Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki narciarskie na Pomorzu.

Działają już praktycznie wszystkie stacje narciarskie w regionie z wyjątkiem Łysej Góry w Sopocie!:cool::

Wieżyca-Koszałkowo: warunki dobre.

Wieżyca Kotlinka: warunki bardzo dobre.

Przywidz: warunki bardzo dobre.

Paczoskowo-Kosowo: warunki bardzo dobre.

Amalka: warunki dobre.

Trzepowo: warunki bardzo dobre.

Elbląg-Góra Chrobrego: warunki bardzo dobre.

Tak to określają poszczególne stacje narciarskie. A jak to wygląda w rzeczywistości? Ktoś już był? Pierwsze wrażenia? :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja relacji z łóżka nie zrobię!:smile:

Piguły i na stok. Od marca mam nasilone problemy z zatokami,oskrzelami i alergią co nie przekreśla mi planów narciarskich i dorabianiu na potrzeby narciarstwa. Zapalenie oskrzeli (trzecie w tym roku ) wyleczyłem dwa dni temu a w piątek będę na Czantorii. Dużo zdrowia i Szczęścia w Nowym Roku życzę Wszystkim Forumowiczom.:smile:

Edytowane przez janek57
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na SON. Wyjazd z Gliwic po 6, więc zaczynamy jazdę od początku. Pierwsze zjazdy ok. Potem pojawia się coraz więcej lodowych grudek i przetarć. Widocznych jest też trochę minerałów w dużej większości niewielkich. W miarę upływu czasu pojawia się też coraz więcej ludzi. Sytuacja na bramkach poprawia się gdy startuje wyciąg do Hali Skrzyczeńskiej (miał wystartować o 9 wystartował godzinę później). Jeździmy do 12. Po drodze mijamy zapchane parkingi na Cienkowie i Klepkach oraz "armagedon" na Nowej Osadzie (samochody stały do wjazdu na głównej drodze). Korek do Wisły zaczynał się w Ustroniu.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg.867ff970d1c5f3ae9842c9b7d8ce818d.jpg

image.jpg.78201dabf37ce9c38935e94ade2a360e.jpg

image.jpg.860c30e10bc4831367d2d2c77fc23607.jpg

image.jpg.3d290f42eb7d433ba0ac05b55a0b07c9.jpg

image.jpg.32e9ff9e298a739f5729c53129a29a9c.jpg

image.jpg.0d82555424c0043275053a5cf2cacad4.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj koniecznie chciałem pojeździć sam, bez młodego i miałem dylemat czy jechać do Tumlina, czy do Bodzentyna czy właśnie na Telegraf, który mam praktycznie pod domem, a który dzisiaj w końcu wystartował. Z kilku względów wybrałem jednak kielecki stok. Po dotarciu na miejsce widzę, że na parkingu nie pozostało za wiele wolnych miejsc, a sporo samochodów ma rejestracje z ościennych województw, zwłaszcza z łódzkiego. Ponieważ na miejscu byłem ok. 13:40, tak że szybkie przebranie się i do kasy, gdzie kupuję chyba najbardziej opłacalny wariant karnetu od godz. 13 do 16 za 32zł. Na stoku jak na Telegraf dość sporo narciarzy, ale od razu widać, że praktycznie 1/4 to osoby uczące się albo tacy, którzy z obłędem w oczach, zasuwają bez kasków, kijów, a przede wszystkim bez jakiejkolwiek kontroli nad jazdą i nartami !!! Co chwila ktoś leży i czasem ktoś w kogoś lekko wjeżdża. Byli też osobnicy, którzy mieli trochę rozsądku i po wjechaniu krzesłem na górę nie odważyli się zjechać i schodzili na dół z nartami w rękach co chwilę przewracając się. Mimo sporej ilości osób w ogóle nie było tłoku na bramkach do krzesełka.

Co do stanu stoku to powiem szczerze, że było słabo. Co prawda nie było żadnych przetarć, kamieni, ale na stoku u góry było trochę odsypów, a dosłownie wszędzie były całe wielkie połacie bryłek lodu wielkości od piłeczek pingpongowych do dużych jabłek !!! Do tego zwłaszcza w górnym odcinku trasy było trochę lodu, no i generalnie było bardzo twardo.

Przez nieco ponad 2 godz. zjechałem 22 razy i mimo, że warunki były dalekie od ideału, to i tak już po którymś zjeździe byłem zadowolony.

http://www.iskitracker.com/tracks/shared/5Esiqsm3mdq3byJAu1JP

No i na koniec trochę zdjęć z dzisiejszego dnia.

narty141230_0001_telegraf.jpg

narty141230_0002_telegraf.jpg

narty141230_0003_telegraf.jpg

narty141230_0004_telegraf.jpg

narty141230_0005_telegraf.jpg

narty141230_0006_telegraf.jpg

narty141230_0007_telegraf.jpg

narty141230_0008_telegraf.jpg

narty141230_0009_telegraf.jpg

narty141230_0010_telegraf.jpg

narty141230_0011_telegraf.jpg

narty141230_0012_telegraf.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowy Telegraf

Drugi rok z rzędu w Sylwestra przed imprezką jeździmy :smile:

W tym roku padło na Telegraf ponieważ w Bodzentynie był jakiś problem z wyciągiem.

Ponieważ zaraz musze lecieć - będzie krótko.

Dzień powszedni - karnet 2 godzinny 50zł.

