Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, grimson napisał:

Skitury można cisnąć na C lub D. A nawet na E lub F, jak spadnie dużo świeżego śniegu. Tam przy Procy będzie spokój i brak żywego ducha.

No zwykle taki mam plan, nawet na Żmijowiec się zapedze, a na Śnieżnik i tak trafić nigdy nie moge. Kiedyś coś tam skosem zjechałem przez las, z przełęczy pod Snieznikiem ale zawsze było mało czasu, a teraz mało śniegu na leśne peregrynacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był dzisiaj w sobotę(21.01) i powie coś o warunkach, ilości ludzi ? Na kamerkach widać, że przy Efce morze ludzi, reszta kamer niewiele widać. Chciałbym przyjechać w tygodniu, środa lub czwartek(25-26.01). Liczę na umiarkowaną ilość ludzi i otwartą Żmiję a myślę, że to ostatni moment przed najazdem ferii wielkopolskich i dolnośląskich. Następna taka okazja dopiero w marcu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maxi69king napisał:

Kto był dzisiaj w sobotę(21.01) i powie coś o warunkach, ilości ludzi ? Na kamerkach widać, że przy Efce morze ludzi, reszta kamer niewiele widać. Chciałbym przyjechać w tygodniu, środa lub czwartek(25-26.01). Liczę na umiarkowaną ilość ludzi i otwartą Żmiję a myślę, że to ostatni moment przed najazdem ferii wielkopolskich i dolnośląskich. Następna taka okazja dopiero w marcu...

Witam 

dolnośląskie ferie dopiero od 13 lutego zaczyna😉

Poniedziałek będę w Zieleńcu, wtorek Czarna Góra, dam znać jak to wygląda🙂

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

Ruszyła trasa D, maja 60cm białego. Szybko uzupełnili śnieg od mojej wizyty z 06.01, gdzie białego było max 20cm plus liczne przecierki.

To najlepsza opcja natenczas twardo i równo. Polecam. Oczywiście pojechałem tez czarna za drugim razem skończyło się na uzupełnianiu ślizgu. Czerwona tradycyjnie wyślizgana i zmuldzona, dla koneserów. Wolałem już czarna ze świeżym i armatkami, wiec otworzą.

26DAA52B-CF0B-4B09-9887-771EF8D70FAB.jpeg

1B7185D6-6C80-4271-AD88-AFEFF00A949D.jpeg

CE945901-1398-4BE2-8100-652E890A667C.jpeg

029D4663-0A8C-4A40-9907-359C8715E13F.jpeg

D9F9A50F-0F8A-41BF-B5B4-9256E372203A.jpeg

A833B4C2-3387-47CB-9BE0-A08AE33AEAEA.jpeg

D4D1A658-9943-4E31-A958-9DBFFA98EA62.jpeg

3876A78D-8A3F-439A-8398-95A1F469F259.jpeg

AC980789-DB04-4EAC-B9BD-633CB9F84FB0.jpeg

743D79B9-A9ED-4BDE-B900-D03B76A0CB45.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sstar napisał:

To najlepsza opcja natenczas twardo i równo. Polecam. Oczywiście pojechałem tez czarna za drugim razem skończyło się na uzupełnianiu ślizgu. Czerwona tradycyjnie wyślizgana i zmuldzona, dla koneserów. Wolałem już czarna ze świeżym i armatkami, wiec otworzą.

26DAA52B-CF0B-4B09-9887-771EF8D70FAB.jpeg

1B7185D6-6C80-4271-AD88-AFEFF00A949D.jpeg

CE945901-1398-4BE2-8100-652E890A667C.jpeg

029D4663-0A8C-4A40-9907-359C8715E13F.jpeg

D9F9A50F-0F8A-41BF-B5B4-9256E372203A.jpeg

A833B4C2-3387-47CB-9BE0-A08AE33AEAEA.jpeg

D4D1A658-9943-4E31-A958-9DBFFA98EA62.jpeg

3876A78D-8A3F-439A-8398-95A1F469F259.jpeg

AC980789-DB04-4EAC-B9BD-633CB9F84FB0.jpeg

743D79B9-A9ED-4BDE-B900-D03B76A0CB45.jpeg

Pięknie.

