Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sklep z profesjonalnym doborem buta Bielsko-Biała


Farmaceuta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, korzystając z okazji, proszę o poradę. Jeśli można.

Chciałabym wymienić buty na twardsze. Mam jednak sporo obaw.

Bo...

Obecne moje buty to 85'tki w wersji slim (mam wąską stopę i buty dobierałam na s98). Obcierają mnie od samego początku (tj. od 6lat) w okolicach kostek i wewnętrznej strony stopy. Sześć lat temu nie miałam pojęcia o kupowaniu butów, interesował mnie tylko flex i rozmiar - poszłam, przymierzyłam, kupiłam. To był Intersport w Szczecinie. Dziś wiem, ze personel nie był chyba przeszkolony, bo nikt nie mierzył mi np.szerokości stopy. Nie było też mowy o bootfittingu. Rok temu już się poddałam i prawie z płaczem prosto ze stoku poszłam do austriackiego serwisu Riml i tam zaproponowali mi wygrzewanie skarpety i skorupy. Trwało to ok.20min. Powiedzieli mi wtedy, że jeśli to 20min wygrzewania nie da rezultatów, trzeba będzie zostawić buty na noc. Ponoć buty trzeba wygrzewać zaraz po zakupie, a nie po 6latach użytkowania. Nie wiadomo nawet czy skorupa moich obecnych butów jest do tego przystosowana. W każdym razie 20min pomogło niby, ale idealnie nie jest - bo po dopięciu jak należy butów czuje jednak nadal dyskomfort.

 

Co radzicie w tej sytuacji?

Próbować poprawić stare czy inwestować w nowe, już twardsze z bootfitingiem od nowości ? Boje się, że wydam kasę i nic się nie zmieni.

Pozdr.

ps. Wykład na YT Tomasza Kurdziela ze Snow Expo w Krakowie obejrzałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, barattolina napisał:

Hej, korzystając z okazji, proszę o poradę. Jeśli można.

Chciałabym wymienić buty na twardsze. Mam jednak sporo obaw.

Bo...

Obecne moje buty to 85'tki w wersji slim (mam wąską stopę i buty dobierałam na s98). Obcierają mnie od samego początku (tj. od 6lat) w okolicach kostek i wewnętrznej strony stopy. Sześć lat temu nie miałam pojęcia o kupowaniu butów, interesował mnie tylko flex i rozmiar - poszłam, przymierzyłam, kupiłam. To był Intersport w Szczecinie. Dziś wiem, ze personel nie był chyba przeszkolony, bo nikt nie mierzył mi np.szerokości stopy. Nie było też mowy o bootfittingu. Rok temu już się poddałam i prawie z płaczem prosto ze stoku poszłam do austriackiego serwisu Riml i tam zaproponowali mi wygrzewanie skarpety i skorupy. Trwało to ok.20min. Powiedzieli mi wtedy, że jeśli to 20min wygrzewania nie da rezultatów, trzeba będzie zostawić buty na noc. Ponoć buty trzeba wygrzewać zaraz po zakupie, a nie po 6latach użytkowania. Nie wiadomo nawet czy skorupa moich obecnych butów jest do tego przystosowana. W każdym razie 20min pomogło niby, ale idealnie nie jest - bo po dopięciu jak należy butów czuje jednak nadal dyskomfort.

 

Co radzicie w tej sytuacji?

Próbować poprawić stare czy inwestować w nowe, już twardsze z bootfitingiem od nowości ? Boje się, że wydam kasę i nic się nie zmieni.

Pozdr.

ps. Wykład na YT Tomasza Kurdziela ze Snow Expo w Krakowie obejrzałam.

6 lat to sporo, a jeśli doszłaś do wniosku że potrzebujesz większej sztywności to bym sie nie zastanawiał - dobrze dopasowany but robi KOLOSALNĄ różnice - jak jeździsz na krawędziach - w technikach ślizgowych  nie aż tak - tu stawiałbym na wygodę bardziej... no i wiesz nowe buty to od razu nowa torebka.. ;)

Zdravim

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikoski napisał:

Moje 8 stopni jest w dokumentacji medycznej i tak jak pisałem ani przed ani po operacji nic nie zmieniałem w butach. Nie odczuwam żadnej różnicy a jestem już po dziesięciu dniach na nartach po prostowaniu kulasa. Jeśli w Twoim przypadku działa ustawienie cantingu nic mi do tego, placebo czy nie 😜  ważne że działa.Na wiosnę prawdopodobnie drugie kolano i w grudniu normalnie kolejny sezon w tych samych butach.

