Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

COS Skrzyczne - krótko - warunki co najwyżej dobre, ludzi masa. Gęsto na trasie, po 10:00 stanie w kolejce 10 minut. Nie ma się czym podniecać!

Pozdrawiam Maciek

Od której wystartowałeś? Pytam bo ciekawy jestem czy dużo ludzi jest od samego uruchomienia , czy może nieco pozniej ? Duża kolejka rano do kasy na dole ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj byłem w SON-ie,w moim odczuciu trasy nie były w ogóle ratrakowane na dziś,pod orczykami jak zwykle tragedia,ogólnie na czynnych trasach maja juz sporo sniegu cały czas naśnieżają,Pan z obsługi mówił, że jutro mają otworzyc pozostałe trasy ktore nasniezają,oby je dobrze przygotwali:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś z młodym tak bardzo rekreacyjnie odwiedziłem kielecki Stadion, głównie po to, żeby on sobie kilka razy zjechał. Stadion jest tym łagodniejszym z dwóch kieleckich stoków znajdujących się w granicach miasta. Ma długość ok 450 metrów, jest łatwy, obsługiwany przez dwa wyciągi talerzykowe, na których można wozić dzieci na kolanie. Stok jest bardzo popularny zwłaszcza wśród dzieci i uczących się jeździć. Obok stoku znajduje się duża restauracja, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, lodowisko, a obok niego ok. 80-100 metrowy stok do nauki jazdy z wyciągiem dywanowym, który w dniu dzisiejszym był jeszcze nieczynny i naśnieżany. Dlatego też na głównym stoku jeździli wszyscy w tym wiele dzieci szkolonych przez tutejszych instruktorów.

A odnośnie warunków dzisiaj, to były bardzo dobre. Temperatura ok. -8'c i przeważnie słoneczko, choć akurat praktycznie cały stok jest zacieniony z uwagi na to, że jest stokiem północnym. Cały czas pracowały armatki, ale nie przeszkadzało to zupełnie w jeździe. Śnieg twardy, zmrożony i w miarę równy. Nie tworzyły się żadne muldy czy odsypy ani nie wychodził lód. Pod armatkami i w pobliżu nieczynnego dziś wyciągu można było znaleźć trochę kulek lodu, ale spokojnie można było tam nie wjeżdżać. Na stoku nie było generalnie tłoku, bardzo dużo uczących się dzieci z instruktorami, ale nie przeszkadzało to w niczym. Ponieważ działał tylko jeden wyciąg, a do tego była awaria jednej bramki, także wejście odbywało się przez jeden kołowrotek, a kolejka liczyła zazwyczaj od kilku do kilkunastu osób. Ja osobiście nie wyjeździłem się, bo i nie po to tam pojechałem, a młody trochę pozjeżdżał i przyznał, że wielokrotnie już tu opisywany Tumlin k/Kielc jest fajniejszy.

I na koniec kilka zdjęć z dzisiejszego pobytu na Stadionie.

narty141230_0002_stadion.jpg

narty141230_0001_stadion.jpg

narty141230_0003_stadion.jpg

narty141230_0004_stadion.jpg

narty141230_0005_stadion.jpg

Jutro otwierają kielecki Telegraf, który mam pod domem, ale mimo wszystko raczej wybiorę się do Tumlina.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Hej,

Dziś odwiedziłem Nową Osadę. Od 8.30 do 9 jazda bez kolejki, ale do kasy trzeba było odstać 5-10 min. Po 10 kolejka do wyciągu masakra jakieś 20 minut stania to samo do kasy, generalnie ludzi masa. O 11 jak odjeżdżałem już dolny parking był zajęty i był mały korek do wjazdu.

Warunki na trasie dobre, cały czas armatki pracują na maxa, do tego trochę kamieni i przetarć. No i po 10 tłumy na trasie.

Jutro pewnie wyglądać to będzie podobnie.

pozdrawiam

Luce

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczór w SON na Golgocie zaliczony.

Tym razem Golgotka wyczesana, że aż miło.

959f13e85ea33937.jpg

Dwa ratraki w 30 minut zrobiły porządek ze stokiem rozjechanym po całodziennej eksploatacji.

ccefb2f98d9d6453.jpg

54173f4bc3547de7.jpg

Ludzi początkowo niewiele, po czasie niewielki ogonek do orczyka się utworzył.

c970b9d59cbb5f7d.jpg

c5356367d6e8c1d3.jpg

6c3dcc86b9419132.jpg

7db10238db4827ca.jpg

b70c93a82b10c742.jpg

Bardzo przyjemny wieczór. Jedyny mankament to temperatura która wieczorem spadła do około -15 stopni i armatki non stop pracujące.

Po przejechaniu pod takim "lodowym prysznicem" widoczność w goglach zostawała ograniczona do minimum.

Pozdrawiam JaroW

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków dzisiaj: Warunki ogólnie dostateczne. Góra trasy ekstremalnie oblodzona. Leżał pokot narciarzy i snowboardzistów. Płaty lodu były poprzecinane muldami do kolan. Na górze jedno lekkie przetarcie do ziemi. Na trasie trochę luźnych kamieni. Cały czas śnieżą na maksa i warunki powinny się polepszać. Mimo to bawiliśmy się wyśmienicie. Środek i dół stoku były w dobrym stanie. Udało się też zaliczyć niezły freeride :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wieczorek na nartach

Kolejny wieczór na nartach, to świętokrzyski Tumlin.

Ponieważ padł mi aparat z mrozu (-15) fotek dzisiaj tylko kilka, pół na pół z tymi z telefonu.

