Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem...i jakby to nie było za friko, to bym się bardzo zdenerwował. Jak się nie umie robić stoku na sztucznym śniegu, to się nie ma co chwalić tym, że startuje się jako jeden z pierwszych z kraju.

CAŁY stok w zmrożonych grudach po ratraku. Nie punkty po 5m2, tylko calusienka góra. Po czymś takim nie da się przyjemnie jezdzić. Warunki bardzo złe niestety.

czyli tak samo jak w zszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na rusińskim coś im nie idzie z tym ratrakiem, byłem z zeszłym roku i podobne warunki były co prawda nie na otwarcie ale niesmak pozostał. Pojechaliśmy miedzy świętami a sylwestrem przy minusowych dość temperaturach w graniach w nocy śjkikieś -15 w dzień z -5, sztuczny śnieg i były podobne warunki. W sensie grudy i zrobione na nich schody średnia to przyjemność z jazdy jak po kolanach walą ci kawałki lodu wielkości kuli do kręgli :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem...i jakby to nie było za friko, to bym się bardzo zdenerwował. Jak się nie umie robić stoku na sztucznym śniegu, to się nie ma co chwalić tym, że startuje się jako jeden z pierwszych z kraju.

CAŁY stok w zmrożonych grudach po ratraku. Nie punkty po 5m2, tylko calusienka góra. Po czymś takim nie da się przyjemnie jezdzić. Warunki bardzo złe niestety.

To muszę na niedzielę zmienić plany bo chyba do tego czasu się nie poprawi - zostaje w pobliżu chyba tylko Białka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zacznę relację z pierwszego oficjalnego dnia sezonu narciarskiego 2012/2013.Z powodu, że pojechałem sam to udałem się do najbliższego ośrodka czyli do Szczyrku. Powiedziałbym, że SON otworzył Juliany raczej na siłę i być może pod presją narciarzy. Niestety lepiej i bezpieczniej byłoby z tym zaczekać kilka dni, aż naprodukują więcej sztucznego śniegu. Naturalnego puchu jest max 20-25 cm co oczywiście jest ilością zbyt małą aby dało się po tym bezpiecznie jeździć nie uszkadzając nart.Na Golgotę się nie wybrałem bo jazda pod ostrzałem armat nie jest przyjemna, a uciec tam nie ma gdzie.Mam nadzieję, że przez nadchodzący mroźny tydzień SON poprawi stan otwartych tras i naśnieży trasy 4 i 7 z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego.Patrząc z daleka Czyrna, Bieńkula, rejon Małego Skrzycznego, Hala S. nie były dzisiaj naśnieżane , a ponoć SON dwukrotnie zwiększył wydajność systemu naśnieżania. Jeżeli przy tych mrozach nie zrobią zapasu śniegu to nie wiem kiedy to wykonają.Tyle marudzenia.Trasa nr 8 (ośla łączka) przy krótkim wyciągu powyżej Golgoty była w miarę dobrze przygotowana i tam też większość narciarzy jeździła.Na plus było to, że pierwszy raz w życiu zaparkowałem samochodem za darmo.W sumie wyjazd udany, pogoda była piękna, pierwsze narty mają to do siebie, że lekko nie jest.Juliany

20121208_094927.jpg

20121208_094940.jpg

trasa nr 8 i okolice

20121208_111731.jpg

20121208_111720.jpg

darmowy parking

20121208_115028.jpg

20121208_094927.jpg.4b959b896c9d08d941df8ba2f21db7ce.jpg

20121208_094940.jpg.049021676fffd1306fc33249db0eb4e4.jpg

20121208_111731.jpg.71716b1e9966a2b529737d6a102d0f96.jpg

20121208_111720.jpg.f03ee12b248a2e5fbf70259ea428b697.jpg

20121208_115028.jpg.0eb911c79fdbbc8c2329e566a975adeb.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień Sezonu 2012/2013 za mną.

O 13:00 ruszył świętokrzyski Ośrodek w Szwajcarii Bałtowskiej...oczywiście byłem na otwarciu.

