Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ranking polskich stacji narciarskich


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie. Czy nie lepiej było rozdzielić następujące pytania "Trasy - różnorodność i przygotowanie" i "Dojazd i parkowanie"?

Moim zdaniem różnorodność tras nijak się ma do ich przygotowania. Tak samo jak dojazd i parkowanie.

Myślę, że lepiej było dać je jako pytania oddzielne.

Tak jest w przypadku Szczyrku. Dojazd jest w miarę OK, natomiast parkowanie wiemy jakie jest:smile:

Ale to są tylko moje odczucia.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie przygotowana ankieta - prosta, łatwa i szybka, także wyrazy uznania dla osoby (zespołu osób), która przygotowała ankietę w takiej formie! Dobra robota! Można w ciągu kilku minut ocenić kilka stacji :)

Mam tylko jedną uwagę - może nie jest to bardzo istotne, ale dla mnie stanowi pewien problem. Chodzi o pozycję nr 2: "Trasy - różnorodność i przygotowanie". Gdyby to rozbić na dwa osobne punkty byłoby z pewnością łatwiej. Oczywiście mam świadomość tego, że wtedy zaburzona zostałaby konwencja ankiety, w której każdy temat (gastronomia, parking, cena, wyciąg, trasy) to jedno pytanie i żadne nie jest rozbite na dwa osobne, dlatego to tylko takie luźne spostrzeżenie. Niemniej jednak spróbuję wytłumaczyć na przykładzie: Szczawnica - trasy ciekawe, dla początkujących, dla średniozaawansowanych i dla bardzo dobrze jeżdżących - każdy znajdzie cos dla siebie, zawsze perfekcyjnie przygotowane. Jak mają być złe warunki na trasie, to po prostu nie otwierają danej trasy. Szczyrk Skrzyczne - trasy zróżnicowane, bezapelacyjnie genialna trasa FIS, która uwielbiam! Co z tego, że jest różnorodność tras, jak minerały leżą co kawałek, na dół zjeżdża się krzesłem, bo jadąc "trasą" trzeba od razu po nartowaniu oddać sprzęt do serwisu... Jak mam wobec tego ocenić Skrzyczne? Bo tam w tym opisie, jak sie kursorem najedzie na pytajnik, to podświetla się podpowiedź, że trzeba brać pod uwagę wszystko: trasy, ich długość, szerokość, naśnieżenie, itd. wtedy muszę ostro polecieć z oceną w dół... I stąd tak luźno się zastanawiam.

P.S. Nie widziałem komentarza Piotra, jak zacząłem pisać swój - zajęło mi to 20 minut, bo jestem w pracy i musiałem na chwilę przerwać :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy nie lepiej było rozdzielić następujące pytania "Trasy - różnorodność i przygotowanie" i "Dojazd i parkowanie"?

Moim zdaniem różnorodność tras nijak się ma do ich przygotowania. Tak samo jak dojazd i parkowanie.

Myślę, że lepiej było dać je jako pytania oddzielne.

Tak jest w przypadku Szczyrku. Dojazd jest w miarę OK, natomiast parkowanie wiemy jakie jest:smile:

Ale to są tylko moje odczucia.

Pozdrawiam

Piotr,

naszą ideą było prostota ankiety. W pierwszym punkcie oceniamy trasy i wszystko, co jest z nimi związane. Nie chcieliśmy tworzyć ankiety liczacej kilkanaście lub kilkadziesiąt pytań. Szczegółową mamy w redakcji na potrzeby naszej oceny. W niej bierzemy pod uwagę nawet po kilkanaście parametrów dla każdego pytania dla Internautów.

Jacek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....W pierwszym punkcie oceniamy trasy i wszystko, co jest z nimi związane....

Oczywiście, ale różnorodność tras i ich ilość zależy głównie od położenia ośrodka. Reszta to inwencja twórcza zarządcy:smile:

I chodziło mi bardziej o rozróżnienie tego na co zarządca ma wpływ (naśnieżanie, ratrakowanie etc.) a na co nie.

Ja z tą ankietą nie mam żadnego problemu, jasna i klarowna.:smile:

Atenko, ja nie jestem tak ograniczony aby sobie z tą ankietą nie poradzić. Nawet udało mi się parę ośrodków już ocenić:eek: :wink:

Nie mniej mogę mieć swoje zdanie? Mogę je przedstawić na forum? Czy to jest niedozwolone?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRZE, ja wyraziłam swoje zdanie odnośnie tej ankiety, JC napisał że ocena jednego ośrodka nie powinna zająć więcej niż 15sekund, nie miałam zamiaru Cię urazić i wcale nie myślę że jesteś ograniczony, z wyrazami szacunku Dolnoślązaczka:smile: A co do Szczyrku,bo tu się przewija w komentarzach,byłam tam dawno więc w mojej subiektywnej ocenie mocna 4.

