Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Racja! Warto spróbować. Droga faktycznie może być nawet krótsza, jeśli masz na myśli żeby przejść granicę w Chochołowie, stamtąd na Orawice i chyba już jest droga Orawice - Zuberec. Nacięłam się na to kiedyś, bo jej jeszcze nie było, ale już dawno powinna być. Bo jeśli wyjechać na Jabłonkę, to i kawał drogi, i te niefajne odcinki te trzeba zaliczyć:mad:

Jechałeś już tą drogą?

Droga Orawice- Zuberec jet od kiedy sięgam pamięcia motoryzacyjną czyli gdzieś od początku lat 90-tych, ze 3-4 lata temu położyli nową nawierzchnię na sporym odcinku jedzie się prosto do Zuberca a nie przez wioskę niżej. Może trafiłaś na ten czas jak robili remont tej drogi? Z Rabki do Jabłonki nie jechałem od kwietnia - dalej robią i jest sporo tych wahadłowych odcinków? Ta droga wskutek wzrostu ilości tirów strasznie przez ostatnie lata została zniszczona niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janskie

był kto w janskich?? bo jade w srode a yy nie wieze danym podanym przez nich na stronie:)

byłam w zeszłą środę i warunki naprawdę przyzwoite!

2 trasy przygotowane (główne): wyrtrakowane.

kamerki nie kłamią - zgadzam się z przedmówcą.

fajnie, bo w tyg mało ludzi:) ostatnio naprawdę puściutko - świetnine się jeździło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Orawice- Zuberec jet od kiedy sięgam pamięcia motoryzacyjną czyli gdzieś od początku lat 90-tych, ze 3-4 lata temu położyli nową nawierzchnię na sporym odcinku jedzie się prosto do Zuberca a nie przez wioskę niżej. Może trafiłaś na ten czas jak robili remont tej drogi? Z Rabki do Jabłonki nie jechałem od kwietnia - dalej robią i jest sporo tych wahadłowych odcinków? Ta droga wskutek wzrostu ilości tirów strasznie przez ostatnie lata została zniszczona niestety.

Właśnie na ten czas trafiłam - jak wyjaśniła zuberska gaździna, dostali kasę z Unii i robili tę drogę z małym, podobno, opóźnieniem. Jakoś potem się tamtędy nie wybierałam. Spróbuję przy pierwszej okazji. A z Rabki do Jabłonki jest tych rozgrzebanych odcinków wcale sporo. Jak pisałam, uciążliwe są głównie w egipskich ciemnościach panujących już po południu. Najgorsze są nie te wahadłowe - tam przynajmniej są światła i wiadomo, czego się spodziewać - tylko takie zwężonka ze skarpami, gdzie nie za bardo widać w jaki wertep się wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu halny: Prawie 100 km na godzinę

Takiego początku zimy nie pamiętają nawet najstarsi górale. W środę w Tatrach i Zakopanem szaleje kolejny wiatr halny. Od dwóch miesięcy wichury nawiedzają góry co kilka dni.

- Tym razem średnia prędkość wiatru wynosi 54 km na godz. W porywach osiąga on 97 km. Wichura na razie nie słabnie. Temperatura wynosi sześć stopni poniżej zera - poinformował nas dyżurny obserwator ze stacji meteo na Kasprowym Wierchu, na którego szczycie leży 36 cm śniegu. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Wiatr wieje także w Zakopanem, tutaj podmuchy są słabsze, a temperatura podniosła się powyżej zera. Podobna pogoda ma się utrzymać w czwartek.

TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, panie i panowie! Górale, czy ich pewne cechy, to jedno, a Tatry - co innego! Stanowczo życzę sobie porządnej zimy w Tatrach! A Nosal, gdzie można się wyjeździć do syta:confused:?! Serio, wolicie jakieś płaskie górki, gdzie, jeśli nie w Zakopanem, to i tak zimy nie będzie?! Mysiauku, proszę, odszczekaj, bo, jak zima zawiedzie, to pomyślę, że zapeszyłeś:eek: Górali nie musisz żałować, ale mnie pożałuj;)

No, a co z naszym 13 grudnia? Robimy zlot? Jeśli tak, to jednak chyba w Szczyrbskim? Albo tydzień później?

