Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sstar napisał:

Jaką drogę wybrać. Dróg tyle…jako rzekł Himilsbach…

Wybór trudny bo Chianti może zawrócić w głowie :) 

IMG_3031.jpeg

Fantazyjne mocowanie lampki :) IMG_3015.jpeg

2 godziny temu, sstar napisał:

niezła terenowa jazda z  bliskim spotkaniem z lochą i młodymi.... potem pchanie przez bagna

Robi się ekstremalnie,  lepiej  jedź w góry, bo miasta są niebezpieczne. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Wybór trudny bo Chianti może zawrócić w głowie :) 

 

Fantazyjne mocowanie lampki :) IMG_3015.jpeg

Robi się ekstremalnie,  lepiej  jedź w góry, bo miasta są niebezpieczne. 

 

Dobre. Chianti było po powrocie. Dziki ładnie przepłynęły Bobrówkę, a myślałem, że to bobry. A Kórab i Rogóźno i okolice ciężko uznać za miasta. Mimo, że to Pradolina Warszawsko-Berlińska jest.

F3E7F536-DE3A-4411-8C14-B48D025738D6.png

CA5DA4FA-9EC9-4CCE-A191-71FCD23B7E13.png

4CF76AE7-6E1C-4EFF-B238-FE66DFCD8B21.png

F8993074-5AE7-4705-914B-2ACDC5574676.png

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, surfing napisał:

Wybór trudny bo Chianti może zawrócić w głowie :) 

IMG_3031.jpeg

Fantazyjne mocowanie lampki :) IMG_3015.jpeg

Robi się ekstremalnie,  lepiej  jedź w góry, bo miasta są niebezpieczne. 

 

W górach skalistych jest instrukcja jak zachować się gdy spotkasz niedźwiedzia

https://www.nps.gov/subjects/bears/safety.htm

a co do lampki, to jaki rower taka lampka, kupiłem w jakiejś castoramie okazyjnie, wiec potem musiałem szyć z tego co miałem pod ręka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 20:35, surfing napisał:

teraz 22° , na 900 metrach było 17C

O godzinie 20.00 w piątek Bielsko-Biała była najcieplejszym miastem w Polsce - jak podało IMGW, w naszym mieście było 22,7 st. Celsjusza. Zupełnie inna sytuacja panowała w Elblągu, gdzie było tylko 2,2 st. C

noc_tropikalna_w_bielsku_bialej_8f5a.jpe

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29-10 Dolny Śląsk.

Żmigród - Prusice. Droga DDR z funduszy UE, jak można zauważyć.

Odcinek Żmigród - Prusice w całości zrobiony jako asfalcik, odcinek Prusice-Trzebnica jest częściowo zrobiony a częściowo po drogach lokalnych.

IMG_6623(1).JPG.d92325a9092ad071e5697f7f3d7e65e2.JPG

IMG_6620.JPG.8dd48dbf76aedd018b116517c5c896d1.JPG

 

Bardzo malowniczy odcinek w górnych rejonach Wzgórz Trzebnickich: Głuchów Górny - Boleścin. Ruch znikomy na tym fragmencie.

IMG_6637.JPG.94e0e3a821c659073f3ff25bcaba3b46.JPG

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 01:18, sstar napisał:

Oprocz single trackow na Raduni blisko było ominęła mnie wieża Bismarcka najstarsza ponoc w PIOTROWKU oraz wiatrak w PIETRZYKOWICACH choć kiedyś tam bylem

C2ABFA58-39D3-4FC8-AE09-3D2F611F5C51.png

64BCEFF2-0B8C-46FD-85EA-4B16CC727321.png

Tu masz relację z wieży Bismarcka...warto też zobaczyć te z Wieżycy i na Wielkiej Sowie

Fragment Wieżycy

P3207309.thumb.JPG.50d587f7515e87b34e58485d078ffeea.JPG

A co do Pietrzykowa i wiatraka holenderskiego z (chyba) 18 wieku to posiadam jakąś wiedzę z tej okolicy. Gdy powstawał zbiornik Dobromierz pracowałem przy wytyczeniu lini brzegowej zbiornika. Z Pietrzykowa została tylko część. W większości wsi mieszkają teraz ryby i podwodna roślinność, nikomu nie chciało się rozbierać budynków bo cegła była tania, a ręczna rozbiórka pracochłonna. Trochę dachówki tylko rozebrano. Po pracach z wytyczaniem lini zalewowej kolejną robotą było wykonanie mapy zasadniczej pozostałej części Pietrzykowa wraz z terenami rolnymi należącymi do tej wsi (między innymi wiatraka holenderskiego, który wyglądał wtedy zupełnie inaczej niż dzisiaj). A nie była to lekka praca. Teraz to prościzna, korzysta się z technik satelitarnych i GPS. My jedynie mogliśmy liczyć na sieć triangulacyjną Inne punkty geodezyjne jak poligony czy niwelacyjne repery praktycznie nie do odszukania. Podstawowy sprzęt - zwijana stalowa taśma miernicza (trzeba uważać by nie zardzewiała), tyczki, łaty, pryzmat ręczny (nie mylić z obecnymi pryzmatami) szkicownik, ołówek i podstawowy teodolit i niwelator ustawiane śrubowo oczywiście. I z użyciem takiego sprzętu powstawała osnowa geodezyjna. W późniejszych latach dostaliśmy już lepszy sprzęt ułatwiający pracę, dalty czy BRT. A taka mapa zasadnicza jednej wsi, w zależności od wielkości to 6 do 12 miesięcy pracy (przy zespole 2-3 osobowym) w terenie i około miesiąca w biurze by to wszystko nanieść na ostateczną mapę. Nie było wtedy jeszcze obwodnicy Dobromierza i ze Świebodzic czy Strzegomia do Jeleniej Góry jeździło się przez rynek w Dobromierzu. A wiatrak warto odwiedzić bo niewiele takich już zostało (polecam jeszcze Gogołów i Wiry).

