Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pobawiłem się dzisiaj w Białce. Kotelnica jest w stanie 1A - przygotowane , twarde trasy, minus 4 na termometrze, lekki opad śniegu.Tylko na dolnych stacjach odczuwalna dziwna wilgoć. Z rana wspaniała jazda na czerwonych u góry - sztruksik. Koło 11 trochę się zagęściło ale głównie na łatwiejszych trasach(wyciągach). Orczyk - talerzyk praktycznie bez kolejki cały czas , na 6 -6a -luz , na drugiej "czwórce" 5-7 minut stania.Panowie - na Podhalu-zima!.Jeszcze minimum dwa tygodnie super a pewnie potem jeszcze ze dwa tygodnie brei.Aha - przejazd z Sosnowca - autostradą - wyjazd 7 :00 , karnet odpalony na bramce 9:12. Te nowe bramki rzeczywiście fajnie czytają karnet - nawet nie trzeba specjalnie zbliżać ręki do czytnika.Z Pozdrowieniami i w dół!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pobawiłem się dzisiaj w Białce. Kotelnica jest w stanie 1A - przygotowane , twarde trasy, minus 4 na termometrze, lekki opad śniegu.Tylko na dolnych stacjach odczuwalna dziwna wilgoć. Z rana wspaniała jazda na czerwonych u góry - sztruksik. Koło 11 trochę się zagęściło ale głównie na łatwiejszych trasach(wyciągach). Orczyk - talerzyk praktycznie bez kolejki cały czas , na 6 -6a -luz , na drugiej "czwórce" 5-7 minut stania.Panowie - na Podhalu-zima!.Jeszcze minimum dwa tygodnie super a pewnie potem jeszcze ze dwa tygodnie brei.Aha - przejazd z Sosnowca - autostradą - wyjazd 7 :00 , karnet odpalony na bramce 9:12. Te nowe bramki rzeczywiście fajnie czytają karnet - nawet nie trzeba specjalnie zbliżać ręki do czytnika.Z Pozdrowieniami i w dół!

Jakoś długo ten dojazd wyszedł -od Sos d owejścia przez bramkę. W sumie mnie zwykle droga na Rusin zajmuje droga max 2:30. 10 minut przebranie więc zamykam się w 2:40. A wybieram się w sobotę rano->też koło 7dmej. Jakieś "roboty drogowe" po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń-PoniwiecNo i kolejne zakończenie sezonu. Tym razem w urokliwej części Ustronia Poniwcu. Pojechałem wczoraj (28.02.12) samochodem z kolegą z czasów szkolnych,który mimo poważnej choroby nie poddaje się i kilka razy w roku na nartach jeździ. Dlatego Poniwiec bo tam pojedynczy wyjazd kosztuje 3 zł a kolega może sobie pozwolić na maksymalnie na 5-8 zjazdów.Byliśmy rano w godzinach 8.30-11.30. Typowo rekreacyjnie -turystyczno. Zjechałem 13 razy za 36złotych bo po zakupieniu 10 zjazdów dodają jeden w bonusie. Warunki na stoku dobre, pogoda pochmurna z opadami śniegu i temperaturą minus 1 ,ludzi garstka .Stok dosyć stromy o różnicy poziomów 250 m na długości 900 m ,ale szeroko.Tutaj więcej o Poniwcu http://pl.wikipedia.org/wiki/Poniwiec_%28potok%29 Sam z powodu braku auta jeżdził tam na narty nie będę ,ale mam zamiar pochodzić w pasmie Czantorii latem. Teraz to juz koniec sezonu bo i pogoda wiosenna ( plus 8 na termometrze za oknem)

widok z Poniwca.jpg

janek.jpg

57da81605f379_widokzPoniwca.jpg.9536bcb8eeaf0d04f5ae792782041aab.jpg

janek.jpg.b519ad211e43576b6705f197ad925d6d.jpg

Edytowane przez janek57
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz koniec sezonu bo i pogoda wiosenna ( plus 8 na termometrze za oknem)

Janek, powiem Ci, że dla mnie sezon teraz się zaczyna. I pisałem o tym juz wiele razy. Puste stoki, rano zmrożone, długi dzień, słońce. Marzec jest najpiękniejszym miesiacem narciarskim. Dopiero w kwietniu różnie bywa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubomierz Ski dziś

