Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Opony zimowe i łańcuchy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już temat wypłynął to mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z tym systemem, lub zna sensowne zamienniki?

Mam fabrycznie założone  opony 245/45R18. Jest to krańcowy rozmiar, a instrukcja obsługi samochodu zabrania przy nim stosowania  łańcuchów 🤦‍♂️

Wychodzi na to, że albo muszę założyć węższe opony, albo eksperymentować z czymś w stylu tego Pewaga, do którego zaś cena nie zachęca...

 

Edytowane przez Greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greg napisał:

Jak już temat wypłynął to mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z tym systemem, lub zna sensowne zamienniki?

Mam fabrycznie założone  opony 245/45R18. Jest to krańcowy rozmiar, a instrukcja obsługi samochodu zabrania przy nim stosowania  łańcuchów 🤦‍♂️

Wychodzi na to, że albo muszę założyć węższe opony, albo eksperymentować z czymś w stylu tego Pewaga, do którego zaś cena nie zachęca...

 

Mam łancuchy Pewaga, ale nigdy ich nie użyłem; tego systemu z filmu nie znam; jeżeli masz zakaz używania łańcuchów, to może coś takiego by się spradziło jak "skarpetka" samochodowa - vide link poniżej:

https://autosock.de/products/autosock-hp695 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 22.11.2023 o 22:45, Greg napisał:

Jak już temat wypłynął to mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z tym systemem, lub zna sensowne zamienniki?

Mam fabrycznie założone  opony 245/45R18. Jest to krańcowy rozmiar, a instrukcja obsługi samochodu zabrania przy nim stosowania  łańcuchów

Mam ten sam rozmiar kół (A4 B9 Allroad), instrukcja nie dopuszcza łańcuchów. Po przekopaniu tematu kupiłem łańcuchy PEWAG Servo Sport, rozmiar RSS 76. Łańcuchy dla aut z małym prześwitem między kołem, a zawieszeniem. W moim aucie pasują, sprawdzone w praktyce.

https://www.pewag.pl/shop/pewag-servo-sport.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

nie ma czemu się dziwić jeśli zamiast aut kupujecie jakieś szpanerskie nisko zawieszone  letnie zabaweczki

Allroad niskiego zawieszenia raczej nie ma, w sensie prześwitu do gleby, tu kwestia prześwitu między kołem, a nadkolem raczej, podobny problem miałem w passacie, ten niżej zawieszony, kupiłem takie jak to Mig określił łańcuchy na niby, co w lód się nie wgryza, a oczka maja małe, dwa razy pomogły wszelakoz.

Lancuchy-sniegowe-Weissenfels-Sette-7mm.

https://cubik.pl/sklep/p-3822-Lancuchy_sniegowe_Weissenfels_Sette_60

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze takie niż nic. Ale bardziej przemawiają do mnie takie:

https://allegro.pl/oferta/lancuchy-sniegowe-opaski-antyposlizgowe-wielorazowe-na-opony-kola-snieg-lod-14443745150?reco_id=ba4d5cdc-a4fc-11ee-9d35-06644acb1cb4&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Nie wiem jak działają i ile wytrzymają- może kiedyś sprawdzę, ale mają podstawową zaletę - można je założyć bez obracania/przetaczania koła. Np gdy samochód już zaklinowany na wąskim  podjeździe,,,,  😉  

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mig12345 napisał:

Lepsze takie niż nic. Ale bardziej przemawiają do mnie takie:

https://allegro.pl/oferta/lancuchy-sniegowe-opaski-antyposlizgowe-wielorazowe-na-opony-kola-snieg-lod-14443745150?reco_id=ba4d5cdc-a4fc-11ee-9d35-06644acb1cb4&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Nie wiem jak działają i ile wytrzymają- może kiedyś sprawdzę, ale mają podstawową zaletę - można je założyć bez obracania/przetaczania koła. Np gdy samochód już zaklinowany na wąskim  podjeździe,,,,  😉  

G. Duda kiedyś testował toto. (TVN Turbo- bodajże gadżety motoryzacyjne) Nie działa, porwało się, wgniotło w śnieg. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mig12345 napisał:

