Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem już zdjęcia z dzisiejszej "wycieczki" na Pilsko. To co zrobiłem nie było zbyt rozsądne i kilka razy miałem "pełne pory" jak drzewa łamały się i spadały dookoła. W Korbielowie dzisiaj wiało, ale nie tak jaki kilka dni temu, kiedy prędkość wiatru przekroczyła 170 km/h. Wlazłem w to największe pobojowisko. Chodziłem nad drzewami i pod drzewami. Widziałem połamane orczyki i line przyciśniętą do ziemi. Złamane drzewo zrzuciło jedną z lin krzesła!

Co pozostawił halniaczek po sobie? Zobaczycie tutaj

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem już zdjęcia z dzisiejszej "wycieczki" na Pilsko. To co zrobiłem nie było zbyt rozsądne i kilka razy miałem "pełne pory" jak drzewa łamały się i spadały dookoła. W Korbielowie dzisiaj wiało, ale nie tak jaki kilka dni temu, kiedy prędkość wiatru przekroczyła 170 km/h. Wlazłem w to największe pobojowisko. Chodziłem nad drzewami i pod drzewami. Widziałem połamane orczyki i line przyciśniętą do ziemi. Złamane drzewo zrzuciło jedną z lin krzesła!

Co pozostawił halniaczek po sobie? Zobaczycie tutaj

no cóż, jest okazja do poszerzenia tras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jest okazja do poszerzenia tras

To jest bzdura!

Ośrodek Narciarski Pilsko został pokonany, myślę że zdjęcia i tak nie oddają skali zniszczeń, pewnie są tam potrzebne setki rąk do pracy żeby tylko uprzątnąć z grubsza teren, a uruchomienie wyciągów może się okazać nie takie proste.

To co się stało można porównać do kataklizmu powodzi, trzęsienia ziemi, czy tak jak w mojej branży gradobicia...

Nikomu nie życzę żeby jego zakład pracy został tak doświadczony...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jest okazja do poszerzenia tras

Rozmawiałem ze Słowakami, czy huragan w Tatrach kilka lat temu pomógł im w budowie tras. Odpowiedź była szybka - NIE.

W przypadku Pilska będzie więcej problemów, jak pisał SB, niż pożytku. Nie wiadomo jaki bardzo uszkodzone są wyciągi. Widziałem połamane orczyki, linę przyciśniętą do ziemi, ale nie wiem, czy np. słupy nie są uszkodzone . Nie wiem tez co ze stacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw jestem czy pan premier i masz rząd pomoże naszym góralom ?

Wysłane Tapatalkiem

zostawmy politykę tu rozmawiamy o nartach .

Lasy to bogata "firma" dadzą sobie radę.

Osoby prywatne nie prowadzące działalności gospodarczej - nie słychać by ucierpiały

jeżeli firma była logicznie zarządzana to ma ubezpieczenie swojego majątku .

po ilości śniegu jaki udało się im naprodukować i jaką mają tam infrastrukturę niestety wątpię jednak czy byli ubezpieczeni .

Orczyki pewnie z lat 70 to nie jest jakiś bardzo skomplikowany sprzęt i nie potrzebuje jakiś kosmicznych nakładów w renowację.

na jaworzynie 2 lub 3 lata temu w jeden dzień na jedynkę ( trasa była zamknięta) poleciało kilkanaście drzew mieszkałem wtedy w budynku gondoli - sprzątali to całą noc i dzień - po dniu nie było śladu po drzewach na trasach - jedynie było dużo zielonego na stoku - wszystko zależy od chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki pewnie z lat 70 to nie jest jakiś bardzo skomplikowany sprzęt i nie potrzebuje jakiś kosmicznych nakładów w renowację.

Może i nie są skomplikowane, ale taki orczyk to nie VW Golf, że przejedziesz przez szroty i wszystko dokupisz, pewnie jest tak że jak się coś spie...i, to trzeba jeździć i szukać "zegarmistrza" co się podejmie dorobić część, a nawet jak się podejmie to nie zrobi tego za 5 min, zrobić się wszystko da, tylko czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to niby dlaczego bzdura?

to że jest sporo zniszczeń to oczywiście tragedia to że połamało wiele drzew również

ale uważam że przy okazji tej tragedii należy myśleć o poszerzeniu tras!

Chodziło mi o to co już napisał wyżej Jacek, że żywioł który się wydarzył nie ma na to żadnego wpływu i jak by można wybierać, to lepiej żeby się nie wydarzył.

