Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

M_N, ogarnia mnie przerażenie jak nieraz czytam wypowiedzi na różnych forach. Jak obiegowa wiedza nalewana do głów przez "Stokrotkę" i innych myslicieli z jedynie słusznych gazet i telewizji triumfuje. Podziękowałem Ci bo sam miałem to napisać co Ty, ale uznałem, że i tak to nie ma sensu. Myliłem się, trzeba było to zrobić. Wówczas ja dostałbym podziękowania. A na Pilsku i tak pojeżdzimy. Mnie nie udało się w tym sezonie, mam to w planach na 2014/2015.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej podałem link do wyroku WSA. Powiedz na czym polega nieprofesjonalizm i rzekomo nieprawne działanie inwestora.

1. Postawienie taśmociągu bez wymaganych zgód i atestów

2. Wycięcie 100 drzew przy trasie nr 7, które rok później trzeba było sadzić od nowa (z trasy i tak nic nie wyszło, bo jedynie ją rozkopano)

3. Na dolnej polanie, wbrew stanowisku inwestora, rosło mnóstwo (wprawdzie pojedynczych i nawet nieco szpecących), ale jednak drzew - powinien to pamiętać prawie każdy narciarz, który jeździł w Korbielowie.

Piszę ogólnie, a nie odnosząc się do ostatniego wyroku, który - jak przystało na wyrok sądu - trzeba po prostu uszanować i przyjąć, że każdy z nas (narciarzy) może nie mieć pewnej wiedzy, by go krytykować.

Jestem jednym ze zwolenników inwestycji, ale problemu trzeba szukać u źródła, a nie mając pretensję do sądów, czy ekologów, którym ktoś nadał obecne przywileje i możliwości działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Postawienie taśmociągu bez wymaganych zgód i atestów

2. Wycięcie 100 drzew przy trasie nr 7, które rok później trzeba było sadzić od nowa (z trasy i tak nic nie wyszło, bo jedynie ją rozkopano)

3. Na dolnej polanie, wbrew stanowisku inwestora, rosło mnóstwo (wprawdzie pojedynczych i nawet nieco szpecących), ale jednak drzew - powinien to pamiętać prawie każdy narciarz, który jeździł w Korbielowie.

Piszę ogólnie, a nie odnosząc się do ostatniego wyroku, który - jak przystało na wyrok sądu - trzeba po prostu uszanować i przyjąć, że każdy z nas (narciarzy) może nie mieć pewnej wiedzy, by go krytykować.

Jestem jednym ze zwolenników inwestycji, ale problemu trzeba szukać u źródła, a nie mając pretensję do sądów, czy ekologów, którym ktoś nadał obecne przywileje i możliwości działania.

Na jakiej podstawie twierdzenia z punktu 1 i 2? Jest jakiś prawomocny wyrok/orzeczenie w tej sprawie? Czy może twierdzi tak jakaś organizacja pseudoekologiczna? Podobnie jak z "koszmarnym" wypadkiem. Znasz sprawę, obrażenia, wyniki dochodzenia, winnych?

Jeżeli chodzi o punkt 3, to jeszcze raz przeczytaj sentencje wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ekologiem to powinien mieć - gaz paliwo ekologiczne, a jak jeździ na benzynie tzn, że nie liczy się z kasą czyli obrał dobry biznes dla siebie

Poprosze o krótki OT: dlaczego gaz jest 'ekologiczny' a benzyna nie? W czym jest lepszy/gorszy? (pomijam cenę)

Może dlatego, że dla kogoś potrafiącego samodzielnie i niezależnie myśleć, porównanie do Macierewicza jest raczej komplementem?

Nie każdy musi myśleć pod dyktando TVN i GW. Niektórzy do tego celu używają własnych szarych komórek.

Podobnie jak porównanie do innych demagogów?

Znajdz na tytułowym spotkaniu TVN i GW (to zresztą nie moja bajka). Bedzie trudno. Za to Pracowni znajdziesz tam w nadmiarze. Z bardzo merytorycznymi plakacikami w rękach.

Indoktrynacja (robienie wody z mózgu - to dla niepismiennych) jest tak samo szkodliwa dla 'wyznawców' zarówno w wydaniu politycznym, religijnym i tym zbliżonym do religii - pseudoekologicznym.

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, bardzo lubię Pilsko i jestem tam kilka razy w roku. Na skiturach, piechotą, z psem. Różnie. Ostatnio nawet nas filmowano na Miziowej. Szczerze - gdyby to wszystko wyglądało normalnie nie miałabym żadnego "ale". Ale wygląda to bardzo źle, nie chodzi nawet o zawiłości prawno-formalne i wojnę na argumenty. Chodzi o PR, który jest widoczny dla zwykłego człowieka. Można przecież zrobić to wszytsko po ludzku, zgodnie z wymogami...

To pewnie jak byłaś dokłądnie w tym miejscu, po prawej stronie od Buczynki w dół, to widziałaś ile lasu tam ostatnimi latami wycięto?

https://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&hl=pl&sll=49.561131,19.34319&sspn=0.018567,0.049567&geocode=FRE79AIdSgsnAQ&t=h&mra=ls&z=15

Nic nie nasadzono w zamian i jest pobojowisko. Nie słyszałem o działaniach ekologów w tym zakresie. Ale oczywiście możesz mnie uświadomić.

Niestety nie odpowiem Ci, bo tak samo miałem przyjemność spotkania quadów, motocykli w górach, rozkopanego Roztocza Wschodniego i... tam Was nie ma. Trudno. Parafrazując: "takich mamy ekologów".

