Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Spiochu napisał:

Slalomki z rockerem? Zapomnij o takich pseudo nartach. Bierz heada lub inne normalne. 

No taki wynalazek, ale ma też swoje plusy, ta narta jest naprawdę łatwa i miałem okazję jeździć na niej rano jak było twardo i tutaj head jest o niebo lepszy szczególnie gdy się troszkę szybciej jedzie (czuć było że narta jest w dziobach bardziej miękka i zaczynała drżeć) i bardziej bezpośredni, natomiast popołudniu na zjedzonym stoku ten rocker nawet pomagał, narta nie była taka agresywna, wybacza błędy. Dla mnie - head lepszy, ale dla zaczynających przygodę z nartą slalomową chyba voelkl będzie lepszym wyborem, ale trzeba się liczyć ze zmianą nart na "normalne" po nabyciu odpowiednich umiejętności. Dla żony wybrałbym voelkla na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie rocker to wada.

Ratowanie techniki latwiejsza czyli gorsza narta to tylko poglebianie patologii.

Uczylem byla dziewczyne na normalnych SL od 3 sezonu jazdy. I to naostrzonych 87/05. Nie chciala slyszec o powrocie do swoich pierwszych nart. Ktore zreszta tez nie byly bardzo miekkie ani nie mialy rockera.

Zakladam, ze Malgosia nie jezdzi plugiem. To oznacza, ze sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Spiochu napisał:

Na trasie rocker to wada.

Ratowanie techniki latwiejsza czyli gorsza narta to tylko poglebianie patologii.

Uczylem byla dziewczyne na normalnych SL od 3 sezonu jazdy. I to naostrzonych 87/05. Nie chciala slyszec o powrocie do swoich pierwszych nart. Ktore zreszta tez nie byly bardzo miekkie ani nie mialy rockera.

Zakladam, ze Malgosia nie jezdzi plugiem. To oznacza, ze sobie poradzi.

No niestety nie wiemy jak Małgosia jeździ i na czym jeździ, żeby się tylko nie zniechęciła do tego typu nart. Niestety obnażą jej wszystkie niedoskonałości w technice. Jak przyzwoicie, to narta bardziej wymagająca pozwoli jej wykonać postępy na wyższy level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tych nart, nie za szeroka pod butem, długość pewnie 150-160cm, generalnie z opisu wynika że dla wszystkich:). Musisz realnie ocenić swoje możliwości i zdecydować się na jedną z upatrzonych nart. Może coś pomiędzy np. Atomic s9? Nie wiem w jakiej cenie są head/voelkl, ale ja kupiłem za 1900 S9-ki 2019/2020 - nowe. W tym roku. Z 2 tyg. temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Małgorzata said:

Ok wybieram te Narty HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 

teraz mam 150 a wzrostu 164; poradzę sobie z 160, nie mogę znaleźć 155...?

eSL RD są w długości 156

https://www.krakowsport.pl/product-pol-6254-Narty-HEAD-WORLDCUP-REBELS-E-SL-RD-FIS-komorki-FREEFLEX-11-2020-21.html

 

 

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Małgorzata napisał:

Ok wybieram te Narty HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 

teraz mam 150 a wzrostu 164; poradzę sobie z 160, nie mogę znaleźć 155...?

Ja też  jeżdżę na 155,przy 185 cm/90 kg...Jeśli byś kupowała te Heady na 150 a nie 155 ,wiem,gdzie je znaleźć w dobrej cenie..https://www.ebay.de/itm/184746205631?ViewItem=&item=184746205631

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Małgorzata napisał:

Ok wybieram te Narty HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 

teraz mam 150 a wzrostu 164; poradzę sobie z 160, nie mogę znaleźć 155...?

No i nie znajdziesz - sklepowe zazwyczaj są co 10 cm czyli 150,160,170 (+/- 1-2cm tez wszystko zależy od producenta), natomiast komórki 155 i nieco większe (zależy od producenta), 165 i nieco większe (zależy od producenta) wszystkie poniżej to juniory, choć teraz wychodzą mastery nieco krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...