IMG20240114151434~2.jpg

Nie zrobiłeś żadnej literówki;-) co ty tam sobie prostowałeś? współczuję choć sam jeździłem na wózku mając obie nogi złamane…

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, barattolina napisał:

Hej, korzystając z okazji, proszę o poradę. Jeśli można.

Chciałabym wymienić buty na twardsze. Mam jednak sporo obaw.

Bo...

Obecne moje buty to 85'tki w wersji slim (mam wąską stopę i buty dobierałam na s98). Obcierają mnie od samego początku (tj. od 6lat) w okolicach kostek i wewnętrznej strony stopy. Sześć lat temu nie miałam pojęcia o kupowaniu butów, interesował mnie tylko flex i rozmiar - poszłam, przymierzyłam, kupiłam. To był Intersport w Szczecinie. Dziś wiem, ze personel nie był chyba przeszkolony, bo nikt nie mierzył mi np.szerokości stopy. Nie było też mowy o bootfittingu. Rok temu już się poddałam i prawie z płaczem prosto ze stoku poszłam do austriackiego serwisu Riml i tam zaproponowali mi wygrzewanie skarpety i skorupy. Trwało to ok.20min. Powiedzieli mi wtedy, że jeśli to 20min wygrzewania nie da rezultatów, trzeba będzie zostawić buty na noc. Ponoć buty trzeba wygrzewać zaraz po zakupie, a nie po 6latach użytkowania. Nie wiadomo nawet czy skorupa moich obecnych butów jest do tego przystosowana. W każdym razie 20min pomogło niby, ale idealnie nie jest - bo po dopięciu jak należy butów czuje jednak nadal dyskomfort.

 

Co radzicie w tej sytuacji?

Próbować poprawić stare czy inwestować w nowe, już twardsze z bootfitingiem od nowości ? Boje się, że wydam kasę i nic się nie zmieni.

Pozdr.

ps. Wykład na YT Tomasza Kurdziela ze Snow Expo w Krakowie obejrzałam.

Najlepiej byłoby pogadać i pokazać problem własnie jakiemuś fiterowi, czy poprawiać te stare buty, czy od razu iść nowe - taki opisywany tutaj Aleksander (ale pewnie i wielu innych speców) odpowiedziałby po spotkaniu z Tobą i pomiarze stopy i zmierzeniu buta, na to pewnie w 5 minut; natomiast chyba nikt tutaj nie jest się w stanie pobawić się we wróżkę i Ci doradzić, tylko na podstawie powyższego opisu - i to nie jest żaden przytyk do tego co napisałaś, albo jakakolwiek "wycieczka" personalna; jeżeli buty masz już długo, a i tak chciałaś je zmienić na nieco twardsze, to... pewnie szkoda inwestować w te stare, nawet gdyby się je dało dobrze dopasować, bo twardości butów przez to nie zmienisz, a buty tez jakoś tam się z czasem zużywają (choć ja w swoich ostatnich jeździłem 14 lat, więc te Twoje 6-letnie jeszcze spokojnie mogłyby posłużyć); inna sprawa jest taka, czy na pewno chcesz i potrzebujesz twardszych butów... ale to Ty musisz czuć najlepiej...  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 13:18, Cosworth240 napisał:

Tak - znam i polecam; człowiek nazywa się Aleksander Szot, pracował m.in. w Atomicu, Windsporcie w Krakowie i generalnie zna każdy but na rynku i dzięki temu może pomóc w dobrać buty, a także często kupić buty (tak było w moim przypadku) ze zniżkami, których by człowiek nie otrzymał sam i dopasować je indywidualnie do stóp i potrzeb danej osoby.

