Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problem ze sprzętem czy techniką


reeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

24 lata na nartach od 10 lat poziom średniozaawansowany/zaawansowany, wzrost 185 i 83kg wagi.

Buty: head edge flex 85, narty: volki racetiger sl 165. 
Problem techniczny, nie wiem czy buty odgrywają tutaj przyczynę ale nieważne jakbym dociskał buty to czuję, że narty mi samoistnie przy wolnym skręcie równoległym „myszkują”.Próbowałem również innej narty i mam tak samo.

Czy problemem mogą być tutaj buty, które mają tylko 85 flex? Dodam że jeżdżę agresywnie i szybko. 
Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam Michał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, reeq napisał:

Witam, 

24 lata na nartach od 10 lat poziom średniozaawansowany/zaawansowany, wzrost 185 i 83kg wagi.

Buty: head edge flex 85, narty: volki racetiger sl 165. 
Problem techniczny, nie wiem czy buty odgrywają tutaj przyczynę ale nieważne jakbym dociskał buty to czuję, że narty mi samoistnie przy wolnym skręcie równoległym „myszkują”.Próbowałem również innej narty i mam tak samo.

Czy problemem mogą być tutaj buty, które mają tylko 85 flex? Dodam że jeżdżę agresywnie i szybko. 
Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam Michał. 

Technika jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, reeq napisał:

Flex tutaj nic nie zmieni?

Jest takie ćwiczenie, rozpinasz dwie górne klamry w butach i jedziesz (na swoją odpowiedzialność, płaski stok). Wyważasz wówczas pozycję. Spróbuj. Moim zdaniem na flex przyjdzie jeszcze czas. 

p.s.

Masz jakiś film z jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lexi napisał:

Flex mniej choć też (85 to zdecydowanie mało przy Twojej wadze) ...natomiast dopasowanie butów będzie kluczowe moim zdaniem

Jaki flex będzie odpowiedni 100-120? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, moruniek napisał:

Jest takie ćwiczenie, rozpinasz dwie górne klamry w butach i jedziesz (na swoją odpowiedzialność, płaski stok). Wyważasz wówczas pozycję. Spróbuj. Moim zdaniem na flex przyjdzie jeszcze czas. 

p.s.

Masz jakiś film z jazdy ?

Coś tam znajdę, gdzie mogę wrzucić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marekbtl napisał:

Najlepiej na YT a tutaj link.

pozdro

 

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Jest takie ćwiczenie, rozpinasz dwie górne klamry w butach i jedziesz (na swoją odpowiedzialność, płaski stok). Wyważasz wówczas pozycję. Spróbuj. Moim zdaniem na flex przyjdzie jeszcze czas. 

p.s.

Masz jakiś film z jazdy ?

Tutaj szybkiego shorta wrzucam, wybralem moment gdzie widac na filmiku problem opisany wyżej. 
https://youtube.com/shorts/oE84gUEjf2Q?si=PbdptArVGAnm4fNA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jeeb napisał:

Jedziesz w odchyleniu (na tyłach) obciążasz nartę wewnętrzną (górną)nie robisz skrętów tylko rzucasz nartami na prawo i lewo

Racja. Z tego filmu wynika brak NW, czyli  jedziesz techniką ślizgową bez ruchu góra-dół co uniemożliwia prawidłowy skręt. Lepszy by był view na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, reeq napisał:

 

Tutaj szybkiego shorta wrzucam, wybralem moment gdzie widac na filmiku problem opisany wyżej. 
https://youtube.com/shorts/oE84gUEjf2Q?si=PbdptArVGAnm4fNA

 

Z pozytywów nie boisz się prędkości.

Dużo, dużo pracy jeszcze przed Tobą. Popracować nad pozycją. Strasznie miotasz tymi nartami, nie dajesz im szansy na skręt.

Proponowałbym pojechać na szkolenie i pojeździć tydzień z dobrym szkoleniowcem (jest tu i na sąsiednim forum kilku). Pojeździć samemu lub jeszcze lepiej z kolegami z forum. Wrócić raz jeszcze na tygodniowe szkolenie. To powinno dać efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...