Wbijam na 99% w ten wtorek do Lądek Zdrój na nocne nartowanie, a potem od niedzieli na 5 dni na CG. Do tego czasu odpalą tam A oraz C, będzie po czym śmigać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem,jezdziłem i.......było zacnie

Na początek na trasie B kilka zjazdów-od góry lekka mgła,w połowie już widoczność dobra ale bez fajerwerków,a dolna część trasy B to było super narciarstwo

Po kilku zjazdach zaczynają się gromadzić narciarze i robi się ciasno,ktoś rzuca pytanie o wyciągu ŻMIJA bo w sobotę nie chodził i znajomy informuje nas że jednak działa.

Szybki przeskok na Zmiję i trasę D a tam twardo i betonowo pod nartą.Jedynie znowu mgła od góry do połowy lekko nam przeszkadzała ......ale My wytrawni w bojach kamikadze jedzimy po całości od prawa do lewa (185/23 master Rossignol)drugi kolega (180/21 master Rossignol)

Dzień bardzo udany i mimo lekkiej mgły 2 godziny super jazda

Za tydzień znowu zawitamy na Czarną Górę bo ten ośrodek wyrasta na najlepszą stację w okolicy i po Polskiej stronie i po Czeskiej

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darek67 napisał:

Byłem,jezdziłem i.......było zacnie

Na początek na trasie B kilka zjazdów-od góry lekka mgła,w połowie już widoczność dobra ale bez fajerwerków,a dolna część trasy B to było super narciarstwo

Po kilku zjazdach zaczynają się gromadzić narciarze i robi się ciasno,ktoś rzuca pytanie o wyciągu ŻMIJA bo w sobotę nie chodził i znajomy informuje nas że jednak działa.

Szybki przeskok na Zmiję i trasę D a tam twardo i betonowo pod nartą.Jedynie znowu mgła od góry do połowy lekko nam przeszkadzała ......ale My wytrawni w bojach kamikadze jedzimy po całości od prawa do lewa (185/23 master Rossignol)drugi kolega (180/21 master Rossignol)

Dzień bardzo udany i mimo lekkiej mgły 2 godziny super jazda

Za tydzień znowu zawitamy na Czarną Górę bo ten ośrodek wyrasta na najlepszą stację w okolicy i po Polskiej stronie i po Czeskiej

Napisz to Lexiemu, wszyscy co byli potwierdzają, Grimson, RTS czy moja skromna osoba. Tez ganialalem po D, master dynastar 175/18 do kompletu...

nie no w Czechach kilka lepszych a Szpindl mistrz szczególnie pod mastery

ps a co działa na Szrenicy?

757C3890-6ECF-4EC4-8441-1025A5125B9B.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darek67 napisał:

Byłem,jezdziłem i.......było zacnie

Na początek na trasie B kilka zjazdów-od góry lekka mgła,w połowie już widoczność dobra ale bez fajerwerków,a dolna część trasy B to było super narciarstwo

Po kilku zjazdach zaczynają się gromadzić narciarze i robi się ciasno,ktoś rzuca pytanie o wyciągu ŻMIJA bo w sobotę nie chodził i znajomy informuje nas że jednak działa.

Szybki przeskok na Zmiję i trasę D a tam twardo i betonowo pod nartą.Jedynie znowu mgła od góry do połowy lekko nam przeszkadzała ......ale My wytrawni w bojach kamikadze jedzimy po całości od prawa do lewa (185/23 master Rossignol)drugi kolega (180/21 master Rossignol)

Dzień bardzo udany i mimo lekkiej mgły 2 godziny super jazda

Za tydzień znowu zawitamy na Czarną Górę bo ten ośrodek wyrasta na najlepszą stację w okolicy i po Polskiej stronie i po Czeskiej

Jak jest warun śniegowy to CG jest jednym z lepszych ośrodków. 

Ja zawitam na CG już w niedzielę z familią na 5 dni, biorę GS Head 193/30 oraz Kastle 177/17 do nartowania. Oraz dodatkowo domowe pupile: psa oraz żółwia stepowego. Dla psa CG to będzie pierwszy wyjazd na nartowanie, dla żółwia - już weterana, CG będzie po raz trzeci na ferie. Nie licząc wakacji we Włoszech 2x.

Edytowane przez grimson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, grimson napisał:

Jak jest warun śniegowy to CG jest jednym z lepszych ośrodków. 

