Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Było hobby, film, a tera jaka muzyka?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.05.2017 o 10:52, bolec napisał:

To ja na przekór na początek coś lajtowego z naszego domowego poletka. Polskie wybitne towary eksportowe. To moja jaśniejsza strona muzyczna :D Ta druga nie wiem czy się nadaje do publikowania. Jestem "lekko" skrzywiony muzycznie :D

To trio akordeonowe, momentami rewelacyjne - jakoś go nie znałem a warto. Skoro mówisz o naszych towarach eksportowych to na pewno Bester Quartet jako gwiazda Tzadik (wytwórnia Zorna). No i akordeon w składzie

A drugie to dam Skalpel no jednak "stajnia" Ninja Tune, to jest najpierwsza liga. No i z WRO. No i też jazzopodobne.

Chętnie posłuchałbym Twojej ciemnej strony jakby co. Teraz bardzo ciemna strona. I coś co nie może być popularne ale dla mnie masakra. Jakby co to też WRO

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wujot napisał:

To trio akordeonowe, momentami rewelacyjne - jakoś go nie znałem a warto. Skoro mówisz o naszych towarach eksportowych to na pewno Bester Quartet jako gwiazda Tzadik (wytwórnia Zorna). No i akordeon w składzie

Chętnie posłuchałbym Twojej ciemnej strony jakby co. Teraz bardzo ciemna strona. I coś co nie może być popularne ale dla mnie masakra. Jakby co to też WRO

 

Na wstępie chwila zadumy nad smutną informacją zamieszczoną przez @janek57 bo należy się to Panu Zbyszkowi ..... :( Może nie był aż taki eksportowy ale NASZ.. przede wszystkim przez swoją naturalność na pewno zapisze się w pamięci nas wszystkich na dłuuugo....

Bester Quartet  - super !!!  muszę zobaczyć gdzie "to coś" gra  na żywo bo jestem fanem koncertów :) 

a skoro doszły skrzypki to pominę Nigela Kenned'iego .....bo to oczywista oczywistość i zaproponuję ponownie znowu coś z Polski. Na koncercie ciarki mi szły po plecach przy tym utworze - koniecznie na słuchawkach ! :) 

 

   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bolec napisał:

Na koncercie ciarki mi szły po plecach przy tym utworze - koniecznie na słuchawkach ! :) 

 

Słucham naprawdę dużo, rzadko więcej jak 3x. 5x oznacza już zauroczenie i mam wrażenie, że są coraz większe tyły. Co chwila znajduję fantastycznych wykonawców co nagrywają już parę lat. Jest to po prostu rozszerzającą się bańka.

 

Ten Atom String Quartet jest naprawdę dobry - przesłuchałem ich płyty Places, Fade In, Atomsphere. W tej ostatniej parę razy zaleciało mi Seifertem (co był moją młodzieńczą fascynacją - zajechałem pewnie z 3 Kilimandżaro) ale ogólnie to nie wiem dlaczego ich pakują ściśle w jazz bo czasem blisko temu do klasyki. Najciekawsza i po prostu świetna była płyta z Sendeckim - on air. Jakoś nigdzie w necie nie znalazłem recenzji, nawet nie ma tego na stronie zespołu ale informacje o wspólnych projektach już tak. Natomiast 27.05 ma być premiera najnowszej płyty pod nazwą... "Seifert". Koncert masz w klubie 12/14 w Warszawie. 

Mógłbym tu pociągnąć np Grzecha Piotrowskiego (ale pewnie znasz) ale będzie coś bardzo nietuzinkowego i też chyba zauważone na świecie. Muza improwizowana (ale nie jazz). Zero kompromisów. Przesłuchałem to na pewno z 5x ;). Szkoda, że na YT nie ma utworu otwierającego płytę bo miażdży.

 

pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osjan trudno nie znać - za komuny niewiele było alternatywy i korzenie wszyscy poza mainstreamowcy mają podobne (SBB, Laboratorium, Namysłowski w jazzie, warszawskie jesienie w akademickiej). Teraz podaż z nurtów etno/folk jest gigantyczna. I zresztą dla mnie to był przez długi czas najciekawszy kierunek (w momencie gdy gitarowo-perkusyjne składy zbyt mi się ograły). Czasem słucham Karpat Magicznych w jakimś sensie przypomina mi to Osjan (przynajmniej tytułami) choć te 30 lat różnicy jednak słychać.

