Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzis Witow i Harenda wieczorem do konca. Witow jak zwykle fajnie, polowa zjazdow poza trasa , choc malo w puchu bo ludziska tam byly przedemna :) Slonce, brak chmur i piekny widok na Giewat (bateria w kamerce padla mi na parkingu :( )

Potem obiad na krupowkach i wieczorem Harenda. Ludzi malo, na stoku jednorazowo moze z 10 osob. Tylko jedno ale ! Siedzacy snowboardzisci na stoku WRRRRR !

Jutro znowu gdzies....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno ale ! Siedzacy snowboardzisci na stoku WRRRRR !

CO TO Q..a za nacja,moda czy jaki pieron ich do tego zmusza???????????????????????????????????????????????

A może jakiegoś chipa przy zakupie tego dziadostwa im wszczepiają pod skórę żeby się tak właśnie zachowywać.:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: :eek: :eek:

Nawet nie pytam o koszta... :stupid:

Ok :)

zurek z kielbasa i jajkiem

barszcz czerwony z krokietem

wielki talerz pierogow dla dwojga (trzy rodzaje) , nie dalismy rady z moja :)

1 browar - dla mnie !

= 72 zl + orkiestra za dar ;)

KFC wyszlo by podobnie ale co tu porownywac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO TO Q..a za nacja,moda czy jaki pieron ich do tego zmusza???????????????????????????????????????????????

A może jakiegoś chipa przy zakupie tego dziadostwa im wszczepiają pod skórę żeby się tak właśnie zachowywać.:tongue:

Oni chyba mysla ze sa coool, i dla tego wlasnie maja prawo leniwcowac na stokach ! Czasem mam ochote wydrzec sie CO TU KUR.... ROBISZ, ale to itak nic nie pomoze bo jest tego dziadostwa za duzo :( Dzis, jednej pannie prawie obciolem glowe , lub pojechal bym dalej bez nog na Harendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba mysla ze sa coool, i dla tego wlasnie maja prawo leniwcowac na stokach ! Czasem mam ochote wydrzec sie CO TU KUR.... ROBISZ, ale to itak nic nie pomoze bo jest tego dziadostwa za duzo :( Dzis, jednej pannie prawie obciolem glowe , lub pojechal bym dalej bez nog na Harendzie.

Najgorsze jest ,że oni tak chyba na całym świecie robią

Bo np. w takiej Andorze też całe chmary rozsiadały się tradycyjnie w poprzek i na środku trasy.

Sory za OT,bo to wątek o warunkach narciarskich.

Ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajno 2012

No i wczoraj wieczorem wylądowałem w Krajnie w Ośrodku Sabat niedaleko Św. Katarzyny w Górach Świętokrzyskich.

http://www.wyciag.sabatkrajno.pl/

Stok ok 1km długości - bardzo płaski, do nauki, dla dzieci.

Nowe inwestycje - duża Karczma i wyciąg taśmowy dla najmłodszych narciarzy.

799396b1a7745329med.jpg

Ceny: 3zł za wjazd + 10zł kaucja za kartę. Widok kas, startu dwóch orczyków.

b81292777a4d9caamed.jpg

Temperatura -15.

Śnieg twardy, zmrożony, miejscami lodowisko.

Ludzi na Stoku - niewielu.

386ee5d9dc0b9c00med.jpg

No to w górę:

cffcf7b648b7c4cfmed.jpg

Xsy wędrowniczki:

b220d6d88cd00819med.jpg

Widok z góry:

50ac871878082c49med.jpg

Ośrodek polecam uczącym się, dzieciom.

Narciarze nawet średnio zaawansowani będą się tu nudzić.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które były w ostatnich dniach na Soszowie jak wygląda podjazd pod osrodek czy jest oblodzenie?jak wyglada utrzymanie dojazdu na tych kilku podjazdach stromych? nie mam łańcuchów więc nie wiem czy warto się tam pchać.mam nówki oponki na przednim napędzie.Jutro wyjazd.

Dzięki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś dzisiaj w SON'ie? Jak z ilością ludzi? Bardzo mnie to interesuje szczególnie że jest tam jakiś event od radia zet. Bo na COS'ie dzisiaj warunki genialne. Twardy, szybki sztruks który się długo trzymał, można było dużo wycisnąć ze stoku. Do 12 było mega fajnie, a nagle po 12 zlot niedzielnych narciarzy i po zabawie trzeba było się ewakuować bo kolejki powstały olbrzymie.

PS: I w jakim stanie jest golgota? Ładnie wyratrakowana czy pełno grudek lodu jak tydzien temu?

