Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na Chopoku zgodnie z przewidywaniami pełne zachmurzenie i opady śniegu, dodatkowo w nocy na północy dość intensywnie nasniezali co spowodowalo gorki na trasach ktore nie zostaly rozgarniete.

Jeździliśmy głównie na południu ze szczytu pod orczyki. Niestety pierwszy kilometr w chmurach, momentami przy zerowej widoczności. Trasa 33 Wspaniała Mnóstwo świeżego śniegu i zaledwie kilka osób zjezdzajacych. Poprostu po wylocie z chmur ogien po calej trasie:)

Na północ przyjechaliśmy po 14 żeby zjechać do parkingu . Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się ze nie da sie zjechac ze szczytu bo trasa jest zamknieta. Jedziemy funitelem na dol i jeszcze wiekszy zonk nie dziala krzeslo na lukowa... hmm. W takim razie trzeba zjechac na Zahradky i wjechac na Rowna Hole zeby niebieska dojechac do parkingu Lucky... wszystko fajnie tylko nie dziala biala kanapa ... WTF:eek:

I tak wiatr zabral nam 5km zjazdow. Caly dzien na Poludniu byl strzalem w 10:) tym ktorzy meczyli sie na polnocy gratulujemy.

Na lucky dostalismy sie skibusem by jasiek:) ale normalne busy tez jezdzily.

PS mam jeszcze do oddania calosezonowke na Chopok chetnych zapraszam na PW:)

Edytowane przez przemo_narciarz
nr trasy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak było... Przemo_ zapomniał dodać że na szczycie -13 + wiatr z 70-80 km/h :eek: + ostry opad śniego-lodu, po twarzy bolało nawet przez kominiarkę, ale cóż trzeba być twardy a nie miódki.

Jazda była przednia :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly dzien na Poludniu byl strzalem w 10:) tym ktorzy meczyli sie na polnocy gratulujemy

Kurcze, byłem na Chopku zaledwie dwa razy, ale zauważyłem, że południe wymiata. Zwłaszcza gdy pogoda nietęga.

Myślicie, że na Wielkanoc będzie tam po co jechać ? W sensie śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, byłem na Chopku zaledwie dwa razy, ale zauważyłem, że południe wymiata. Zwłaszcza gdy pogoda nietęga.

Myślicie, że na Wielkanoc będzie tam po co jechać ? W sensie śniegu.

Wielkanoc hihihihi dobre:) jak bys pisal o weekendzie majowym to trzeba by sie zastanowic. Do polowy kwietnia bedzie warun jak nigdy. Ostatnia zamykana jest trasa na ktorej jada puchar swiata, ktora wlasnie leja woda i zmrazaja na maksa...

Jak cos mam karnet sezonowy do odsprzedania :)

Sory za PL ale pisze z telefonu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem trzykrotnie w drugiej polowie kwietnia i warunki byly bardzo dobre. Wiadomo ze popoludniami bylo miekko, ale pol dnia super jazdy.

W zeszlym roku to warunki byly nawet istnie zimowe, padal snieg i bylo bardzo zimno.

Takze o koniec marca bylbym spokojny:biggrin:

Jak dobrze pojdzie to i majowke sie da tam spedzic.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się PIĘKNY DZIEŃ :applause:

[ATTACH=CONFIG]28913[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]28914[/ATTACH]

PS. a nie mówiłem :biggrin:

No widziałem to na kamerkach rano...

Jasiek jak tam z ludźmi - kolejki były??

Jutro jeździcie?? Bo się wybieramy. Około 8:30 na Lucky? Gdzie parkujecie??

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek pewnie bedzie, ja narazie odpuszczam weekendowe jezdzenie. Za 2 tygodnie koncza sie polskie i slowackie ferie wiec bedzie luzniej:) zacznie sie prawdziwy sezon po pucharze trzeba sie zmobilizowac sniegu mnostwo a na ten tydzien zapowiadaja kolejne dostawy:)

PS promocja do skipasu calosenowego - browar gratis na Kosodrewinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie ferie kończą się w niedzielę nie za 2 tygodnie. Słowackie ferie kończą się 6 marca czyli za tydzień. Sezon niski zaczyna sie 7 marca czyli pora zaczynac sezon zwłaszcza że warunki zaczynają być najlepsze tej zimy. Moze to zima się zaczęła sam juz nie wiem za to jest kupe śniegu to najważniejsze:)

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Wydawało mi się że u nas jeszcze 2 tyg:cool:: Tym lepiej po pucharze można uderzać.