Na parkingu pojawiliśmy się o 9.30, było +1 i niestety zero śladów opadu, który wczoraj po południu i wieczorem nawiedził Kraków. Liczyłem na nieco świeżego śniegu ale niestety nie było. Stok z oddali widać przygotowany ale wyciąg nie chodził, na parkingu ze 4 auta wiec lekki niepokój się pojawił. Na schodach do góry pan jakiś skuwał lód i powiedział, że czynne, pani w kasie oznajmiła nam, że jesteśmy pierwsi i jedyni jak na razie i jak podejdziemy to włączą wyciąg. No i w ten sposób przez ok 40 minut jeździliśmy w trójkę sami na stoku - normalnie jak Abramowicz z kolegami tyle,że my za 38 zł od osoby:biggrin: (karnet 4 godziny). Stok mimo temperatury na plusie był pokryty cieniutką warstwą lodu, w górnej-stromej częsci drobne problemy z trzymaniem i ogólnie jazda bardzo szybka ale też i dosyć trudna, wymagająca uwagi gdyż narty szły strasznie szybko po tej nieco szklanej górze. Z czasem puszczało powolutku i najpier pojawił się fajny firn a później było coraz bardziej miękko - niezmiennie jednak śnieg był bardzo szybki i do końca jazda była świetna. Jak sie zwijaliśmy po 14 tej było +8. Jak nie będzie wielkiej odwilży to jeszcze się tam pojeździ przez jakiś czas bo ilość śniegu wygląda na dużą

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Śnieżnicy, warunki podobne jak to opisał kolega mihumor w Lubomierzu, tylko ludzi troszkę więcej. Jazda na bieżąco bez stania. Po godzinie 13 miękko... Ale do 16 jazda w przyzwoitych warunkach, ciepło i miejscami muldy, które można było spokojnie ominąć. Pogoda piękna, +8 słońce i delikatny wietrzyk.

Do godziny 11 był ustawiony krótki slalom, oczywiście brak jakiejkolwiek informacji dzień wcześniej na stronie internetowej, że stok będzie zwężony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinka-Grapa, czyli blisko Białki a mało kto tam jedzie.

Dziś miałem zamiar pojeźdźić na Harendzie, ponieważ mieszkam w Góralskiej Riwierze ok. 500 m od tego stoku. Zajeżdżam na parking przed samą 9 i już niestety nie ma miejsca do normalnego zaparkowania. W dodatku będą się odbywać jakieś zawody juniorskie i stok będzie na te potrzeby wydzielony . Siadam w samochód i szybka decyzja , że jadę na Litwinkę ponieważ nigdy tam nie byłem . Dojazd jest od strony Czarnej Góry zaraz w lewo za mostem na Białce. Początek drogi pokrywa się z dojazdem na Koziniec. Dalej jest dokładnie i bezproblemowo oznakowany. Droga czarna, wąska i mokra. Lecz bez 4X4 można sobie bez żadnego problemu poradzić. Przed ostatnim skrzyżowaniem miejscowy pokazuje mi, żebym wjeżdżał na parking pod górną stacją, co czynię, mimo że dróżka coraz węższa. Na parkingu chyba 3 lub 4 samochody.Godz. 9.40. Zapinam narty i zjazd w dół stoku po karnet. Kupuję do 13 za 40 pln. Wyciąg to 4 osobowe , zwalniające krzesełko, całkiem szybkie, dł. 900 m. Długość trasy 1000 m, sam dół raczej płaski, górne 2/3 chyba bardziej nachylone niż np. Rusiński.

Śnieg mokry, miejscami przebijają plamy lodu. Ludzi bardzo mało. Jakieś 2 spore szkółki, pozostałych naprawdę niewiele, chociaż do południa parking się zapełnił. Do bramek nie stoi się w ogóle a jest to okolicznośc przez wzystkich bardzo pożądana. Do 13 zjeżdżam coś koło 25 razy, może nawet sporo więcej, bo jeżdżę bez przerwy. Mimo mokrego śniegu muldy nie zdążyły się zrobić. Z góry ładny widok na Tatry oraz wszystkie stoki w Białce i nawet Rusiński też widać. Na dole i górze karczma, co do ich walorów się nie wypowiem , bo wybrałem jazdę non stop.

Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla przepełnionej Białki na 1/2-1 dnia intensywnej jazdy.