Edytowane przez boczek91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Byłem pierwszy przy kasie i pierwszy w bramce :D2. Wszystkie auta pojechały na Szczyrk/Wisłę, więc z Sosnowiec-Korbielów zaliczyłem w 1:43h, 721 na miejscu.3. Sztruks i twardo z góry na dół. Żadnych minerałów, kalafiorów itp itd. Prawie ideał. Prawy orczyk na miziową: zsiadając albo idzie się dookoła górnej stacji albo zjeżdża bardzo twardą i muldziastą trasą żeby przeciąć trasę wyciągów. Zjazd na dół "nartostradą" koniecznie odpuścić.4. Pogoda: lampa, bezwietrznie. Rano bardzo zimno, ale od 9tej można jeździć w softshellu.5. Ludzi: jak na Korbielów mało, do 10:30 praktycznie max 5-10min w kolejce.6. Off-piste można sobie darować. Praktycznie wszędzie przy trasach wszystko wyjeżdżone i ubite. Trzeba szukać innych miejsc. Z Maćkiem upatrzyliśmy jedno ale mi siły nie starczyło. Maciek, widziałem to potem z dołu. 1 klasa :)7. BBRy.................. chyba będą do sprzedania. Idą do poprawki w serwisie i zobaczymy czy coś lepiej będzie. Wtedy też dam dłuższy opis.Jakby ktoś miał kupować 176cm to niech chwilę zaczeka bo może moje za powiedzmy kwotę do negocjacji puszczę :D8. Drzewa są niesamowicie obite śniegiem :) i jest pięknie i słonecznie. W słońcu ciepło.9. Powrót masakra. Ale: droga od BB do Korbielowa miejscami zabita samochodami z narciarzami!!10. Widzialność: niesamowita! Nie miałem siły wdrapać się na Pilsko strzelić fotkę Tatr... w jednai drugą stronę było widać po horyzont.

P1020310.jpg

P1020318.jpg

P1020341.jpg

P1020350.jpg

Jesioniki ? Czy zwykła Czantoria/Stożek itp itd? :)

P1020334.jpg

P1020310.jpg.52b661ada59d1e1a5cdb915f164209e5.jpg

P1020318.jpg.4f12440ccb7ad75630aa9b5266640281.jpg

P1020341.jpg.9c88f6743ae61e7566c77ebc77d0001e.jpg

P1020350.jpg.dd120566935ffb3fc77cd0e584231fc0.jpg

P1020334.jpg.072b17a1ab3ed70bc807ee6f961ae408.jpg

Edytowane przez mysiauek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna 27.01Podobnie jak parę osób wspomniało wcześniej, ja też pierwszy raz w życiu trafiłem na takie warunki, w moim wypadku na jaworzynie. Warto było nie wychylać sie wcześniej :)Zatem: rano -12, zero wiatru i słoneczko. szybka zmiana decyzji co do ubranka (słuszna) bo mimo, że podczas wjazdów słonko dawało, to w czasie jazdy wiaterek schładzał. Trasy bajka. do 11 mało ludzi a i potem spoko (pare minut w kolejce). Po 14 mniej a od 15 znów pusto w kolejkach. Oczywiście nie jeżdziłem gondolą:biggrin: około 14 trasa V kompletnie wyludniona (może z powodu temperatury bo tu słonka brak)Oczywiście widok na Tatry i wszyskie inne górki w promieniu wielu kilometrów. Bajka.

DSC_0057.jpg

DSC_0049.jpg

DSC_0050.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0055.jpg

DSC_0057.jpg.9c05f307bf1464258303e8bcd8e2c8a6.jpg

DSC_0049.jpg.9dafdf3212d40169ce7d363c1df98867.jpg

DSC_0050.jpg.70083a6ce4762e9ac111fbaa60a28539.jpg

DSC_0054.jpg.6db1bee91e291e2b1ae9e518e4feebac.jpg

DSC_0055.jpg.b2e7813e19171aa9ae0ea2385a61d9ed.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie jest sens jechać na taką darmową jazde od 16 na szoszów http://www.soszow.pl/news,news,id,50.html ?

Bo obawiam się że dostane szału w kilometrowych kolejkach ?

A może to niedziela wieczór i większość już będzie w drodze do domu ?

Wiesz mi nie tylko Ty wpadłeś na ten pomysł :wink:a może niedziela wieczór i większiść już będzie w domu :biggrin: nie liczył bym na to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Baba Jaga" - Bodzentyn

Po wczorajszej wieczornej jeździe, dzisiaj odwiedziłem kolejny świętokrzyski stok.

"Baba Jaga" w Bodzentynie, to również raczej płaski stok o długości ok 800m.

Jest to dosyć egzotyczne miejsce - bez własnej strony internetowej...raczej niezbyt znane również dla "okolicznych" narciarzy.

Jest tu pojedynczy Talerzyk, którym wjazd kosztuje 3zł.

Bramek i kart magnetycznych nie ma - jest Pan, który dziurkuje, dziurkaczem bilety.

0b1f5f87aa6c3536med.jpg

Nawet skuter śnieżny tak jakby nie z tej epoki...

3f9fc58f2c05cc69med.jpg

Widok całości, wąskiego stoku od dołu:

2898609898834ce2med.jpg

Jest tu karczma...

4a441975cc1ce574med.jpg

Połowa trasy - fotka z wyciągu:

09720c967470f0a0med.jpg

Pierwszy raz coś takiego widzę: Dwie armaty do naśnieżania na ratraku:

3bc7aeddbe28bf93med.jpg

Panorama miasta Bodzentyn widziana ze Szczytu "Baby jagi":

ea565d27cfc0e0e6med.jpg

Warunki - średnie...mało śniegu, i trafiające się niespodzianki:

0f8df53bc7776255med.jpg

Autor relacji...

7dec9978a55f2866med.jpg

15 zjazdów i w sumie zadowolony wróciłem do domu...

...jak widać Egzotyczne miejsca bywają tuż obok, "za miedzą".

Pozdrowienia z Gór Świętokrzyskich

marboru

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...