Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
JC

Kto biega?

Recommended Posts

Ostatnio miałem przerwę 3 miesiące, bo miałem nawał pracy i nie było kiedy, ale w szczycie formy, tzn. latem rok temu, to przeważnie 5 km (oczywiście jednego dnia).

Po jakim terenie biegacie? Lubicie przełaje?

Po asfalcie. W mojej okolicy nie ma innej możliwości, chociaż wolałbym po jakichś drogach polnych, bo na twardej nawierzchni kręgosłup to bardzo odczuwa.

Biegam i ja. Patrząc po Waszych wpisach, to moje 3 kilometry dziennie to żaden wyczyn...

Ale biegam ledwie od miesiąca. Średnio podnosząc poprzeczkę o 300 metrów na tydzień.

Więc może za 2-3 miesiące dojdę do tych popularnych 10-tek kilometrów, choć ciężko to widzę na ten moment :P.

Moja krótka historia zerwania z nałogiem http://www.rzucanie-palenia.pl

Edited by Michalkos75

Ja biegam od końca maja. Codziennie staram sie zwiększać dystans. Na chwilę obecną dziennie biegam 5 km :) Największy postęp nastąpił w kondycji, którą mam teraz naprawdę niezłą. :)

Ja od tych wakacji zacząłem biegać i jeździć rowerem. Robię tak na przemian. Jednego dnia biegam po 3 km. by nastopnego dnia przejechać około 20 km rowerem.

Edited by tashur

Ja biegam od połowy lutego - właśnie w ostatni weekend ukończyłem swój pierwszy półmaraton - PKO Silesia Maraton.

Biegam regularnie - 3 razy w tygodniu - wtorki, czwartki, soboty lub niedziele - od 5 do 15 km w zależności od składu grupy, możliwości, rodzaju treningu.

Na 30.04.2017 planuje start w maratonie w Krakowie.

Jak ktoś chce pobiegać - mamy taką grupkę na FB - Czwartkobieg - nie tylko w czwartek - zapraszam.

Też biegam od ok. 20 miesięcy i wczoraj w Krakowie ukończyłem swój pierwszy maraton. Polecam bieganie, ale z głową. Ja zacząłem trochę bez rozeznania w temacie i pojawiły się kontuzje. Teraz staram się realizować gotowe plany treningowe, których jest sporo w internecie. Inna sprawa, że biegam razem z żoną i wzajemnie się motywujemy, trenujemy i starujemy w imprezach biegowych. We dwoje zawsze łatwiej:).

20170430_131331.jpg

• Like 3

Ja biegam jakieś 2 lata. Brałem udział w 4 biegach i jednym  charytatywnym maratonie w Warszawie. Moją motywacja był siedzący tryb życia, który sprawił, że nie miałem żadnej kondycji i zwykły spacer sprawiał mi trudności. Aż w końcu zacząłem biegać i stało się to moją pasją. DO tego na nartach zaczęło mi się znacznie łatwiej jeździć. 

Adam - mechanik

mam 2 dzieci i żonę - księgowa Wałbrzych

9 godzin temu, marcinn napisał:

A to Adaś na siedząco naprawisz auta :D

Marcin ,

teraz wszystko robi się na siedząco , przez internet :D 

• Like 1

Ja starałem się biegać zawsze regularnie, ale ostatnio miałem długą przerwę bo miałam skręconą kostkę i naderwane wiązadła więc same chodzenie sprawiało ból. Już od powoli wracam do biegania.

Pobiegałem cały poprzedni tydzień po Bieszczadach.
Rejon Chryszczatej, Łopienki i tradycyjnie obie Połoniny.
Warunki dobre. Przy zbiegach z połonin dużo błota i ślisko.
Od wczesnego rana do 10:00 bez deszczu.  

Parę fotek:
IMG_0526.thumb.jpg.ef950605a361a02bb3c30693f58b0b18.jpgIMG_0558.thumb.jpg.217c0ba06585892659cfd54733bd1a3b.jpgIMG_0571.thumb.jpg.014817c5f02e5c4dfa0e4a1eff323d5f.jpgIMG_0580.thumb.jpg.e92e3250353316d2d98d3af3ced8e91b.jpgIMG_0601.thumb.jpg.7f0faed2f63dd8374d0045a2c57e9339.jpgIMG_0607.thumb.jpg.f101809f6aa43c66c76ac7564d525ecf.jpgIMG_0611.thumb.jpg.e7f6b36870d75e400cd8fcda826c5df0.jpgIMG_0634.thumb.jpg.6d176bfe02cb90d1c95b59e0eac8c816.jpgIMG_0641.thumb.jpg.2d4d6f44ba8a2ab418a7519d7b57bd8b.jpgIMG_0654.thumb.jpg.37771dbc331865bac922f5703094d60c.jpg

Na koniec test połonin :D W tym roku słabiuśko:

IMG_0726.PNG.4631953c20f06f8603f6201b4e0e35cb.PNG

Pozdrawiam biegających (szczególnie tych 56+)

Pozdrawiam

mirekn

Edited by mirekn
problemy ze wstawianiem zdjęć :D
  • Like 5

Piękne gratulacje. Piękne widoki i fajna toura. Ja wczoraj poszedłem przebiec się trochę ponad pół godzinki i się trochę podłamałem, bo truchtając w spokojnym tempie 5:30-6:00 /km po 6 km czuje się jakbym przebiegł maraton. Fakt, że w tym roku poszedłem biegać pierwszy raz, ale ruszam się dość regularnie - pływanie, rower i jakoś się spodziewałem, że takie 35 min bieganka, to pójdzie lightowo, a tu zaskoczenie jak organizm słabo to zniósł. W zeszłym roku przebiegnięcie 8-10 km w takim tempie nie było dla mnie specjalnym wyczynem, a tu po 6 km organizm wariuje. No cóż trzeba chyba będzie wrócić do regularnych przebieżek...

Edited by Cosworth240

16 minut temu, Cosworth240 napisał:

.....bo truchtając w spokojnym tempie 5:30-6:00 /km po 6 km czuje się jakbym przebiegł maraton.... 

Zrobiłem też parę trasek takich do max 12 km z mniejszym przewyższeniem (tak do 500/550 m) z tempem średnio 7:30 /km :D ciekawe czy "potruchtam" kiedyś po górach 6:00 /km
Lubię Bieszczady, nawet te mniej uczęszczane bo nawierzchniowo przypominają mi Beskid Śląski.  

Pozdrawiam

mirekn

Edited by mirekn

2 godziny temu, mirekn napisał:

Zrobiłem też parę trasek takich do max 12 km z mniejszym przewyższeniem (tak do 500/550 m) z tempem średnio 7:30 /km :D ciekawe czy "potruchtam" kiedyś po górach 6:00 /km
Lubię Bieszczady, nawet te mniej uczęszczane bo nawierzchniowo przypominają mi Beskid Śląski.  

Pozdrawiam

mirekn

Biegania po górach nie ma co porównywać do biegania po - w miarę - płaskim...

9 godzin temu, mirekn napisał:

Pobiegałem cały poprzedni tydzień po Bieszczadach.
Rejon Chryszczatej, Łopienki i tradycyjnie obie Połoniny.
Warunki dobre. Przy zbiegach z połonin dużo błota i ślisko.

Gratuluję, biegi górskie zrobiły się bardzo modne.

Tak z ciekawości, ile sezonów wytrzymują kolana biegacza górskiego?