Edytowane przez p.e.t.e
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawoja-Masorny GrońDziś Zawoja.Nigdy nie miałem możliwości pojeżdzić na Masornym ale po nabyciubilecików (w bardzo dobrej cenie) od kolegi forumowicza Pinio46 :smile: pośmigaliśmydzisiaj od 9 do 14 w bardzo dobrych warunkach,choć trochę miękkawych,tem +2Narciarzy na stoku mało ok 30-40 osób.Stok naprawde extra przygotowany,nawet okołogodziny 14 nie było żadnych muld o kamieniorach nie wspomne.PKL sporo zainwestował po przejęciu stoku .zwróciłem uwagę na roczne może 2 letnie ratraki,chłopaki wiedzą do czego słóżą :applause:Ogólnie mówiąc szczerze polecam ten stok,gdyby nie ta odległość to kto wie czy nie zaglądał bym tamczęściej niż na Czantorie :rolleyes::a gdyby mieli jakomś małą traskę dla dzieciaczków to już by było extra

20120301945.jpg

20120301947.jpg

20120301953.jpg

20120301955.jpg

20120301957.jpg

20120301945.jpg.6605a5c4cfeaf7c79104fe0f394d9238.jpg

20120301947.jpg.2e0c6d854556482e21296a20767c4037.jpg

20120301953.jpg.044fcb52e2e291af20d989905301afef.jpg

20120301955.jpg.273e30be3152afc6ffa6d35bd49965ae.jpg

20120301957.jpg.1f7401ff0d8cbc53ec4c007a2bd6c70e.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i chyba solidnie czerwona trasa podobna trochę do pobliskiej mi Czantorii. Jednak najwięcej tras w jednym O.N. dostępnym dla mnie (dojazd transportem publicznym)) ma SON w Szczyrku. Od soboty powrót mroźnych nocy na 5-7 dni. To armatki coś dosypią . Jeździjcie bo ja już zakończyłem i czekam na plus 15 . Czas na rower.Marcinn czy ty cały rok jesteś tak aktywny sportowo? Podziwu godne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest to prawda, że ta trasa na Mosornym bardziej bliżej do czarnej niż do czerwonej?

A tak zupełnie z innej beczki - czy ktoś był może na Pilsku?:D:wink: Johnny - śmigałeś może dzisiaj lub wybierasz się jutro?:wink: Ten lekki mrozik i zapowiadana przepiękna pogoda aż kusi, żeby wyskoczyć i nacieszyć się widokami Babiej i Tatr - jeno tak jak jeździłem w tym roku na Pilsko w ciemno to po ubiegłym weekendzie nasuwają się małe wątpliwości. Jeśli ktoś był lub będzie to pilnie proszę oczywiście o relację:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest to prawda, że ta trasa na Mosornym bardziej bliżej do czarnej niż do czerwonej?
Na początku i na końcu są odcinki po 20-30 metrów, gdzie jest to mocno czerwona trasa jak na Polskie warunki. Do czarnej jej daleko, a po środku ma dobre 500 metrów niebieskiej.

Zwykle jak się podjeżdża na parking i jakiś mniej doświadczony rider widząc tą końcową ściankę mówi - nawet nie wysiadam. Aczkolwiek jak się kilka razy zjedzie, to idzie się przyzwyczaić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest to prawda, że ta trasa na Mosornym bardziej bliżej do czarnej niż do czerwonej?

A tak zupełnie z innej beczki - czy ktoś był może na Pilsku?:D:wink: Johnny - śmigałeś może dzisiaj lub wybierasz się jutro?:wink: Ten lekki mrozik i zapowiadana przepiękna pogoda aż kusi, żeby wyskoczyć i nacieszyć się widokami Babiej i Tatr - jeno tak jak jeździłem w tym roku na Pilsko w ciemno to po ubiegłym weekendzie nasuwają się małe wątpliwości. Jeśli ktoś był lub będzie to pilnie proszę oczywiście o relację:wink:

Trudno coś radzić... W piątek,mimo deszczu i temperatury na plusie,warunki całkiem dobre!Natomiast dzień później nie przygotowali tras i w nocy wszystko jak ludzie rozjeździli tak zamarzło i była po prostu katastrofa!Normalnie się to nie zdarzało,ale widać "zaszumiało w głowie" po pochlebnych opiniach... :wink:

Ja bym chyba wybrał SON,tak tak,mimo pewnych niedociągnięć,wolałbym SON,przynajmniej ratrak jeździ,a jak,to już zupełnie inna opowieść... :tongue:

PS.Nie drażnijcie się ze mną,jutro piękna pogoda,a ja w pracy. :frustrating: :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...