Pozdro

Wiesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że można nie znać. Myślę że 80% na tym forum nie wie kto to Szukaj Burz i Buduj... (nie mylić z SB z naszego forum :) )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wujot napisał:

Słucham naprawdę dużo, rzadko więcej jak 3x. 5x oznacza już zauroczenie i mam wrażenie, że są coraz większe tyły. Co chwila znajduję fantastycznych wykonawców co nagrywają już parę lat. Jest to po prostu rozszerzającą się bańka.

Ten Atom String Quartet jest naprawdę dobry - przesłuchałem ich płyty Places, Fade In, Atomsphere. W tej ostatniej parę razy zaleciało mi Seifertem (co był moją młodzieńczą fascynacją - zajechałem pewnie z 3 Kilimandżaro) ale ogólnie to nie wiem dlaczego ich pakują ściśle w jazz bo czasem blisko temu do klasyki.

 

Co do takiego szufladkowania "Atom'ów" to sam nie wiem dlaczego tak jest chociaż pamiętam ich początki na "Bielskiej Zadymce Jazzowej" w 2009 gdzie wygrali konkurs na młody talent czy coś w tym stylu. Dali wtedy krótki koncert w teatrze w Bielsku i były owacje na stojąco. Miałem okazję w tym uczestniczyć i naprawdę mnie urzekli. Wtedy gwiazdą "Zadymki" był Nigel Kennedy ale dla mnie odkryciem był (chyba) nikomu nieznany u nas Christan Scott czyli młody chłopak z trąbką ze swoim zarombistym  zespołem (grał min wcześniej z Prince'm). Pamiętam jak po koncercie krzątał się po bielskiej  "Sferze" a ja jako jedyny poprosiłem go o autograf na jego płycie i naprawdę był zaskoczony :) 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian Scott subtelny i na pewno wart posłuchania. Co do hard/heavy/trash/speed/breakcore/itd bo tak to mniej więcej szło to też to przeszedłem - jak jest dostatecznie głośno to zawsze robi wrażenie. Ale ogólnie to mam to na razie za sobą. 

Ale chciałbym skręcić w inną stronę, poznając różnych mało znanych a świetnych wykonawców z Polski (których nikt nie zna) można zadać sobie pytanie czy tylko my tak mamy. Dlatego co jakiś czas "próbkuję" jakiś region np. RPA, Kenię albo Bali, Peru/cokolwiek (ale szczególnie Afrykę) przesłuchując komplet artystów uznanych tam za najciekawszych. Można szoku dostać ile jest interesujących wykonawców, często z doskonałą świadomością tego co gra świat w tym i awangarda akademicka. Jakiś czas temu zainteresowałem się sceną bejrucką i cóż tu mówić naprawdę jest co słuchać. 

Oprócz tej tanecznej muzy w katalogu wytwórni która to wydała jest bardzo dużo doskonałej muzyki improwizowanej i tym też warto się zainteresować. Tutaj kawałek płyty, który zdecydowanie przypomina charakterem improwizowane kawałki z twórczości Kammerflimmer Kolektief (Niemcy), jednej z najbardziej nieszablonowych formacji około jazzowych. Ale to jest dla koneserów.

A teraz Kinszasa (Kongo) równie energetyczna i równie "współczesna" kapela. No i jak ci ludzie się ruszają!

Jak się spodobało to następny kawałek

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
4 godziny temu, WojtekM napisał:

Stańko - grał na ostatniej polskiej dobrej płycie - czyli Astigmatic Komedy. Komeda też już nie żyje - tylko od dawna.

Dość odważna teza, przez 50 lat nie było dobrej polskiej płyty jazzowej? Może syndrom Mamonia?

Aby nie było, Astigmatic to dobra czy nawet bardzo dobra płyta, podobnie jak parę lat młodsze Kilimanjaro Seiferta czy koncertowa Kulpowicza In/Formation. O dekadzie free już nie wspomnę. A później było po parę świetnych płyt rocznie. Może obecnie jazz to już inna muzyka ale przez to równie fascynująca. Ileż można słuchać Astigmatic?

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wujot napisał:

Dość odważna teza, przez 50 lat nie było dobrej polskiej płyty jazzowej

Jestem dosyć odważnym człowiekiem.

Cały czas coś się w polskim jazzie oczywiście działo i dzieje. Jednak nic na miarę Astigmatic.

35 minut temu, Wujot napisał:

Ileż można słuchać Astigmatic?

W zasadzie można bardzo często, chociaż rzeczywiście nie jest to dla mnie TOP ogólnoświatowy, tylko polski. Jednak to już inny temat - nie związany z tą smutną wiadomością.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...