Dzisiaj stok był czynny do 19:00 - nam udało się dotrzeć na miejsce 17:20. Inna opcja niż 2h nie wchodziła w grę - pojedynczy wjazd krzesłem 3,5zł.

Karczma:

1ed298720ced4c90med.jpg

Widok z dołu:

bb8e8a13e4f4b297med.jpg

Śnieg zmrożony, stok pełen brył lodu...ale to nie wszystko...

- na pewno na plus, brak kolejki przy wyciągu:

3a81d98ab0a32993med.jpg

również na + wyciąg taśmowy dla dzieci na wypłaszczeniu oraz wydzielona część do jazdy:

75611f3a8e8ea699med.jpg

Krzesło dzisiaj coś wolno chodziło...ale za to, jest jednym z najwyższych na jakich dano było mi jeździć:

92997161592ee895med.jpg

Na minus - górna część trasy: nierówności, muldy i bezsensownie usypane zamarznięte hałdy śniegu:

26e76614b2a73949med.jpg

Telegraf - świeci w nocy :smile: przy górnej stacji...

134631a6e28fef8bmed.jpg

Ośrodek musi kiedyś w końcu zainwestować w nowe armaty śnieżne i ratrak...na całej długości olbrzymie ilości gród lodu.

Jedna nich w trakcie jednego z pierwszych zjazdów niczym z procy wystrzeliwuje mi prosto w oko.

Mocne uderzenie, chwilowe zamroczenie, ból a potem łzy - jazda później, do zamknięcia bardzo asekuracyjna - brak ostrości patrzenia.

Na szczęście po powrocie do domu wszystko ok poza lekkim zakrwawieniem, oko obolałe.

Wieczorny widok z Telegrafu na Kielce jest piękny!

388dde1aecdde41amed.jpg

Dzisiejszy wyjazd ze względu na uraz - raczej średni.

Wskazania Endomondo:

Dystans 17.34 km

Czas trwania 1g:44m:50s

Max prędkość 57.8 km/h

Kalorie 925 kcal

Min wysokość 288 m

Max wysokość 414 m

Łącznie w górę 1681 m

Łącznie w dół 1661 m

Jeszcze raz Dosiego Roku!!!

pozdrawiam serdecznie

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska warunki narciarskie 14/15

Jeszcze fotki z wczorajszego sylwestrowego nartowania na Skrzycznym

Po drodze do Szczyrku taki oto obrazek :

76a7bddcf611ad4f37e5b2736371bc27.jpg

Mordor nad Buczkowicami ? ?

W tle Tatry:

ca357a13bbc2f3efb3f4e8c3dfda1ee6.jpg

Wszystkim Najlepszego w Nowym Roku i zawsze takich warunków pogodowych jak wczoraj na Skrzycznym !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Hej,

Nowo roczna jazda w Nowej Osadzie niestety w kiepskich warunkach. Dziś warunki na stoku Trudne (z resztą taka sama informacja była przy kasie). Od rana padała marznąca mżawka i do tego pracowały armatki śnieżne, co powodowało natychmiastowe zalepianie gogli cienką warstwą lodu, przejazd obok takiej armatki kosztował na praktycznie utratę widoczności. Po 11 mżawka zamienia się nie marznący deszcz armatki zostają wyłączone, wiec widoczność trochę lepsza, ale natychmiast zrobiło się mienko.

Stok bez kamieni i przetarć, ale za to z połaciami brył lodowych szczególnie po prawej stronie trasy.

Do 11 ludzi mało od 12 jakieś 5-7 minut stania w kolejce. Podający deszcz dużo ludzi odstraszył, część kończyła już po paru przejazdach i wracała do domu.

pozdrawiam

Luce

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem galerię zdjęć z Golgoty w Szczyrku. Jak już wcześniej napisałem warunki były dobre. W nocy spadło kilka centymetrów mokrego śniegu, więc czasami było to czuć pod nartami. Lodu, przetarć nie ma. Na dole, w miejscu gdzie wjeżdżają ratraki jest trochę minerałów. Trzeba było także uważać na krople oleju spadające z rolek orczyka. Mimo, że uważałem zostałem trafiony dwa razy.

Jako, że SON nie ma własnego parkingu pod Golgotą przywitano mnie w Nowy Roku słowem Dyszka! Około 11 odpalono orczyk na Julianach, więc tam można było zostawić samochód, ale... dojazd i powrót na nartach do Golgoty był na własną odpowiedzialność, bo trasy nie są jeszcze przygotowane oprócz czerwonej 10.

Zapraszam do galerii z Golgoty

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na trasie nr 7 z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim były bardzo dobre i dobre. Jazdę utrudniały mgła i mżawka. Na górnym odcinku trasa bardzo dobrze przygotowana, bez minerałów i lodowych niespodzianek. Zjazd do Soliska trochę w trudniejszych warunkach, na dolnym odcinku było troche grudek lodu pozostawionych przez ratraki.

Zapraszam do galerii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było także uważać na krople oleju spadające z rolek orczyka. Mimo, że uważałem zostałem trafiony dwa razy.

:biggrin: I ubierz tu nową kreację jadąc do SON... :eek:

Jest tyle różnych nowych środków smarnych,które nie uświnią szusujących i będą skuteczne,a oni chyba nadal z taką "oliwiarką",leją z "zapasem" na te kółeczka... :stupid: Gdzie ten Prezes TMR? :confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...