Edytowane przez atenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam,jak ocenić taki Przylekow,który obecnie nie działa,bo jest w trakcie gruntownej przebudowy.A na przyszły rok maja być "bublinki" :angel:

Podobnie z Węgierskim,który chyba juz nie działa? :confused::

Do tego Szyndzielnia - tam właściwie nie ma stacji narciarskiej... No chyba,ze ten orczyk na górze.

Ale gondolka fajna. :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam,jak ocenić taki Przylekow,który obecnie nie działa,bo jest w trakcie gruntownej przebudowy.A na przyszły rok maja być "bublinki" :angel:

Podobnie z Węgierskim,który chyba juz nie działa? :confused::

Do tego Szyndzielnia - tam właściwie nie ma stacji narciarskiej... No chyba,ze ten orczyk na górze.

Ale gondolka fajna. :cheerful:

Chciałbym mieć takie problemy :smile:

Przyłęków

Czyli kolejny ośrodek, który chce się wybić w rozpoznawalności. Dobrze, że nie planują jakiejś dwójki z demobilu, tak jak to robi sporo czeskich ośrodków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A mnie z kolei dziwi bardzo niska ocena Jaworzyny Krynickiej. Bywam tam regularnie każdego sezonu. Owszem - w ubiegłym roku było momentami naprawdę kichowato, bo nie zdążyli naśnieżyć dołu głównej trasy, i potem się męczyli do wiosny. Ale już np. w tym roku, byłem zaraz po Nowym Roku - warunki były naprawdę dobre, mimo że tradycyjnie trzeba było odstać swoje do gondoli. Jaworzyna ma swoje wady, ale jak otwarte są wszystkie trasy, to zasługuje na ocenę porównywalną z Dwiema Dolinami, a pod względem tras i wyciągów - nawet lepszą. Więc wynik poniżej 4,0 jest dla mnie dość dziwny... Może ktoś oświeci?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kicha? Podana jest na szczęście punktacja i redakcji i czytelników, więc każdy może zobaczyć jak to wygląda w obu przypadkach. A zestawienie obu daje pewną wypadkową. Proszę rozwiń dlaczego jest bez sensu?

większość ludzi nie wnika, przegląda po łebkach,

widzi, że pierwsza jest Białka

wychodzi na to, że redakcja jakby nie było pomogła Białce, ciekawe ile dostali?:stupid: chociaż ludzie inaczej uważają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ludzi nie wnika, przegląda po łebkach,

widzi, że pierwsza jest Białka

wychodzi na to, że redakcja jakby nie było pomogła Białce, ciekawe ile dostali?:stupid: chociaż ludzie inaczej uważają

A jak to redakcja pomogła? W jaki sposób? Tym, że wybudowała u nich najnowocześniejszą stację narciarską, z najlepszym zapleczem w Polsce?

I ciekawe ile wzięli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to redakcja pomogła? W jaki sposób? Tym, że wybudowała u nich najnowocześniejszą stację narciarską, z najlepszym zapleczem w Polsce?

I ciekawe ile wzięli?

pomogła odwracając kolejność podium

z rankingu wychodzi jednoznacznie, że czytelnicy wybrali Czarną Górę, Zieleniec i trzecią Białkę

trzeba było zrobić sobie ranking redakcji i zabawę dla czytelników, ale oddzielnie - w żadnym wypadku nie łączyć tego

nie kwestionuję, że wiele tam wybudowali i jest to nowoczesny ośrodek narciarski, ale czytelnicy wybrali inaczej:biggrin:

Edytowane przez jata_70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka najlepszą "KOPLĄ" w Polsce :eek: ale jaja! :biggrin:

PS. teraz wiecie dlaczego tak kocham Slovakie blisko jak w Polsce... ale nie mają BIAŁEK :biggrin:

PS2. to był ranking.... to popierdółka a nie.... ranking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka najlepszą "KOPLĄ" w Polsce :eek: ale jaja! :biggrin:

PS. teraz wiecie dlaczego tak kocham Slovakie blisko jak w Polsce... ale nie mają BIAŁEK :biggrin:

PS2. to był ranking.... to popierdółka a nie.... ranking

Kopla... piszesz, ale jaka nowoczesna, taka z automatycznymi dojarkami :) A co do Słowacji, to tez mają Białki tylko nie tak nowoczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...