Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że może nie do końca pytanie odnośnie warunków, ale pośrednio chodzi o możliwości ośrodka:

- czy to prawda, że na Złotym Groniu jest jakiś kącik/salka do zabawy pod zadaszeniem dla małych dzieci? A może inny ośrodek posiada taki "wynalazek"?

Będzie trzeba wybrać się z młodszą pociechą, a więc zaplecze poza narciarskie potrzebne koniecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie od Sylwestra temperatury rowniez w nocy utrzymuja sie na plusie ,obecnie jest 5 stopni na plusie,wieje i lekko kropi - generalnie pieska pogoda -szaro i mokro

Jedyne biale miejsce o dziwo to gorka szczesliwicka

b2f4c4a7bb70e1d050ad770322136949.jpg

979cde099ce11c0081ad50b9dfcb2b31.jpg

Pogoda odstrasza ludzi a to ostatnie chwile by pojezdzic jak pogoda sie nie poprawi bo warunki jeszcze przyzwoite , mokro ale dosc twardo i najwazniejsze bialo.

Pod orczykiem , na samej gorze oraz na dole ....juz wychodzi zielone...

01d3f56ec89f21abfe4dbec63c17dedd.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na przeciw, zaczęli jeździć około 11, ale po 14 nie było już nikogo - ulewa.

No nie, od 14 do 15 padał deszcz, owszem, ale żeby zaraz ulewa? Może później ulewa przyszła, po 5 wjazdach ok. 15 musieliśmy się ewakuować z sześcioletnia córką, po jej haśle: tata spodnie mi przemokły na pupie. Ludzi niewielu / pewnie deszcz wygonił / śniegu dużo / ach ta jakość - najdroższy śnieg na świecie /, stok mimo plusowej dobrze przygotowany, bez muld, przetarć, trawy. Tylko te kanapy: wolne jak zawsze, a siedziska tylko dla membran 20000.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek - filmiki

Stożek w Wiśle. Warunki narciarskie dobre. Na trasie sztuczny śnieg, pojawiają się drobne oblodzenia.
Potwierdzam - miałem podobne odczucia, choć kamyków trochę leżało i ślizgi lekko ucierpiały, a na dole troszkę przetarć też było.

Na niebieskiej dużo kamyków na zakrętach.

Ruch bardzo mały
Od otwarcia do 9.30 praktycznie prywatny stok, później też ludzi niewiele.

dojazd dobry
Droga na biało, ale spokojnie bez łańcuchów można była podjechać pod sam wyciąg.

Filmiki:

Rano

[video=youtube_share;WBaQdzAjI54]

Południe

[video=youtube_share;cW7PEEbrbjA]

Niebieska

[video=youtube_share;qw2AEO5FHXM]

Edytowane przez olo
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loss dell rio - mógłbyś rozwinąć odnośnie warunków - dobrze udało im się przygotować trasę, przetarć nie ma, kamorców też? Lodu coś się pojawia - pewno w górnej części z każdą porą coraz więcej, czy się mylę?

Byłem dzisiaj . Do jedenastej narciarzy sporo , warunki dostateczne, później multum narciarzy i trasa ,,zmasakrowana'' ,szczególnie górna część ,ale bez kamieni (za to muldy wielgachne i trochę lodu). Zjeżdżałem w godzinach 09:45-12:15 i dałem spokój ,Zaliczyłem 6 zjazdów ( jestem raczej marnym narciarzem).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek za wyczerpujący opis:smile: W takim razie po dzisiejszym deszczu tym bardziej nie ma się co tam pchać. Sobota, weekend - kusi jakikolwiek wyjazd ale popołudniowy plus na termometrze i deszcz a teraz nocny minus może spowodować, że jutro na stokach będzie niezła szklanka - i tego się najbardziej obawiam. Jakie wasze odczucia?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniwiec Mała Czantoria to ma pecha.