Ja zawitam na CG już w niedzielę z familią na 5 dni, biorę GS Head 193/30 oraz Kastle 177/17 do nartowania. Oraz dodatkowo domowe pupile: psa oraz żółwia stepowego. Dla psa CG to będzie pierwszy wyjazd na nartowanie, dla żółwia - już weterana, CG będzie po raz trzeci na ferie. Nie licząc wakacji we Włoszech 2x.

Jaki pies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Nie No flekowałeś strategie naśnieżania w CzG i nawet z RTS sobie pofolgowaliscie...

Czytaj uważnie - w żadnej wypowiedzi nie odnoszę sie do CzG ani też nie pisze w wątku o CzG... dla mnie jak ktoś pisze w wątku o warunkach w całej Polsce tekst: "wszystkie ośrodki"  to znaczy dokładnie to co napisał ... nie mnie wnikać czy dla tego kogoś CzG to wszystkie ośrodki na ziemi czy nie..

O CzG sie nie wypowiadam wcale bo ani tam nie jeżdzę ani sie nie wybieram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Czytaj uważnie - w żadnej wypowiedzi nie odnoszę sie do CzG ani też nie pisze w wątku o CzG... dla mnie jak ktoś pisze w wątku o warunkach w całej Polsce tekst: "wszystkie ośrodki"  to znaczy dokładnie to co napisał ... nie mnie wnikać czy dla tego kogoś CzG to wszystkie ośrodki na ziemi czy nie..

O CzG sie nie wypowiadam wcale bo ani tam nie jeżdzę ani sie nie wybieram..

No pisze, bo ma dość wnikliwy ogląd wielu ośrodków i zasad naśnieżania z Dolnego Śląska. Pisząc o wszystkich ośrodkach pewno opiera swoją wiedzę na obserwacjach tychże ośrodków. CzG jest jedynie przykładem, a tematem jest zarządzanie śniegiem i sposobem naśnieżania oraz utrzymywania pokrywy śnieżnej w on. Sadze ze jednak to on ma racje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sstar napisał:

No pisze, bo ma dość wnikliwy ogląd wielu ośrodków i zasad naśnieżania z Dolnego Śląska. Pisząc o wszystkich ośrodkach pewno opiera swoją wiedzę na obserwacjach tychże ośrodków. CzG jest jedynie przykładem, a tematem jest zarządzanie śniegiem i sposobem naśnieżania oraz utrzymywania pokrywy śnieżnej w on. Sadze ze jednak to on ma racje.

A Ty nie wychodziłeś z domu? nie oglądałeś kamerek w necie?.. nie widziałeś kto śnieżył i kiedy a potem kto kręcił a kto nie? mam Ci wymienić piąty raz? piaty raz dać przykłady ON które dały ciała w tym roku bo chciały zaoszczędzić? Ślepy jesteś?

Nie pisze o tym czy Twój kolega sie zna czy nie i na czym (nie interesuje mnie ani Twój kolega ani jego wiedza)......Pisze o tym co widzę na własne oczy w ON w których byłem a nie pitole o teorii i zasadach !!!!!!!!!!! Rozumiesz czy też nie?

Koniec tematu z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lexi napisał:

A Ty nie wychodziłeś z domu? nie oglądałeś kamerek w necie?.. nie widziałeś kto śnieżył i kiedy a potem kto kręcił a kto nie? mam Ci wymienić piąty raz? piaty raz dać przykłady ON które dały ciała w tym roku bo chciały zaoszczędzić? Ślepy jesteś?

Nie pisze o tym czy Twój kolega sie zna czy nie i na czym (nie interesuje mnie ani Twój kolega ani jego wiedza)......Pisze o tym co widzę na własne oczy w ON w których byłem a nie pitole o teorii i zasadach !!!!!!!!!!! Rozumiesz czy też nie?

Koniec tematu z mojej strony.

Lexi. Takiego cie nie znałem. Smutne. ON którym się udało to butikowy Czarnow. Nie dlatego, ze są gigantami naśnieżania ale maja mały stok. Tym dużym dokładnie to samo się udało, zachować jedna trase a nawet więcej jak w CzG. Twoje kategoryczne stwierdzenia kto dał ciała średnio się stosują na Dolnym Śląsku, a wiescisz to jako prawdę objawiona. Która zobaczyłeś własnymi oczyma. Wg mńie to nie ma zwiazku z oszczędnościami. Zabrnąłes o jeden most za daleko. Tak przy okazji. Ty patrzysz w kamerki, a RTS siedzi w ośrodku gada z ludźmi przez cały sezon, to jednak trochę inna wiedza niż kamerkowa i nabyta droga wychodzenia z domu.