7c076220df9aab6bmed.jpg

Czynna była tylko główna, ostrzejsza trasa. Śniegu ok 20-30cm, twardo i szybko. W sam raz na pierwsze treningi w Sezonie.

f9edd454f8a6b3d1med.jpg

Trasa łagodniejsza, dłuższa naśnieżana:

4e4e804e608d9185med.jpg

... X-y czekały na sztruksik ponad 7 miesięcy...

af5eee38c0753c22med.jpg

Wybór miejsca pierwszego nartowania nie był przypadkowy.

Przed Sezonem sporo się mówiło wśród znajomych, że w Ośrodku w Bałtowie powstaje nowa trasa i druga w województwie świętokrzyskim poczwórny wyciąg krzesełkowy.

Tak - to sprawdzona informacja...i to dobre wieści dla wszystkich "nizinnych" narciarzy...

...zła informacja, że wyciąg prawdopodobnie nie ruszy tej zimy.

Właściciele, obsługa oficjalnie mówią, że będą chcieli zainaugurować otwarcie ok lutego, ale patrząc na to ile zrobiono...to może być ciężko zważywszy, że w naszym państwie bardzo trudno oddać obiekt tego typu do użytkowania...

Widok na przyszłą górną stację kolei krzesełkowej...są jedynie fundamenty...

e33796badc4e9c52med.jpg

Górna część nowej 750m trasy jest ukształtowana przez ludzi poprzez nawiezienie bardzo dużych ilości ziemi:

cbcec5820024ca7cmed.jpg

Środek jest płaski...na fotce widać już słupy z oświetleniem:

87c2cbfb1289e337med.jpg

Dolny fragment jest ostrzejszy:

ed4f63d5ecb77500med.jpg

Dolna stacja się buduje:

9b93e660c3aac400med.jpg

Podsumowując...

...pierwszy dzień bardzo udany. Ok 20 zjazdów, to dobra rozgrzewka, przed jutrzejszym kolejnym dniem na nartach.

Niezwykle cieszy, że w świętokrzyskim powstaje Ośrodek, który będzie miał trzy trasy (400 + dwie po ok 700m) oraz trzy wyciągi - 2 talerzyki i jedno 4 osobowe krzesło.

Ostatni widok na stok...i do domu.

1e923d57f65dd880med.jpg

Wczesna Zima zapowiada długi Sezon...oby tak właśnie było!

Z narciarskim pozdrowieniem

marboru

Przyjechałem właśnie tu ponieważ w tym roku miało się wiele zmienić...

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się cieszę, że mnie nie poniosło do Szcyrku rano :) Ze zdjęć to 10 nadaje tylko do jazdy quadem :) Wylądowałem wcześniej na Klepkach i było bardzo przyzwoicie, miejscami na górze trochę minerałów, reszta dobrze przygotowana, można było spokojnie pojeździć. Jak na początek sezonu 10 zjazdów wystarczyło, żeby się zmęczyć. Ludzi było mało, więc wyjazd szybko zleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusinski nie był dziś taki zły, wczorajsze popołudniowe kartofle trochę rozkruszyli ale miejscami jeszcze były, po prostu na nich trzeba było uważać i tyle. Otwierałem dziś stok, na otwarcie -19 stopni wiec zimno i im zamarzła taśma na dole ale szybko naprawili i śmigało krzesło, 2godz w miarę pusto, kartofle puszczały i na jutro będzie niebo lepiej. Niestety czuję że będzie też więcej ludzi a stok tylko jeden, a tu szkolki a tu snowboardy, miejscowe ściganty i na jutro wybieram.. Dwie Doliny po stronie Wierchomli, 40min jazdy puściutku dziś było i więcej jazdy. Kto jutro wybierze sie na Rusin z rana będzie miał napewno do 2godz kręcenia. aa, oby wam jutro armatki wyłączyli bo dziś non stop chodziły i sypały na stok po lewej stronie krzesła, a lekki wiatr niósł wszystko na ludzi na krzesłach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiaĹka 1.jpg

