Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W Val di Sole lampa!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecalem, tak czynie, Dla spragnionych slonca na stoku, kilka fotek z dzisiaj z Val di Sole, gdzie trwaja dni polskie, a po za tym, po wlaczeniu lampy, to moj narciarski raj do kwadratu, dzis 97 km Na stokach, a Na deser swietna zabawa tysiecy Polakow I Wlochow Na 2000 m.n.p.m. Mega Faaaajnie! A I bonus dla jonny_narciarz juz w lipcu puchar Swiata bikerow w Daolasa:)a8b8681899e0dd4db8bab00cf2e46e1b.jpgcc8d1923cd2693b28846e320ccf24db0.jpg95e08d87ed878b7ca2c86ca9f6c60100.jpgbfc6472f776341a6ac5e7853f7df1942.jpga92a020ace45c429145154937e653a5a.jpgbe1dfd3d63e7a6e618d597d84cfe8fe4.jpg7356428db6b25c5523683b394a847989.jpgdaca5d6ac09a33c108d534e6a1fcbd86.jpg6184ff03527c0ca68bfdb961ccba3723.jpg20d30fc0f085d49180623836aed4bed4.jpgcdaf7e665e6470325dc46a6c0c2a27e5.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko piękne ale takie tłumy i tego typu imprezy, impreza nie moja bajka i klimat. 
Trzymał bym się z daleka. 
Za siódmą górą i rzeką bym był [emoji3] bajka nie ta. 

Jest ok, kazdy moze wybrac co chce robic, jest po prostu sympatycznie z rodakami Na stokach, w koncertach nie trzeba uczestniczyc, to taki bonus przy tak smiesznej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to Grosse i te pagóreczki przy takiej pogodzie, aż zazdrość bierze
I wspomnienia wracają

Kolejne 3 dni nadal lampa, Alpy widocznie lubią Polaków ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy widać tylko na imprezie, trasy puste - za dużo tu już odpisujesz, prześpij się.

Narciarze zazwyczaj trzymają sie z daleka Alpejskich rajskich stoków wybierając kameralne mini stożki ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest nadal, ale doszedl jeszcze lekki mroz -5 do -10, warunki na trasach idealne, kolejny koncert, tym razem Cleo, bardzo udany, zabawa na Malghet Aut. Na calego, pozniej wrzuce pare ladnych zdjec, zachod slonca na stoku bajeczny! Wszyscy Polacy wraz z Wlochami bawia sie doskonale.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek faktycznie piękny, ale ... Cleo [emoji32] i tłumy rodaków na zabawie [emoji37], to mnie niekoniecznie kręcą, za to takie warunki narciarskie - istny cud, miód [emoji4] !
Napisz może więcej, jak się jeździ.

Tłumy sa tylko i wyłącznie w czasie koncertu, nie ważne czy to Cleo, Bednarek czy inny artysta, warto docenić fakt, ze Polacy tworzą nowy, cykliczny zwyczaj gdzieś tam wysoko w Alpach, czy jeszcze kilka lat temu mogli byśmy sobie pozwolić na imprezę dla 10000 Polaków w Alpach? A tak na deser jeszcze pomęczę , sztruks był
Nawet na wielu trasach o 15.00!!! Lampa nieustannie i mróz, kolejek brak, miejscami na transferach na 30 sekund. A po za tym, to jestem w narciarskim raju do potęgi czwartej. Pytanie do @jonny_narciarz , jaki sprzet byś polecił do extremalnego downhilla? Codziennie patrzę na trasy na Daolasie i coraz bardzie mnie kusi taki rajd przez las po ostrych kamieniach, myśle ze tłuścioch jest tu jak najbardziej na miejscu?fa56491c6a53539804832cf0f4002374.jpg1e63e2170184b4d440b3a100a3a52972.jpgce1cf35fd21d2b4c54695abe5f4cc1ff.jpga8316a2c727ec532cecb331fc28d68da.jpgaf5323968e34558cd4ff0f076201fd9c.jpg7be9e5aff93223fea5affe0e4be81545.jpg75da6f5043ec64fb5e1ee67580b44fd0.jpgf0086b9f33e609272b59b1dcde41c424.jpg1dc22e5f370a08e5371fcc9b46dab7b5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanova napisał:

Poranek faktycznie piękny, ale ... Cleo :/ i tłumy rodaków na zabawie :S, to mnie niekoniecznie kręcą, za to takie warunki narciarskie - istny cud, miód :) !

Napisz może więcej, jak się jeździ.

