Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Złoty fart


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka około narciarska...

...w trakcie robót budowlanych w ośrodku narciarskim w Nowej Zelandii Cardrona Alpine Resort jeden z robotników, operator koparki, Dave Collett:

2.thumb.jpg.1fce50e8c5fe0cc880adf68cc52a2e83.jpg

Znalazł rekordowy samorodek złota :o 

Jest to największe tego typu znalezisko na NZ wyspach.

Waga 3,10 kg. Po cenie oscylującej wokół 1252,10$ za uncję, wartość znaleziska 136466,38$, czyli przeliczając na złotówki po kursie średnim 3,9747 za dolara, to jest 542412,92 PLN :o 

Poprzedni rekord Nowej Zelandii był niewiele mniejszy 3,09kg i pochodził z 1909 roku.

Co powiedział szczęśliwy koparkowy?

"Pomagałem chłopcom wykopać wykop do szczytu nowej windy i zobaczyłem migotanie. Nie mogłem w to uwierzyć. Pracowałem tutaj przez 25 lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego "- mówi Collett."

hehehe, a Wy widzieliście coś podobnego?

1.thumb.jpg.4c2d8f237ece765f39c5d9eefb32274a.jpg

Oby się kiedyś przytrafiło...

:D 

Ot ciekawostka :) 

PS. I linia jako bonus do tematu :D 

 

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy pozwolili mu zatrzymać znalezisko, czy znalazło się od razu kilku innych "właścicieli"?

B|

Co do filmiku... W ten łikend na którymś z Canal'i leciał Point Break - Na Fali (remake filmu z Patrick'iem Swayze i Keanu Reeves'em sprzed lat kilkunastu). Coś spektakularnego :o. Polecam, bo pewnie będą powtarzać. Dolomity też w tym filmie są  :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

"Pomagałem chłopcom wykopać wykop do szczytu nowej windy i zobaczyłem migotanie. Nie mogłem w to uwierzyć. Pracowałem tutaj przez 25 lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego "- mówi Collett.

Chyba tłumaczył to Google :P 

Co do tematu, to pojęcie "warunki jak złoto" nabrało nowego znaczenia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paolomario napisał:

Ciekawe, czy pozwolili mu zatrzymać znalezisko, czy znalazło się od razu kilku innych "właścicieli"?

B|

Co do filmiku... W ten łikend na którymś z Canal'i leciał Point Break - Na Fali (remake filmu z Patrick'iem Swayze i Keanu Reeves'em sprzed lat kilkunastu). Coś spektakularnego :o. Polecam, bo pewnie będą powtarzać. Dolomity też w tym filmie są  :D

A tego nie napisali :( 

Film widziałem, wersja z Patrickiem dużo, dużo lepsza :) 

7 minut temu, leitner napisał:

Chyba tłumaczył to Google :P 

Co do tematu, to pojęcie "warunki jak złoto" nabrało nowego znaczenia ;)

hehehe dokładnie - google ;) tłumaczył cytat - resztę sam :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...