Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, christof napisał:

Pilsko. Dzisiejszy wschód słońca był krótki i widoczny ponizej szczytu ktory utknął w chmurach. Krotki ale intensywny. Chyba moj tegosezonowy faworyt. 

Messenger_creation_a40d6b44-8f29-4680-82b5-103ac2a1634c.thumb.jpeg.bb920f0e178c1c3da82a923c9d918a01.jpeg

20240309_225356.thumb.jpg.742744a6d03fe32cf09241e8d7ca8a99.jpg

20240309_225520.thumb.jpg.2307813e88f1456656445174e51434ca.jpg

20240309_114956.thumb.jpg.720143fa2b66e9c695dcdbb67632c31a.jpg

20240309_063523.jpg

Warto czasami wcześnie wstać. Piękne okoliczności...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sstar napisał:

Z Mario mi nie po drodze ja po płaskim on po stromym, a charakterologicznie najbliżej mi do Wujota, piwo jak na razie…

Dokładnie, nam jest bardzo nie po drodze. To że obaj chodzimy na nartach skiturowych, nie wiele znaczy. Nasze plany wycieczek są zupełnie inne.

Nie liczcie Drodzy Kibice na coś więcej.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Dokładnie, nam jest bardzo nie po drodze. To że obaj chodzimy na nartach skiturowych, nie wiele znaczy. Nasze plany wycieczek są zupełnie inne.

Nie liczcie Drodzy Kibice na coś więcej.

 

I tak możemy się pięknie różnić a jednocześnie zgadzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memoriał Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 9 marca 2024 r

Start Kalatówki z buta do Kondratowej, na nartach dwa razy na Kopę i z powrotem trawersem na Kalatówki,udało mi się zmieścić w limicie czasu. 

IMG_20240309_102806.jpg

IMG_20240309_114154.jpgNa grani wiało bardzo mocno. IMG_20240309_114649.jpg

IMG-20240310-WA0011.jpg

418946986_919954469919459_73848550702157700_n.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, surfing napisał:

Memoriał Jana Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 9 marca 2024 r

Start Kalatówki z buta do Kondratowej, na nartach dwa razy na Kopę i z powrotem trawersem na Kalatówki,udało mi się zmieścić w limicie czasu. 

IMG_20240309_102806.jpg

IMG_20240309_114154.jpgNa grani wiało bardzo mocno. IMG_20240309_114649.jpg

IMG-20240310-WA0011.jpg

418946986_919954469919459_73848550702157700_n.jpg

Gratulacje i wyniki jakby kogoś https://strzelecki.kw.krakow.pl/edycja-2024/wyniki/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hgx126 napisał:

Teryho Chata przez dolinę 5 Stawów Spiskich. Warunki było dość dobre ale do godziny 14, mi przyszło zjeżdżać po zupełnym betonie. Połowę trasy trzeba było przejść z buta, taką mamy zimę.

Da się zjechać do Hrebienoka chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hgx126 napisał:

Cały odcinek od rozwidlenia szlaków przy Rainerovej chacie do chaty Zamkovskeho z buta. Od rozwidlenia prawie do Hrebienoka jest śnieg, ale tam to więcej jest podchodzenia niż zjazdu.

Aż sobie musiałem przypomnieć gdzie ta Rainerova ale z opisu o rozwidleniu w sumie też to wynikało. PS jak w jedną stronę podchodzenie to w drugą zjazd?

IMG_5697.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hgx126 napisał:

Cały odcinek od rozwidlenia szlaków przy Rainerovej chacie do chaty Zamkovskeho z buta. Od rozwidlenia prawie do Hrebienoka jest śnieg, ale tam to więcej jest podchodzenia niż zjazdu.

Ale ja się wybieram chyba do Staroleśnej, więc wychodzi na to że z Hrebienoka już będę miał cały czas śnieg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gerald napisał:

więc wychodzi na to że z Hrebienoka już będę miał cały czas śnieg.

Tak, widziałem że ludzie ze Staroleśnej zjeżdżali prawie do końca.

2 godziny temu, sstar napisał:

PS jak w jedną stronę podchodzenie to w drugą zjazd?

Do chaty Zamkovskeho da się zjechać. Niżej jest tak wąsko, że nawet jakby był metr śniegu to ciężko ze zjazdem.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

Wczoraj udała się w końcu jakaś dłuższa i ładniejsza wycieczka. Wybór padł na Świstowy szczyt przez całą dolinę Staroleśną.

 

photo_2024-03-20_22-15-14.jpg

photo_2024-03-20_22-15-35.jpg

photo_2024-03-20_22-15-58.jpg

photo_2024-03-20_22-16-03.jpg


To co w lewo widać ślad to na Rohatkę? Piękna tura.
 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sstar napisał:


To co w lewo widać ślad to na Rohatkę? Piękna tura.
 

