M. też na Sylwestrze potwierdzał, ten przyszły weekend - że był pewien plan itd. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uuuu, no to fatalnie - deklarowałeś jakoś, że będziesz tam dopiero za tydzień - nawet się nastawiłem, że będę, że przenocuję itd. ;)

Kolega M. też na Sylwestrze potwierdzał, ten przyszły weekend - że był pewien plan itd. :/

Koledze M. się pomyliło niestety. W tygodniu o ktorym myslisz byłem w Zakopanem na obozie z dziećmi.

Czarny Groń jak zwykle znakomity. Spedzilismy tam z rodziną 4 dni (środa - niedziela). Codzinnie padało i codziennie można było wyskoczyć do lasku. W piątek dzięki koledze M. postawiliśmy z Equipem, TadziemT i Kacperionem gigancik i jeeździśmu ponad 4 godziny.

Moge tylko napisać, że stacyjka choc mała (jeszcze ;)) może być wzorem dla wszystkich w Polsce czy też zagranicą.

Aklim to ja - czemuś się nie ujawnił???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

byłeś chyba z rodzinką , nie chciałem ci zawracać tyłka , ale w sumie szkoda ,że nie podjechałem...

pozdro

Nie no co Ty - nie gryzą przecież. :). W piątek wieczorkiem jexdzilismy chyba głównie na górze na tej nieoświetlonej łączce.

Co sie odwlecze to nie uciecze. Wpadaj na zawody.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co z kanapą?

Ruszy kiedyś....:rolleyes::

Ruszy kiedyś.....:)

Obecnie oczekuja na dokumenty pozwalające uruchomić wyciąg. Sprawa zasadnicza została zakończona i w tej chwili trawja postępowania odwoławcze co jednak (przy otrzymaniu dokumentów o których mowa w pierwszym zdaniu bedzie pozwalało uruchomic to nieszczęsne krzesło. Niestety trwają te procedury długo a do dotrzymywania terminów zoobowiązani są jak widac jedynie petencie i iwestorzy a nie instytucje urzędnicze.

To własnie bardzo długie oczekiwanie na potrzebne dokumenty spowodowało niezależną praktycznie od iwestora (umowy z kontrachentami) konieczność uruchomienia iwestycji.

Było duzo sniegu i z Kacperionem i TadziemT jeździlismy pare razy do dolnej stacji krzeseł i stamtąd lasem na dół. jak wiecie wszystko jest gotowe a uruchomienie wyciągu z punktu widzenia technicznego to kwestia godzin.

Moge również dodać, że inwestor ma wspaniałem plany rozwoju Czarnego Gronia - nadal aktualne - pomimo naszych krajowych absurdów. Nie koliduja one z żadnymi obszarami ochrony przyrody a opieraja się na wykorzystaniu terenów własnych i LP.

Myślę, że stworzenie dla nich życzliwej atmosfery popracia wśród środowiska narciarskiego może tylko przyblizyć nas do ich realizacji.

W czasie ferii odwiedziłem poza Czarnym Groniem pare narciarskich miejsc na Podhalu i w Zakopanem i mogę tylko zstwierdzić, że Czarny Gron może byc dla większości z nich przykładem dbalości o narciarzy w każdym aspekcie uprawiania tego sportu.

Pozdro serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W czasie ferii odwiedziłem poza Czarnym Groniem pare narciarskich miejsc na Podhalu i w Zakopanem i mogę tylko zstwierdzić, że Czarny Gron może byc dla większości z nich przykładem dbalości o narciarzy w każdym aspekcie uprawiania tego sportu.

Pozdro serdeczne

Nawet się zgadzam, ale mogliby oddawać za niewykorzystane punkty na karcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

dzisiaj byłem na Praciakach ( ON Czarny Groń ) . Warunki , jak na 09.04.2012 , SUPER :smile: , a przecież stacja usytuowana jest raczej nisko . Mikroklimat robi swoje . Rano twardo i równo ,narciarzy mało , jazda przednia . Pojeździłem na maxa dwie godziny i do domu . To był mój ostatni dzień na nartach w tym sezonie :frustrating:

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagi talerzykowe sa troche wolne na CZarnym Groniu a krzesło znacznie przyspieszy .... bylem tam w marcu 2 razy i bylo fajnie . JUTRO jeszcze WISŁA .. w CZWARTEK bylem na PILSKU o 9 rano deszczyk od 11-13 fajna pogoda a potem juz tylko gesta MGLA .. RAno snieg fajny a naste[nie juz wolny i cięzki ...

ciekawe czy bedzie czynne krzesło dla turystow w maju w RZYKACH ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagi talerzykowe sa troche wolne na CZarnym Groniu a krzesło znacznie przyspieszy .... bylem tam w marcu 2 razy i bylo fajnie . JUTRO jeszcze WISŁA .. w CZWARTEK bylem na PILSKU o 9 rano deszczyk od 11-13 fajna pogoda a potem juz tylko gesta MGLA .. RAno snieg fajny a naste[nie juz wolny i cięzki ...

ciekawe czy bedzie czynne krzesło dla turystow w maju w RZYKACH ???

Wierzysz w cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no i znowu wszystko wraca do początku

"Nie ma na razie szans na legalizację wyciągu krzesełkowego na Czarny Groń w Rzykach Praciakach k. Andrychowa. Mamy kolejny odcinek sporu ekologów z inwestorem w tej sprawie.

Pod koniec 2011 roku powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Wadowic podjął decyzję o naliczeniu tzw. opłaty legalizacyjnej, po wniesieniu której możliwa byłaby legalizacja wybudowanego w 2009 roku wyciągu w Rzykach Praciakach. Opłata legalizacyjna ustalona została na 250 tys. zł. Powinien ją zapłacić inwestor.

Przypomnijmy, zdaniem ekologów i prokuratury, nowy wyciąg krzesełkowy w Rzykach został wybudowany z naruszeniem prawa - jeszcze przed uzyskaniem niezbędnych prawomocnych pozwoleń zezwalających na inwestycję.

Niemniej po ostatniej decyzji PINB z Wadowic teoretycznie pojawiły się szanse, że – po wniesieniu wysokiej opłaty i uzyskaniu zgody na użytkowanie wyciągu - po ponad 2 latach od wybudowania kolejka zostanie uruchomiona. Po cichu narciarze zaczęli liczyć, że stanie się to jeszcze w zimie. To jeden z najnowszych tego typu wyciągów w Polsce, ale ciągle jest bezużyteczny.

Ekolodzy z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot z Bystrej jednak nie odpuszczają. To ich zasługa, że w 2009 roku cała sprawa w ogóle została wykryta i do tej pory kolejka nie funkcjonuje. Złożyli odwołanie do inspektora wojewódzkiego. Wywalczyli swoje. 8 maja br. Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie uchylił listopadowe postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach.

Sprawa wróciła niejako do punktu wyjścia. Ekolodzy z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot z Bystrej dążą do rozbiórki wybudowanego za kilkanaście mln zł wyciągu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...