Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że jeżeli faktycznie spadnie pół metra to na szczycie może się utrzymać. Niżej pewnie się stopi i zasili okoliczne zbiorniki wodne.

Pewnie mogli by wcześniej sezon zacząć, gdyby nie feralny odcinek poniżej Hali Miziowej. Zamiana orczyka na krzesło i budowa naśnieżania w najwyższej części znacznie wydłuży sezon, pewnie będzie się dało pośmigać nawet do weekendu Majowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz. Jest to decyzja zrozumiała. W poprzednim sezonie po 20 jeździło dosłownie kilka osób, nawet w weekend. Zakładając, że w tym sezonie w nocy będzie można jeździć od Buczynki istniałoby ryzyka, że narciarze by się zgubili. :wink:

Ja jeździłem i mi się podobało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tylko tyle:

"W Korbielowie aż huczy od plotek, że wkrótce pod młotek pójdzie ośrodek narciarski „Pilsko-Jontek”. Przed rokiem z obecnym właścicielem współpracę nawiązali Słowacy. Teraz mówi się o Polskich Kolejach Linowych."

Wie ktoś coś więcej?

Co pewnie by oznaczało, że i tak na jedno wyjdzie, bo plotki mówią też o tym, że PKL zostanie w pewnym momencie przejęty przez Słowaków, którzy tą okrężną drogą dopięliby m.in. zakup Kasprowego. Inna sprawa, że nowa władza może mieć własny pomysł na Kasprowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było, żeby Pilsko kupili Słowacy. Wtedy zmonopolizowali by rynek i na pewno nie było by tak atrakcyjnych cen jak w tym roku.

Mam nadzieje, że ten sezon będzie udany i obecny właściciel stanie na nogi, ewentualnie znajdzie się jakiś inny inwestor. Tylko nie PKG, bo oni tylko gadać potrafią, a od 2 lat od zakupu PKL nie zainwestowali ani złotówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było, żeby Pilsko kupili Słowacy. Wtedy zmonopolizowali by rynek i na pewno nie było by tak atrakcyjnych cen jak w tym roku.Mam nadzieje, że ten sezon będzie udany i obecny właściciel stanie na nogi, ewentualnie znajdzie się jakiś inny inwestor. Tylko nie PKG, bo oni tylko gadać potrafią, a od 2 lat od zakupu PKL nie zainwestowali ani złotówki.

Facebook_like_thumb.jpg

Facebook_like_thumb.jpg.d4d1cc1265873cf580d184ddb9b1013e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]24149[/ATTACH]

Punkt widzenia , zależy zawsze od punktu siedzenia... Co z tego, że przyjdzie kolejny Polski inwenstor bo znów może przyjśc z nieczystymi intencjami. Pan Łazarczyk kim okazał się każdy wie, scenki z gazet, telewizji o prywatyzacjach, kredytach, hipotekach tutaj sie powieliły i doprawdził Korbielów to prawie zimowej nędzy. ON Pilsko nawet za Gatu tak nieudolnie nie było prowadzone jak teraz. W Szczyrku macie przykład jak TMR dba o rozwój, skoro nikt z Polski nie chciał tam inwestować , to czemu blokować szanse komuś z za graincy- BEZSENS Totlany myślenie. A na tym skorzystaja narciarze, miejscowa ludność będzie miała praca i zyska cały rejon. Monopol , to są herezie jakies... Sorry

Monopol to będzie wówczas jak Korbielów przy dalszym prowadzeniu ośrodka przez CTE wymrze i każdy będzie jeździł do SZczyrku bo oprócz ON PILSKO najwiekszy ośrodek w Beskidach. Nikt nie patrzy na Szczyrk z chorobilową zazdrością, tylko jest pod wrażeniem jak wykorzystują swoją szansę. Pilsko też ma możliwości nawet wieksze pod niektórymi względami. Zgodzę się z jednym, że zmiana właściela konieczna, bo aurę jaką stworzył w okół Pilska jest do natychmiastowego wyprostowania.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... to czemu blokować szanse komuś z za graincy- BEZSENS Totalny myślenie. .....

Teraz to przez max 4 najbliższe lata tak będzie! .. "...Bo przyjdą Niemcy i wykupią..." !!! Pisowski bełkot. Czesi i Słowacy też będą źli bo to przecież obcy kapitał, ateiści, prounijni i w ogóle... Dla mnie niech by nawet Kim Dzong Un to kupił byleby tam konkretnie zainwestował i dobrze to prowadził. Dzyndzy mi to ile na tym zarobi i gdzie wytransferuje kasę. Jego dochód, jego sprawa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko co ma rządząca partia do sprzedaży prywatnego Pilska?

Przypomnę tylko, że GAT przez wiele lat nic nie zrobił, poza zamontowaniem jednego krzesła ze złomu, a obecny właściciel w 3 lata postawiał 2 nowoczesne wyciągi, oświetlił i przeprofilował trasę na Buczynkę, oraz zrobił naśnieżanie na dolnej trasie. Do tego jest darmowy parking i wyremontowany Jontek.

Natomiast PKG, kupiło PKL, obiecywało złote góry, w tym i otwarcie trasy na Gubałówkę po wyborach samorządowych i nie zainwestowało ani złotówki przez te 3 lata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko co ma rządząca partia do sprzedaży prywatnego Pilska?