Na na Chopoku tyle śniegu że na szczycie przy żlebach będą musieli chyba jakiej siatki wstawić nad płotki, bo tak nasypało że praktycznie nie widać gdzie trasa się kończy...

Tylko żeby jeszcze pogoda ustabilizowała się na typowo marcową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko może wrzucać :smile: Byliśmy jeździliśmy, super warunki. Dzięki za wspólną jazdę, do następnego razu.

Pozdrawiam. Torres

Ja też jeszcze raz dzięki za wspólne "lyżovanie, bylo veli pekne :biggrin:"

PS. Pozdrowienia dla żony była WIELKA że dała się na kusić na ten freeride :applause:

PS2. relacja z 15 dni LYŻOVANIA jutro, dziś mam dość: nartowanie, bażeny i jazda do Polski mnie wykończyły :frown::

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyższych partiach Chopoka zapowiadają kolejne DUŻE dostawy śniegu, jak tak dalej pójdzie to będzie najlepszy marzec od kilku lat:) Od 01.03 Norwedzy przewidują nawet na dole spore opady. Tylko żeby to słońce zdążyło wyjść.

Zapomniałem napisać że ostatnio co jadę od Korbielowa przez Zuberec, mijam po 3-4 patrole radarowe. W czwartek stali w Namestovie na 30ce:eek:, później w tej osadzie przy jeziorze ( pozdrawiam biedaka z niebieskiej mazdy z Mysłowic), dalej w Zuberecu, i oczywiście w Liptovskim. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyższych partiach Chopoka zapowiadają kolejne DUŻE dostawy śniegu, jak tak dalej pójdzie to będzie najlepszy marzec od kilku lat:) Od 01.03 Norwedzy przewidują nawet na dole spore opady. Tylko żeby to słońce zdążyło wyjść.

Zapomniałem napisać że ostatnio co jadę od Korbielowa przez Zuberec, mijam po 3-4 patrole radarowe. W czwartek stali w Namestovie na 30ce:eek:, później w tej osadzie przy jeziorze ( pozdrawiam biedaka z niebieskiej mazdy z Mysłowic), dalej w Zuberecu, i oczywiście w Liptovskim. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI.

przemo będę od 9 do 12 na Chopoku może sie uda spotkać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że u nas jeszcze 2 tyg:cool:: Tym lepiej po pucharze można uderzać.

Na na Chopoku tyle śniegu że na szczycie przy żlebach będą musieli chyba jakiej siatki wstawić nad płotki, bo tak nasypało że praktycznie nie widać gdzie trasa się kończy...

Tylko żeby jeszcze pogoda ustabilizowała się na typowo marcową:)

Przemo- u nas ferie dzisiaj koniec, Słowacy jeszcze tydzień.

W wyższych partiach Chopoka zapowiadają kolejne DUŻE dostawy śniegu, jak tak dalej pójdzie to będzie najlepszy marzec od kilku lat:) Od 01.03 Norwedzy przewidują nawet na dole spore opady. Tylko żeby to słońce zdążyło wyjść.

Zapomniałem napisać że ostatnio co jadę od Korbielowa przez Zuberec, mijam po 3-4 patrole radarowe. W czwartek stali w Namestovie na 30ce:eek:, później w tej osadzie przy jeziorze ( pozdrawiam biedaka z niebieskiej mazdy z Mysłowic), dalej w Zuberecu, i oczywiście w Liptovskim. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI.

Niech pada ile się da...Dzisiaj tj. z soboty na niedzielę też delikatnie poprószyło...Jak się ogarnę to coś napiszę i wrzucę parę zdjęć, chociaż Jasiek wyczerpał temat :smile: prawie :tongue:

przemo będę od 9 do 12 na Chopoku może sie uda spotkać ? :)

My planujemy być 5,6 Marzec a potem 15,16,17 Marzec

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak się ogarnę to coś napiszę i wrzucę parę zdjęć, chociaż Jasiek wyczerpał temat :smile: prawie :tongue: ...

No przecież musiałem Tobie coś zostawić :biggrin:

a jak tam dziś? jakaś katastrofa tam była? cały czas coś wyłączali, włączali a widoczność też chyba do d... a miało być słonecznie do południa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...