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 10:38, grimson napisał:

Ruszyła trasa D, maja 60cm białego. Szybko uzupełnili śnieg od mojej wizyty z 06.01, gdzie białego było max 20cm plus liczne przecierki.

PS coś mi wskoczyło a chciałem fotki tylko
 

To najlepsza opcja natenczas twardo i równo. Polecam. Oczywiście pojechałem tez czarna za drugim razem skończyło się na uzupełnianiu ślizgu. Czerwona tradycyjnie wyślizgana i zmuldzona, dla koneserów. Wolałem już czarna ze świeżym i armatkami, wiec otworzą.

759B0405-0B9B-4F79-9CD6-ECFC7B8A7E73.jpeg

6CAB1007-4381-41E0-B779-7EE667AF9DB8.jpeg

D6B1A550-EEF1-4D74-AC82-7639031941CF.jpeg

5B2CB32C-A019-4DAC-8B9C-D8B49EA46B06.jpeg

F6CB241F-67A1-4ED4-9C4B-E3647F23CBF2.jpeg

30CD45E4-14D7-465F-AC0E-CD0855A7045F.jpeg

ED99AFB2-A62B-4879-8E08-60B8CDE7DD33.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem podsumowania wyjazdu. Kolejny udany wyjazd do CzG. Podjazd przez Białą Wodę na lekkim dryfcie. Zjeżdżałem do Lądka, po paliwo. Tym razem Biała Perła, ostatnio byłem dwa miesiące temu w Czarnej Perle. W Białej lepiej, bo parking pod dachem, w Czarnej lepiej, bo basen pod nosem. Choć przejść się na mały spacer dookoła w połączeniu z basenem przecież można. Górą pod stokami, dołem po drodze. Cenowo to dwójka to najtaniej 300+, karnet 7h z kaucją 150, bez 140. Udało się zaliczyć jazdy dzienne, wieczorowe i poranne, więc pełen pakiecik. Mieszkanko na poziomie garażu z widokiem na strumień, mostek i serwis, z którego skorzystałem, po uszkodzeniu ślizgu do spodu, 40 zeta i pan Grzegorz Ogorzelec dał radę. A i miło się pogadało, co niestety nie  udało się z RTS czyli Widzewiakiem z Gór, no ale następnym razem może. Na stoku przypadła mi rola opiekuna pewnego łebka co popylał na Burtonie. Osłaniełem z góry jako rzecze Mitek, choć i tak jakiś większy szybszy snowborardzista miał pokusę aby wjechać w 10-latka, ale przytomnie przed nim się przewrócił bez kolizji. 10-latek pytał na kanapie czy ta czerwona trasa trudna? Drugi dzień był. Drugi sezon. Ale jeździ rowerem na rampach więc ogarnięty ruchowo. Rzeczywiście ładnie jeździł, jak się przewracał to wańka wstańka, automat, czasem bez zatrzymania, raz w siatkę wpadł głową do dołu to podałem kijek i się wygrzebał, ot ciekawe doświadczenie. Przewrócił się z pięć razy jak szybciej go powiozło, ale w miarę bezpiecznie. No to tyle. Do następnego.

F343C60C-02C9-4563-9410-D16D2F220B1D.jpeg

99B3EE20-99F0-4462-A496-1050613F2B19.jpeg

4130F687-3BDC-414B-A151-78FFF477A38D.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grimson napisał:

Od dzisiaj otwarta jest trasa A.

Działa, działa i warunki na niej wczoraj były rewelacyjne🙂 i trzymała świetnie przez cały dzień. B i D zresztą też. 

I bardzo mało narciarzy. 

Niestety C nie działa, patrząc od góry, po jej prawej stronie jest sporo przetarć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Działa, działa i warunki na niej wczoraj były rewelacyjne🙂 i trzymała świetnie przez cały dzień. B i D zresztą też. 

I bardzo mało narciarzy. 

Niestety C nie działa, patrząc od góry, po jej prawej stronie jest sporo przetarć.

Słychać ze ślizgi orza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...