Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

patologia :eek: cieszę się, że tam nie bywam zbyt często:tongue:

Sam jesteś pataologią! jak znasz Chopok to w kolejkach nie stoisz!

PS. a ja cieszę się że tu nie bywasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mile widziane również inne relacje z jutra/pojutrza :proud: Wybieram się w weekend na Chopok i chciałem pojeździć zarówno po trasach, jak i poza nimi. Jednak od warunków, również tych panujących na stokach będzie zależało dość dużo - tj. wybór nart i wyposażenie plecaka rzecz jasna :happy:

Dopiero powróciłem na Słowację... wrzucę Ci jutro kilka fotek z free i nie tylko dziś jeździłem tylko do 12 (niestety ale nieprzewidziane problemy... jak pogoda na Chopku!) warun REWELACJA tylko narty dobierz do warunków i MIÓD MALINA! Free miejscami na szczycie lodowy i przewiany ale niżej bajka :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jasiek, czekam na zdjęcia :) Nie ma wielu wystających kamieni/gałęzi? Jak wyglądają laski?

Warunki będą też zależały od tego ile spadnie śniegu w piątek i czy poradzą sobie z większą ilością w jedną noc:eek:

No jasne, ale jeśli już teraz poza trasami jest wystarczająco dobrze (a to właśnie ciężko mi stwierdzić), to po piątkowym opadzie będzie tylko lepiej. Również na (nie)przygotowanych trasach śmigając nartami bardziej do free :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podjechałem na Lucky o 8.15. Zerknąłem w górę, a tam czarno. Siadłem na kawę i przejrzałem kamerki, wszystko od Priehyby we mgle, południe podobnie. Wykonałem w tył zwrot :smile: Zaczynam myśleć o skiturach, bo w taką pogodę machnąłbym jakieś małe podejście ze 2 razy, żeby trening zrobić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podjechałem na Lucky o 8.15. Zerknąłem w górę, a tam czarno. Siadłem na kawę i przejrzałem kamerki, wszystko od Priehyby we mgle, południe podobnie. Wykonałem w tył zwrot :smile: Zaczynam myśleć o skiturach, bo w taką pogodę machnąłbym jakieś małe podejście ze 2 razy, żeby trening zrobić :smile:
No ja zerknąłem na kamery na UBYTOVANIU i na Łomnickim i Strbskim było czysto. Chopok totalna porażka ale że umówiłem się na Chopku a "słowo ważniejsze od pieniędzy" też pojechałem na Lucky choć nie lubię tego parkoviska. Byłem przed Tobą około 8 (pierwszy rząd :biggrin:) ciepło, wieje jak diabli ale cóż narty z boxa (oczywiście jedyna słuszne! czyli K2) i do góry. Trzeba być twardy a nie miódki :biggrin: . Warunki... ojezusie! :eek: Nie byłem na dole dwa dni i tragedia. Śnieg miękki, roztopiony, nie ma się co dziwić w nocy O 23 było +8. Na dole trasy znikają w zastraszającym tempie. Jeżeli dziś sypnie deszczem (a sypnie i żadni forumowi wróżbici tego nie zmienią!) dolne trasy będą tragiczne. Nie widzę tego pucharu na Chopku. Nawet ciekłym azotem tego nie zmrożą! Pojeździliśmy na maxa :biggrin: 38km w nogach. Warunki są trudne ze wskazaniem na bardzo trudne. Szczególnie dla początkujących i słabo jeżdżących!!!A teraz Free: pogorszenie warunków, śnieg spadł dobre 30-40cm śnieg ciężki, mokry. Znów wyszła kosówka :sorrow:. Na południu zdecydowanie lepiej. Obiecane fotki ale zaznaczam tak pięknie było 3 dni temu! dziś była powyżej 1500 gęsta mgła a więc zero foto.

IMG_20160217_085540.jpg

IMG_20160217_091011.jpg

IMG_20160217_091028.jpg

IMG_20160217_091035.jpg

pn1.jpg

pn2.jpg

IMG_20160217_085540.jpg.f137efdc796b0ffc38407da5e881c423.jpg

IMG_20160217_091011.jpg.b0a32a1ece6cd4ef39909fa8b1436001.jpg

IMG_20160217_091028.jpg.06d41966e1ee8afd284321b528e89742.jpg

IMG_20160217_091035.jpg.96d263eeb8ecf1a876047f357e883e9e.jpg

pn1.jpg.87c430ad4089ebeb964a21eb521255b9.jpg

pn2.jpg.f5fe371bd6c1457f25c66dc3f2b681b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zameldowaliśmy się na Luckach o 8 22 Ogólnie powierdzam wszystko co napisał Jasiek. Jeździliśmy razem więc wrażenia podobne. Śniegu jest dużo więc spokojnie wystarczy do kolejnego ataku zimy, Ale za to na innych stacjach po drodze na Śląsk warunki dramatycznie się pogarszają. Jeżeli nic się nie wydarzy bedzie katastrofa.

Mimo że cały dzień szczyt był w chmurach a mgla kończyła się na 1700m udało się super pojeździć, w wiosennych miękkich warunkach. Tak jak napisał Jasiek Warunki dla osób uczących się trudne szczególnie po południu dużo przesypow, na ściankach ogromne muldy.

Wygląda na to ze wybraliśmy całkiem niezły dzień na przyjazd jednodniowy, od piątku do niedzieli pogoda wcale nie ma być lepsza.

Miękki śnieg będzie doskonały jako kolejna linia podkładu. Od przyszłego tygodnia ma być powrót zimy więc miejmy nadzieję że na to sypnie coś świeżego i będzie doskonały marzec, jak co roku:)

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutne wieści :/ Jakie byście brali narty na sobotę?

No wesoło nie jest... wg prognozy sobota ma być spoko.

weź All Mountain (jak masz w zestawie) albo free.

na race to raczej nie pora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może PRZEPRASZAM jakieś czy coś głównie dla Janka:confused::

Wy wróżyliście że już od czwartku będzie sypać! WRÓŻYLIŚCIE ŚNIEŻNY KATAKLIZM! a tu napier...ło deszczem 24h ! a ten wasz śnieg to poprószył!!!

Spadajcie z takimi prognozami! :stupid:

PS. już nawet w tym wątku nie ma z wani spokoju! :mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym... byliście kiedyś na Chopoku?

To taka góra dla której w większości przypadków, każda prognoza spasuje!

Już nie raz to przerabiałem. Na Zahradkach pada deszcz, na Lukowej śnieg a na południu świeci słońce...

To dla której części prognoza...

PS. macie ten WASZ wątek... to nie zaśmiecaj tego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nawet calozezonowke z malzowina taki psikus ale sezon zaczynamy w TMR od marca w sumie sezon zaczynamy w pl od 12 lutego bo urlop ustalilem wrozac z fusow. Coz psikus.

Nooo i super.

Spotkamy się np. na browarze, pogadamy o nartach a nie o prognozach i zakopiemy topór wojenny :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...