Jezdzi sie fantastycznie, trasy sa przygotowane perfekcyjnie, oznakowane rowniez, na trasach czarnych dobre warunki trzymaja sie przez caly dzien, trasy sa bardzo dlugie, sztruks dobrze zmrozony, na Groste mnostwo sniegu, slonce, szerokie, dlugie trasy, mozna robic nawet 15 km zjazdy, codziennie krecimy po okolo 95km I nie czujemy duzego zmeczenia, jadac z Malghet Aut w dol do Folgaridy mamy na 2/3 trasy twardo, potem troche kaszy, ale zjazd bardzo ciekawy I przyjemny, dla kolegi korzystajacego z pociagow informuacja, stacja kolejowa znajduje sie tuz pod dolna stacja w Daolasa:), przejecjalem juz prawie 500 km w 5 dni, zaliczylem praie wszystkie trasy, czarne wbrew paru opiniom, sa zroznicowane, jest ich podajze 22, w tym scianka Schumachera z 70% nachyleniem, kazdy znajdzie tutaj cos dla siebie, porownujac z moim otwarciem sezonu w Ischgl w listopadzie 2017, Val di Sole jest o 110 km tras lepsze, trasy sa ciekawsze I lepiej przygotowane, o warunkach klimatycznych nawet nie ma co wspominac, kosztowo Austria byla 3 krotnie drozsza, znacznie gorsza i mniej przyjazna, Wlosi przygotowuja trasy perfekcyjnie I tworza bardzo przyjazna atmosfere, sa niesamowicie pomocni I zyczliwi, mojej zonie kierowca skibusa nosi narty z Marcia’s I do bagaznika;). To chyba a tyle, no moze jeszcze dodam, ze wloskie Alpy smakuja wysmienicie! Na pewno bede tutaj wracal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nartowania w listopadzie z końcówką marca, nie jest zbyt fortunne.

Naszą opinię o ośrodkach, wyrabiamy sobie na podstawie waruków panujących w czasie naszego pobytu. Ja Madonnę wspominam bardzo miło, cztery lata temu miałem 7dni lampy, bez najmniejszej chmurki na niebie. Podobnie rok i dwa lata temu Solden, a w tym roku niestety d@pa.

W każdym razie miłego nartowania i za każdym razem podobnego warunu życzę😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tanova napisał:

Poranek faktycznie piękny, ale ... Cleo :/

Cleo :o

...rozumiem, że Sławomir w Zakopanym? ;)

To przerażające... 

@Sariensis pogoda miód! Do moich ulubionych terenów w Pinzolo blisko, ależ bym tam poszusował.

Jeździj Chłopie i chłoń Góry całym sobą! 

Cleo i inne szmiry odpuść, bo grzeszysz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleo [emoji33]
...rozumiem, że Sławomir w Zakopanym? [emoji6]
To przerażające... 
[mention=10466]Sariensis[/mention] pogoda miód! Do moich ulubionych terenów w Pinzolo blisko, ależ bym tam poszusował.
Jeździj Chłopie i chłoń Góry całym sobą! 
Cleo i inne szmiry odpuść, bo grzeszysz.

Pinzolo przypomina mi trasy w COS, jutro tam startuje, grzechów było znacznie więcej ;), ale było warto, co do ischgl w listopadzie, to na otwarciu sezonu warunki były podobne, nawet temperatury były podobne i słońce podobne, z tym ze przy Val di Sole wypadło blado, choć oczywiście i tak było nawet fajnie, tyle ze zbyt dużo minusów jak na tak kosmiczne ceny ;).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nartowania w listopadzie z końcówką marca, nie jest zbyt fortunne.
Naszą opinię o ośrodkach, wyrabiamy sobie na podstawie waruków panujących w czasie naszego pobytu. Ja Madonnę wspominam bardzo miło, cztery lata temu miałem 7dni lampy, bez najmniejszej chmurki na niebie. Podobnie rok i dwa lata temu Solden, a w tym roku niestety d@pa.
W każdym razie miłego nartowania i za każdym razem podobnego warunu życzę[emoji1]

Porównanie jest wręcz tożsame , pamietam doskonale warunki w Ischgl i było ... podobie jeśli chodzi o pogodę , ale tras 42 km a nie 152 km, ceny kosmiczne, skibus daleko wiec buty zorane, w Sammnaun bida z nędza za CHF, a obsługa udaje ze nas lubi No nam w portfelach przybyło, ale tak naprawdę to średnio nas Polaków lubią :). Sad but true, aaa i jeszcze te fotki z podróży od austriackiej polizei po kilkaset euro ... never again Austria!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... bardzo to tendencyjne. Ceny w Ischgl to średnia alpejska, włączając w to Włochy. Skibus miałam 3kroki od drzwi kwatery, znowu kwestia tego gdzie mieszkasz. Kwestie mandatów litościwie przemilczę - nie wiem jak trzeba jeździć, żeby zostawić kilkaset euro. A byłeś w AUT gdzieś  poza Ischgl w listopadzie? 

