Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

ale, że na podhalu jest nadrabianie zaległości, to ...chyba nawet JC nie słyszał. no ... może SB miał jakieś przecieki:confused::

Jak nie? Jak tak .... ( z ostatnich dwóch lat):

Suche - krzesło w tamtym roku, w tym orczyk

Jurgów - nowe krzesło / orczyk

Małe Ciche - nowe krzesło i przestawienie orczyków

Kaniówka - krzesło

Plany na przyszły rok :

Białka - dwa/trzy krzesła i połączenie z Rusin

Plany na dwa lata:

Jurgów- gondola

Odpalenie trasy z Gubałówki !!!!

I kilka innych w planach mniej oficjalnych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jurgowie nigdy nie będzie gondoli , nie ma poprostu już miejsca na inne kolejki , już to drugie krzesło znacznie zawęziło pola do jazdy , a co do łączenia Białki z Bukowiną też nie byłbym taki pewny czy Bukowina ma taką chęć , dziwnym trafem ale nie chciała nawet mieć wspólnego SKIpassa z Białką , tak jak reszta dokoła .Wiem na 1000 procent , że będą dwa sześcioosobowe krzesła z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami .Oczywiście będą osobne dojazdy , parkingi i WIELGACHNY zbiornik na wodę do śnieżenia .

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały krzyż dzisiaj zdechł. Więc na śląsku już nigdzie nie pojeździmy

Spoko :cool:: Kilka dni ostrej zimy od 25.01 do 02-03.02.2014. Śnieg zacznie padać już dzisiaj w nocy albo jutro. Mój plan (był już sporo razy zmieniany):29,30. 01.2014 szusowanie w Wiśle i Ustroniu. . 31.01.2014 Szczyrk (Son lub COS). Jeszcze tej zimy d....ka nam zmarzną ...i bardzo dobrze :biggrin::applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe połączenie , ale dopiero za może 3-5 lat , najpierw będą dwie koleje , które opisałem na dole ,zostanie jeszcze łącznik do Kaniówki i będzie połączona dolna Białka z górną .

Jeszcze tylko rzut na kamerę W Białce i mamy .........mrowisko .

http://kamerynastokach.republika.pl/osrodek_kamery_bialka_tatrzanska.html

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto dowód na to , że za rok będą dostępne owe dwie koleje .http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Bukowina+Tatrzanska/przedmiotowe/Srodowisko/Gdzie+i+jak+zalatwic+sprawy/DEC_012013.htm[/url

:biggrin:

Wysoki Wierch- Remiaszów Potok

-kolej linowa, krzesełkowa, wyprzęgana

- krzesełka sześcioosobowe

- moc napędu – 246 kW,

- szybkość jazdy – 5 m/s,

- długość trasy zjazdowej – 905,9 m,

- różnica poziomów – 171 m,

- stacje: dolna- napędowo-napinająca, górna - zwrotna

Wierch Jankulakowski- Remiaszów Potok

-kolej linowa, krzesełkowa, wyprzęgana

- krzesełka sześcioosobowe

- moc napędu – 228 kW,

- szybkość jazdy – 5 m/s,

- długość trasy zjazdowej – 781,42 m,

- różnica poziomów – 144,30 m,

- stacje: dolna- zwrotno-napinająca, górna – napędowa :biggrin:

dodajcie do tego również tą informację :

W karczmie przy stacji narciarskiej RUSIŃ-SKI w niedzielę 27 października 2013 odbyło się spotkanie przewodników, którego Organizatorem był Klub Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. Wł. Krygowskiego Oddziału Krakowskiego PTTK przy współpracy Samorządu Przewodnickiego Woj. Małopolskiego i Śląskiego zakończone uroczystą kolacją i prelekcjami na temat tradycji, kultury góralskiej i historii oscypka.

