Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, pawelb91 napisał:

Na razie wstępne prognozy do 2 stycznia bardzo słabe, pewnie przełożę swój styczniowy wyjazd do Czarnej Góry na koniec lutego - po feriach.

zgadza się, na dniach będzie 1,5 dnia z temp na minusie, potem ciepło i sporadyczny deszcz wg szklanej norweskiej kuli.

Wypisz wymaluj poprzedni sezon, gdzie przyszła fala ciepła z deszczami i CG popłynęła. Reaktywowali ośrodek z przyjściem mrozów na 06.01.2021 i kręcili potem aż do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CG wytrzyma do Sylwestra?

Na B Fis w ciągu tygodnia wg strony pokrywa śniegu zmalała o 25cm, z 75. Jeszcze gorzej jest na A, C oraz D, gdzie ubytek to także 25cm i zostaje 35cm białego. Do jutra ma mocno padać deszcz, potem przyjdzie 1,5 dnia z lekkim mrozem. Następnie powrót do temp na plusie, w piku do 9st i możliwe opady deszczu.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Czy CG wytrzyma do Sylwestra?

Na B Fis w ciągu tygodnia wg strony pokrywa śniegu zmalała o 25cm, z 75. Jeszcze gorzej jest na A, C oraz D, gdzie ubytek to także 25cm i zostaje 35cm białego. Do jutra ma mocno padać deszcz, potem przyjdzie 1,5 dnia z lekkim mrozem. Następnie powrót do temp na plusie, w piku do 9st i możliwe opady deszczu.

Na bergfex również fatalnie.

image.thumb.png.f0c839f62b54fbe880574f8d80cfbab7.png

Jutro odwołuję wyjazd styczniowy (9-13.01).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pawelb91 napisał:

Na bergfex również fatalnie.

image.thumb.png.f0c839f62b54fbe880574f8d80cfbab7.png

Jutro odwołuję wyjazd styczniowy (9-13.01).

Ja bym trzymał ten styczeń. Od 01.01.2023 jest trend spadkowy temperatury [wiem, wszelkie prognozy powyżej 2 dni do przodu są o kant 4 liter do rozbicia]. Sam mam rezerwację na CG na ferie w krainie ziemniaka w lutym. 

To już drugi sezon z rzędu, kiedy na CG okres Świąteczno-Noworoczny jest na mokro. Spędziłem Święta na nartach na CG w roku 2020 i początek był na mokro, zmroziło dopiero od I dnia Świąt.

Jestem zdania że jak tylko przymrozi to odpalą armatki i zrobi się fajny betonowy podkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 08:45, sstar napisał:

Brakujące ogniwo w mej kolekcji, jaki rocznik? Bardzo fajna deska. PS jaki wzrost?

Narta ma już swoje lata ale trzymam ja do samego końca żywota.Zawsze zrobiona na żyletkę i to zaprocentowało w niedzielę .A ja z metra cięty-178 

Mam jeszcze startowe Heady 183/25 i moje ulubione narty na zacieśnione giganty Blizzard WC 178/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

Wykrakałem- od dziś A oraz C zamknięta

Witam 

Trochę dziwne bo wczoraj w nocy prószył śnieg.

Na kamerkach widać, że sporo ludzi zapuszcza się na A.

Jutra będę w Czarnej to zobaczę jak to wygląda:)

 Zieleniec widać  na kamerkach ze od rana naśnieżają i sporo więcej tras otwartych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darek67 napisał:

Narta ma już swoje lata ale trzymam ja do samego końca żywota.Zawsze zrobiona na żyletkę i to zaprocentowało w niedzielę .A ja z metra cięty-178 

Mam jeszcze startowe Heady 183/25 i moje ulubione narty na zacieśnione giganty Blizzard WC 178/19

Dziś nawet Mikaela wzięła krótsze na zacieśnionego giganta. PS ja mam 175 i 180 ale niższy jestem kilka cm. Dlatego pisałem ze 185 to brakujące ogniwo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

Trochę dziwne bo wczoraj w nocy prószył śnieg.

Na kamerkach widać, że sporo ludzi zapuszcza się na A.

Jutra będę w Czarnej to zobaczę jak to wygląda:)

 Zieleniec widać  na kamerkach ze od rana naśnieżają i sporo więcej tras otwartych.

Daj sygnał jak to wygląda na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jak obiecałam, tak zdaję relację. Byłam od 23 do 26 grudnia, w I dzień świąt odważyłam się na Żmiję-trasa D. Dzieciaki zjeżdżały bez problemu, na luzie. Mnie przeraził pierwszy zjazd - złapałam bloka przy pierwszym zakręcie, bałam się ruszyć dalej (brak wiary we własne możliwości), chciałam zejść pieszo, ale w końcu się przełamałam i pojechałam, a później kolejny i kolejny raz. W sumie 2h tam jeździłyśmy. Trasa dla mnie nieco stresująca, ale to kwestia głowy. Dziękuję za polecenie. Na C nie poszłam, za dużo emocji na jeden dzień, ale może następnym razem.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AGnk napisał:

Cześć,

jak obiecałam, tak zdaję relację. Byłam od 23 do 26 grudnia, w I dzień świąt odważyłam się na Żmiję-trasa D. Dzieciaki zjeżdżały bez problemu, na luzie. Mnie przeraził pierwszy zjazd - złapałam bloka przy pierwszym zakręcie, bałam się ruszyć dalej (brak wiary we własne możliwości), chciałam zejść pieszo, ale w końcu się przełamałam i pojechałam, a później kolejny i kolejny raz. W sumie 2h tam jeździłyśmy. Trasa dla mnie nieco stresująca, ale to kwestia głowy. Dziękuję za polecenie. Na C nie poszłam, za dużo emocji na jeden dzień, ale może następnym razem.