Lepsze takie niż nic. Ale bardziej przemawiają do mnie takie:

https://allegro.pl/oferta/lancuchy-sniegowe-opaski-antyposlizgowe-wielorazowe-na-opony-kola-snieg-lod-14443745150?reco_id=ba4d5cdc-a4fc-11ee-9d35-06644acb1cb4&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Nie wiem jak działają i ile wytrzymają- może kiedyś sprawdzę, ale mają podstawową zaletę - można je założyć bez obracania/przetaczania koła. Np gdy samochód już zaklinowany na wąskim  podjeździe,,,,  😉  

Michał większość łancuchów zakłada sie bez przetaczania..różnice bywają z tym ze te lepsze (droższe) napinają sie same a te gorsze trzeba po paru metrach dociągać co już nie jest specjalnie uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mig12345 napisał:

Lepsze takie niż nic. Ale bardziej przemawiają do mnie takie:

https://allegro.pl/oferta/lancuchy-sniegowe-opaski-antyposlizgowe-wielorazowe-na-opony-kola-snieg-lod-14443745150?reco_id=ba4d5cdc-a4fc-11ee-9d35-06644acb1cb4&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Nie wiem jak działają i ile wytrzymają- może kiedyś sprawdzę, ale mają podstawową zaletę - można je założyć bez obracania/przetaczania koła. Np gdy samochód już zaklinowany na wąskim  podjeździe,,,,  😉  

Wytrzymują jeden obrót kół 😂

Widziałem na podjeździe na ulicy Jodłowej w Szczyrku. Kawałki tych taśm leżały porwane na drodze, a citroen C5 w którym były założone podjechał z nimi jakieś 15 metrów. Być może w głębokim śniegu by się sprawdziły, a tam był zajeżdżony lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Wytrzymują jeden obrót kół 😂

Widziałem na podjeździe na ulicy Jodłowej w Szczyrku. Kawałki tych taśm leżały porwane na drodze, a citroen C5 w którym były założone podjechał z nimi jakieś 15 metrów. Być może w głębokim śniegu by się sprawdziły, a tam był zajeżdżony lód.

Tez widziałem porwane. Przełęcz Okraj. Ale coś tam pomogły, auto chyba ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lexi napisał:

Michał większość łancuchów zakłada sie bez przetaczania..różnice bywają z tym ze te lepsze (droższe) napinają sie same a te gorsze trzeba po paru metrach dociągać co już nie jest specjalnie uciążliwe.

Nie o to chodzi. Stoisz na lodzie pod górę, nie mozesz zrobić ani cm do przodu bo ślizga i do tyłu bo zderzak opiera się  w twardej zaspie. I teraz założyć łańcuch tak by nie pourywał przewodów hamulcowych przy poślizgu koła.....  pomijam ze z boku też mało miejsca bo wysokie bandy.

Wtedy opaski miałyby szanse, ale bardziej takie stalowe, bo piszecie ze te to ozdóbki. 

Wpier... sie tak w poprzednim sezonie gdy zamarzły strumyczki w koleinach i schowały się pod cienkim sniegiem.... pomógł dopiero traktor - podjechał jednym kołem po bandzie drugim po środku ścieżki. Ale on miał koła tak że 2m średnicy.... ;-))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mig12345 napisał:

Nie o to chodzi. Stoisz na lodzie pod górę, nie mozesz zrobić ani cm do przodu bo ślizga i do tyłu bo zderzak opiera się  w twardej zaspie. I teraz założyć łańcuch tak by nie pourywał przewodów hamulcowych przy poślizgu koła.....  pomijam ze z boku też mało miejsca bo wysokie bandy.

Wtedy opaski miałyby szanse, ale bardziej takie stalowe, bo piszecie ze te to ozdóbki. 

Wpier... sie tak w poprzednim sezonie gdy zamarzły strumyczki w koleinach i schowały się pod cienkim sniegiem.... pomógł dopiero traktor - podjechał jednym kołem po bandzie drugim po środku ścieżki. Ale on miał koła tak że 2m średnicy.... ;-))

Dlatego te samonapinajace się cacka nie są takie głupie. Ja sam raz zakładałem w podobnej sytuacji. Droga w lesie wzdłuż strumienia. Auto obrócone bokiem trochę na lodzie, oparte tyłem o rampę. Choć tu może tez dzięki obróceniu ruszałem przy mniejszym nachyleniu. Przez chwile chciałem wołać chłopaków z kopalni, znaczy kamieniołomu, bo maja sprzęt, ale potem zmiarkowalem się, ze mam te drobne 7mm łańcuszki. Założyłem i ruszyłem jak po swoje.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...