Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem to nie chodziło o takie wjazdy, chociaż ja ze swoją córką kiedy miała 9 lat wyjeżdżałem na podwójnym orczyku, kotwica pod kolanami i wcale nie było najgorzej. Dokładnie chodzi o dostosowanie przede wszystkim umiejętności do trasy, nadmieniam że moje panie wyjeżdżają orczykami bez problemu, w korzystaniu z orczyków jest tak po pierwsze brak umiejętności narciarskich a po drugie na 100 przypadków 90 jest to związane z brakiem panowania nad nartami, ostatni przypadek to dysproporcja w postaci wzrostu i wagi korzystających z orczyków, ale to rzadkość. A zresztą w sumie mniej jeżdżących na orczykach to mniej ludzi w SON to dal mnie dobra wiadomość>

Proszę Cię... Najpierw sam przeczytaj swoje posty. Ja jeździłem ze swoją córką jak miała 3 i pół roku. I czego to ma niby dowodzić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minie też to dziwi że ktoś bez podstawowych umiejętności narciarskich chce zjeżdżać po trudnych i bardzo trudnych trasach, a potem panika w oczach i nie wiadomo gdzie narty poniosą. Często bywałem w COS i właśnie takich których niosą narty nie brakuje powtarzam nie narciarz kieruje nartami ale one nim, człowiek pojechał by w dół trochę szybciej ale nie może, bo musi uważać na takich co tylko wie jak zainicjować skręt i jak tyłek na kanapę posadzić i już pcha sie na czerwone trasy a na niebieskich nie potrafi panować nad nartami a skręt równoległy i jazda orczykiem to wielka tajemnica ale taka niektórych natura. Wracając do sprawy napisałem że w Szczyrku pada śnieg od rana i ma padać całą noc więc warunki poprawią sie nie tylko na SON ale również na COS.

Uuuuu kolego, pokazałem twojego posta córce, 9 lat kończy w styczniu. Wyzwała cię na "ubitą glebę" , jak będziesz w okolicy beskidzkiej to zapraszam na jakiś gigancik, myśle że możesz sie czegoś od niej nauczyć :biggrin:

A od siebie apeluje: kolego skup sie ! Pytałem tych co dziś byli na Skrzycznem o szczegóły, a nie o teoretyczne dywagacje meteorologiczne- byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki Cieńków: Na początku trasy (pierwsza górka zaraz po zejściu z krzesełka) mocno oblodzona. Niżej warunki bardzo dobre aż do samego dołu. Niewielkie muldy, które nie utrudniały jazdy.

Byłem na wieczornej jeździe ze znajomymi - potwierdzam warunki ogólnie ok, ale ten lód na pierwszej 'ściance' bardzo niebezpieczny - ktoś nie zapanował nad nartami i uderzył w znajomego - tak, że musiał być zwieziony i z urazem kręgosłupa (mam nadzieję niegrożnym) teraz leży w szpitalu w Cieszynie (robią mu rentgen i tomograf). Jak czekałem na ratownika to mimo skrzyżowanych nart oznaczających wypadek, dosłownie odpychałem dwie osoby, które po swoim upadku ślizgały się na poszkodowanego. W ciągu ok. 30 minut czekania na ratownika upadków różnych osób na tym lodzie było co najmniej 15.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że to w większości wina narciarzy, że nie dostosowują prędkości do warunków, ale taka duża liczba upadków jednak świadczy o tym, że ten lód jest niebezpieczny i trzeba tam mocno uważać, żeby Ci ktoś krzywdy nie zrobił.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tu niektórych to ręce opadają ale cóż zrobić taki kraj tacy ludzie, dalsze pisanie nie ma sensu brak zrozumienia j. polskiego. Żegnam.

