Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodząc na stronę http://**************/pilsko_cennik/index.php

Mamy:

To jak to w końcu jest?

Za każdym razem pani w okienku informuje, że karnety nie są wspólne. Z tym że, ja zawsze kupuję te tańsze czyli dopołudniowe 40zł, popołudniowe 30pln, wieczorne 20. Być może przy zakupie 4godz za 45pln jest wspólny. Dowiem się w niedzielę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje? Na kamerce wygląda jak by ratrak pojechał na Buczynkę? Dużo śniegu dopadało w nocy?

Tapatalkiem z Lumii

Teoretycznie na podstawie odczytów telemetrii na Pilsku za 24 godziny 8:00-8:00 spadło 4,4 mm wody czyli około 5,5 cm ,,puchu".zA ostatni tydzień suma opadów to 35mm wody co daje około 40 cm świeżego śniegu. Dotyczy automatycznej stacji meteo na Pilsku, czyli na szczycie góry, chyba . Wsyd ,ale jeszcze tam nie byłem w życiu ani razu.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pociągiem spokojnie dojedziesz do Żywca a ja cię dalej mogę zgarnąć po drodze do Korbielowa i później na pociąg znów podrzucić. Kwestia tylko chęci:crazy:
Dzięki za propozycję.Jak zdrowie i czas pozwoli chętnie skorzystam . Teraz mam napięty plan narciarski na pozostałą część stycznia i tym żyję. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUŻO większy !

Ps.

To co teraz zaśnieżają to około 2ha licząc powierzchnię na jaką ratrak wygarnia śnieg.

Dla trasy z Buczynki to co najmniej 4ha

Trasa na Solisku ma ok 670m, a z Buczynki na Solisko ok 1,2km szerokość podobna, zmierzone dzisiaj ;)

Solisko po południu kiepsko, chybaże ktoś jest "lodowym wojownikiem" :)

Za to góra Pilska super :) i do tego pusto! :D

Poza trasami puch ok 20-25cm.. niestety bez podkładu! :/ dopiero z tego się zrobi.

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hextor, nie myl wykonawcy z inwestorem :)

To co nieoficjalnie się mówi, nie nadaje się do pisania na forum, ale w każdej plotce ziarnko prawdy jest. Niby coś tam w ON drgnęło pod względem obsługi itp, ale to nie dziwota, tam sporo miejscowych pracuje i im po prostu zależy... W przeciwieństwie do właściciela niestety, który na początku złote góry obiecywał, w Korbielowie był non stop, wywiady w TV, Radio, manifestacje przeciw ekologom, a teraz jakoś ani widu ani słychu, informacji oficjalnych zero.

Pozostaje czekać na nowego właściciela z prawdziwego zdarzenia. Pisałem kiedyś już to, tak jak i w Szczyrku był Richter , tak w Korbielowie jest Łazarczyk. W Szczyrku postawiono 1 wyciąg i ośrodek pogoniono z zyskiem, na szczęście dla Szczyrku w dobre ręce. W Korbielowie plany zapewne są podobne, tylko że tu tak łatwo może nie pójść...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale wydaje mi się, że dużo łatwiej było by sprzedać gdyby wszystkie trasy były otwarte, kolejki czynne i można by się pochwalić ilością narciarzy w sezonie. Właśnie zaczęły się ferie, więc teraz będą kosić najwięcej kasy. Na końcówkę sezonu w Marcu już raczej nie będzie się opłacało otwierać.

Co ciekawe na forum Korbielowa ktoś pisał, że się dogadali i otworzą jak napada wystarczająco dużo śniegu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dup....a zbita, jeśli okaże się to prawdą!!! Co do ratrakowania - nie wiem jak wcześniej,ale dzisiaj widziałem foty z Miziowej z trasami wylizanymi,że nic tylko wskoczyć i śmigać - albo wywialo i w koncu przejechali albo sie cos szykuje;)

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dup....a zbita, jeśli okaże się to prawdą!!! Co do ratrakowania - nie wiem jak wcześniej,ale dzisiaj widziałem foty z Miziowej z trasami wylizanymi,że nic tylko wskoczyć i śmigać - albo wywialo i w koncu przejechali albo sie cos szykuje;)

Aż tak różowo to nie jest :P śniegu jednak brakuje. Góra z Pilska na Miziową jest spoko w porównaniu z tym co jest na dole (tłok i "lód") to tutaj jest bajka :), od Miziowej na Szczawiny też jest w miarę ok. oprócz 200m odcinka "ścianki" w środkowej części, niestety przejechał ratrak i powyciągał kamienie ;). Zresztą tak jak pisałem nie ma podkładu i część kamieni jest delikatnie przysypana, nie widać ich tylko słychać :). Bez sztucznego naśnieżania albo nowego opadu nie ma co raczej liczyć na otwarcie góry.

Pozdrawiam

Tomek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli dopadało to wątpię, żeby to było więcej niż 5cm, inna sprawa to brak podkładu, jeżeli ciut nie roztopi tego śniegu i znowu nie przymrozi, to nowy puch spadnie na ten który już teraz jest - puch który powoli staje się zsiadły. Więc będziemy mieli jeszcze większą warstwę fajnego śniegu :) tylko dalej bez podkładu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra do Miziowej - bez najmniejszego problemu (nie wiem jak z Kopca), bardzo fajny śnieg na trasie, ale poza trasą raczej bez podkładu.

Miziowa do Szczawin - w większości ok, w kilku miejscach trzeba uważać, najgorzej jest na ściance w połowie tam jest wysyp kamieni. Ja się jakoś obsunąłem albo delikatnie skręcałem, z 2-3 razy chrupnęło, poniżej ścianki do Szczawin już spoko.

Miziowa przez Buczynkę - to las i polana spoko, potem "trawers" też ok, ale zaraz za tym trawersem jest stomiej w dół i w prawo, tam już trzeba uważać sporo kamieni i przetarć, potem w dół przy orczyku 1 też trzeba uważać bo kilka kamieni delikatnie przykrytych i są niewidoczne, tutaj lepiej na krechę :). Od Buczynki szlakiem zielonym spoko, trzeba uważać w 2-3 miejscach na środku są duże kamienie przysypane i uważać przy wylocie zielonego szlaku na nartostradę tam też lepiej na krechę i dohamować można już na nartostradzie. Hala Buczynki spoko, ja przejechałem prawą stroną w puchu, nic nie chrupnęło, ale 100m poniżej już trzeba odpiąć narty i znieść z 200m na górną stację Soliska.

Trzeba czekać na 20-30cm opad :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jeno od ostatniego odcinka do Miziowej warunki dostateczne a od Miziowej do Szczawin - trudne. Tez sie napalilem na Pilsko na ten weekend jak nie wiem co, ale co znaczy dostateczne/trudne??? Kurde-na kamerce to super wyglada (i tak ladnie sypalo:), ale domyslam sie, ze przed sama Miziową na gorce przetarcia a od Miziowej w dol na 2 "sciankach" kamorce i przetarcia??? Jesli jutro ktos bedzie - czekamy i prosimy o relację!:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...