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marionen napisał:

Tu masz relację z wieży Bismarcka...warto też zobaczyć te z Wieżycy i na Wielkiej Sowie

Fragment Wieżycy

P3207309.thumb.JPG.50d587f7515e87b34e58485d078ffeea.JPG

A co do Pietrzykowa i wiatraka holenderskiego z (chyba) 18 wieku to posiadam jakąś wiedzę z tej okolicy. Gdy powstawał zbiornik Dobromierz pracowałem przy wytyczeniu lini brzegowej zbiornika. Z Pietrzykowa została tylko część. W większości wsi mieszkają teraz ryby i podwodna roślinność, nikomu nie chciało się rozbierać budynków bo cegła była tania, a ręczna rozbiórka pracochłonna. Trochę dachówki tylko rozebrano. Po pracach z wytyczaniem lini zalewowej kolejną robotą było wykonanie mapy zasadniczej pozostałej części Pietrzykowa wraz z terenami rolnymi należącymi do tej wsi (między innymi wiatraka holenderskiego, który wyglądał wtedy zupełnie inaczej niż dzisiaj). A nie była to lekka praca. Teraz to prościzna, korzysta się z technik satelitarnych i GPS. My jedynie mogliśmy liczyć na sieć triangulacyjną Inne punkty geodezyjne jak poligony czy niwelacyjne repery praktycznie nie do odszukania. Podstawowy sprzęt - zwijana stalowa taśma miernicza (trzeba uważać by nie zardzewiała), tyczki, łaty, pryzmat ręczny (nie mylić z obecnymi pryzmatami) szkicownik, ołówek i podstawowy teodolit i niwelator ustawiane śrubowo oczywiście. I z użyciem takiego sprzętu powstawała osnowa geodezyjna. W późniejszych latach dostaliśmy już lepszy sprzęt ułatwiający pracę, dalty czy BRT. A taka mapa zasadnicza jednej wsi, w zależności od wielkości to 6 do 12 miesięcy pracy (przy zespole 2-3 osobowym) w terenie i około miesiąca w biurze by to wszystko nanieść na ostateczną mapę. Nie było wtedy jeszcze obwodnicy Dobromierza i ze Świebodzic czy Strzegomia do Jeleniej Góry jeździło się przez rynek w Dobromierzu. A wiatrak warto odwiedzić bo niewiele takich już zostało (polecam jeszcze Gogołów i Wiry).

Dzięki za info. Z Toskanii pamiętam takie cudo https://miejsca.org/miejsce/fabbriche-di-careggine-lago-di-vagli-wlochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wujot napisał:

Ale nie ma obowiązku ich fotografowania

:) :) :)

 

@sstar  7x wiadukt???

Toć już perwersja! Gdzieś blisko BDSM. 

 

Zawsze podobała ci się taka architektura, chciałem ci zaimponować. A serio, to jakbyś zobaczył taki wiadukt zamiast mostku, którym miałeś przekroczyć rzekę to też byś go z siedem razy sfotografował, do tego kolejowy, tak więc pozostał mi do sforsowania ten jazz który uznałem za łatwiejszy, trudny krok to rower na drabinie, ale jak widać i z tym sobie poradziłem świetnie. BDSM? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sstar napisał:

A serio, to jakbyś zobaczył taki wiadukt zamiast mostku, którym miałeś przekroczyć rzekę to też byś go z siedem razy sfotografował, do tego kolejowy, tak więc pozostał mi do sforsowania ten jazz który uznałem za łatwiejszy, trudny krok to rower na drabinie, ale jak widać i z tym sobie poradziłem świetnie. BDSM? 