Rangę spotkania podwyższył Wice Marszałek Jacek Krupa - Członek Zarządu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który przybył na Rusiń-Ski celem oficjalnego przekazania umowy o dofinansowanie projektu: POPRAWA i ROZBUDOWA funkcjonalności stacji narciarskiej RUSIŃ-SKI w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Budowa nowoczesnej, sześcioosobowej kolei krzesełkowej usytuowanej równolegle do istniejącej wraz rozszerzeniem funkcji stacji narciarskiej o dodatkową, całoroczną infrastrukturę turystyczną umożliwi Spółce zaoferowanie turystom spójnej, całorocznej oferty atrakcji i usług turystycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystko pięknie Drodzy koledzy ale pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy. Do jazdy na nartach potrzebne są tereny po, których jeździć można. Informacja o tym ,że jakaś stacja buduje nowy piękny wyciąg i infrastrukturę całoroczną z punktu widzenia narciarza jest praktycznie bezwartościowa. Patrząc na kierunek rozwoju większości górek widać dziwna tendencję do zapominania o trasach/terenach do jazdy. Narzekamy na tłok na trasach a jest on właśnie wynikiem nieprzemyślanych - ja bym napisał raczej bezmyślnych - inwestycji.

W Białce tez fajnie się jeździło jak nie było 6 a teraz normalnie jeździć się nie da bo zwiększono potencjał wywozowy o pewnie jakieś 300-400% a stok poszerzono w tym samym czasie o 80 metrów (wiem, wiem można o świcie, w nocy, jak nie ma śniegu albo jak jest go za dużo itd - wtedy jeździć się da ale nie o to chodzi).

Czekam na moment kiedy usłyszę o otworzeniu nowej trasy/tras bez dobudowywania kolejnych zbędnych wyciągów.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćWszystko pięknie Drodzy koledzy ale pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy. Do jazdy na nartach potrzebne są tereny po, których jeździć można. Informacja o tym ,że jakaś stacja buduje nowy piękny wyciąg i infrastrukturę całoroczną z punktu widzenia narciarza jest praktycznie bezwartościowa. Patrząc na kierunek rozwoju większości górek widać dziwna tendencją do zapominania o trasach/terenach do jazdy. Narzekamy na tłok na trasach a jest on właśnie wynikiem nieprzemyślanych - ja bym napisał raczej bezmyślnych - inwestycji. W Białce tez fajnie się jeździło jak nie było 6 a teraz normalnie jeździć się nie da bo zwiększono potencjał wywozowy o pewnie jakieś 300-400% a stok poszerzono w tym samym czasie o 80 metrów (wiem, wiem można o świcie, w nocy, jak nie ma śniegu albo jak jest go za dużo itd - wtedy jeździć się da a le nie o to chodzi).Czekam na moment kiedy usłyszę o otworzeniu nowej trasy/tras bez dobudowywania kolejnych zbędnych wyciągów. Pozdrowienia serdeczne
Wszystko pięknie Drodzy koledzy ale pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy. Do jazdy na nartach potrzebne są tereny po, których jeździć można. Informacja o tym ,że jakaś stacja buduje nowy piękny wyciąg i infrastrukturę całoroczną z punktu widzenia narciarza jest praktycznie bezwartościowa. Patrząc na kierunek rozwoju większości górek widać dziwna tendencją do zapominania o trasach/terenach do jazdy. Narzekamy na tłok na trasach a jest on właśnie wynikiem nieprzemyślanych - ja bym napisał raczej bezmyślnych - inwestycji. W Białce tez fajnie się jeździło jak nie było 6 a teraz normalnie jeździć się nie da bo zwiększono potencjał wywozowy o pewnie jakieś 300-400% a stok poszerzono w tym samym czasie o 80 metrów (wiem, wiem można o świcie, w nocy, jak nie ma śniegu albo jak jest go za dużo itd - wtedy jeździć się da a le nie o to chodzi).