Tak. Rozważaliśmy czy iść na Rohatkę czy na Świstowy, ale namówiłem kolegę na to drugie. Główny powód to taki, że mieliśmy zaliczony fajny szczyt na który nie można wchodzić w lecie oficjalnie. No i wyżej od Rohatki, chociaż wydaje mi się że na Rohatce mógł być lepszy śnieg. Na Świstowym było miękko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gerald napisał:

Tak. Rozważaliśmy czy iść na Rohatkę czy na Świstowy, ale namówiłem kolegę na to drugie. Główny powód to taki, że mieliśmy zaliczony fajny szczyt na który nie można wchodzić w lecie oficjalnie. No i wyżej od Rohatki, chociaż wydaje mi się że na Rohatce mógł być lepszy śnieg. Na Świstowym było miękko.

Nic tylko pozazdrościć:) Choć ja byłem w Staroleśnej w niedzielę i patrząc po zdjęciach to słońca było chyba trochę więcej wtedy;)

Jak oceniasz maksymalne nachylenie przy zjeździe w Waszym wariancie?

Wystawa zjazdu to z tego co widze południe i zachód, marcowe słońce operuje tam przez większą część dnia czy jednak okoliczne granie troche zasłaniają ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sstar napisał:

Zjeżdżaliście tym zbojńickim spadem? A podchodziliście wprost do Zbójnickiej?

Podchodziliśmy obok niebieskiego szlaku.

Na początku nie wiedziałem o co Ci chodzi 🙂  W sumie nikt tam nie używa określenia Zbójnicki spad, wszyscy mówią "Generał Szus". Zresztą na mapy.cz małymi literkami pojawia się ta nazwa. I tak, zjeżdżaliśmy właśnie tamtędy. To najfajniejszy stok do zjazdu. Obok niebieskiego szlaku jest niewygodny zjazd, ponieważ jest tam jedno płaskie miejsce. Generałem Szusem zjeżdża większość ludzi stąd też często przypomina bardziej stok narciarski :D . Oprócz tego można zjechać jednym ze żlebów które są centralnie po środku doliny.

2 godziny temu, jacekma napisał:

Jak oceniasz maksymalne nachylenie przy zjeździe w Waszym wariancie?

Wystawa zjazdu to z tego co widze południe i zachód, marcowe słońce operuje tam przez większą część dnia czy jednak okoliczne granie troche zasłaniają ?

Myślę że 30-35 st to raczej był maks. W środkowej części jest chyba 35 st. Tak gdzieś czytałem chociaż momentami wydaje się być więcej, tak do 40 st . Rohatka ma podobnie. Świstowy jest raczej dosyć łatwym i przede wszystkim bardzo widokowym celem wycieczek w tamten rejon.

Raczej jest tam dosyć sporo słońca. Tam nie ma co zasłaniać, bo Świstowy szczyt jest najwyższy w okolicy. Dodatkowo trasa zjazdu, to taki bardzo szeroki kociołek.

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gerald napisał:

 

Myślę że 30-35 st to raczej był maks. W środkowej części jest chyba 35 st. Tak gdzieś czytałem chociaż momentami wydaje się być więcej, tak do 40 st . Rohatka ma podobnie. Świstowy jest raczej dosyć łatwym i przede wszystkim bardzo widokowym celem wycieczek w tamten rejon.

Raczej jest tam dosyć sporo słońca. Tam nie ma co zasłaniać, bo Świstowy szczyt jest najwyższy w okolicy. Dodatkowo trasa zjazdu, to taki bardzo szeroki kociołek.

Dzięki,  znam Świstowy z lata i  wydawało mi się  że grań idąca od Małej Wysokiej jest dość blisko i zimą może zasłaniać słońce szczególnie w dolnej części stoku Świstowego no ale pewnie nie do końca dobrze pamietam. 

Tak czy inaczej zainspirowałeś mnie:) Może jeszcze uda się w tym roku chociaż mamy raczej takie warunki kwietniowe w marcu w tym roku więc czasu już niedużo. 

Edytowane przez jacekma
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekma napisał:

Tak czy inaczej zainspirowałeś mnie:) Może jeszcze uda się w tym roku chociaż mamy raczej takie warunki kwietniowe w marcu w tym roku więc czasu już niedużo. 

Ja bym się chętnie jeszcze tam raz wybrał. Byłem tam dopiero w tym kociołku po 13:30 jakoś, i nic nie było zasłonięte. Mała Wysoka jest jednak kawałek od Dzikiej Kotlinki.

15 kwietnia teoretycznie jest tam przepisowy koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...