Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wklejka


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Dnia 18.01.2017 o 13:46, lokiec3 napisał:

Ma ktoś może do odstąpienia za przysłowiowe pyfko ze 3-4 cm kwadratowe czarnego tworzywa do zrobienia wklejki w ślizgu? Ubytek mam bezpośrednio przy krawędzi i nie ma szans na to, żeby zalewanie kofiksem się trzymało. Pozdrawiam.

Jezeli przy krawędzi zrób to jakimś klejem dwu składnikowym np.Poxipol .Staraj sie nałozyc tak warstwę ubytku żeby nic za dużo nie wystawało bo to twarde kleje. Pózniej papier wodny i wygładż 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleilem wyrwana krawędź na połowie dlugosci narty patexem dwuskladnikowym. Operacja była robiona wieczorem, rano dosuszylem suszarką do włosów bo zbyt duza ilość kleju jeszcze nie związała. Później jeździłem caly dzień na betonowym chopoku i dało radę:) nawet pojezdzilem jeszcze z 200km i nic sie nie działo. 

Teraz zmieniłem narty na nowe, ale stare będą na gorsze warunki. Kluczowe bylo wyjecie jak najmocniej krawędzi i wpakowanie do dziury lepidla:)

Niestety ślizgu nie zalewalem, bo u mnie byl problem zużytych nart.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Ja nie miałem krawędzi wyrwanej, tylko dziurę przy krawędzi, a tam zwykłe tworzywo do uzupełniania ślizgu nie trzyma Zrobili mi chłopaki jakimś specjalnym wypełniaczem do stosowania przy krawędziach. Ponadto jak się pojawiło na rynku to tworzywo to już rzadko się stosuje wklejki bo drożej wychodzi. Dwa dychy kosztowało. Dzięki za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie kupiłem po prostu chłopaki w serwisie zrobili mi tym tworzywem. Z tego co mi tłumaczył gostek, bo chciałem takie kupić i sobie sam zrobić, to jest właśnie specjalny środek do uzupełniania ubytków przy krawędziach. Nakłada się go inaczej niż kofiks. Nie zalewa się kapiącym podpalonym a nakłada i grzeje opalarką i rozprasowuje wałkiem.

Cała operacja 20 zł kosztowała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Znacie serwis w okolicy Wisły Szczyrku, który zrobi wklejke przy krawędzi ok 5 cm2 - tak na cito teraz w środku sezonu?
Poprzednia 'wlasnoreczna' wytrzymała 3 sezony, niestety dzisiaj przyszedł jej kres na twardym stoku.
Sam juz nie zrobię z tzw ' braku armat'- kofiksu kleju itp... a i tak potem trzeba na maszynie wyrównać. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...