Ja na przykład wiele motywów fotografuje więcej razy (pion, poziom, różna perspektywa, składowe do montażu, wycinek). Ale zamieszczam jedno wybrane. Dlatego napisałem - wyższa perwersja. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wujot napisał:

Ja na przykład wiele motywów fotografuje więcej razy (pion, poziom, różna perspektywa, składowe do montażu, wycinek). Ale zamieszczam jedno wybrane. Dlatego napisałem - wyższa perwersja. ;)

 

Nie no zalapalem. Chciałem zalać cie ta woda jak cie suszyło Mumlawskim.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak poruszyłeś zagadnienie Mumlawy, to rzeczywiście ładnie wyglada trasa wokół i nawet można do Jakuszyc prawie dojechać, ciekawa opcja choć dla mnie być może zabójcza, a dla JC w sam raz, choć kusilaby wtedy Vosecka Bouda, w której nawet na nartach nigdy nie zjechałem ze Szrenicy wstyd mi. Natomiast dojechałem do Schroniska Orle, o ósmej zamknięte, kiedyś tak zaczynałem przygodę ze skiturami choć w zjazdowych z rozpiętymi obowiązkowo butami flex 70 dwie klamry takie miałem, przez Samolot i z powrotem, piękne czasy. Dobrych piec lat temu lub więcej zaraz sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sstar napisał:

Ale jak poruszyłeś zagadnienie Mumlawy, to rzeczywiście ładnie wyglada trasa wokół i nawet można do Jakuszyc prawie dojechać, ciekawa opcja choć dla mnie być może zabójcza, a dla JC w sam raz, choć kusilaby wtedy Vosecka Bouda, w której nawet na nartach nigdy nie zjechałem ze Szrenicy wstyd mi.

Droga (pętelka) do Jakuszyc to gładziutki asfalt bez wymagających podjazdów. Najtrudniejszy jest początek wzdłuż Mumlavy, jedna ścianka, później jest  <10%. Za mostkiem (przekraczającym rzekę) jest już spokojnie. Zaznaczyłem to strzałką. Z mapy z cieniowaniem, trasa wygląda wprost rewelacyjnie, w realu jest niestety trochę gorzej, bo jedziemy w lesie i mało widać. Ale sama trasa z niweletą zmienną wysokościowo, ale też w rzucie, jest do jazdy super. Narysowany odcinek to 19 km a suma przewyższeń to 568 m. Sporo ale po idealnym asfalcie a nie po kamolach. 

MapaMumlawa-Jakuszycev2.thumb.JPG.6b4dcf2ca2ab67d5a2cfa2c5f4d0e71d.JPG

Profilmumlawa-Jakuszycev2.thumb.JPG.055bee314682d60ebbd0fdac838bb340.JPG

IMG_20210627_143331RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.cf14e201d6e6c6872c33fdba9f01b7ca.jpg

IMG_20210627_144348RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.bd17f67bb91bb9a035e2b60daa339e99.jpg

IMG_20210627_144718RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.db68590e99cc80f8d2584e9354998254.jpg

IMG_20210627_150201RKTR2Mumlawa-GranicaPKM.thumb.jpg.27717188142fde8b92fb067e411458bc.jpg

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wujot napisał:

Droga (pętelka) do Jakuszyc to gładziutki asfalt bez wymagających podjazdów. Najtrudniejszy jest początek wzdłuż Mumlavy, jedna ścianka, później jest  <10%. Za mostkiem (przekraczającym rzekę) jest już spokojnie. Zaznaczyłem to strzałką. Z mapy z cieniowaniem, trasa wygląda wprost rewelacyjnie, w realu jest niestety trochę gorzej, bo jedziemy w lesie i mało widać. Ale sama trasa z niweletą zmienną wysokościowo, ale też w rzucie, jest do jazdy super. Narysowany odcinek to 19 km a suma przewyższeń to 568 m. Sporo ale po idealnym asfalcie a nie po kamolach. 

MapaMumlawa-Jakuszycev2.thumb.JPG.6b4dcf2ca2ab67d5a2cfa2c5f4d0e71d.JPG

Profilmumlawa-Jakuszycev2.thumb.JPG.055bee314682d60ebbd0fdac838bb340.JPG

IMG_20210627_143331RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.cf14e201d6e6c6872c33fdba9f01b7ca.jpg

IMG_20210627_144348RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.bd17f67bb91bb9a035e2b60daa339e99.jpg

IMG_20210627_144718RKTR2Mumlawa-GranicaPM.thumb.jpg.db68590e99cc80f8d2584e9354998254.jpg

IMG_20210627_150201RKTR2Mumlawa-GranicaPKM.thumb.jpg.27717188142fde8b92fb067e411458bc.jpg

Pieknie... pięknie. Przewyższenie z mojego wczorajszego dnia ale ja nie pętelkę a raczej ośmiornicę. To co warte rekomendacji u mnie to szlak żółty wzdłuż torów na odcinku Udoli Jizera do Korenov niby szlakiem wiec o asfalcie zapomnij ale widokowo mega. A tak jak pisałeś lasem jeździć niekoniecznie lubię to mam na co dzień w księstwie łowickim...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...