mapa_kompleksu_Bania.jpg

mapa_kompleksu_Bania.jpg.c626b09a53f7a97a7d53ed9a295be74d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćWszystko pięknie Drodzy koledzy ale pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy. Do jazdy na nartach potrzebne są tereny po, których jeździć można. Informacja o tym ,że jakaś stacja buduje nowy piękny wyciąg i infrastrukturę całoroczną z punktu widzenia narciarza jest praktycznie bezwartościowa. Patrząc na kierunek rozwoju większości górek widać dziwna tendencją do zapominania o trasach/terenach do jazdy. Narzekamy na tłok na trasach a jest on właśnie wynikiem nieprzemyślanych - ja bym napisał raczej bezmyślnych - inwestycji. W Białce tez fajnie się jeździło jak nie było 6 a teraz normalnie jeździć się nie da bo zwiększono potencjał wywozowy o pewnie jakieś 300-400% a stok poszerzono w tym samym czasie o 80 metrów (wiem, wiem można o świcie, w nocy, jak nie ma śniegu albo jak jest go za dużo itd - wtedy jeździć się da a le nie o to chodzi).Czekam na moment kiedy usłyszę o otworzeniu nowej trasy/tras bez dobudowywania kolejnych zbędnych wyciągów. Pozdrowienia serdeczne
Właśnie usiluję Wam napisać , że te dwie szóstki będą całkiem nowymi kolejami , które poprowadzą trasy po zupełnie nowych , "dziewiczych " miejscach .Nie bedzie to na siłe dokładane stacje.Będą nowe dojazdy do tych stacji , nowe karczmy ,parkingi i wielgachny zbiornik do naśnieżania .Stacje te będą odchodzić od Pasieka Expres w stronę południową .Jedna od Pasieka Expres do Remiaszowego Potoku , A druga z Remiaszowego Potoku na Wysoki Wierch . Na załączonej mapce zaznaczony jest na razie jeden wyciąg , a drugiego nie wiem dlaczego nie zaznaczyli , ale on odchodzi od dolnej staci tego pierwszego w stronę Kaniówki .[ATTACH=CONFIG]12959[/ATTACH]

beznazwy.jpg

[ATTACH=CONFIG]12962[/ATTACH]

mapa_kompleksu_Bania.jpg

beznazwy.jpg.651af5b5e502bff271802f5ab221d2f4.jpg

mapa_kompleksu_Bania.jpg.9c4e625cd1a9e87841b8ca472cd64701.jpg

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie Drodzy koledzy ale pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy. Do jazdy na nartach potrzebne są tereny po, których jeździć można. Informacja o tym ,że jakaś stacja buduje nowy piękny wyciąg i infrastrukturę całoroczną z punktu widzenia narciarza jest praktycznie bezwartościowa. Patrząc na kierunek rozwoju większości górek widać dziwna tendencją do zapominania o trasach/terenach do jazdy. Narzekamy na tłok na trasach a jest on właśnie wynikiem nieprzemyślanych - ja bym napisał raczej bezmyślnych - inwestycji.

W Białce tez fajnie się jeździło jak nie było 6 a teraz normalnie jeździć się nie da bo zwiększono potencjał wywozowy o pewnie jakieś 300-400% a stok poszerzono w tym samym czasie o 80 metrów (wiem, wiem można o świcie, w nocy, jak nie ma śniegu albo jak jest go za dużo itd - wtedy jeździć się da a le nie o to chodzi).

Czekam na moment kiedy usłyszę o otworzeniu nowej trasy/tras bez dobudowywania kolejnych zbędnych wyciągów.

Zwróć uwagę, że te nowe wyciągi maja być postawione na całkiem nowych stokach, dotychczas nie używanych jako stoki narciarskie.

Zresztą najnowsze 6-osobowe krzesełko nr VI (Pasieka Express) też już zostało wybudowane na całkowicie nowym i odrębnym stoku, więc te Twoje zarzuty są już jakby trochę przeterminowane.

PS:

Widzę, że kol. fibi mnie uprzedził.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zwróć uwagę, że te nowe wyciągi maja być postawione na całkiem nowych stokach, dotychczas nie używanych jako stoki narciarskie.

Zresztą najnowsze 6-osobowe krzesełko nr VI (Pasieka Express) też już zostało wybudowane na całkowicie nowym i odrębnym stoku, więc te Twoje zarzuty są już jakby trochę przeterminowane.

PS:

Widzę, że kol. fibi mnie uprzedził.

Odniosłem się do postu Jodka o Rusinie ale to jest ogólna tendencja, którą można zauważyć w wielu miejscach niestety.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odniosłem się do postu Jodka o Rusinie ale to jest ogólna tendencja, którą można zauważyć w wielu miejscach niestety.