Osobiście bym chciał, żeby kiedyś powstała prawdziwa polska organizacja proekologiczna, będąca za zrównoważonym rozwojem, która bierze pod uwagę biedę kraju i to, co południowi koledzy potrafią zrobić.

Na razie pozostaje to w sferze odległych marzeń, bo trzeba do JEEPa coś nalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym ze zwolenników inwestycji, ale problemu trzeba szukać u źródła, a nie mając pretensję do sądów, czy ekologów, którym ktoś nadał obecne przywileje i możliwości działania.

finał jest taki ,ekosmrody cofneły decyzję i to co chciały osiągnęły czyli ponowne rozpatrzenie całej inwestycji , z tym że kosztuje to dużo więc inwestor ..... oby miał cierpliwość.

dla nas oznacza to tyle - brak zmian na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie NARCIARZE na NARCIARSKIM forum - bardzo, bardzo słabo wypadacie. ZERO merytoryki, dyskusji, argumentów. MASA obelg i lekceważenia. Ktoś może się ze mną nie zgadzać i to jest wporządku, ale jak ktoś kogoś obraża to dla mnie jest to tylko wyraz frustracji.

Ekobąk mówicie? Ewidentnie tu śmierdzi - ale hamstwem. Panie moderatorze JC - kompromitacja.

Szanowna Pani!

To ja nadal czekam na info co oprocz blokowania kolejnych inwestycji robicie rzeczywiscie dla ochrony przyrody...

Podala Pani linki do Waszych broszurek. To naprawde wszystko czym moze sie Pani pochwalic?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szanownej Lilianny:

Droga Lilianno dlaczego nic nie wspominasz w swoich postach, że Twój Guru p. Ślusarczyk po raz kolejny ( jutro tj 29.04.2014) stanie przed sądem karnym za szerzenie fałszywych informacji ( tak w skrócie)? Mam nadzieję, że ten proces zakończy się skazaniem. Wasza organizacja jest organizacją szkodliwą, jest rodzajem sekty. Dla ochrony przyrody, polepszenia środowiska naturalnego nic nie robicie. Z ekologii zrobiliście sobie całkiem niezłe źródło dochodu. Droga Lilianno jeszcze jedna rzecz- z tego co wiem , a wiem dobrze to na samym początku inwestor rozpoczął z Wami konsultacje. Problem polega na tym, że Wy wcale nie chcieliście rozmawiać. Kłamstwo, pieniactwo, donosy, manipulacja opinią publiczną to Wasze metody robienia BIZNESU, a nie dbania o środowisko naturalne. P. Ślusarczyk ma takich " użytecznych głupków" jak Ty żeby móc kręcić własne lody.... Szkoda, że nie interesuje Was, że z BIEDY ludzie w górach palą mułem poflotacyjnym zatruwając lasy, ludzi. Szkoda, że nic nie robicie jak spuszczają ścieki do rzek, ziemi itd. ( też z biedy i zacofania cywilizacyjnego) Nikt normalny nie uwierzy, że taśmociąg dla narciarzy długości 120 metrów akurat przeszkadza w migracji niedźwiedzi, wilków i rysi. Zresztą szkoda z Wami polemizować i pisać z Tobą Droga Lilianno na tym forum. A swoją drogą widzę, że inwestor robi swoje i działa, a Wy w bezradności wyjecie... Mam jeszcze jedną radę, za jakiś czas ponownie będziecie ( na warsztatach ekologicznych) zakładać drewniane maski i w pradawnym kręgu natury( czy jakoś tak) spróbujcie zaklinać rzeczywistość, bo nic innego Wam już nie zostało. Powoli przechodzicie w nicość i nikt Was już na poważnie nie traktuje. To jest początek Waszego końca. Głęboka ekologia to choroba, Wy jesteście śmieszni i zarazem żałośni..... Pozdrawiam serdecznie

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż z tego że są śmieszni i żałośni? Ale ile szkody potrafią zrobić! Czy nie ma na nich sposobu? Czy zamiast wydawać pieniądze na stawianie radarów, nowych znaków, podsłuchiwanie obywateli, nie lepiej poobserwować takie własnie ekologiczne z nazwy organizacje? Sprawdzić ich finanse, ich prawne podstawy działania i zweryfikować. Są w naszym kraju odpowiednie służby które mogłyby to zrobić. No i druga sprawa, nie wystarczy mówić "nie" i protestować. Jak ktoś składa protest, powinien uiścić należną i adekwatną do wartości inwestycji opłatę. Taka opłata powinna zastopować trochę zapędy ludzi żyjacych z protestów. No ale jak korsarza zielonopokojowca, co po ruskich statkach skaka, wita się w kraju jak bohatera...... Zapraszamy wraz z małżonka do "Tańca z gwiazdami"

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś składa protest, powinien uiścić należną i adekwatną do wartości inwestycji opłatę.

Niestety, stowarzyszenia tego rodzaju są zwolnione z opłat w postepowaniu. Protestuja (wnoszą odwołania) za darmo zgodnie z prawem.

Oczywistym jest więc, ze winne jest prawo a nie Stowarzyszenie. Wadium, przepadające w razie nieuwzględniania odwolania szybko załatwiłoby sprawę złośliwego przeciagania procedur.......

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stowarzyszenia tego rodzaju są zwolnione z opłat w postepowaniu. Protestuja (wnoszą odwołania) za darmo zgodnie z prawem.

Oczywistym jest więc, ze winne jest prawo a nie Stowarzyszenie. Wadium, przepadające w razie nieuwzględniania odwolania szybko załatwiłoby sprawę.....

Wystarczyłoby 15000, tak jak w KIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...