A skutek może być taki że tasy zostaną zwężone, bo po posprzątaniu zapewne dojdzie do zalesienia, a w wytyczaniu obszaru zalesienia ochoczo zapewne będzie partycypować zapchlona zawszona kudłata gęba, fuj...fuj...fuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze Słowakami, czy huragan w Tatrach kilka lat temu pomógł im w budowie tras. Odpowiedź była szybka - NIE.

W przypadku Pilska będzie więcej problemów, jak pisał SB, niż pożytku. Nie wiadomo jaki bardzo uszkodzone są wyciągi. Widziałem połamane orczyki, linę przyciśniętą do ziemi, ale nie wiem, czy np. słupy nie są uszkodzone . Nie wiem tez co ze stacjami.

gdyby huragan powalił drzewa na Babiej (nie wiem może i tam powalił) to oczywiście że nie! ale powalił w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów i tras zjazdowych!

inwestor powinien to wykorzystać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że na poszerzanie tras także potrzebuje mieć stosowne pozwolenia, a jak już pisał wyżej SB znajdzie się taki jeden fuj...fuj...fuj, którzy od razu będzie chciał ten pomysł zablokować :mad::

ehh życie na tym forum są aktywne me..y które uważają że na Kasprowy wystarczą ski toury zamiast gondoli i krzeseł .....fuuuu..... paskudne życie .... narciarza w Polsce ....

więc info na temat pozwoleń na poszerzenie tras to nic nowego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh życie na tym forum są aktywne me..y które uważają że na Kasprowy wystarczą ski toury zamiast gondoli i krzeseł .....fuuuu..... paskudne życie .... narciarza w Polsce ....

więc info na temat pozwoleń na poszerzenie tras to nic nowego ....

Jodek nie przesadzaj bo czuję smrodek :biggrin:

Nie każdy przeciwnik narciarstwa alpejskiego na Kasprowym jest mendą.

Ja chciałbym szerokich tras tam, gdzie można np. Korbielów, Szczyrk i mozliwości wyjazdu, gdzie chcę na narty.

Nie wszystko musimy mieć u siebie , bo się zwyczajnie nie da. I PO CO!

Np. igrzyska zimowe w Krakowie :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mi krwawi !!! :frustrating: Toż to moja ukochana góra !!! Ukochana latem i zimą !!!

Myślę,że dziś wszyscy są smutni - narciarze i letni turyści,nie zawsze na co dzień zgodni.

A naczelny wszawobrody jest mocno skołowany,bo nie będzie się na czy wieszać i domowego budżetu czym podreperować... :eek:

I wcale nie chodzi o drewno na opał... :tongue:

Może ta nawałnica ułatwi niektóre inwestycje,a przede wszystkim poszerzenie tras (patrz foto JC,np. 42),ale ten niepowtarzalny klimat zniknął razem z halnym... :frustrating: Ciekawe co powyżej?Jacek,byłeś np. na Miziowej?

Coś mi się wydaję,że Buczynka w tym roku nie ruszy,a zdewastowany orczyk zostanie zdemontowany.Przyśpieszona za to zostanie inwestycja w nowy wyciąg.Oby inwestor się nie zniechęcił i dalej "cisnął pod wiatr" jak dotychczas,a takich wiatrów jak najmniej... :eek:

Co za poj... grudzień !!! :mad:: :mad:: :mad:: Pojawił sie diabeł w Bestwinie i obwieścił jaka będzie zima,ale chyba miało być więcej śniegu i mniej wiatru,zwłaszcza ciepłego!

1391883_665798043451783_412156812_n.jpg

:sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbania Lasów Państwowych od Habsburga zwalcza natura.

A może tam powinny być drzewa liściaste, hę?

Takie kiedyś były,ale później pojawiły się zabory i austriackie eksperymenty... :eek:

Szkoda tylko,że nie zostawili nam całej sieci wyciągów narciarskich,tak jak po Niemcach została betonka-autostrada A4... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straty owszem sa spore, na szczescie nie ma strat w ludziach, nikt nie ucierpial.

nie jest to pierwszy ani ostatni halny w Beskidach, tak jak nie sa to pierwsze ani ostatnie powalone drzewa na Pilsku. Pare lat temu halny tez powalil kawal lasu po prawej stronie, tuz ponizej polany Buczynka, dzisiaj juz pewnie nikt o tym nie pamieta ;) natura obroni sie sama, gora jest bardzo mocno zalesiona, na miejsce starych, wyrosna nowe drzewa.

oczywiscie zgadzam sie, ze poszlo na prawde duzo lasu, co jest ogromna strata. ale na pewno po czesci ulatwi to dalsze prace inwestorowi.

zalowac mozna tylko tej Buczyny, jesli nie ruszy, w piatek slyszalem ze na trasie wyciagu lezy 200 drzew - myslalem ze to przesada, ale po fotkach od JC widze ze jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...