Zamieścili komunikat:

"Kolej 03.01.2015 NIECZYNNA

Niestety deszcz pokrzyżował nam plany. Kolej 03.01.2015 NIECZYNNA"

To niemalże w 100% powtórka sytuacji z zeszłego sezonu. Też śnieżyli, mieli otworzyć i przyszła nagła odwilż.

Ale przynajmniej uczciwie stawiają sprawę i nie otwierają na siłę jak niektóre stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek za wyczerpujący opis:smile: W takim razie po dzisiejszym deszczu tym bardziej nie ma się co tam pchać. Sobota, weekend - kusi jakikolwiek wyjazd ale popołudniowy plus na termometrze i deszcz a teraz nocny minus może spowodować, że jutro na stokach będzie niezła szklanka - i tego się najbardziej obawiam. Jakie wasze odczucia?:wink:

A od czego jest frez w ratraku? Tylko trzeba umieć go używać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj . Do jedenastej narciarzy sporo , warunki dostateczne, później multum narciarzy i trasa ,,zmasakrowana'' ,szczególnie górna część ,ale bez kamieni (za to muldy wielgachne i trochę lodu). Zjeżdżałem w godzinach 09:45-12:15 i dałem spokój ,Zaliczyłem 6 zjazdów ( jestem raczej marnym narciarzem).

co to znaczy "dostateczne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parchatka w deszczu

Kolejnym stokiem, który udało mi się odwiedzić w dniu dzisiejszym, była znajdująca się nieopodal Puław, w wojewódźtwie lubelskim, Parchatka.

Znajduje się tutaj dwie trasy, które mają długość po ok 500m. Włodarzom w czasie mroźnych dni udało się przygotować jedynie niebieską, czerwona nie jest czynna.

Wypad ponownie po pracy, na wieczorną jazdę.

Jedziemy we dwóch i na miejscu jesteśmy ok godziny 19stej.

Temperatura +5 i lekka mżawka.

Na parkingu niewielka liczba aut, a buty ubieramy przy księżycowym niegotowym stoku.

852279e932f2d567med.jpg

Kupujemy karnety dwugodzinne w cenie 25zł.

Funkcjonuje jeden wyciąg orczykowy, narciarzy jak na lekarstwo.

4b584a039e2de31emed.jpg

Po dotarciu na górną stację można zaobserwować, że początek nieczynnej trasy jest zaśnierzony, a dalej jest zielona trawa.

d80c01c2c8d5a1f7med.jpg

Początek czynnej trasy jest płaski:

65eb0f2bba3e0553med.jpg

Później jest szeroko i stromiej.

e1b492ea42c5a5ccmed.jpg

W górnej części znajdują się pojedyńcze elementy snowparku - a właściwie, na razie jeden:

ca010185fa370139med.jpg

W dolnej, fragment dla dzieci z dmuchanym slalomem i zainstalowanym w tym roku wyciągiem - wyrwirączką:

95fe6814e10e2f42med.jpg

Mimo dodatniej temperatury, jest dosyć twardo, równo i szybko.

Jak widać, po powierzchni stoku - niewielu narciarzy dzisiaj jeździło tu na nartach:

f58a0bf8333a0fa3med.jpg

Końcówka zjazdu jest również płaska, potem ostrym skrętem w prawo kończy się za karczmą:

0a78412f0b49c623med.jpg

W Karczmie Parchatce można wynająć pokój, zjeść i napić się grzańca.

Klimat górski.

d7e0c49dc79d034dmed.jpg

Po godzinie jazdy zaczyna padać mocno deszcz.

Zamykam szybę w kasku, bo nie sposób nawet na orczyku jechać.

W trakcie zjazdu woda strumieniem leje mi się po twarzy.

a8451fb48b2de16fmed.jpg

Po dwudziestu minutach przestaje padać i końcówka jazdy jest znośna.

Wskazania Endomondo z dzisiejszej jazdy:

4d6304823857aeafmed.png

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...