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, idealist napisał:

Hmmmm... bardzo to tendencyjne. Ceny w Ischgl to średnia alpejska, włączając w to Włochy. Skibus miałam 3kroki od drzwi kwatery, znowu kwestia tego gdzie mieszkasz. Kwestie mandatów litościwie przemilczę - nie wiem jak trzeba jeździć, żeby zostawić kilkaset euro. A byłeś w AUT gdzieś  poza Ischgl w listopadzie? 

Bylem w Austrii zbyt wiele razy, 100 km na austostradzie mnie nie satysfkcjonuje, dodam ze Polska Policja niczego obcokrajowcom nie wysyla, a to co robi austriacka jest po prostu nielegalne, nie zgodne z Polskie prawem, ktoremu nota bene, jako obywatel Polski podlegam, dziwne ze te debilne smieciowe swistki nasilaja sie odkad brakuje na socjal dla pewnych “przybyszy”, ja nie zamoerzam nikogp sponsorowac I po prostu juz tak nie pojade, I bede odradzal kazdemu! Ciekawe kto wiecej na tym straci :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odnosisz się jednego wyjazdu na otwarcie sezonu do Ischgl, co w żadnym stopniu nie jest miarodajne. Ja nie jadę na narty jako 'my Polacy' tylko jako członek społeczności narciarskiej, międzynarodowej, i nigdzie się na tym podejściu nie zawiodłam. A skoro 100km/h Cie nie satysfakcjonuje to cóż - dura lex sed lex... i nie jest to winą żadnej nacji, tylko Twojego podejścia do tematu :) Miłej reszty pobytu :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odnosisz się jednego wyjazdu na otwarcie sezonu do Ischgl, co w żadnym stopniu nie jest miarodajne. Ja nie jadę na narty jako 'my Polacy' tylko jako członek społeczności narciarskiej, międzynarodowej, i nigdzie się na tym podejściu nie zawiodłam. A skoro 100km/h Cie nie satysfakcjonuje to cóż - dura lex sed lex... i nie jest to winą żadnej nacji, tylko Twojego podejścia do tematu [emoji4] Miłej reszty pobytu [emoji4] 

Polizei Austrii nie moze łamać polskiego prawa, nie znasz widocznie prawa skoro piszesz takie wnioski, dlaczego mam im sie kłaniać, bo jestem tylko das pole? Nie, czasy sie zmieniły i polizei musi przestrzegać prawa , a polskie prawo obliguje polizei do przestrzegania prawa polskiego! Nie mogą wysyłać czegokolwiek bez prawomocnego wyroku polskiego sądu. A skoro już posługujesz sie wyświechtanymi frazesami to, nieznajomość prawa szkodzi, wiec płac i płacz. Co do 100 km to sorry ale fantazja ich ponosi, warunki były dobre i wszyscy jechali znacznie szybciej, No cóż w Polsce zlikwidowano już ukryte w krzakach fotoradary zarobkowe, na zachodzie z kibli na stacjach benzynowych już brakuje, to teraz latają budżety zarobkowymi fotoradarami, żenada, wstyd i hańba!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dzień nie szukaj gwiazd, one nocą są" czy jakoś tak, nawet bym sie zatrzymał na 5 minut na tym koncercie :D każda muzyka na żywo jest fajna

kiedys byłem na Lady Pank w Kaprun, to był dobry koncert, we wspomnianym Ischgl tez ktos kiedyś gral ale wtedy nawet nie podjeżdżałem tyle było luda

poza tym nie pozwolę na poniżanie Ischgl nawet Dolomitami!!

poza  tym prawdziwy alpejski wyjadacz słucha DJ Otziego, i tego sie trzymajmy

 

juz nie bede wchodził w szczególy w jakim sposób poniższy hicior przyczynił sie do rozmnożenia ewangelizatorskiej rodziny. Usłyszałem to w pizzerii w Moenie 8 lat temu. Córka ma 7 lat ;))))

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W dzień nie szukaj gwiazd, one nocą są" czy jakoś tak, nawet bym sie zatrzymał na 5 minut na tym koncercie [emoji3] każda muzyka na żywo jest fajna
kiedys byłem na Lady Pank w Kaprun, to był dobry koncert, we wspomnianym Ischgl tez ktos kiedyś gral ale wtedy nawet nie podjeżdżałem tyle było luda
poza tym nie pozwolę na poniżanie Ischgl nawet Dolomitami!!
poza  tym prawdziwy alpejski wyjadacz słucha DJ Otziego, i tego sie trzymajmy
 