Wyluzuj, weź głęboki oddech i nie uciekaj :wink: Dokonałeś szybkiej segmentacji narciarzy na podstawie jednego zadania, a teraz strzelasz focha? ciekawy jestem skąd takie wnioski, na czym polega brak zrozumienia języka itd. słowem chętnie podyskutuje, ale to temat do innego wątku. Zakładaj i podyskutujemy :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratrak naprawiony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wreszcie:

http://tumlinsportski.pl/pl/kamera_on-line/

"Ufff, co za dzień, co za dzień... Oby takich było jak najmniej... a najlepiej wcale.. Po 7 godzinach walki z problemami natury technicznej udało nam się w końcu uporać z problemami. W związku z tym chcielibyśmy przeprosić Państwa za brak informacji oraz późną godzinę poinformowania Państwa że Zapraszamy już jutro(tzn wtorek) od godziny 10. Życzymy wam oraz nam spokojnej nocy i widzimy się jutro na nartach, deskach, sankach i czym wam tylko się chce."

a telegraf:

http://rekreacja.kielce.pl/index.php/kamery

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się gdzieś jutro wybieram, więc wieczorem napiszę coś o warunkach. Ale na chwilę obecną to najbardziej chyba skłaniam się ku odwiedzeniu Bila w Czechach (dzisiaj ruszyli) - po wiosennych doświadczeniach u nich jakoś im bardziej ufam w tamtejsze dobre warunki przy małej ilości śniegu.

Wiem że to temat o warunkach w Polsce, ale Bila mam w odległości i czasie tej samej co Istebna, więc napiszę tutaj.

Warunki niestety też bez rewelacji - nie wychodziły wprawdzie prawie wcale kamienie ani trawa, gdyż podkład lodu przygotowali solidny - ale za to było bardzo dużo ludzi i szybko pozsuwali śnieg na bardziej stromych odcinkach, przez co bardzo szybko usypały się muldy, a między nimi dużo lodu. Przez co warunki do jazdy raczej trudne/wymagające. Mniej strome odcinki bez lodu, ale nierówno.

Czynna była tylko trasa 3, 1 fis intensywnie naśnieżali, ale pewnie kilka dni minie zanim ją otworzą.

Jeździłem tam od 9.30 (byłem na parkingu 8.55, ale kolejka w kasie była dłuuga, więc jazdy zacząłem pół godziny później) do 15.45, ale nawet z rana rewelacji nie było - lód szybko wychodził i od rana tłok. Dopiero po 14.00 się zrobiło bardziej luźno.

Na wiosnę w miękkim śniegu jeździło mi się tam lepiej.

Filmik:

[video=youtube_share;C4G8kLVYzLM]

Ciekawostka - za karnet kasowali jak poza sezonem, mimo, że wg kalendarza już główny sezon - drobna rzecz, a mimo wszystko cieszy - Złoty Groń i Cienków tej zasady nie stosują, że jak ośrodek działa bez wszystkich tras, to ceny niższe.

Potem pojechałem na wieczorne do Cienkowa, i muszę przyznać, że generalnie na Cienkowie (mimo że wieczorem) wyglądało to lepiej, poza tym zlodzonym stromym odcinkiem na początku.

Ogólnie dzień na nartych udany (poza wypadkiem znajomego na Cienkowie - na szczęście wszystko w porządku - ze szpitala już wraca do domu), ale krawędzie znów naostrzyć muszę - po ponad 300 km przebiegu w tym sezonie już się zbytnio stępiły na te obecne lody.

Edytowane przez olo
Uwaga o cenach
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze to większość już leży :biggrin:

Ale ja leżę nie dlatego że chcę, a dlatego że muszę, bo choróbsko mnie zmogło! A tu w Tumlinie warunki idealne.

Ale w tej chorobie jest i pewien akcent pozytywny. Leżąc, słucham sobie radia, a tam konkurs narciarski dla słuchaczy. Dzwonię, bo akurat znam odpowiedzi na pytania i udaje mi się dodzwonić. Wygrałem 2 karnety 3 godzinne do Szwajcarii Bałtowskiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz wieczorową porą :)

[Jutro ok 19 wieczorem Tumlin - ktoś dołączy?]

Marboru jak tak lubisz zwiedzać lubelskie górki to zamiast do Tumlina to zapraszam do Batorza...

PS Wczoraj razem nartowaliśmy w Kazimierzu - poznałem Cię po relacji i po Twoich nartach salomonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...