 

Z ciekawości gdzie był nocleg?

Za jakiś czas będziesz jeździć tylko na czerwonych i czarnych trasach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, grimson napisał:

Z ciekawości gdzie był nocleg?

Za jakiś czas będziesz jeździć tylko na czerwonych i czarnych trasach 😀

Biała Perła - jestem zadowolona z pobytu, blisko do Żmii, gorzej z Efką

Jeśli chodzi o te trasy - pewnie gdybym jeździła z kimś, byłoby mi łatwiej rozwijać umiejętności. Cały problem polega na tym, ze jeżdżę sama (lub z dziećmi) i brakuje mi tzw. mentalnego wsparcia i albo panikuję (tak jak na tej D, zupełnie niepotrzebnie) albo jeżdżę tylko po niebieskich (tak w zeszłym roku zrobiłam regres, nie poszłam na żadną czerwoną, żeby nie wyjść ze strefy komfortu, mimo że rok wcześniej jeździłam). Gdyby nie ambicje moich córek, pewnie w tym roku było by tak samo, ale są za małe na samodzielne jazdy (chociaż pierwszy zjazd zjechały same, bo ja utknęłam na górze). Rozwiązaniem jest pewnie wzięcie na początek instruktora, żeby mnie oprowadził po trasach, ale wiadomo, że to są też koszty. W każdym razie nie poddaję się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czarna Góra dzisiaj: trasy B i D przygotowane bardzo dobrze, oficjalnie czarna A i czerwona C zamknięte. A można spokojnie i bez uszczerbku dla zdrowia i nart zjechać, w dolnej części ma jedynie drobne przetarcia. Na B koło 11 zrobiły się już lekkie muldy i bylo dość dużo ludzi (sądzilem że dzisiaj jednak będą większe luzy). Na Żmiji kolejek praktycznie brak, D warunki bardzo dobre, lekko zlodzone. C oficjalnie zamknięta warunki najlepsze, sporo narciarzy się tam zapuszczało i warunki do momentu gdy schodziłem koło 14 bardzo dobre. Nie wiem czemu ona jest zamknięta.

Czy Czarna wytrzyma do Sylwestra? Do południa armatki pracowały na wszystkich trasach, koło 14.00 zaczął też prószyć lekko śnieg, tak że szanse są chyba dość duże, chociaż przy tych tempetaruch co mają nadejść to może być trudne.

Na Żmije nie radzę się przemieszczać łącznikami przez las, tam spore przetarcia i kamienie, najlepiej talerzykiem koło Starej Karczmy.

IMG_20221228_102128.jpg

IMG_20221228_102131.jpg

IMG_20221228_115126.jpg

IMG_20221228_115130.jpg

IMG_20221228_120350.jpg

IMG_20221228_120354.jpg

IMG_20221228_120547.jpg

IMG_20221228_121607.jpg

IMG_20221228_122109.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

Czarna Góra dzisiaj: trasy B i D przygotowane bardzo dobrze, oficjalnie czarna A i czerwona C zamknięte. A można spokojnie i bez uszczerbku dla zdrowia i nart zjechać, w dolnej części ma jedynie drobne przetarcia. Na B koło 11 zrobiły się już lekkie muldy i bylo dość dużo ludzi (sądzilem że dzisiaj jednak będą większe luzy). Na Żmiji kolejek praktycznie brak, D warunki bardzo dobre, lekko zlodzone. C oficjalnie zamknięta warunki najlepsze, sporo narciarzy się tam zapuszczało i warunki do momentu gdy schodziłem koło 14 bardzo dobre. Nie wiem czemu ona jest zamknięta.

Czy Czarna wytrzyma do Sylwestra? Do południa armatki pracowały na wszystkich trasach, koło 14.00 zaczął też prószyć lekko śnieg, tak że szanse są chyba dość duże, chociaż przy tych tempetaruch co mają nadejść to może być trudne.

Na Żmije nie radzę się przemieszczać łącznikami przez las, tam spore przetarcia i kamienie, najlepiej talerzykiem koło Starej Karczmy.

IMG_20221228_102128.jpg

IMG_20221228_102131.jpg

IMG_20221228_115126.jpg

IMG_20221228_115130.jpg

IMG_20221228_120350.jpg

IMG_20221228_120354.jpg

IMG_20221228_120547.jpg

IMG_20221228_121607.jpg

IMG_20221228_122109.jpg

Jak nie będzie padał deszcz to CG przetrwa. Podkład betonowo lodowy już jest, teraz czas na ujemne temp i dostawę białego. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...