[/url] juz nie bede wchodził w szczególy w jakim sposób poniższy hicior przyczynił sie do rozmnożenia ewangelizatorskiej rodziny. Usłyszałem to w pizzerii w Moenie 8 lat temu. Córka ma 7 lat ;))))
 
 

W tym roku tradycyjnie tez był koncert na opening party, otworzyli jako pierwsi to pojechałem bo start sezonu sie opóźniał i głód śniegu był spory, osobiście wole południowy luz od niemieckiego ordunku i chyba właśnie dlatego osobiście wole Dolomity. Ale każdy wybiera to co lubi. Jeśli chodzi o koncert to w ischgl odbywają sie one pod dolna stacja, w Folgaridzie scena była znacznie wyżej, można oczywiście krytykować, ale taka forma pozwoliła na spędzenie kilku godzin więcej wysoko w górach, a zachód słońca był wczoraj bajeczny, na kilka godzin kolejka była zamknięta pomiędzy 16.30 a 18.30 potem ponownie była uruchamiana, nie często można sobie pozwolić na taki luksus. Dla widoki zachodzącego słońca za szczytami, warto było zostać na koncertach. 0574b40334790d361e9fde15e2c4c448.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:


Polizei Austrii nie moze łamać polskiego prawa, nie znasz widocznie prawa skoro piszesz takie wnioski, dlaczego mam im sie kłaniać, bo jestem tylko das pole? Nie, czasy sie zmieniły i polizei musi przestrzegać prawa , a polskie prawo obliguje polizei do przestrzegania prawa polskiego! Nie mogą wysyłać czegokolwiek bez prawomocnego wyroku polskiego sądu. A skoro już posługujesz sie wyświechtanymi frazesami to, nieznajomość prawa szkodzi, wiec płac i płacz. Co do 100 km to sorry ale fantazja ich ponosi, warunki były dobre i wszyscy jechali znacznie szybciej, No cóż w Polsce zlikwidowano już ukryte w krzakach fotoradary zarobkowe, na zachodzie z kibli na stacjach benzynowych już brakuje, to teraz latają budżety zarobkowymi fotoradarami, żenada, wstyd i hańba!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przepisy i ograniczenia prędkości nie zawsze są zasadne, jednak gdy się do nich nie stosujesz musisz liczyć się z mandatem. Uważasz, że w Polsce jest inaczej? Chłopie lecisz ile fabryka dała po austriackich drogach i masz pretensje, że dostałeś mandat? Do kogo masz o to pretensję? 

Rok temu też dostałem mandat z fotoradaru w Lienz. Zapomniałem go zapłacić i przyszło mi pismo z sądu z nakazem zapłaty. Nie płaczę, nie biadolę, zapłacę moja wina.

Kolejnym razem jadąc do Włoch omiń Austrię, za zaoszczędzone na mandatach euro, dotankujesz furę na dłuższą drogę 😎

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jal dostane pismo z polskiego said to zaplace, mam zastrzezenia do dziwnych pisemek nie majacych podstawy prawnej, ktore otrzymalem od nich bezposrenio, jechalem z predkoscia autostradowa, dopuszczalna w Austrii, w Polsce jest inaczej, obcokrajowcy nie dostaja wezwan, mandatow z fotoradarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec pozdrowienia od nowego czlonka spolecznoscii narciarskiej, prosto z Dimaro. Brakuje mu imienia, moze jakies propozycje?

7B900463-A3BE-49D9-8128-7CB637A3B97F.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Jal dostane pismo z polskiego said to zaplace, mam zastrzezenia do dziwnych pisemek nie majacych podstawy prawnej, ktore otrzymalem od nich bezposrenio, jechalem z predkoscia autostradowa, dopuszczalna w Austrii, w Polsce jest inaczej, obcokrajowcy nie dostaja wezwan, mandatow z fotoradarow.

Jesteś pewny, ze nie dostają? Bo moi znajomi z Belgii, Francji czy Niemiec dostali. I to bardzo szybko, bo w prżeciagu miesiąca.

Mozesz olać mandat z Austrii, ale jak Cie zatrzyma austriacka policja za 2-4 lata to zapłacisz wraz z odsetkami gotówka na miejscu i nie będzie ich interesować czy masz tyle czy nie, nie masz to zostaniesz zatrzymany. I ńie będzie ich interesować brak tłumaczenia wysłanego druczku na język polski.

http://www.auto-swiat.pl/porady/mandat-z-zagranicy-placic-czy-nie/72c3sh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...