Kolejna wyprawa na dwa auta - kolejny raz w grupie uczący się jeździć 57 letni Teść - ehhh zapalił się nie na żarty :biggrin:

Na miejscu jesteśmy ok 19 tak jak pisałem w wątku z Kazimierza - szkoda, że mifilim się nie pojawił...ciekawe czy jeździł o 10siątej dzisiaj jak się odgrażał? Relacji nie było :frown:: Michał, co się działo w godzinach porannych - dużo ludzi? Bumer też się nie pojawił :frown:: niestety dopadła go choroba - Andrzeju wracaj szybko do zdrowia! kmarcin zaliczał stadion - i z relacji się wywiązał :smile: - jak zwykle Kolego super fotki!

Chłopaki - najwyższy czas zorganizować duży WZF forumowy - swoją drogą ciekawe co u Hucu? Pewnie na Morzach i Oceanach?

Radość expata po zakupie karnetu:

a1022e2e8635361bmed.jpg

Ludzi malutko - ruch przy wyciągu symboliczny.

7608a52ef166efc3med.jpg

Warunki - doskonałe! Duża ilość śniegu, twardo, równo - czego więcej chcieć od życia? ...oczywiście ostrych krawędzi.

e6e327b423dfb11amed.jpg

Jazda jest szybka, ostra - tak jak lubię!

134d4b9b0f5c18ddmed.jpg

Orczyk chodzi żwawo - buty rozgrzewają się szybko mimo mroźnej temperatury...a martwiłem się, że flex 120 da mi dzisiaj w tych warunkach w kość.

Widoczek z góry:

7e045620f51f93f4med.jpg

...i na dół:

1290dbd1cf02a96cmed.jpg

Trening cud miód malina - warunki w Tumlinie - doskonałe!

Savio - do Batorza mam bardzo daleko...może Ty się skusisz na wizytę np. w Tumlinie jak będziemy organizować forumowe spotkanie? Zapraszam.

Z drugiej strony szkoda, że wczoraj jak mnie poznałeś, to nie zagadałeś - byłoby mi bardzo miło Cię poznać.

Podsumowanie dzisiejszego nartowania z Endo:

45770dd32f9129demed.png

Jutro będę ok godziny 17stej w Bodzentynie: http://www.nartybodzentyn.pl/

Może ktoś reflektuje?

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Skrzycznym dzisiaj przepięknie , robimy własnie przerwę w schronisku. Jazda dzisiaj od 8.15, jakoś szybciej uruchomili. Słoneczko, siarczysty mróz i rano jazda na bierząco . Pierwsze dwie minuty czekania w kolejce o 10.15. Warunki na trasie po otwarciu dobre, trochę grudek lodu. Po 10 dużo lodu. Ale co tam, jest pięknie!

Johny dZisiaj widać Tatry !

382bc9bb3c8f0469ccb2dfcbd9dba991.jpg

T5cf420b1976b7af3d07c2fd71c8f884c.jpg

e543a8b98b17e5f34a1395b1f9880094.jpg

91294b1600ed7209002002d5027fdc1a.jpg

15f30baa674c7d8a1f8062ecc0826ac6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szkoda, że mifilim się nie pojawił...ciekawe czy jeździł o 10siątej dzisiaj jak się odgrażał? Relacji nie było :frown:: Michał, co się działo w godzinach porannych - dużo ludzi?

a owszem mifilim jeździł z dzieciakami od 11. warunki i pogoda były bajka i jak zwykle bez kolejki. relacji nie było i nie będzie bo mifilim jest wq...ny bo zrobił sobie ziazi nartując i nie wie czy to koniec jazdy tylko w tym roku czy na dłużej (mam nadzieję, że to nie naderwany mięsień)

mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo mifilim jest wq...ny bo zrobił sobie ziazi nartując i nie wie czy to koniec jazdy tylko w tym roku czy na dłużej (mam nadzieję, że to nie naderwany mięsień)

mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:::mad:

Ojjj Michale :frown:: niedobrze!

Mam nadzieję, że to nic poważnego...i z Twoją jazdą będzie ok w tym sezonie.

Jak możesz to opisz, co i jak się to stało? Dlaczego?

Życzę zatem na Nowy Rok przede wszystkim zdrówka!

pozdrawiam

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj Michale :frown:: niedobrze!

Mam nadzieję, że to nic poważnego...i z Twoją jazdą będzie ok w tym sezonie.

Jak możesz to opisz, co i jak się to stało? Dlaczego?

Życzę zatem na Nowy Rok przede wszystkim zdrówka!

pozdrawiam

Mariusz

Dzięki.

szkoda gadać. nie ma co sie tu wypłakiwać - po prostu chwila nieuwagi, błąd i narta mi odjechała, obróciło mnie, jechałem tyłem w pozycji skoczka narciarskiego :confused::wypieła sie tylko jedna narta i w tej pozycji przyglebiłem centralnie składając sie do narty - szarpnęło mnie w łydzie i tyle. dojeździłem karnet (bo szkoda było :stupid:) zanim spuchło i zaczęło bardziej boleć i do domu

PS

kolega lekarz skwitował: prawdziwy narciarz dziabie lidokainę i jeździ dalej :biggrin:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja relacji z łóżka nie zrobię!:smile:

Michałowi kontuzja szybko się wyleczy i......

mam nadzieję, że zrobimy najazd forumowiczów świętokrzysko-radomskich, może i lubelskich, na stoki Beskidu Śląskiego! Najazd, co by Kolegów stamtąd i "chopów ze Ślunska" poznać na żywo i się zintegrować. A co, tak z grubej rury to się nie da? Stać nas chyba na to, co?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...