Pozdr

to nie tak .... po kolei :) rozwijają ośrodki za kasę Unii, więc dzielą dotacje, a przypadkiem ośrodki się "spotkają" :)

W Jurgowie nigdy nie będzie gondoli , nie ma poprostu już miejsca na inne kolejki , już to drugie krzesło znacznie zawęziło pola do jazdy , a co do łączenia Białki z Bukowiną też nie byłbym taki pewny czy Bukowina ma taką chęć , dziwnym trafem ale nie chciała nawet mieć wspólnego SKIpassa z Białką , tak jak reszta dokoła .Wiem na 1000 procent , że będą dwa sześcioosobowe krzesła z osłonami i podgrzewanymi siedzeniami .Oczywiście będą osobne dojazdy , parkingi i WIELGACHNY zbiornik na wodę do śnieżenia .

zdziwisz się :)

:eek: :eek: Skąd masz takie wiadomości - niby gdzie miałaby być ta gondola bo chyba nie w tej stacji co jest obecnie.

ostro wdepnąłem w temat więc się rozpiszę :) może to nie warunki narciarskie ale ważne info :)

Jurgów jest praktycznie na samej granicy ze Słowacją i jest częścią - Gminy Bukowina Tatrzańska, z drugiej strony Gmina ma pod swoim "władaniem" : Stacje: Bania, Kotelnicę , Kaniówkę oraz RusinSki i dalej w stronę bukowiny jako Miasta (pomijam mniejsze), więc dla gminy Bukowina to nie jest konkurencja tylko wspólne dobro, naturalne jest połączenie tych stacji w jedną duża stację narciarską - z tego co rozumiem, i tak to odbieram, idą dofinansowania na poszczególne stacje, tak jest pewniej łatwiej "wyrwać kasę z Unii " !!!! Kotelnica dostała i Rusin dostał :)

Pamiętajmy, bo cześć osób tego nie rozumie Bukowina Tatrzańska to nie tylko miasto ale też Gmina !!!

to że tak będzie (Kotelnica połączona z Bukowiną to już jest przesądzone)

Co do Jurgowa - może przyszły rok to przesada ale - jest on na granicy Państwa i ... oprócz planowanej budowy hotelu / basenu pewnie 2014/15.

Jedyne możliwe naturalne trasy w szybkim okresie czasu, to teren na Słowacji i połączenie tego terenu ową gondolą z miastami Słowackimi (na Szczycie przy czarnej trasie gondola na Słowację i trasy na Słowackiej cześć góry i po części na samej granicy ( po wiaterku z przed kilku lat jest praktycznie miejsce na trasę - dobry kilometr ... ) wbrew temu co jest w tym artykule, prowadzone są rozmowy z lasami oraz gminą Słowacką na temat współpracy oraz możliwościach tras po Słowackiej stronie.

To że już komuś kiełkuje teraz, w dalszej perspektywie (sądzę 5-10 lat) połączenie, tych dwóch głównych ośrodków (nazwijmy je Kotelnica i Jurgów) to już dobry Startrek jest .... ale .... jak ktoś mi to tłumaczył - było to zdecydowanie logiczne :)

tutaj macie trochę info które znalazłem w sieci, ja te informacje mam z rozmów w knajpie ..... przy Wiśniówce, piwku z ludźmi którzy wiedzą o tym wiele :) :

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/985375,nowe-wyciagi-polacza-bialke-tatrzanska-z-bukowina,id,t.html?cookie=1

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,to o czym piszecie to są miejsca do spędzania wolnego czasu dla osób posiadających narty , a nie STACJE NARCIARSKIE dla narciarzy.

Zapraszam na tyczki na jedynkę na kotelnicy .... kiedyś się sam zdziwiłem i to okrutnie !!! :)

ps: popieram to co polskie więc kibicuje Bukowinie :)

ps: jadę jak "dzik po szyszkach" po Zakopcu za Nosal , Butorowy Wierch , Gubałówkę itd.... jak również na Szczyrk .... za wspaniałe Warunki i nic po za tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajne plany i koncepcje. Jest tylko jeden kłopot w tym misternym planie. Brak gór.

Pozdrowienia

hehe dużo racji !!!

Jednak, patrząc na to co się dzieje w białce ( ilość ludzi) to nie stanowi problemu :)

Ważne że coś się dzieje a z czasem, jak Kotelnica obejdzie górkę z drugiej strony to pojawią się i fajne długie trasy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim aktualnie -2'c, cały dzień padał zamarzający deszcz, teraz deszcz ze śniegiem. Na kamerkach widzę, że Tumlin http://tumlinsportski.pl/pl/kamera_on-line/ zaczął śnieżyć, a z ostatnich śnieżeń nawet sporo śniegu zostało im na stoku, więc przy zapowiadanych mrozach myślę, że za kilka dni jako pierwsi otworzą sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...