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff....

wczoraj wyszedłem ze szpitala... i powiedzieli, że mogę jeździć :D

w niedzielę w trzy busy ruszamy do Jakuszyc!!! Z tego co widać na kamerkach jest tam śnieg. W tym rejonie będę pierwszy raz, co polecacie najbardziej: Szklarską czy może do Harachova? A może coś innego?

Pozdro 4all znad morza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w niedzielę w trzy busy ruszamy do Jakuszyc!!! Z tego co widać na kamerkach jest tam śnieg. W tym rejonie będę pierwszy raz, co polecacie najbardziej: Szklarską czy może do Harachova? A może coś innego?...

Czemu Jakuszyce? Tam tylko biegówki, chyba, że oto Ci chodzi; w końcu to też narty;)

Jeżeli chodzi o zjeżdżanie to o Polsce zapomnij; w grę wchodzą tylko Czechy.

Przejrzyj aktualne wątki Janske Lazne i Spindl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Ciche otwarcie

Wyrazy uznania dla ludzi zarządzających stacją za przygotowanie w trudnych warunkach pogodowych tak świetnej trasy. Również chwali się to, że nie zaczęli tydzień wcześniej i przez to mogli narazić ludzi na uszkodzenie nart. Dzisiaj już śniegu jest na tyle, aby trasa na całej długości i szerokości (mniej więcej połowa całego obszaru) zapewniała całkiem fajną jazdę.

Dzisiaj od rana było twardo i szybko. Później wraz ze wzrostem temperatury i ilości ludzi było bardziej miękko. Od góry jedzie się na lewo od krzesła i tylko ta część trasy jest naśnieżona. Potem do samego dołu mniej więcej po połowie trasy. W weekend, jak dojedzie więcej narciarzy może być wąsko. Na dzień dzisiejszy było bardzo OK.

[YOUTUBE]ELRXiOmgRTE[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Jakuszyce? Tam tylko biegówki, chyba, że oto Ci chodzi; w końcu to też narty;)

Jeżeli chodzi o zjeżdżanie to o Polsce zapomnij; w grę wchodzą tylko Czechy.

Przejrzyj aktualne wątki Janske Lazne i Spindl.

Zdjęcia z wtorku z Spindlerovego Mlyna już są w wątku Spindl.

Myślę KAMYKI,że wiem gdzie pojedziesz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam jeszcze teraz w Szczyrbskim, ale z doświadczenia z lat poprzednich wiem, że to miejsce ma tę miłą cechę, że warunki tam są prawie zawsze dobre, niezależnie od tego, co dzieje się z pogodą w innych miejscach. Myślę, że obraz z holidayinfo.sk jest miarodajny - utrzymuje się tam chłodek. Natomiast ciągle nie otwarli najwyżej położonej trasy na Solisku. Największą zaletą tej trasy są moim zdaniem walory widokowe, bo jest płaskawa i narciarsko nie najciekawsza. Najfajniejsza - Interski - fajnie nachylona, tyle, że krótka, jest czynna. I jest alternatywny zjazd Esiczkiem. Wydaje mi się, że na takie warunki, jakie mamy, to całkiem niezłe. Mam nadzieję wyskoczyć tam w poniedziałek i też się wyszaleć:).

Pozdrawiam

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem zaliczyłem Białkę Tatrzańską. Warunki na kotelnicy bardzo dobre, śniegu dużo, myślę że więcej jak te 30 cm co podają na stronie, żadnych przetarć, kamieni, muld, ludzi też było mało. Momentami wręcz pusto. Śnieg taki w sam raz, nie za miękki i nie za twardy, idealny do zabawy i jazdy na krawędziach niemal w pełnym wyłożeniu, miodzio :D. Na weekend szykowali już Banię, przez jakieś 2,5 godzinki śmigał po niej ratrak robiąc piękny sztruksik.

P.S. Rafał, bardzo ładne zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...