Jako, że serwis jest mobilny, bo Aleksander ma taką ciężarówkę, która jest mobilnym warsztatem (vide zdjęcie poniżej z jego FB), to z tego co wiem, obecnie jest tak, że raz w tygodniu urzęduje w Krakowie (ja z tej okazji skorzystałem), większość czasu dostępny jest w Bielsku-Białej (bo jak rozumiem tam mieszka), a w trakcie zawodów MPP (Młodzieżowy Puchar Polski) jest dostępny pod stokiem w różnych miejscach Polski; z tego co rozumiem jest w zakresie doboru butów jakimś tam partnerem PZNu: https://www.instagram.com/reel/C01j77BIk8l/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Do Aleksandra trzeba dzwonić i się umawiać - na stronie www są namiary; wizyty są zasadniczo dwie - podczas pierwszej jest robiony wywiad; jest robiony pomiar stóp; określane i planowane co zrobić i jak to dobrze zrobić; w moim przypadku od razu robiliśmy podczas tego spotkania wkładki Sidasa; wtedy też uzgodniliśmy jaki but będzie kupiony i będzie fitowany (ja polegałem na doborze Aleksandra od fazy zakupu i doboru buta, są tacy, którzy trafiają do niego już z kupionym butem, który chcą dopasować - wtedy zapewne cały proces fitowania przebiega trochę inaczej i być może kończy się tylko na jednej wizycie); w moim przypadku postanowiliśmy, że będziemy działać z butem Nordici, model ProMachine 130, Aleksander uznał za model, który będzie najlepszy. Taki but dla mnie zamówił, kupił i gdy spotkaliśmy się drugi raz, to ten but na mnie niejako czekał i był dopasowywane pode mnie już indywidualnie. But, z aktualnej kolekcji kupiony był ze sporą zniżką, której ja zapewne w tym sklepie gdzie był kupowany, bym nie otrzymał (wiem, bo kupowałem parę rzeczy w tym sklepie) - więc to był ten bonus; do buta wsadzono przygotowane wcześniej wkładki, wygrzano botka, zmieniono podeszwy grip-walk na alpejskie i ostatecznie udało się osiągnąć efekt doboru buta bez jakiegoś wygrzewania skorupy i jakiegoś odbarczania lub tego typu manewrów. 

Nie mam wątpliwości, że Aleksander na robocie się zna, z niejednego piec chleb jadł, pomimo tego, że to młody chłopak. Chyba niezłą rekomendacją jest fakt, że dzisiaj przyjeżdżają do niego korowody zawodników z klubów narciarskich, które od lat w przeszłości korzystały z innych fiterów, w tym fiterów austriackich i trenerzy tychże klubów najwyraźniej przekonali się do jego kompetencji i fachowości. 

Ja z jego usług skorzystałem i jestem bardzo zadowolony; dobre w tym wszystkim jest także to, że wiem, że jeżeli będę miał pytania, problemy lub potrzeby związane z tymże butem, to mam w miarę blisko tego człowieka, do którego zawsze mogę zadzwonić lub podjechać; poprzednie buty dobierałem indywidualnie w Strolzu w Austrii w Lech i jak kiedyś rozwaliłem - przez własną głupotę - klamrę, to bez wysyłania buta do Austrii się nie obyło, a tu w razie czego pomoc mam na miejscu...

A tu jeszcze zdjęcie ciężarówki Aleksandra z jego strony na FB:

image.png.4e101dc1a4899bfdbdd893a4a3e58a38.png 

 

buty oddałem do poprawki, myli trochę ten jego młody wiek i młody wygląd. Nie powiem, że nie miałem obaw czy dobrze robię. U mnie w butach nie było wiele do roboty, poza drobnym odbarczaniem, dlatego szybko zostało wszystko ustalone. Może za szybko, co wzbudziło moje obawy + ten wiek i młody wygląd xD. Ale po rozmowie telefonicznej, gdzie chciałem wyjaśnić swoje wątpliwości (nabyte na filmach znanego specjalisty od nart, butów i przede wszystkim googli ;) ), wyzbyłem się ich. Wydaje mi się, że wszystko jest robione zgodnie ze sztuką, gość ma naprawdę dużą wiedzę. W między czasie namówiłem żonę na zmianę butów i także będzie korzystała z Jego usług, ale trochę to inaczej wyglądać będzie, niż opisujesz. Mamy kupić buty, oczywiście po Jego konsultacji w sklepie, gdzie kupujemy i przyjechać do niego na dalsze dopasowania i wyrobienie wkładek.  

Po wszystkim dam znać dla innych. Ale wydaję się, że to naprawdę dobry kontakt

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...