Przypomnę tylko, że GAT przez wiele lat nic nie zrobił, poza zamontowaniem jednego krzesła ze złomu, a obecny właściciel w 3 lata postawiał 2 nowoczesne wyciągi, oświetlił i przeprofilował trasę na Buczynkę, oraz zrobił naśnieżanie na dolnej trasie. Do tego jest darmowy parking i wyremontowany Jontek.

Natomiast PKG, kupiło PKL, obiecywało złote góry, w tym i otwarcie trasy na Gubałówkę po wyborach samorządowych i nie zainwestowało ani złotówki przez te 3 lata.

Rządząca partia może mieć do Pilska o tyle, że podobno - nigdy tego nie potwierdziłem, ale słyszałem od miejscowych - że żona właściciela i była już pierwsza dama to są siostry. Jeżeli to jest prawda, to obecny klimat polityczny niekoniecznie musi sprzyjać temu ośrodkowi. Oczywiście w teorii nie powinno mieć to żadnego znaczenia, ale często praktyka i teoria niestety się rozmijają.

A co do PKL, to z tym brakiem inwestycji, to nie do końca chyba tak jest, bo jeżeli mnie pamięć nie myli to kupili oni Jaworzynę Krynicką, zakładam nie za darmo, więc bardzo możliwe, że przytkali się nieco finansowo tą transakcją i że trzeba najpierw trochę odrobić i zarobić żeby móc inwestować w nowe wyciągi. Inwestycję jednak zrobili, więc nie pisz że nie wydali złotówki przez 3 lata, bo zapewne wydali ich bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko co ma rządząca partia do sprzedaży prywatnego Pilska?.....

Ano wkrótce zobaczysz co ma...

Racz zauważyć w jakim okresie powstało najwięcej ON'ów w Polsce i jakiej jakości. Władza ma właśnie bardzo dużo do tego bo stwarza (albo nie) odpowiedni klimat do inwestycji tak własnym obywatelom jak i zagranicznym. Przy dzisiejszym ksenofobicznym narodowościowym układzie, zapomnij o zagranicznych inwestycjach. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się tu pchać, chyba, że Orbanorsag'owcy... Oby tylko tego co jest nie zaczęto likwidować, bo tacy jak Sobiesiak będą teraz szmaceni i ciągani po wszelakich sądach. Z resztą.. pażywiom uwidim... Pamiętaj co mówię. Ciemność.. ciemność widzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać, bo nie marzy mi się ban. Ale ale ale!

Czesi nie są prounijni! Chyba że zbieranie podpisów pod referendum za wyjściem z UE i brak wypełniania ustaleń dot. imigrantów jest działaniem prounijnym.

Nie ma sensu spekulować. Zobaczymy co będzie za rok - ile będzie nowych inwestycji. Teraz i tak nic nie zrobimy.

Co do reszty, to nie będę się wypowiadał, bo szkoda nerwów! Powoli zaczynam się zgadzać z JC, że forum powinno być wolne od polityki.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec pier>>>ej polityki na forum!!!

Pisowski bełkot...

Popieram kolegę w 100% też ich nienawidzę ale za taki zwrot dostałem rok temu BANA albo lepiej było by ZWNF "ZAKAZ WPISÓW NA FORUM" :mad:::mad:::mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do PKL, to z tym brakiem inwestycji, to nie do końca chyba tak jest, bo jeżeli mnie pamięć nie myli to kupili oni Jaworzynę Krynicką, zakładam nie za darmo, więc bardzo możliwe, że przytkali się nieco finansowo tą transakcją i że trzeba najpierw trochę odrobić i zarobić żeby móc inwestować w nowe wyciągi. Inwestycję jednak zrobili, więc nie pisz że nie wydali złotówki przez 3 lata, bo zapewne wydali ich bardzo wiele.

Postawili tam jakiś nowy wyciąg? Powstała nowa trasa? Czy dalej jest wszystko tak jak było? Jeżeli tak to nie zrobili żadnej inwestycji Przynajmniej z punktu widzenia narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawili tam jakiś nowy wyciąg? Powstała nowa trasa? Czy dalej jest wszystko tak jak było? Jeżeli tak to nie zrobili żadnej inwestycji Przynajmniej z punktu widzenia narciarzy.

To dodam własną, prywatną, osobistą punktację narciarskich inwestycji: :smile:

  • Nowa trasa: 2 punkty.
  • Zbiornik wody: 2-8 punktów zależnie od wielkości.
  • Automatyczne bardzo wydajne naśnieżanie trasy: 1,5 punkta (czyli nowa trasa z automatycznym naśnieżaniem to 3,5 punktu)
  • Nowa kolejka/wyciąg: 1 punkt.
  • Brak inwestycji: 0 punktów
  • Kupno ośrodka, żeby tam nic nie robić: -10 (minus dziesięć) punktów.

To oczywiście zabawa, ale wcale nie głupia... :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę w 100% też ich nienawidzę ale za taki zwrot dostałem rok temu BANA albo lepiej było by ZWNF "ZAKAZ WPISÓW NA FORUM" :mad:::mad:::mad::

Ale to zakrawa na kneblowanie ust. Bo co..? Jedynie słuszna opcja.. mam to w... ! Tyle. Taka jest prawda. Latem już bana miałem za prawdę. Trudno. Pewnie gdybym pisał, że to wina krawaciarzy to by było OK. Stronniczość modera. Zgoda co do jednego, że to nie miejsce na politykę. FAKT! Sorki zagalopowałem się ale nie umiem przy tym wszystkim co się dzieje teraz z Polską być spokojnym.

OK już więcej nie będę.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...