BiaĹka 2.jpg

Ja wybrałem dzisiaj Kotelnicę w Białce i nie było źle jak na pierwszy dzień w sezonie:smile:Zaczęliśmy późno bo ok. 10.40 - i pierwsze kilka zjazdów 2-3 minuty do "szóstki". Oprócz niej chodziła również krótka kanapa na Bani (oznaczona nr V). Potem ludzi przybywało i trzeba było odstać z 10 minut. Jak to w Białce pełen folklor - tłum stawiających pierwsze kroki, dzieciaków, deskarzy siedzących gdzie popadnie i "jeźdzców bez głowy" pędzących na złamanie karku w tłumie.Stan przygotowania trasy oceniam na 4+ było naprawdę nieźle i trwało intensywne naśnieżanie całego ośrodka bo śniegu naturalnego jest mało.

57da819119f68_Biaka1.jpg.cb005352e8bde732f80226491650899d.jpg

57da819120d47_Biaka2.jpg.211764a8d7256d6177266fea965a28eb.jpg

Edytowane przez pawel_br
fotki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast na narty wybrałem się na "opony". Tor w Miedzianej Górze "przygotowany" był i pod narty i pod łyzwy! Ponad 20 minut scigania i zabrakło 1 sek. do pudła ( dostałem 5 sek. kary za poruszenie szykany). Szkoda! Jutro jadę na Telegraf lub do Bałtowa! Czas narty zacząć!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lubelszczyźnie ma już otwarty Rąblów i Stacjekazimierz na przyszły weekend na być też otwarta Parchatka. Trasy teraz tylko krótkie 250m w Kazimierzu i 300m w Rąblowie, ale nadal naśnieżają wiec pewnie otworzą dłuższe bo pogoda sprzyja :)

aż ciarki(frustracji i podnieenia) przechodzą jak widzę te wszystkie piękne widoki. Gdzie można się wybrać z Lublina na narty na 1 dzień weekendowo??bo aż mnie skręca jak oglądam wasze zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia Andy-ego i JC to cieszę się,że tam nie pojechałem... Nie wiem jak oni mogą otwierać trasy w takim stanie... :stupid:

Jak ktoś chce pośmigać gdzieś w okolicach Podbeskidzia,to polecam tuż za granicą w Korbielowie (jakieś może 3 km) Gruniki Sihelne - Słowacy dobrze się przygotowali,można tam płacić złotówkami i jest dość tanio.Relacja tutaj :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne zdjecia, widac ze warunki nie najgorsze, ten stok w Kielcach calkiem spoko, marboru mozesz powiedziec czy jest tam jakas wypozyczalnia sprzetu?

Szczyr ruszyl wczesnie, ale czy to dobra decyzja? patrzac po zdjeciach ze Szczyrku i np Korbielowa, gdzie wyciagi nie ruszyly, to warunki w Korbielowie lepsze (albo na zdjeciach najlepsze fragmenty pokazano :) )

jak sie uda to ja za tydzien rozpoczne w Kielcach :D o ile maja tam wypozyczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne zdjecia, widac ze warunki nie najgorsze, ten stok w Kielcach calkiem spoko, marboru mozesz powiedziec czy jest tam jakas wypozyczalnia sprzetu?

Szczyr ruszyl wczesnie, ale czy to dobra decyzja? patrzac po zdjeciach ze Szczyrku i np Korbielowa, gdzie wyciagi nie ruszyly, to warunki w Korbielowie lepsze (albo na zdjeciach najlepsze fragmenty pokazano :) )

jak sie uda to ja za tydzien rozpoczne w Kielcach :D o ile maja tam wypozyczalnie.

Oczywiście, że jest wypożyczalnia przy stoku :smile:

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

Jak będziesz się wybierał, i będziesz już wiedział konkretnie kiedy będziesz - to daj znać. Zrobimy małe spotkanko na Stoku. Pisz na priv jakby co.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...